25. Michał Zioło
8. Tomasz Łuczywek

Trener:
Marek Chojnacki

1:0 - Vladimír Bednár 7' 2:0 - Adrian Mielec 25' 2:1 - Maciej Tomkowiak 57' 3:1 - Adrian Mielec 70' 3:2 - Taras Maksymow 89'
21' Taras Maksymow 56' Adam Bensz 92' Michał Cyganek

Tomasz Leszczyński

Kibice: 1000 (0) Sędziowie: Grzegorz Jabłoński - Sebastian Mucha, Mariusz Stolczyk (Kraków)

Po zwycięstwie Zagłębia nad Zawiszą i porażce Polonii Nowy Tomyśl z Jarotą Jarocin 0:5 można się było spodziewać, że sosnowiczanie bez większych problemów pokonają rywali z Wielkopolski. Zagłębie zdobyło trzy punkty, ale postawa naszego zespołu mogła budzić sporo zastrzeżeń. Znowu w grze było za dużo przestojów.

Sosnowiczanie objęli prowadzenie już w 7. minucie meczu. Po podaniu Marcina Folca bramkę strzałem z pola karnego zdobył Vladimír Bednár. Niestety, w tej akcji Folc doznał urazu przywodziciela i musiał opuścić boisko. W 25. minucie Zagłębie prowadziło już 2:0. Po asyście Vladimíra Bednára strzałem głową z około 16 metrów popisał się Adrian Mielec.

Początek drugiej części meczu był słaby w wykonaniu sosnowieckiego zespołu. W 57. minucie nowotomyślanie zdobyli kontaktowego gola. Po bardzo problematycznym rzucie karnym podyktowanym za rzekomy faul Marcina Strojka na Bartoszu Śpiączce bramkę strzelił Maciej Tomkowiak. Goście poczuli, że Zagłębie jest dzisiaj słabe i próbowali zdobyć kolejną bramkę.

Na szczęście nasi zawodnicy mieli okres chwliowego przebudzenia. W 70. minucie akcję lewą stroną rozpoczął Adrian Pajączkowski. Dośrodkował w pole karne, a zamykający akcję Vladimír Bednár skierował piłkę przed bramkę. Golkiper Polonii zdołał podbić futbolówke, ale na tyle pechowo, że trafiła ona na głowę Adriana Mielca, który po raz drugi w dzisiejszym spotkaniu strzelił bramkę po uderzeniu głową.

Końcówka spotkania znowu była nerwowa. Najpierw nasi gracze pozwolili Dawidowi Juchaczowi na wejście w pole karne i strzał, po którym Adam Bensz odbił piłkę na rzut rożny, a po chwili z narożnika boiska dośrodkował Maciej Tomkowiak, a Taras Maksymow posłał piłkę głową do bramki Adama Bensza. To była 89. minuta spotkania, arbiter doliczył jeszcze 3 minuty, ale Zagłębiu udało się dowieźć zwycięstwo do końcowego gwizdka. Tylko, czy naprawdę w meczach z takimi rywalami jak Polonia musimy oglądać taką postawę sosnowiczan i do końca się denerwować, czy uda się Zagłębiu wygrać?

