2010-05-22, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Słubice
Polonia Słubice
Stroje: czarne (4-4-2)
0:0(0:0)

19' Adam Więckowski 27' Michał Filipowicz 56' Marcin Strojek 68' Michał Haftkowski 94' Jovan Ninković

Kibice: 0 (0) Sędziowie: Rafał Pasela - Piotr Pasela, Łukasz Reinowski (Bydgoszcz)

Sprawozdanie

Fatalna seria sosnowieckiego Zagłębia nadal trwa. Nasz zespół nie potrafił odnieść zwycięstwa w czwartym kolejnym spotkaniu. Co więcej, Zagłębie we wszystkich tych czterech spotkaniach - z Górnikiem Polkowice, Elaną Toruń, Lechią Zielona Góra i dzisiaj z Polonią Słubice - nie potrafiło zdobyć nawet jednej bramki.

Nasza drużyna stworzyła sobie w dzisiejszym spotkaniu kilka dogodnych sytuacji, ale ponownie zawiodła skuteczność. W pierwszej połowie najbliższy pokonania Tomasza Laskowskiego był Dariusz Kłus. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego uderzył on głową z bliskiej odległości, ale golkiper gospodarzy popisał się świetną interwencją i wybił piłkę na rzut rożny.

W drugiej części meczu sosnowiczanie stworzyli sobie trzy sytuacje, które powinny były zakończyć się bramką. W 50. minucie po strzale Lilo Tomasz Laskowski sparował piłkę prosto pod nogi Krzysztofa Myśliwego, a ten strzelił prosto w obrońcę gospodarzy Ailtona.

W 64. minucie po prostopadłym podaniu Radosława Flejterskiego w dogodnej sytuacji znalazł się Krzysztof Myśliwy, ale trafił tylko w słupek podtrzymujący siatkę w bramce. Już w doliczonym czasie gry losy meczu mógł odmienić Rafał Pietrzak, ale podobnie jak miało to miejsce w środę w Zielonej Górze, w dobrej sytuacji posłał piłkę nad poprzeczką.

Gospodarze najdogodniejszą sytuację stworzyli sobie w 84. minucie spotkania, gdy po dośrodkowaniu Krzysztofa Sikory z rzutu rożnego głową strzelał Adam Więckowski, a stojący przy słupku Adrian Pajączkowski uratował sosnowiczan od straty bramki.

