2010-05-15, 20:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
0:2(0:1)
Elana Toruń

0:2 - Łukasz Grube 23' 0:2 - Okpara Lucky Nnabuhe 54'
49' Wojciech Świderek 52' Michał Filipowicz 54' Marcin Trojanowski 59' Tomasz Balul

Kibice: 0 (0) Sędziowie: Rafał Sawicki - Mariusz Koper, Marek Witoń (Tarnobrzeg)

Kończący się tydzień można nazwać czarnym tygodniem sosnowieckiej piłki. We wtorek wojewoda Zygmunt Łukaszczyk z Platformy Obywatelskiej zamknął Stadion Ludowy dla publiczności. W środę Zagłębie tylko zremisowało w meczu na szczycie z Górnikiem Polkowice, a dzisiaj nasz zespół sensacyjnie przegrał z przedostatnią w tabeli Elaną Toruń i sprawa awansu do I ligi bardzo się skomplikowała.

W tym sezonie, do dnia dzisiejszego Zagłębie w rozgrywkach ligowych było niepokonane na Stadionie Ludowym i straciło w 13 meczach zaledwie 2 gole. Dziś sosnowiczanie pierwszy raz zeszli z własnego boiska pokonani i stracili tyle samo bramek co łącznie we wszystkich poprzednich meczach II ligi u siebie.

Naszej drużynie nie pomógł głośny doping licznej grupy fanów, która podobnie jak w środę, po przemarszu z centrum miasta pojawiła się pod telebimem na bocznym boisku. Nasz zespół miał optyczną przewagę, długimi okresami zamykał gości na ich połowie, ale brakowało groźnych sytuacji strzeleckich.

Pierwsza bramka dla Elany padła w 23. minucie. Kamil Kassian zagrał do Łukasza Grubego, a ten strzelił z dystansu i umieścił piłkę w okienku bramki Mateusza Prusa. Tuż po przerwie na boisko wszedł Krzysztof Myśliwy, co świadczyło o tym, że nasz zespół ruszy do ataku. Taka też się stało, już w pierwszych fragmentach drugiej odsłony sosnowiczanie natarli na bramkę torunian. Niestety, bramkę strzeliła Elana. W 54. minucie z rzutu wolnego na bramkę strzelił Adam Młodzieniak, Mateusz Prus sparował piłkę na słupek, a do dobitki dopadł niepilnowany Okpara Lucky Nnabuhe i strzałem z bliska podwyższył wynik, a po golu zaprezentował serię efektownych salt.

Nasz zespół miał jeszcze 40 minut na zmianę losów meczu, ale nie udało się zdobyć nawet jednej bramki. Przewagi nie udało się przekuć na choćby jedno trafienie, a i dogodnych sytuacji raczej nie było. Sprawa awansu nie jest jeszcze stracona, ale po dzisiejszych wynikach jest już naprawdę bardzo skomplikowana.

