19. Maciej Niewęgłowski

Trener:
Grzegorz Kapica
Kibice: 1500 (47) Sędziowie: Jarosław Przybył - Tomasz Felusiak, Daniel Szpila

Seria zwycięstw Zagłębia dobiegła końca. Po słabej grze Zagłębie przegrało na Stadionie Ludowym z Chojniczanką Chojnice 0:2. Oba gole padły w drugiej części meczu. W 59. minucie po mocnym strzale Tomasza Pestki Adam Bensz wypiąstkował piłkę, a do futbolówki dopadł Michał Mikołajczyk i umieścił ją w siatce. Na 7 minut przed końcem spotkania wynik meczu ustalił Szymon Gibczyński, który po błędzie naszej obrony znalazł się w sytuacji sam na sam i pokonał naszego golkipera.

To był kolejny słaby mecz Zagłębia przed własną publicznością i nie ma się co dziwić, że widzów na Ludowym jest coraz mniej, bo taka gra nie przyciągnie publiczności. Z Polonią Nowy Tomyśl Zagłębie mimo niezbyt dobrej gry potrafiło wygrać, ale Chojniczanka to już nieco wyższa półka i nie udało się nawet zremisować.

Usprawiedliwieniem nie jest nawet to, że nasza drużyna grała w osłabionym składzie - z powodu kontuzji zabrakło Marcina Folca i Adriana Marka, a Rafał Pietrzak, który był najlepszym lewym pomocnikiem Zagłębia odszedł do Górnika Zabrze.

Najlepszą sytuację do strzelenia bramki Zagłębie zmarnowało w 37. minucie meczu. Robert Sierant niezbyt precyzyjnie podawał głową do własnego bramkarza, piłkę przejął Jakub Snadny i w sytuacji sam na sam trafił w nogę interweniującego Krzysztofa Barana.

W sobotę Zagłębie zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Olimpią Grudziądz, która dotychczas zgromadziła komplet punktów i z taką grą, jak w dzisiejszym spotkaniu, sosnowiczanie mają małe szanse na jakąkolwiek zdobycz punktową na boisku lidera. Trzeba zagrać o wiele lepiej.

