Relacja II Liga - Grupa Zachodnia 2009/2010 - 32 runda
2010-05-26, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
0:0(0:0)
Raków Częstochowa

Kibice: 0 (0) Sędziowie: Andrzej Meler - Dariusz Drozd, Mariusz Korpalski (Toruń)

¯enująco słabe widowisko zaprezentowały dzisiaj na Ludowym drużyny Zagłębia Sosnowiec i Rakowa Częstochowa. Po raz piąty z rzędu sosnowiczanie schodzą z boiska bez strzelonej bramki, ale jak można zdobyć bramkę, skoro nawet nie stwarza się dogodnych ku temu sytuacji. W dniu dzisiejszym więcej zagrożenia pod bramką przeciwnika stworzyli sobie zawodnicy zespołu gości i to oni byli bliżsi zwycięstwa.

Już do przerwy częstochowianie oddali trzy groźne strzały. W 5. minucie po uderzeniu Pawła Nocunia interweniował Mateusz Prus. W 30. minucie po składnej akcji gości nad poprzeczką strzelił Maciej Gajos, a w 41. minucie po szkolnym błędzie najbardziej doświadczonego w naszej defensywie Bośniaka w sytuacji sam na sam piłkę nad bramką posłał Mateusz Zachara.

Także po przerwie groźniej atakował Raków. Mocno z dystansu w światło bramki strzelali Mateusz Zachara (64. minuta) i Kamil Witczyk (79. minuta). W obu tych sytuacjach bez zarzutu spisał się Mateusz Prus i uratował sosnowiczan od utraty bramki, zachowując w drugim kolejnym spotkaniu czyste konto. W drużynie Zagłębie najlepsze szanse mieli Marcin Lachowski (65. minuta, strzał z linii pola karnego w wychodzącego bramkarza) i Hubert Jaromin (73. minuta, nieudana próba przelobowania częstochowskiego golkipera.

Po raz trzeci z rzędu mecz na Ludowym toczył się bez udziału publiczności i może to i lepiej dla stanu zdrowia mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego, bo oglądanie tak słabo grającego Zagłębia nie należy do przyjemności. Jeszcze trzy tygodnie temu mieliśmy podstawy ku temu, aby wierzyć w awans do I ligi, a dzisiaj już nadzieja umarła. W Radzionkowie otwierają dzisiaj szampany i piją z radości po wywalczeniu awansu, a w Zagłębiu pozostaje tylko upicie się z żalu i smutku. Niestety.

