7. Adrian Marek
6. Dawid Skrzypek

Trener:
Marek Chojnacki
0:1 - Łukasz Kaczorowski 42' 1:1 - Marcin Lachowski 46' 1:2 - Michał Kojder 51' 2:2 - Michał Cyganek 83'
50' Michał Zioło 57' Jakub Snadny 64' Andrzej Dorniak

Mirosław Zelisko
Kibice: 1600 (0) Sędziowie: Zbigniew Zych - Michał Pastusiak, Mateusz Złotnicki (Lublin)

Po trzech zwycięstwach na inaugurację sezonu, sosnowiczanie zanotowali dzisiaj trzeci kolejny mecz bez zwycięstwa. W dwóch poprzednich meczach nie udało się Zagłębiu wygrać z dwoma pierwszymi drużynami w tabeli, a dzisiaj stracili dwa punkty w spotkaniu z drużyną, która ciągle czeka na pierwsze zwycięstwo w sezonie 2010/2011.

Lechia Zielona Góra lubi grać na Stadionie Ludowym. W poprzednim sezonie zielonogórzanie zdobyli w Sosnowcu pierwszy punkt w rozgrywkach (brakowało im dosłownie sekund, aby zdobyć 3 punkty). Także dzisiaj urwali dwa punkty faworyzowanemu Zagłębiu i ponownie niewiele brakowało Lechii do zdobycia kompletu punktów.

Zagłębie zmarnowało dwie bardzo dobre sytuacje przy stanie 0:0. W 8. minucie Jakub Snadny po podaniu Sebastiana Stefańskiego strzelił z około 10 metrów i został zablokowany przez Pawła Wojtysiaka. W 28. minucie nasz napastnik po raz drugi w dzisiejszym meczu nie wykorzystał bardzo dobrej okazji strzeleckiej. Po dośrodkowaniu Vladimira Bednara z prawego skrzydła Snadny strzelił głową nad bramką z 7 metrów.

Niespodziewanie dla publiczności na Stadionie Ludowym pierwszą bramkę w meczu strzelili goście. W 42. minucie Łukasz Kaczorowski uderzył z 20 metrów, a piłka przy bardzo dużym udziale Adama Bensza wpadła do bramki przy dalszym słupku. Na odpowiedź Zagłębia nie trzeba było długo czekać. W doliczonym czasie pierwszej części gry kapitalnym strzałem w okienko z około 25 metrów popisał się Marcin Lachowski.

Wydawało się, że po szybkim doprowadzeniu do wyrównania Zagłębie po przerwie się rozpędzi i wyjdzie na prowadzenie. Niestety, w 51. minucie po rzucie wolnym Michał Kojder strzelił po ziemi, w polu karnym chyba lot piłki minimalnie zmienił Michał Zioło i futbolówka po raz kolejny zatrzepotała w siatce bramki Adama Bensza.

Przez wiele minut po stracie drugiej bramki Zagłębie straszyło swoją bezradnością. Trener Marek Chojnacki już w 80. minucie wykorzystał limit zmian, licząc na to, że zmiennicy odwrócą niekorzystny wynik spotkania. Częściowo ta sztuka mu się udała. W 83. minucie wprowadzony na boisko w drugiej połowie Michał Cyganek strzelił po ziemi z odległości około 30 metrów i mierzone uderzenie wpadło do bramki Krystiana Kalinowskiego tuż przy słupku.Inny rezerwowy, Marcin Strojek, mógł sprawić jeszcze więcej radości fanom Zagłębia. Po jego strzale lewą nogą z prawej strony boiska piłka trafiła w słupek.