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 10 sekundach gry kończy się mecz. Wygrywamy 3:2.
93' Rzut wolny dla Polonii z około 35 metrów. Potężny strzał w środek bramki i broni Adam Bensz. Ufff...
92' żóta kartka Michał Cyganek ukarany za grę na czas.
91' Mecz został przedłużony o 3 minuty.
91' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Rafał Bielawski za Rafała Pietrzaka.
89' gol - piłka nożna 3:2^;3:2!!! Z rzutu rożnego dośrodkował Maciej Tomkowiak a zupełnie nieobstawiony Taras Maksymow z bliska strzelił głową do bramki Zagłębia.
89' Dawid Juchacz wpadł w pole karne Zagłębia, strzelił po ziemi i Adam Bensz odbił piłkę na rzut rożny.
88' Adrian Marek zagrał długą prostopadłą piłkę do Marcina Lachowskiego, ale szybszy był Maciej Krakowiak i Polonia rozpocznie od bramki.
83' Z rzutu wolnego dośrodkował Adrian Pajączkowski, głową strzelił Marcin Lachowski, a Maciej Krakowiak złapał piłkę.
83' zmiana Dziękujemy za grę strzelcowi dwóch bramek Adrianowi Mielcowi i witamy na boisku Michała Cyganka.
79' zmiana Ostatnia zmiana w Polonii - Dawid Juchacz zmienia Bartosza Śpiączkę.
78' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Lilo za Vladimíra Bednára.
77' Znowu po akcji lewą stroną dośrodkował Rafał Pietrzak, ale Michał Filipowicz minimalnie minął się z piłką.
76' Rafał Pietrzak dwa razy dośrodkował w pole karne. Druga wrzutka przyniosła Zagłębiu rzut rożny.
75' Seweryn Fijołek strzelał zza pola karnego - piłka szybuje nad bramką.
73' Artur Pawlaczyk w akcji lewą stroną boiska, udało się dośrodkować piłkę, ale nic poza tym.
70' gol - piłka nożna 3:1^;3:1!!! Z lewej strony boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski. Nikt w polu karnym nie zdołał oddać strzału, ale zamykający akcję Vladimír Bednár dopadł do futbolówki, dośrodkował z ostrego kąta. Golkiper Polonii podbił piłkę do góry, a Adrian Mielec z bliska posłał piłkę głową do bramki.
68' Coraz więcej chaosu i nerwowości na boisku, zarówno w poczynaniach piłkarzy, jak i sędziego.
67' Nad Ludowym się rozpadało.
65' Sprzed pola karnego Zagłębia strzelał Mateusz Pikul. Piłka wysoko nad bramką, ale gra Zagłębia od jakiegoś czasu jest żenująco słaba.
63' zmiana Trzecia zmiana w Polonii - Mateusz Pikul za Tobiasza Kupczyka.
62' Marek Fórmaniak dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne. Tam było jego dwóch kolegów z zespołu, ale był też Tomasz Balul.
60' Vladimír Bednár wrzuca w pole karne z prawej strony boiska i znowu akcję przerywa Krzysztof Kmieć.
57' gol - piłka nożna 2:1^;Maciej Tomkowiak podchodzi do piłki ustawionej na 11. metrze, uderza prawą nogą w swoją prawą stronę, Adam Bensz rzuca się w drugą stronę i goście zdobyli kontaktową bramkę.
56' żóta kartka Adam Bensz nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego, bo faktycznie ciężko się z tym pogodzić. Marcin Strojek i Bartosz Śpiączka biegli bark w bark i gdzie tam można dostrzec faul? Sędzia uspokaja Adama Bensza żółtą kartką.
55' Co ci sędziowie wyprawiają? Karny z niczego po "faulu" Marcina Strojka na Bartoszu Śpiączce. To już drugi taki karny w tym tygodniu.
53' Michał Filipowicz na prawą stronę do szybkiego Vladimíra Bednára, Słowak wrzuca w pole karne, ale dobrze ustawiony Krzysztof Kmieć przerywa akcję.