95.0000
95' gwizdek Po 49 minutach i 7 sekundach gry sędzia kończy II połowę meczu
94' żóta kartka Żółta kartka dla Jovana Ninkovicia za grę na czas
94' zmiana Trzecia zmiana w Polonii - Mateusz Toporkiewicz za Pawła Posmyka
93' Piotr Charzewski atakował lewą stroną boiska, zszedł do środka i uderzył mocno, ale też bardzo niecelnie.
92' Dariusz Kłus uderza z około 25 metrów. Piłka zostaje zablokowana przez jednego z obrońców Polonii i trafia pod nogi Rafała Pietrzaka, który z około 10 metrów strzela tuż nad poprzeczką
90' Druga połowa została przedłużona o 4 minuty
89' zmiana Druga zmiana w Polonii - Robert Gaca za Krzysztofa Sikorę
88' Hubert Jaromin dośrodkował w pole karne do Marcina Lachowskiego, ale "Lacha" nie dał rady dojść do piłki
86' zmiana Trzecia zmiana w naszym zespole - Hubert Jaromin za Krzysztofa Myśliwego.
84' Dośrodkowanie w pole karne Krzysztofa Sikory i po strzale Adama Więckowskiego stojący przy słupku Adrian Pajączkowski uratował Zagłębie przed stratą bramki.
83' Paweł Posmyk wpadł w pole karne Zagłębia. Adrian Marek nie dał rady zatrzymać gracza Polonii, ale zrobił to Dżenan Hosić i wybił piłkę na róg
83' zmiana Druga zmiana w naszym zespole - Rafał Pietrzak za Lilo
82' Dariusz Kłus zagrywa do Lilo, Lilo oddaje do Radosława Flejterskiego, który uderza z około 25 metrów, ale znowu niecelnie
81' Z lewej strony pola karnego dośrodkował Adrian Pajączkowski, a Marcin Lachowski nieczysto uderzył piłkę głową
80' Z rzutu wolnego z okolicy połowy boiska w pole karne wrzuca Adrian Marek, a Ailton wyjaśnia sytuację mocnym wykopem
79' Michał Haftkowski mocno dośrodkował z lewego skrzydła i piłka wychodzi na aut po przeciwległej stronie boiska
77' Rzut rożny dla Polonii. Dośrodkował Krzysztof Sikora, a skończyło się bez oddania strzału na naszą bramkę
75' Po dośrodkowaniu Ireneusza Marcinkowskiego z lewej strony boiska Paweł Posmyk nie zdołał oddać strzału z bliskiej odległości, bo był dobrze kryty przez Adriana Marka
74' Po kolejnej wrzutce Radosława Flejterskiego piłkę z pola karnego wybija Michał Haftkowski
73' Po dośrodkowaniu Radosława Flejterskiego i interwencji Tomasza Laskowskiego mamy kolejny róg
73' Adrian Pajączkowski zagrał przed bramkę do Krzysztofa Myśliwego i Jovan Ninković wybił futbolówkę na rzut rożny.
72' zmiana Pierwsza zmiana w Polonii - Marcin Pietrzak za Felipe
71' Z lewej strony boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski, ale Marcin Lachowski nie sięgnął piłki, chociaż sam sygnalizował, że popychał go w walce o piłkę rywal. Po chwili piłka wróciła do Pajączkowskiego i po jego dośrodkowaniu nad bramką strzelił Lilo
69' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Radosława Flejterskiego interweniuje Tomasz Laskowski i wybija piłkę na aut
68' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Haftkowskiego za faul na Adrianie Pajączkowskim
68' Z lewej strony boiska dośrodkował Krzysztof Myśliwy, a Ireneusz Marcinkowski ubiegł Lilo i wybił piłkę na rzut rożny
64' Po prostopadłym podaniu Radosława Flejterskiego Krzysztof Myśliwy znalazł się z piłką w polu karnym, wyprzedził obrońcę, uderzył z pierwszej piłki i trafił w słupek podtrzymujący siatkę
62' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Radosław Flejterski za Michała Filipowicza
61' Brazylijska akcja Polonii - po podaniu Ailtona z około 25 metrów strzela Oliveira. Na szczęście niecelnie
57' Kontra Zagłębia. Lilo zagrał z prawej strony boiska w pole karne do Michała Filipowicz, który przyjął piłkę, strzelił po ziemi do bramki, ale arbiter nie uznał bramki, bo uznał, że nasz napastnik przy przyjęciu piłki pomógł sobie prawą ręką