95.0000
95' gwizdek Po 49 minutach i 30 sekundach gry kończy się II połowa meczu. To klęska sosnowiczan.
90' Vladimir Bednar dośrodkował w pole karne, Marcin Lachowski zagrał głową w kierunku Rafała Pietrzaka, ale ten nie dosięgnął piłki.
90' II połowa potrwa jeszcze 4 minuty.
86' zmiana Mateusz Kaplarny wchodzi na boisko, a opuszcza je Okpara Lucky Nnabuhe. Strzelec bramki dostał lekki ochrzan od swojej ławki za to, że... za szybko schodził z boiska.
85' Marcin Lachowski po ziemi z dystansu i znowu piłka zatrzymuje się na nogach Wojciecha Świderka.
83' zmiana Przemysław Regulski zmienia Wiaczesława Zamarę. Przeprowadzenie zmiany zajęło aż 45 sekund.
81' Elana zamknięta na własnej połowie. Na uderzenie z dystansu decyduje się Tomasz Balul, ale z celnością nie jest najlepiej.
79' Vladimir Bednar po zagraniu Arkadiusza Kłody dośrodkował z prawej strony boiska, ale w polu karnym nikt nie zamknął akcji.
78' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Tomasz Łuczywek za Michała Filipowicza.
77' Po podaniu Marcina Lachowskiego w światło bramki strzela Krzysztof Myśliwy - piłkę paruje Przemysław Kryszak.
76' Kolejny strzał z dystansu. Tym razem miejsce miał Marcin Lachowski, przymierzył i po jego uderzeniu piłka poleciała nad bramką.
76' zmiana Pierwsza zmiana w Elanie - Maciej Melerski za Marcina Trojanowskiego.
74' Michał Filipowicz wycofał piłkę przed pole karne do Rafała Pietrzaka, po którego strzale piłka znowu trafia w stojący w polu karnym mur graczy Elany.
73' Krzysztof Myśliwy strzela z pola karnego, ale trafia tylko w stojącego na 5. metrze Wojciecha Świderka.
72' Łukasz Grube zablokował dośrodkowanie Michała Filipowicza z rzutu wolnego i mamy rzut rożny.
71' Rafał Pietrzak zdecydował się na strzał z 30 metrów, ale niecelnie - kilka metrów od bramki.
70' Po raz kolejny zamieszanie pod bramką Elany, jednak bez efektów.
67' Vladimir Bednar dośrodkował z prawego skrzydła, a Rafał Pietrzak strzelił niecelnie głową.
66' Ależ szansa! Po podaniu Vladimira Bednara Marcin Lachowski z około 13-14 metrów uderza z powietrza lewą nogą i piłka przeszła centymetry nad poprzeczką.
66' Po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka z rogu nad bramką strzela głową Tomasz Balul.
65' Po strzale Marcina Lachowskiego piłkę odbija Łukasz Grube i mamy rzut rożny.
64' Rzut rożny dla Zagłębia. Dośrodkował Rafał Pietrzak, piłka została wybita spoza pola karnego i tam dopadł do niej Arkadiusz Kłoda, jednak uderzy zbyt wysoko.
62' "Gramy do końca, Zagłębie gramy do końca" - daje się słyszeć zza stadionu.
61' Marcin Lachowski strzelił z około 20 metrów obok bramki.
60' Strzelec drugiej bramki dla Elany opuszcza boisko na noszach.
59' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Balula za faul na Marcinie Wróblu.
57' Michał Filipowicz składał się do strzału w polu bramkowym, jednak uprzedził go Marcin Wróbel i wybił piłkę na róg.
56' zmiana Druga zmiana w naszym zespole - Hubert Jaromin w miejsce Adriana Pajączkowskiego.
54' żóta kartka Marcin Trojanowski ukarany żółtą kartką za nadmierną radość po bramce.
54' gol - piłka nożna 0:2^;0:2 Z rzutu wolnego z prawej strony boiska mocno strzelił lewą noga Adam Młodzieniak. Mateusz Prus zdołał sparować piłkę na słupek, ale dopadł do niej Okpara Lucky Nnabuhe i z bliska wpakował do bramki, a potem z radości zaprezentował całą serię salt.
52' żóta kartka Michał Filipowicz po podaniu od Rafała Pietrzaka wpadł z piłką w pole karne, jego strzał został zablokowany przez Rafała Więckowskiego. Przy próbie dobitki Filipowicz się przewrócił i zdaniem sędziego była to próba wymuszenia rzutu karnego, co spotkało się z żółtą kartką.