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 17 sekundach gry kończy się druga połowa tego dramatycznie słabego meczu.
93' Adrian Marek w strzale rozpaczy z ponad 30 metrów. Wysoko nad bramką.
90' Jeszcze trzy dodatkowe minuty.
88' Rzut wolny dla Rakowa z 40 metrów. Paweł Kowalczyk uderza wysoko nad bramką.
87' Artur Lenartowski podał w pole karne do Mateusza Zachary, ale z interwencją zdążył Adrian Marek.
86' Maciej Szramowiat w dzikiej interwencji 10 metrów poza polem karnym, ale mu się udało i wygrał walkę o piłkę z Dawidem Ryndakiem.
83' Hubert Jaromin odebrał piłkę obrońcy Rakowa, podał do Lilo, ale Brazylijczykowi piłka przy przyjęciu odskoczyła na kilka metrów i już jej nie opanował w polu karnym.
81' zmiana Ostatnia zmiana w naszej drużynie - Dawid Ryndak za Marcina Strojka.
81' Po podaniu Sławomira Ogłazy znowu w dobrej sytuacji znalazł się Kamil Witczyk, ale zamiast strzelać, niepotrzebnie podawał.
79' Potężny strzał Kamila Witczyka zza pola karnego. Uderzona lewą nogą piłka zmierza pod poprzeczkę, ale znowu świetnie interweniuje Mateusz Prus.
77' Artur Gajos zagrał do Łukasza Kmiecia, a ten od razu podał do Artura Lenartowskiego. Po strzale Lenartowskiego piłka odbiła się od nogi interweniującego Dżenana Hosicia, ale to nie koniec akcji, bo do futbolówki dopadł jeszcze Kamil Witczyk i z prawej strony pola karnego trafił w bandę reklamową.
73' Po podaniu z głębi pola Hubert Jaromin uciekł ze spalonego, znalazł się przed bramkarzem Rakowa i próbował lobować z około 16 metrów. Niestety, zarówno w pionie, jak i w poziomie uderzenie było niedokładne.
70' Po zmianie Vladimír Bednár przeszedł na prawą obronę, a Marcin Strojek gra na środku pomocy razem z Dariuszem Kłusem. Na tej pozycji Strojek często występuje w wojewódzkiej lidze juniorów.
69' zmiana Dwie zmiany: w Rakowie Patryk Nogal za Arkadiusza Hyrę, a w Zagłębiu Vladimír Bednár za Radosława Flejterskiego.
69' Celny strzał Rakowa. Uderzał Łukasz Kmieć, a obronił Mateusz Prus.
68' Na kolejnym spalonym Hubert Jaromin, a chwilę wcześniej druga już dzisiaj fatalna interwencja Dżenana Hosicia. Na szczęście błąd starszego kolegi naprawił Adrian Marek.
65' Lilo zagrał między obrońców do wychodzącego Marcina Lachowskiego, który strzelił z pierwszej piłki z linii pola karnego i trafił wprost w wychodzącego Macieja Szramowiata.
64' Mocny strzał Mateusza Zachary zza pola karnego. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale Mateusz Prus popisał się kolejną dobrą interwencją i wybił futbolówkę na rzut rożny.
62' Rzut wolny dla Zagłębia. Piłka ostro bita przez Adriana Pajączkowskiego nie trafia jednak do żadnego z kolegów.
62' zmiana Druga zmiana w Rakowie - Łukasz Kmieć za Łukasza Kowalczyka.
60' Z rzutu wolnego strzelał Paweł Kowalczyk. Mateusz Prus wypiąstkował piłkę na rzut rożny. Kowalczyk ponownie ustawił piłkę w narożniku boiska, ale po jego wrzutce był spokój.
59' Marcin Strojek sfaulował Artura Gajowego z boku boiska, tuż poza polem karnym i wydawało się, że może zostać za to ukarany żółtą kartką, ale sędzia okazał dobre serce.
56' Maciej Szramowiat wybił piłkę prosto pod nogi Marcina Lachowskiego. "Lacha" uderzył z pierwszej piłki z około 20 metrów, ale golkiper Rakowa zdążył wrócić przed linię bramkową i złapać piłkę.
55' Hubert Jaromin po raz drugi złapany na spalonym.
54' Lilo dośrodkował z prawej strony boiska, ale w polu bramkowym żaden z zawodników nie zdołał sięgnąć piłki, która wyszła na aut po przeciwnej stronie boiska, tuż przy narożnej chorągiewce.
52' Marcin Lachowski z prawej strony boiska na środek pola karnego do Huberta Jaromina, ale ten jest na spalonym.
51' Kopia akcji sprzed 3 minut. Rafał Pietrzak do Huberta Jaromina i ponownie szybszy Maciej Szramowiat.
49' Marcin Strojek do Huberta Jaromina, który ponownie był "onside" i odegrał do tyłu do Dariusza Kłusa, a ten przy strzale z około 20 metrów został zablokowany i skończyło się jedynie rzutem rożnym. Dodajmy od razu, że rzutem rożnym fatalnie rozegranym.
48' Rafał Pietrzak zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Huberta Jaromina, ale szybszy był Maciej Szramowiat.
46' gwizdek 19:03 Rozpoczęła się II połowa spotkania. Jeśli będzie taka słaba jak pierwsza, to nie gwarantujemy, że nie uśniemy z nudów.
46' zmiana Przed drugą połową dwie zmiany w Zagłębiu - Tomasz Łuczywek i Krzysztof Myśliwy zostali w szatni, a na ich miejsce weszli Rafał Pietrzak i Hubert Jaromin. Jedna zmiana w drużynie Rakowa - Kamil Witczyk za Pawła Nocunia.