57' Z rzutu wolnego z lewej strony dośrodkował Ireneusz Marcinkowski, a Tomasz Łuczywek wybija piłkę do przodu
56' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Strojka za faul na Felipe
54' Adrian Pajączkowski strzela z rzutu wolnego z około 30 metrów. Tomasz Laskowski wybija piłkę do przodu, a Michał Filipowicz, do któRego trafiła piłka, decyduje się na lob z dystansu, jednak Laskowski zdążył z powtórną interwencją
52' Michał Haftkowski zagrał z lewej strony boiska do Krzysztofa Sikory, który już szykował się do wejścia w pole karne, ale skutecznie interweniował Dariusz Kłus i przejął piłkę
50' Po dośrodkowaniu Michała Filipowicza Tomasz Laskowski piąstkuje piłkę poza pole karne, tam jest Lilo, który decyduje się na natychmiastowy strzał, po którym Tomasz Laskowski wybija piłkę pod nogi Krzysztofa Myśliwego. Myśliwy decyduje się na strzał z około 7 metrów i tym razem drużynę gospodarzy ratuje Ailton, który wybija piłkę nad poprzeczkę pod strzale Myśliwego.
49' Michał Filipowicz wpadł z piłką w pole karne, szykował się do strzału, ale z interwencją zdążył Jovan Ninković i wybił piłkę na rzut rożny
49' Z 25 metrów lewą nogą strzelał Marcin Lachowski. Uderzenie jest celne, ale lekkie i Tomasz Laskowski bez kłopotów łapie piłkę
48' Po dośrodkowaniu Ireneusza Marcinkowskiego z rzutu rożnego do piłki wychodzi Mateusz Prus, najpierw wypuszcza ją z rąk, ale szybko naprawia swój błąd i przechwytuje futbolówkę.
48' Michał Haftkowski odegrał w pole karne do Pawła Posmyka, a dobrze ustawiony Dżenan Hosić wybił piłkę na rzut rożny
47' Felipe wrzucił piłkę z lewej strony boiska i bez problemów złapał ją Mateusz Prus
47' gwizdek Po 46 minutach i 52 sekundach gry kończy się I połowa spotkania
46' gwizdek 18:05 Rozpoczęła się druga połowa meczu w Słubicach
45' Tomasz Łuczywek z rzutu wolnego wrzucił piłkę w pole karne. Adrian Marek dogrywa do Marcina Lachowskiego, który decyduje się na strzał z pierwszej piłki. Futbolówka trafia w Oliveirę, nasi zawodnicy domagali się rzutu karnego, ale zdaniem arbitra nie ma o tym mowy i ostatecznie kończy się tylko na rzucie rożnym
43' Z autu w pole karne piłkę wrzucił Marcin Strojek, a Michał Filipowicz niecelnie uderzył głową
43' Adrian Pajączkowski dośrodkował z lewej strony boiska, jednak to zagranie nie znalazło adresata
42' Michał Filipowicz w polu karnym Polonii po podaniu Lilo, ale nasz napastnik został otoczony przez dwóch stoperów gospodarzy, stracił piłkę, a na domiar złego faulował Jovana Ninkovicia
40' Krzysztof Myśliwy podał na lewo do Adriana Pajączkowskiego, a ten będąc w polu karnym strzelił lewą nogą z pierwszej piłki, ale niestety niezbyt precyzyjnie i piłka potoczyła się 4-5 metrów od słupka
38' Marcin Lachowski zagrał na lewo do Adriana Pajączkowskiego, który dośrodkował do Lilo, jednak Ireneusz Marcinkowski był szybszy i uprzedził naszego prawego pomocnka
37' Po dośrodkowaniu Pawła Posmyka z prawej strony boiska piłkę w polu karnym sosnowiczan przejmuje Marcin Strojek
37' Krzysztof Myśliwy zagrał do Lilo, ale Brazylijczyk strzelił prosto w stopera Polonii Adama Więckowskiego
35' Adrian Marek przerzucił piłkę z własnej połowy na lewe skrzydło, ale Adrian Pajączkowski nie zdołał opanować futbolówki, będąc osaczonym przez dwóch rywali
30' Z rzutu rożnego dośrodkował Michał Filipowicz, jednak pod bramką Polonii nie było żadnego zagrożenia po tej akcji
30' Z lewej strony boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski, Dariusz Kłus głową z kilku metrów strzelił pod poprzeczkę, a Tomasz Laskowski popisał się kapitalną interwencją i wybił piłkę dłonią nad bramkę i Zagłębie wywalczyło rzut rożny.