50' Adrian Pajączkowski z rzutu wolnego trafia w mur, ale kontynuujemy akcję i po chwili Dariusz Kłus strzela z około 5-6 metrów i trafia w gąszcz nóg toruńskich graczy.
49' żóta kartka Wojciech Świderek sfaulował Michała Filipowicza i został ukarany żółtą kartką.
48' Marcin Lachowski zagrał na prawo do Arkadiusza Kłody, a ten pociągnął kilkanaście metrów i strzelił nad poprzeczką.
46' Pierwsza akcja Krzysztofa Myśliwego i już jest groźnie. Piłka trafia do Rafała Pietrzaka. Po jego uderzeniu futbolówka odbija się od jednego z graczy Elany i wychodzi na róg, chociaż nasi zawodnicy domagają się rzutu karnego, bo ich zdaniem piłka została odbita ręką.
46' gwizdek 21:01 Rozpoczęła się druga część meczu.
46' zmiana Przed II połową jedna zmiana w Zagłębiu - za Krzysztofa Bodzionego Krzysztof Myśliwy, który dzisiaj gra z numerem 30.
46' gwizdek Równo po 46 minutach gry kończy się I połowa meczu. Na razie nie gramy źle, ale przegrywamy. Ot, taki paradoks. Przed nami jeszcze 45 minut nadziei.
45' Rafał Pietrzak łatwo ograł rywala, wpadł z piłką w pole karne i zagrał po ziemi na 5. metr, ale Michał Filipowicz został uprzedzony przez obrońcę.
44' Dariusz Kłus dośrodkował niemal z linii końcowej boiska, jednak piłka poszybowała zbyt wysoko i stojącym w polu bramkowym graczom Zagłębia nie udaje się dojść do piłki.
43' Akcja Zagłębia lewą stroną boiska. Marcin Lachowski dostał piłkę od Adriana Pajączkowskiego, ale zbyt mocno i Vladimir Bednar nie doszedł do sytuacji strzeleckiej.
40' Krzysztof Bodziony zdecydował się na uderzenie z około 25 metrów, ale trochę za wysoko posłał piłkę.
39' Rzut wolny z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Michała Filipowicza strzelać próbują Tomasza Balul i Dariusz Kłus, jednak się nie udaje.
38' Świetna kontra Zagłębia zainicjowana ofensywnym wyjściem Vladimira Bednara. Słowa podał do Michała Filipowicza, który odegrał do Rafała Pietrzaka, ale nasz młody pomocnik nie zdołał opanować piłki w polu karnym.
37' Tym razem kontrowersja w polu karnym Zagłębia - po starciu z Dariuszem Kłusem pada Marcin Trojanowski, ale arbiter znowu uznał, że nie ma podstaw do podyktowania rzutu karnego.
36' Krzysztof Bodziony zagrał prostopadłe podanie w kierunku Marcina Lachowskiego, ale "Lacha" nie jest sprinterem i nie dał rady dojść do piłki.
34' Adrian Pajączkowski wpadł z piłką w pole karne, przewrócił się po starciu z Marcinem Trojanowskim, jednak sędzia pokazał, że zawodnik gości prawidłowo wybił piłkę.
31' Rzut wolny dla Zagłębia z około 35 metrów. Piłkę uderza Michał Filipowicz, stojący w murze Łukasz Grube odbija piłkę głową i było blisko gola samobójczego, bo futbolówka wylądowała na górnej części siatki.
30' Dwie wrzutki z prawej strony boiska - jedna z gry, druga z autu, ale w obu sytuacjach rośli defensorzy Elany przejmują piłkę.
29' Dariusz Kłus dopadł do piłki odbitej z pola karnego Elany i strzelił po ziemi z około 30 metrów. Piłka minęła bramkę.
28' Rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego Przemysław Kryszak uprzedził Dariusza Kłusa.
27' Z prawej strony boiska dośrodkował Arkadiusz Kłoda, a Michał Filipowicz przy uderzeniu z 15 metrów został zablokowany.
26' Rzut wolny dla Elany z 40 metrów. Mocno strzela Adam Młodzieniak i piłka przelatuje nad poprzeczką.