93.0000
93' gwizdek Po 48 minutach gry kończy się II połowa meczu. Po słabiutkiej grze przegrywamy z beniaminkiem z Chojnic.
90' Mecz został przedłużony o 3 minuty.
90' Internet na Stadionie Ludowym dostroił się dzisiaj swoim poziomem do zespołu Zagłębia i stąd pewne problemy techniczne z relacją.
83' gol - piłka nożna 0:2!!! Sławomir Ziemak zagrał prostopadłą piłkę do Szymona Gibczyńskiego, który uciekł Michałowi Ziole, wpadł w pole karne i w sytuacji sam na sam posłał piłkę do bramki Zagłębia.
81' zmiana Trzecia zmiana w Chojniczance - Sylwester Kret za Piotra Kwietniewskiego.
80' Rajd Daniela Fabicha prawą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne i interwencja Adama Bensza.
78' zmiana Trzecia zmiana w naszej drużynie - Lilo za Michała Skórskiego.
73' zmiana Druga zmiana także w Zagłębiu - Sebastian Stefański za Jakuba Snadnego.
72' zmiana Druga zmiana w Chojniczance - Daniel Fabich za Tomasza Pestkę.
71' Akcja Chojniczanki lewą stroną. Zawodnik z niewidocznym numerem przedziera się, mija Marcina Strojka, aby po chwili zostać zablokowanym przez Michała Zioło, a za chwilę inny zawodnik w dobrej sytuacji jest zablokowany przez Adama Bensza.
68' Nic nie piszemy, ale to nie dlatego, że po stracie gola mowę nam odjęło, ale dlatego, że Zagłębie nie zrobiło nic godnego uwagi od utraty gola, zresztą Chojniczanka także.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Michał Filipowicz za Dawida Skrzypka.
59' gol - piłka nożna 0:1!!! ale nie wiadomo, kto strzelił gola, bo Chojniczanka ma tak chujowe koszulki, że nie widać było numeru. Niezłe jaja, trzeba było dopiero zapytać się ławki rezerwowych gości, kto strzelił bramkę i jakiś pan z ławki pokazał cztery palce, co oznacza, że gola zdobył zawodnik z numerem 4, czyli Michał Mikołajczyk. Akcja wyglądała tak, że był rajd prawą stroną, po mocnym uderzeniu Tomasza Pestki (jego akurat poznajemy nie po numerze, tylko po butach, bo gra w żółtych), Adam Bensz wypiąstkował piłkę, a dobił ją do bramki właśnie wspomniany wcześniej Michał Mikołajczyk. To naprawdę żenada, że w II lidze sędziowie i delegaci pozwalają zawodnikom zakładać koszulki z tak słabo widocznymi z trybun numerami.
58' zmiana Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu - Szymon Gibczyński wchodzi na boisko za Krzysztofa Rusinka.
56' Po dośrodkowaniu Vladimíra Bednára piłkę na rzut rożny wybija Grzegorz Jakosz.
55' Kontra Chojniczanki - Sławomir Pacha zagrywa ze środka boiska na prawą stronę do Tomasza Lenarta, który po rajdzie wrzuca w pole karne do Piotra Kwietniewskiego, a ten z około 11 metrów strzela na naszą bramkę i Adam Bensz po kapitalnej interwencji wybija piłkę na rzut rożny.
53' Tomasz Pestka wpadł w nasze pole karne, ograł Tomasza Balula, zagrywał na pole bramkowe, ale na szczęście Marcin Strojek w porę interweniował i nieco ryzykownie wybił piłkę na rzut rożny.
51' Po chwili niemrawej gry kontra Chojniczanki zakończona złym dośrodkowaniem Krzysztofa Rusinka.
47' Po podaniu Vladimíra Bednára Dawid Skrzypek strzelał prawą noga zza pole karnego i piłka po otarciu się o nogi rywala wychodzi na rzut rożny.
47' gwizdek Po 46 minutach i 30 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu. Bez goli i bez większych emocji.
46' gwizdek Rozpoczęła się II połowa spotkania.
45' Pierwsza połowa meczu potrwa jeszcze minutę.
45' Rzut wolny dla Chojniczanki. Sławomir Pacha zagrywa po ziemi do Sławomira Ziemaka, a ten z 20 metrów uderza nad bramką.
44' Jakub Snadny zagrał prostopadłą piłkę w kierunku wbiegającego w pole karne Vladimíra Bednára, ale mimo dużej szybkości naszego gracza minimalnie wcześniej do piłki dopadł Krzysztof Baran.
42' Dawid Skrzypek z lewej strony pola karnego podaje na lewą do Vladimíra Bednára, który jeszcze próbuje odgrywać do Marcina Lachowskiego, ale jego zamiary przewidział jeden z obrońców Chojniczanki.
40' Po dośrodkowaniu Sławomira Pacha z rzutu rożnego głową strzelał Robert Sierant - broni Adam Bensz.
39' Zagłębie zamknięte na własnym polu karnym i po dośrodkowaniu z prawej strony boiska kończy się na rzucie rożnym.
37' Robert Sierant głową zagrywał do bramkarza, piłkę przejął Jakub Snadny, znalazł się w sytuacji sam na sam, strzelił po ziemi, ale trafił w wyciągniętą nogę Krzysztofa Barana.