29' Marcin Lachowski po akcji lewą stroną zagrał przed bramkę, a Jovan Ninković wybił piłkę na aut
28' Z prawej strony boiska w pole karne dośrodkował Lilo, jednak Krzysztof Myśliwy nie sięgnął futbolówki głową
27' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Filipowicza za faul na Oliveirze
26' Ireneusz Marcinkowski dośrodkował z lewej strony boiska, a Mateusz Prus przejął piłkę
25' Po podaniu Michała Filipowicza z piłką w polu karnym znalazł się Adrian Pajączkowski, za bardzo nie wiedział, co zrobić z piłką, czy podawać do Krzysztofa Myśliwego, czy strzelać. Ostatecznie zdecydował się na strzał w długi róg i minimalnie chybił
24' Adrian Pajączkowski zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Michała Filipowicza, ale szybszy był Tomasz Laskowski
23' Rzut wolny dla Polonii. Z okolicy lewej bocznej linii strzela Piotr Charzewski - broni Mateusz Prus
20' Michał Haftkowski z piłką w polu karnym Zagłębia, ale po interwencji Dariusza Kłusa Mateusz Prus łapie piłkę.
19' żóta kartka Żółta kartka dla Adama Więckowskiego za dyskusję z sędzią.
18' Z rzutu wolnego z prawej strony boiska dośrodkował Ireneusz Marcinkowski, a Mateusz Prus pewnie złapał piłkę.
17' Z prawej strony boiska w pole bramkowe dośrodkował Felipe, a Mateusz Prus uprzedził Michała Haftkowskiego i złapał piłkę.
17' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Sikory z rzutu rożnego Michał Filipowicz wybija piłkę z pola karnego
16' Po dośrodkowaniu Felipe z narożnika boiska Dariusz Kłus wybija piłkę na kolejny rzut rożny
16' Z lewej strony boiska dośrodkował Felipe, a Tomasz Łuczywek wybił piłkę na rzut rożny.
13' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową po koźle strzelał Adam Więckowski, a Mateusz Prus złapał piłkę.
12' Ponownie akcja lewą stroną i po dośrodkowaniu Felipe i strzale Krzysztofa Sikory Dżenan Hosić wybija piłkę na pierwszy rzut rożny dla Polonii
12' Z lewej strony boiska dośrodkował Felipe i Dżenan Hosić zmuszony do interwencji i wybicia piłki z pola karnego
9' Szybka akcja Adriana Pajączkowskiego lewym skrzydłem. Po dośrodkowaniu Krzysztof Myśliwy z woleja z około 8-10 metrów strzela obok słupka.
7' Paweł Posmyk zagrał z lewej strony boiska w pole karne do Krzysztofa Sikory, ale w akcję wmieszał się Adrian Marek i przejął piłkę.
4' Z prawej strony boiska dośrodkował Marcin Strojek. Głową do Michała Filipowicza zagrywa Krzysztof Myśliwy, ale szybszy jest Tomasz Laskowski.
1' Wrzut z autu z prawej strony boiska. Piłka trafia do Adriana Pajączkowskiego i po jego strzale z 20 metrów broni Tomasz Laskowski.
1' gwizdek 17:01 Rozpoczął się mecz. Zaczęli nasi
0' 16:55 Ekipa 100 % Zagłębie jadła dzisiaj obiad w tym samym słubickim lokalu, w którym jadła podczas dwóch poprzednich wyjazdów do Słubic. Wówczas Zagłębie wygrywało, więc może wygra także w dniu dzisiejszym.
0' 16:50 Dzisiejszy mecz odbywa się bez udziału publiczności. Kilkanaście osób ogląda spotkanie zza płotu. Na trybunach siedzi niewiele osób. Jest wśród nich oczywiście słynny Kolejarz, który jest zawsze tam, gdzie Zagłębie gra, a dzisiaj szedł na mecz piechotą z Frankfurtu nad Odrą. Jest także jedna piękna miejscowa blondynka i jedna piękna miejscowa brunetka.
0' 16:45 W składzie Zagłębia cztery zmiany w porównaniu do meczu w Zielonej Górze. Do zespołu wraca Marcin Strojek, który ostatnio częściej grał w zespole juniorów. Od pierwszej minuty wystąpią także Lilo, Tomasz Łuczywek i Krzysztof Myśliwy.
0' 16:40 Dzień Dobry Państwu. Witamy ze Stadionu Olimpijskiego w Słubicach, na którym podobno miały być jakieś pracy remontowe, ale mimo sporego wysiłku nie udało nam się ich dostrzec.