46' gwizdek Po 45 minutach i 56 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu. Powiedzieć, że mecz ten stoi na dobrym poziomie, byłoby wierutnym kłamstwem. A powiedzieć, że stoi on na średnim poziomie, byłoby lekką przesadą. On po prostu stoi na żenującym poziomie. W tej żenadzie nieco mniej żenująco grali goście i stworzyli sobie trzy w miarę dobre sytuacje, których na nasze szczęście nie wykorzystali.
45' Ta żenująco słaba pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.
45' Artur Gajowy znowu łatwo sobie poradził z graczami Zagłębia. Wpadł lewą stroną w pole karne, a gdy trzeba było zdecydować się na strzał, to kopnął lekko i prosto w Mateusza Prusa.
41' Z lewej strony dośrodkował Maciej Gajos. Dżenan Hosić zachował się tragicznie i nie trafił w piłkę, a Mateusz Zachara w sytuacji sam na sam zachował się niewiele lepiej i posłał piłkę nad poprzeczką. To idealna kwintesencja dzisiejszego meczu - jedni grają słabo, a drudzy dla odmiany.... tak samo słabo.
38' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego niepewnie interwenował Maciej Szramowiat, piłka trafia do Lilo, który z woleja zagrywa do Marcina Lachowskiego. Składający się do strzału z półobrotu "Lacha" zostaje jednak uprzedzony przez Łukasza Kowalczyka. Ale to nie koniec. Do piłki na 30. metrze dopada Radosław Flejterski, strzela w światło bramki, a golkiper Rakowa łapie piłkę.
35' Piotr Mastalerz zagrał piłkę prosto pod nogi Marcina Lachowskiego, "Lacha" od razu przerzucił do Krzysztofa Myśliwego, który ubiegł wspomnianego już Mastalerza i zdecydował się na strzał z ostrego który został pewnie złapany przez Macieja Szramowiata. Chyba lepiej byłoby, gdyby Myśliwy zdecydował się na dośrodkowanie do zamykającego akcję Lilo.
34' Krzysztof Myśliwy wykorzystał swój największy atut, czyli szybkość, uciekł Arkadiuszowi Hyrze, ale strzelił zbyt lekko i Maciej Szramowiat nie miał większych problemów ze złapaniem piłki.
33' Z lewej strony boiska dośrodkował Maciej Gajos, a Mateusz Zachara głową z kilku metrów uderzył niecelnie.
30' Bardzo ładna akcja Rakowa. Najpierw środkiem, potem trochę przypadkowo piłka trafia do Artura Lenartowskiego, który zagrywa w pole karne i Maciej Gajos z około 10 metrów strzela nad poprzeczką.
26' Róg dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piłkę na kolejny rzut rożny wybija Adrian Pluta.
22' Teraz zza stadionu słychać okrzyki, w których kibice radzą co robić z Platformą. Nie chodzi tu bynajmniej o sklep budowlany w Czeladzi, tylko o partię aspirującą do bycia przewodnią siłą narodu.
21' Z lewej strony boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski, a Krzysztof Myśliwy nie potrafił opanować piłki.
20' Po dośrodkowaniu Lilo z prawej strony Piotr Mastalerz skacze wyżej od Krzysztofa Myśliwego i zagrywa piłkę głową do góry.
17' A tymczasem zza bram stadionu dobiegają nieśmiałe okrzyki kibiców Zagłębia. Dzisiaj nie widzą oni tego, co dzieje się na boisku, bo nie ma telebimu, ale może to i lepiej.
16' Rozpoczęła się 16. minuta meczu, a to oznacza, że seria sosnowiczan bez zdobytej bramki wynosi już 411 minut, czyli jest już dłuższa niż czarna seria z wiosny 2006. To przykre.
15' Daleki przerzut piłki z własnej połowy w wykonaniu Dżenana Hosicia, jednak Dariusz Kłus nie sięga piłki przed końcową linią.
10' Szybka odpowiedź Rakowa, najpierw Mateusz Prus zmuszony do interwencji głową poza polem karnym, a za chwilę niecelnie z około 20 metrów strzelał Mateusz Zachara.
9' Dariusz Kłus zagrał prostopadłą piłkę do wbiegającego w pole karne Lilo, ale szybszy był Maciej Szramowiat.
7' Lilo strzelał po ziemi z prawej strony pola karnego, ale uderzenie minęło dalszy słupek bramki Macieja Szramowiata.
6' Piłkę z narożnika boiska dośrodkował Maciej Gajos, a Dariusz Kłus do spółki z Dżenanem Hosiciem wybili piłkę z pola karnego.
5' Paweł Nocuń wpadł w pole karne, minął rywala, mocno uderzył pod poprzeczkę, a Mateusz Prus wypiąstkował piłkę na rzut rożny.
4' Po wrzutce Radosława Flejterskiego z rzutu wolnego głową strzelał Adrian Marek, a uderzenie zablokował jeden z obrońców Rakowa, który doznał przy tym lekkiego urazu, ale już jest w porządku.
3' Adrian Pajączkowski dośrodkował z lewej strony do Krzysztofa Myśliwego, ale piłkę głową wybił Paweł Kowalczyk.
2' Krzysztof Myśliwy przewraca się w polu karnym w starciu z dwoma rywalami, ale sędzia nakazuje grać dalej mimo okrzyków Myśliwego.
1' gwizdek 18:01 Rozpoczął się mecz. Zaczęli goście.
0' 17:55 Ostatnio w Zagłębiu wszystko się sypie. Szanse na awans zostały praktycznie stracone, po raz trzeci z rzędu gramy bez udziału publiczności, bo nie udało się nic wskórać w sprawie zmiany decyzji przez wojewodę, a dzisiaj jeszcze padła sieć bezprzewodowa na trybunie prasowej.