51' Marcin Lachowski dośrodkował z lewej strony boiska, piłka przeszła wzdłuż bramki, ale to nie koniec. Vladimír Bednár przejmuje piłkę w okolicy narożnika, zagrywa do tyłu do Adriana Mielca, który dośrodkowuje na 5. metr i Maciej Krakowiak odbija piłkę na aut.
50' Po rzucie rożnym wykonanym przez Marka Fórmaniaka trochę zamieszanie przed naszym polem karnym. Akcja kończy się strzałem Seweryna Fijołka przyblokowanym przez graczy Zagłębia.
49' Pierwszy w tej połowie rzut rożny dla Polonii.
48' Rafał Pietrzak dośrodkował w pole karne z lewej strony boiska, ale szybszy od Marcina Lachowskiego okazał się Maciej Krakowiak.
47' gwizdek Po 47 minutach gry kończy się pierwsza połowa meczu. Prowadzimy 2:0 i to jest najważniejsze, chociaż mogło być lepiej.
47' Marcin Lachowski zwiódł obrońcę i dośrodkował z lewej strony boiska, ale Maciej Krakowiak zdołał wypiąstkować piłkę.
46' gwizdek 20:02 Rozpoczęła się druga połowa meczu, a nad Ludowym efektowna tęcza.
46' zmiana Druga zmiana w Polonii. Paweł Wicher za Tobiasza Jarentowskiego.
46' Seweryn Fijołek uderzył z 25 metrów i trafił w stojącego w polu karnym Zagłębia Michała Skórskiego.
45' Pierwsza połowa potrwa dwie minuty dłużej.
44' Po dośrodkowaniu Vladimíra Bednára głową nad bramką strzelał Michał Filipowicz.
44' Vladimír Bednár wdarł się w pole karne, już szykował się do podania, lub strzału, ale Krzysztof Kmieć zdążył z wybiciem na rzut rożny.
40' Rzut wolny dla Zagłębia z około 30 metrów podyktowany za faul Bartosza Śpiączki na Marcinie Lachowskim. Strzelał Adrian Mielec, ale kopnął piłkę za wysoko.
36' Tomasz Balul stracił piłkę, ale błąd starszego kolegi naprawił Adrian Marek i nie pozwolił Maciejowi Tomkowiakowi na wejście z piłką w nasze pole karne.
35' zmiana Pierwsza zmiana w Polonii - Artur Siwy za Dawida Ozimka.
33' Rafał Pietrzak z rogu ponownie zagrywa na bliższy słupek, tam nabiega Marcin Lachowski, ale obrona Polonii radzi sobie z tą akcją.
33' Po dośrodkowaniu piłka wraca w okolice narożnika boiska, ale piłka wraca do niego i za chwilę mamy następny rzut rożny.
32' Adrian Pajączkowski do Michała Filipowicz, ale w akcję wmieszał się Taras Maksymow i wybił piłkę na rzut rożny.
31' Rzut wolny dla Polonii z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Marka Fórmaniaka Adam Bensz piąstkuje piłkę do przodu.
29' Marcin Strojek postanowił strzelić z daleka, ale nie zrobił tego zbyt dobrze.
25' gol - piłka nożna 2:0^;2:0!!!! Składna akcja Zagłębia i piękny gol. Michał Filipowicz podał na prawą stronę do Vladimíra Bednára, a ten trochę nietypowo wrzucił. Zamiast w okolice pola bramkowe dośrodkował w okolice 16. metra, a nadbiegający Adrian Mielec precyzyjnie posłał piłkę głową w okienko bramki gości.
24' Po dośrodkowaniu Vladimíra Bednára Adrian Marek nabiegał na piłkę, ale nie zdołał jej skierować w stronę bramki. To nie koniec akcji. Piłka trafia do Adriana Mielca, ale jego dośrodkowanie jest złe.
24' Vladimír Bednár wywalczył pierwszy rzut rożny dla naszego zespołu.
21' żóta kartka Taras Maksymow ukarany żółtą kartką za faul na Adrianie Pajączkowskim.
20' Tym razem po wrzutce z rzutu rożnego piłkę do przodu wybija Michał Skórski.
20' Po dośrodkowaniu Marka Fórmaniaka Marcin Lachowski wybił piłkę na kolejny rzut rożny. Tym razem z drugiej strony boiska.
19' Pierwszy rzut rożny w dzisiejszym meczu wywalczyła Polonia Nowy Tomyśl.