37' Prawą nogą z linii pola karnego strzelał Piotr Kwietniewski - piłka poszybowała nad bramką.
36' Marcin Lachowski wypatrzył Jakuba Snadnego i zagrał mu piłkę, ale nasz nowy napastnik zdaniem sędziego znalazł się na spalonym i gwizdek przerwał akcję.
33' Szybka akcja Zagłębia prawą stroną boiska. Po dośrodkowaniu Vladimíra Bednára do strzału szczupakiem składał się Jakub Snadny, ale uprzedził go Grzegorz Jakosz.
29' Tomasz Lenart włączył się do akcji ofensywnej swojego zespołu, uderzył z powietrza z około 25 metrów, piłka zmierzała w światło bramki, ale Adam Bensz dobrze interweniował na linii bramkowej.
28' Adrian Pajączkowski podaniem z własnej połowy uruchomił Marcina Lachowskiego, była szansa na dobrą akcję, ale "Lacha" został powstrzymany przez Roberta Sieranta.
26' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Dośrodkował Vladimír Bednár, jednak za wysoko i za daleko.
25' Krzysztof Rusinek wpadł w pole karne sosnowiczan i próbował podawać do Piotra Kwietniewskiego. Zagranie mu jednak nie wyszło i piłka opuściła linię końcową boiska.
24' Rzut wolny dla Zagłębia za zagranie piłki ręką przez Roberta Sieranta. Z piłki ustawionej 2-3 metry za polem karnym uderzał Marcin Lachowski, ale trafił w głowę jednego z piłkarzy stojących w murze.
23' żóta kartka Robert Sierant ukarany żółtą kartką za zagranie piłki ręką.
21' Tomasz Pestka zagrał w pole karne do Piotra Kwietniewskiego, który strzelił z około 8 metrów, ale został zablokowany przez Marcina Strojka. Piłka trafiła do stojącego poza polem karnym Sławomira Pacha, a po jego uderzeniu odbiła się od jednego z naszych graczy i wyszła na rzut rożny.
19' Prawą stroną boiska przedarł się Vladimír Bednár, dośrodkował w pole karne, ale tam był Michał Mikołajczyk, który wybił piłkę głową na aut.
16' Piotr Kwietniewski przedarł się prawą stroną boiska, ograł Adriana Pajączkowskiego, dośrodkował w pole karne i znowu Michał Zioło wyekspediował piłkę na rzut rożny.
14' Rzut wolny dla Chojniczanki. Po dośrodkowaniu Sławomira Pacha Michał Zioło wybija piłkę głową na rzut rożny, a po rzucie rożnym sędzia przerywa grę, bo doszło w polu karnym Zagłębia do jakiegoś faulu - oczywiście faulowany był nasz piłkarz, więc nie ma mowy o żadnym rzucie karnym.
12' Jakub Snadny dostał podanie od Marcina Lachowskiego, ruszył w pole karne gości i został powstrzymany wślizgiem przez jednego z obrońców gości. Zagłębie wywalczyło pierwszy rzut rożny.
10' Pierwszy strzał Chojniczanki. Z około 30 metrów strzelał Sławomir Ziemak, ale piłka wyszła poza końcową linię mniej więcej tam gdzie kończy się pole karne.
8' Kontra Zagłębia. Dawid Skrzypek wypuścił Adriana Pajączkowskiego lewą stroną boiska, "Pajączek" zagrał płaską piłkę na pole bramkowe, Jakub Snadny i Marcin Lachowski nie sięgnęli futbolówki, a nikt nie zamykał akcji na prawej stronie i szansa na strzał została zaprzepaszczona.
7' Kolejny strzał z dystansu. Mniej więcej z tego samego miejsca co przed chwilą "Pająk" strzelał Michał Skórski. Futbolówka przeleciała około metr od bramki.
6' Pierwszy celny strzał w meczu. Z około 30 metrów uderzał Adrian Pajączkowski, a obronił Krzysztof Baran.
5' Na boisku na razie nic ciekawego. Głównie gra w środku pola przerywana faulami.
2' Kibice Zagłębia już się zorganizowali do dopingu i teraz słychać naszych fanów, a w sektorze gości jest cisza.
1' gwizdek Już gramy - zaczęło Zagłębie.
0' 18:59 "Jesteśmy zawsze tam, gdzie Chojniczanka gra" - takie śpiewy słychać z sektora gości. Z sektorów Zagłębia nie słychać nic.
0' 18:58 Już wyszli z tunelu - Zagłębie zagra dzisiaj na biało, a Chojniczanka w żółto-czerwonych koszulkach i czerwonych spodenkach.
0' 18:57 Piłkarze już jakiś czas temu zeszli po rozgrzewce do szatni, a teraz ze stadionowego nagłośnienia słychać Horrorshow i piosenkę "Zawsze wierni..."
0' 18:55 W drużynie z Chojnic już od pierwszej minuty zagra bardzo dobrze znany w Sosnowcu Sławomir Pach.
0' 18:50 W składzie Zagłębia dwie zmiany w porównaniu do meczu z Ruchem Zdzieszowice - na środku obrony Michał Zioło zastąpił Adriana Marka, a za Tomasza Łuczywka do pierwszego składu wskoczył Dawid Skrzypek.
0' 18:40 Witamy ze Stadionu Ludowego! Mieliśmy małe problemy techniczne związane z niedziałającą siecią bezprzewodową na stadionie, ale teraz coś zadziałało.