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 39 sekundach gry kończy się II połowa meczu. Tracimy kolejne punkty.
94' Rzut wolny dla Zagłębia z połowy boiska. Dośrodkował Adrian Pajączkowski, ale Marcin Strojek sfaulowal rywala w walce o piłkę.
93' zmiana Ostatnia zmiana w Lechii - Gracjan Lewicki za Rafała Duchnowskiego.
90' Druga połowa została przedłużona o 3 minuty.
90' Marcin Strojek z Vladimirem Bednarem w dwójkowej akcji przerwanej w polu karnym przez jednego z graczy Lechii.
90' zmiana Trzecia zmiana w Lechii - Michał Hauke za Krystiana Głowanię.
87' Marcin Strojek z prawej strony boiska, z ponad 30 metrów, strzelił lewą nogą, piłką zakręciła się i trafiłą w słupek!
85' Nad Ludowym leje coraz mocniej.
83' gol - piłka nożna 2:2^;2:2!!! Michał Cyganek zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów. Uderzył po ziemi i piłka wpadła do bramki Lechii tuż przy słupku!.
83' Z prawej strony boiska dośrodkował Michał Filipowicz, ale w polu karnym znowu nikt nie doszedł do piłki.
82' Vladimir Bednar strzelił z rzutu wolnego z około 35 metrów. Mocno uderzona piłka zmierzała w bramkę, ale na linii bramkowej stał Krystian Kalinowski i można powiedzieć, że raczej pewnie złapał strzał.
80' zmiana Limit zmiana w Zagłębiu wyczerpany - Rafał Bielawski wchodzi za Sebastiana Stefańskiego.
78' Po dośrodkowaniu Patryka Podwyszyńskiego z lewej strony boiska do piłki ruszył wślizgiem Rafał Duchnowski i zabrakło dosłownie kilku centymetrów, aby sięgnął piłkę.
77' Tomasz Balul w akcie desperacji zdecydował się na strzał z połowy boiska i niewiele brakowało.
76' "Kurwa mać, Zagłębie grać" niesie się z trybun. Kibice i tak długo wytrzymali. W tej samej minucie meczu rozgrywanego 3 godziny wcześniej w mieście koło Sosnowca kibice gospodarzy po prostu się zwinęli i opuścili swoją trybunę.
76' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - za Lilo wszedł Marcin Strojek i teraz Vladimir Bednar został przesunięty na prawą pomoc, a Strojek gra na prawej obronie.
76' Z dystansu przymierzył Mateusz Kolouszek, ale na szczęście nie trafił w światło bramki.
73' zmiana Druga zmiana w drużynie Lechii - Mateusz Kolouszek zmienia Michała Sucharka.
73' Patryk Podwyszyński dośrodkował z lewej strony boiska, ale w polu karnym sosnowiczan nie było nikogo z drużyny Lechii.
70' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego z rzutu rożnego Krystian Kalinowski wypiąstkował piłkę poza pole karne.
69' Michał Cyganek zdecydował się na strzał z dystansu i Krystian Kalinowski wybił piłkę na rzut rożny.
67' zmiana Pierwsza zmiana w Lechii - Patryk Podwyszyński za Łukasza Kaczorowskiego.
66' "W tym roku awans, Zagłębie, w tym roku awans" - tak śpiewają kibice, ale z taką grą bardzo ciężko będzie wywalczyć awans.
65' Marcin Lachowski zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego i zabrakło bardzo niewiele, piłka wylądowała na górnej części siatki.
64' żóta kartka Andrzej Dorniak ukarany żółtą kartką za faul na Sebastianie Stefańskim.
64' Lilo dośrodkował do Michała Filipowicza, ale wprowadzony przed chwilą na plac gry zawodnik Zagłębia przegrał powietrzny pojedynek o piłkę z wyższym od siebie Pawłem Wojtysiakiem.
62' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Michał Filipowicz za Jakuba Snadnego i Michał Cyganek za Adriana Mielca.
61' Kąśliwe dośrodkowanie Michała Sucharka z rogu boiska i stojący przy słupku Vladimir Bednar wybija piłkę klatką piersiową na aut.
61' Tym razem po zagraniu Lilo rzut rożny mają zielonogórzanie.
60' Jakub Snadny zbyt dynamicznie wpadł w pole karne i piłka odskoczyła mu od nogi zdecydowanie za daleko.
58' Lilo w pojedynku powietrznym w polu karnym Lechii wywalczył rzut rożny.
57' żóta kartka Jakub Snadny ukarany żółtą kartką za faul na Andrzeju Dorniaku.
55' Na pierwsze trafienie Lechii udało się nam odpowiedzieć po 4 minutach. Teraz właśnie minęły 4 minuty od drugiej bramki Lechii i nie było wyrównania.