18' Piłkę zagrywaną przez Adriana Pajączkowskiego przejął Taras Maksymow. Pomagał sobie przy tym ręką, ale sędzia nie zareagował.
15' Po podaniu Adriana Marka w polu karnym Polonii z piłką znalazł się Michał Filipowicz. Próbował strzelać z półobrotu, ale miał koło siebie dwóch rywali i jeden z nich zablokował uderzenie.
13' Na uderzenie z około 30 metrów zdecydował się Michał Filipowicz, jednak posłał piłkę zbyt wysoko.
12' Tym razem goście zaatakowali prawą stroną. Dośrodkował Tobiasz Kupczyk i ponownie do piłki wyszedł Adam Bensz.
11' Adam Bensz od razu zainicjował kontrę po przechwycie piłki. Rzucił do Rafała Pietrzaka, który ruszył lewą stroną, ale zagrał zbyt mocno do dopiero co wprowadzonego na boiska Michała Filipowicza.
11' Artur Pawlaczyk dośrodkował z lewej strony boiska i piłka w rękach Adama Bensza.
10' zmiana Michał Filipowicz już jest na boisku w miejsce kontuzjowanego Marcina Folca.
8' Asysta Marcina Folca miała też ujemne strony - Folc doznał jakiegoś urazu i zszedł z boiska. Za chwilę na placu gry pojawi się Michał Filipowicz.
7' gol - piłka nożna 1:0^;1:0!!! Adrian Mielec podał do Marcina Folca, a ten odegrał z linii 16 metrów na prawą stronę pola karnego do Vladimíra Bednára, a ten wyprzedził obrońcę i strzałem po ziemi skierował piłkę w długi róg bramki Polonii.
4' Rzut wolny dla Polonii. Marek Fórmaniak wrzucił w pole karne, ale Adrian Marek wyjaśnił sytuację i wybił piłkę do przodu.
1' Rzut wolny dla Zagłębia z okolicy połowy boiska. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego niecelnie główkuje Tomasz Balul.
1' gwizdek 19:00 Gramy! Zaczęło się! Rozpoczęli goście.
0' 18:58 Para młoda już poszła, a na murawę weszło 25 panów - trzech sędziów na żółto-czarno, 11 piłkarzy Zagłębia na biało i 11 piłkarzy Polonii na czerwono.
0' 18:55 Przed meczem jeszcze mała sesja zdjęciowa na murawie - para nowożeńców postanowiła sobie pstryknąć kilka fotek na pamiątkę. Warunki nie są najlepsze, bo jest dosyć mokro i pełno kałuż, ale sympatyczna panna młoda podwinęła suknię i ambitnie pozowała do zdjęć.
0' 18:50 W towarzyskim meczu na Łazienkowskiej Legia przegrywa z Arsenalem 4:6. Niezła strzelanina. Ciekawe, ile bramek padnie dzisiaj na Ludowym?
0' 18:45 Myśleliśmy, że w tym sezonie trudno będzie pobić "rekord" frekwencji z meczu ze Startem Otwock, ale chyba byliśmy zbyt dużymi optymistami. Na razie jest bardzo źle. Czyżby przechodząca nad Sosnowcem około 17:00 burza odstraszyła kibiców?
0' 18:40 Mamy dobre wiadomości! Na mecz dotarli sędziowie z Krakowa. Niby w tym nie powinno być nic dziwnego, ale wczoraj na inaugurację Ekstraklasy w Bełchatowie sędziowie z Krakowa nie dojechali.
0' 18:35 Po słabym meczu ze Startem Otwock, trener Marek Chojnacki postanowił wrócić do składu sprawdzonego w boju z Zawiszą Bydgoszcz, tak więc Marcin Strojek, Adrian Marek, Adrian Pajączkowski, Marcin Lachowski i Rafał Pietrzak, którzy odpoczywali w spotkaniu ze Startem dzisiaj są w pierwszym składzie, a Lilo, Michał Zioło, Tomasz Łuczywek i Michał Filipowicz są dzisiaj na ławce rezerwowych. Dla Dawida Skrzypka zabrakło miejsca nawet wśród rezerwowych.
0' 18:30 Trochę popadało, trochę pogrzmiało, ale już się przejaśniło, nieśmiało wygląda słońce, więc witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na mecz z Polonią Nowy Tomyśl.