51' gol - piłka nożna 1:2^;1:2!!! Niesamowite! Rzut wolny dla Lechii z około 30 metrów. Michał Sucharek przeskakuje nad piłką, a Michał Kojder uderza mocno po ziemi, piłkę próbuje blokować w polu karnym Michał Zioło, wyciąga nogę i teraz są dwie wersje - albo dotknął piłki, albo nie - ciężko jednoznacznie określić to z perspektywy trybuny. Faktem jest, że piłka wpadła do bramki przy słupku.
50' żóta kartka Michał Zioło obejrzał żółty kartonik za faul na Łukaszu Kaczorowskim.
49' Rafał Duchnowski przedzierał się w pole karne Zagłębia, ale na przedarcie nie pozwolił mu Michał Zioło i to on wybił piłkę poza boisko.
48' Marcin Lachowski podał po ziemi do stojącego na linii pola karnego Lilo, ale Brazylijczyk nie zdołał opanować piłki.
47' gwizdek Po 46 minutach i 20 sekundach sędzia kończy I połowę spotkania. Po golu "Lachy" arbiter pozwolił się sosnowiczanom pocieszyć przez około 25 sekund, a potem nawet nie pozwolił Lechii na wznowienie gry.
46' gwizdek 20:02 Gramy dalej!
46' gol - piłka nożna 1:1^;1:1!!!! Co za gol! Odpowiedź Zagłębia na stratę bramki była szybka i przepiękna. Jakub Snadny przejął piłkę na naszej połowie i Zagłębie ruszyło z kontrą trzech na trzech. Snadny przebiegł dobre 30 metrów, po prawej stronie miał Lilo, po lewej Marcina Lachowskiego, zdecydował się na podanie do Lachowskiego, a ten przyłożył z około 25 metrów prawą nogą i trafił idealnie w okienko bramki Lechii!
45' Pierwsza połowa meczu potrwa jeszcze minutę.
42' gol - piłka nożna 0:1^;0:1!!! Łukasz Kaczorowski przymierzył z około 20 metrów. Uderzył lewą nogą, wydawało się, że Adam Bensz bez trudu złapie piłkę, ale futbolówka przeleciała mu gdzieś obok rąk i zatrzepotała w siatce. Co się dzieje?
41' Po złym wznowieniu gry z autu bramkowego Jakub Snadny przejął piłkę przy linii bocznej, zagrał w pole karne do Marcina Lachowskiego, a "Lacha" strzelił po ziemi w krótki róg i piłkę złapał Krystian Kalinowski.
41' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego z rzutu wolnego Michał Skórski strzela głową tuż obok słupka.
40' Michał Skórski wypuścił Vladmira Bednara, a ten ponownie dośrodkował z prawego skrzydła. W polu karnym był jednak dobrze ustawiony Paweł Wojtysiak i kapitan Lechii ponownie wybił piłkę głową.
37' Przed chwilą doktor Grzegorz Wiśnicki wraz z masażystami Marcinem Rosołkiem i Grzegorzem Buczkiem opatrywali Sebastiana Stefańskiego, a teraz już stali przy bocznej linii i czekali na wejście z pomocą Tomaszowi Balulowi, który ucierpiał w starciu z Michałem Kojderem, ale Balul to twardy zawodnik. Chwilkę poleżał na murawie, ale szybko wstał i gra dalej.
34' Owacja na trybunach dla Vladimira Bednara. Słowak ruszył do piłki, która wydawało się, że jest już stracona, a jednak nie. Nasz prawy obrońca doszedł do futbolówki przed linią końcową i zdołał jeszcze zacentrować po ziemi w pole bramkowe.
32' Znowu akcja prawą stroną, ale Lilo zdecydowanie za mocno wypuścił sobie piłkę i ułatwił interwencję Krystianowi Kalinowskiemu.
32' Kolejna akcja prawą stroną boiska - Lilo do Vladimira Bednara, Bednar dośrodkowuje, ale piłka bita zbyt głęboko i Krystian Kalinowski pewnie łapie futbolówkę w polu bramkowym.
30' Z narożnika boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski, ale ta sytuacja nie doprowadziła do strzału.
30' Po rajdzie Lilo Paweł Wojtysiak wybija piłkę na rzut rożny. To pierwszy w tym meczu korner.
28' Najlepsza sytuacja Zagłębia jak do tej pory. Vladimir Bednar dośrodjkował z prawej strony boiska, niemalże spod narożnej chorągiewki, piłka trafiła na głowę Jakuba Snadnego, a ten z około 7 metrów strzelił głową nad poprzeczką.
27' Kolejne kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego. Adrian Pajączkowski do Adriana Mielca, ten do Marcina Lachowskiego, ale "Lacha" nie doszedł do piłki, ponieważ upadł na murawę. Sędzia uznał, że jego upadek nie był spowodowany faulem.
26' Z dystansu mocno strzelił Jakub Snadny, a Krystian Kalinowski wypiąstkował piłkę przed siebie.
23' Niewiele brakowało, aby stoper strzelił gola stoperem. Michał Zioło ruszył do przodu, a Paweł Wojtysiak przy wybiciu piłki trafił właśnie w naszego obrońcę i z tego wyszło coś na kształt celnego strzału, ale nie zaskoczyło to Krystiana Kalinowskiego.
22' Piłka w bramce Lechii, ale gol nie został uznany. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego z rzutu wolnego Tomasz Balul trafia do siatki z kilku metrów, ale asystent sędziego pokazał, że Balul był na spalonym.
21' Gdyby Zagłębie dzisiaj wygrało, w co bardzo wierzymy, nasza pozycja w tabeli się nie zmieni - nadal będziemy na trzecim miejscu, ponieważ czołowe dwa zespoły wygrały swoje mecze - Olimpia Grudziądz pokonała Polonię Nowy Tomyśl 3:1, a Chojniczanka wygrała bna wyjeździe ze "Zdzichami" 1:0.
20' Nieporozumienie pomiędzy Marcinem Lachowskim a Michałem Zioło. W efekcie piłka trafia do Łukasza Kaczorowskiego, który strzela z lewej strony pola karnego. Piłka leci po murawie i wpada w ręce Adama Bensza.
16' Z lewej strony boiska dośrodkował Łukasz Kaczorowski, a Rafał Duchnowski nieco przypadkowo musnął piłkę butem i nie był to żaden silny strzał.
13' Tym razem Jakub Snadny zagrał po ziemi między obrońcami w kierunku Sebastiana Stefańskiego, ale uderzenie było zbyt mocne i Stefański mimo sprintu nie dał rady dojść do piłki przed końcową linią boiska.
12' Adrian Mielec wypatrzył Sebastiana Stefańskiego na lewej stronie boiska. Nasz młodzieżowiec dośrodkował w pole karne do Marcina Lachowskiego. Niestety, "Lacha" nie opanował piłki i ona mu odskoczyła zbyt daleko i wyszła poza końcową linię.
8' Po nieudanej akcji Zagłębia kontra Lechii. Lewą stroną boiska ruszył Łukasz Kaczorowski, wbiegł w pole karne Zagłębia i uderzył nad poprzeczką.
8' Sebastian Stefański wykorzystał błąd graczy Lechii, przejął piłkę, wpadł w pole karne i odegrał na 10. metr do Jakuba Snadnego, ale nasz napastnik przy strzale został zablokowany przez Pawła Wojtysiaka. Szkoda, bo była to bardzo dobra sytuacja.
6' Kombinacyjnie rozegrany rzut wolny przez Zagłębie. Adrian Pajączkowski do Marcina Lachowskiego, "Lacha" w pole karne do Vladimira Bednara, ale Słowak zdaniem sędziego faulował w walce o piłkę Łukasza Kaczorowskiego.
5' Po pierwszych minutach wygląda na to, że Zagłębie także gra dzisiaj w systemie 4-5-1. Marcin Lachowski uzupełnia linię środkową, a z przodu najbardziej wysunięty jest Jakub Snadny.
4' Adrian Mielec dośrodkował w pole karne do Lilo, jednak Lilo nie potrafił dobrze przyjąć piłki.
1' Z lewej strony boiska dośrodkował Sebastian Stefański, a żaden z naszych napastników nie zdołał dojść do piłki i zakończyło się tylko wybiciem z autu po tym, jak jeden z graczy Lechii dla bezpieczeństwa wybił piłkę poza boisko.
1' gwizdek 18:59 Zaczęło się!
0' 18:59 Zmiana w składzie Lechii w porównaniu ze składami otrzymanymi przed meczem - w pierwszym składzie zagra Krystian Kalinowski z numerem 99.
0' 18:58 Już pojawili się na boisku zawodnicy prowadzeni przez trójkę sędziowską. Zagłębie zagra dzisiaj na biało, a Lechia na zielono.
0' 18:55 Piłkarze już poszli do szatni, a ze stadionowego nagłośnienia słychać hit Horrorshow - "Oooooo zawsze wierni, czy jest dobrze, czy jest źle. Oooooooo wszyscy razem, hej Zagłębie Sosnowiec!"
0' 18:52 Pierwsze brawa na trybunach. Na razie jeszcze nie dla piłkarzy Zagłębia - owacja wystąpiła po tym jak spiker podał wyniki zakończonych meczów Ekstraklasy i I ligi. Konkretnie chodziło o jeden wynik meczu I ligi, który rozegrano dzisiaj w mieście leżącym pod Sosnowcem.
0' 18:50 Niestety, tak jak przewidzieli czytelnicy w naszej sondzie - akcja Pełny Ludowy nie przyniosła spodziewanych efektów. Przynajmniej na trybunie otwartej jest bardzo dużo wolnych miejsc. Za to kryta wypełniona dosyć przyzwoicie cwaniakami, którzy kupili bilety za dwa piątaki.
0' 18:45 Zgodnie z zasadą mówiącą, że nie zmienia się składu, który zremisował na wyjeździe z liderem i odebrał liderowi pierwsze punkty w tym sezonie, Zagłębie zagra dzisiaj w takim samym zestawieniu personalnym jak w sobotę w Grudziądzu.
0' 18:40 Pogoda dzisiaj dopisuje. Czarne chmury gdzieś uciekły znad Ludowego i jest błękitne niebo. Czy ta dobra pogoda sprawi, że trybuny Ludowego się dzisiaj wypełnią bardziej niż podczas ostatnich spotkań?
0' 18:35 Szósta kolejka II ligi zachodniej, na Stadionie Ludowym Zagłębie Sosnowiec zmierzy się z Lechią Zielona Góra. Zapraszamy na relację.