26' Chwila przerwy w grze, bo kontuzjowany jest jeden z graczy Elany. Chcieliśmy sprawdzić wynik meczu w Polkowicach, ale na ich oficjalnej stronie nie ma o tym ani słowa, chociaż mecz już trwa od 1,5 godziny. Można za to coś o matematyce i Facebooku poczytać.
25' Po wrzucie z autu Marcin Lachowski strzela z ostrego kąta. Piłkę odbija Przemysław Kryszak. "Lacha" jeszcze ma szansę na dobitkę, ale się nie udało.
23' gol - piłka nożna 0:2^;0:1 Kamil Kassian podał do Łukasza Grubego, a ten strzelił lewą nogą z około 20 metrów i posłał piłkę w okienko bramki Mateusza Prusa.
20' Płaski strzał Michała Filipowicza tuż zza pola karnego i piłka przechodzi koło słupka.
18' Elana wrzuca z rogów tak jak Blackburn w meczu z Arsenalem, ale Mateusz Prus to nie Łukasz Fabiański i po raz kolejny poradził sobie w gąszczu w polu bramkowym z ostro bitą piłką.
18' Po dośrodkowaniu Marcina Trojanowskiego z rzutu rożnego Mateusz Prus wybija piłkę na róg z drugiej strony boiska.
17' Akcja Elany lewą stroną boiska i Adrian Marek wybija na rzut rożny.
16' Z prawej strony boiska dośrodkował Marcin Trojanowski, a zamykający akcję Okpara Lucky Nnabuhe uderzył głową po koźle. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale kapitalną interwencją popisał się Mateusz Prus i wybił piłkę na róg.
14' Marcin Trojanowski wpadł w pole karne, strzelił po ziemi i piłka znalazła się w rękach Mateusza Prusa.
13' Marcin Lachowski zagrał po ziemi w pole karne do Michała Filipowicza, a ten próbował strzelić wślizgiem, ale nie zdążył do piłki.
13' Składna akcja Zagłębia, w której brali udział Rafał Pietrzak i Michał Filipowicz. Zakończył ją celnym strzałem Marcin Lachowski. Uderzył zza pola karnego. Piłkę złapał Przemysław Kryszak, a był to pierwszy celny strzał sosnowiczan.
11' Adrian Pajączkowski dośrodkował z prawej strony boiska z rzutu wolnego podyktowanego za faul na Arkadiusz Kłodzie. Po wrzutce "Pająka" piłka trafiła do Marcina Lachowskiego, ale nie udało się zakończyć akcji strzałem.
10' Z narożnika boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski, ale ponownie nie udało się z rzutu rożnego doprowadzić do sytuacji strzeleckiej.
10' Marcin Lachowski dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, a składającego się do strzału głową Arkadiusza Kłodę uprzedził Marcin Wróbel i wybił piłkę na róg.
8' Zza bram Stadionu Ludowego słychać głośny doping urozmaicany piosenkami o "kurwie z Jagiellońskiej".
8' Z prawej strony boiska dośrodkował Vladimir Bednar, Marcin Lachowski stojąc tyłem do bramki strzelił głową z około 15 metrów - broni Przemysław Kryszak.
6' Okpara Lucky Nnabuhe mocno i wysoko strzela z lewej strony pola karnego.
5' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego z rogu piłkę wybija głową Łukasz Grube, za chwilę szansę na strzał ma Michał Filipowicz, jednak nie trafia dobrze w piłkę z około 18 metrów.
5' Trener Elany Dariusz Durda miał jakieś pretensje co do decyzji sędziego i Rafał Sawicki przeprowadził krótką rozmowę dyscyplinującą.
4' Po rajdzie prawą stroną Arkadiusza Kłody mamy pierwszy rzut rożny.
3' Mocny strzał Łukasza Grubego zza pola karnego. Piłka zmierza w okolice okienka, ale broni Mateusz Prus.
3' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego zawodnicy Elany wybijają piłkę z pola bramkowego.
2' Michał Filipowicz faulowany przez Marcina Wróbla z boku boiska, tuż za linią pola karnego.
1' gwizdek 20:02 Rozpoczął się mecz. Zaczęli goście - Nnabuhe i Zamara.
0' Sędziowie wyprowadzili piłkarzy na murawę. Zagłębie zagra dzisiaj w białych koszulkach, a Elana w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach.
0' 19:58 Kilku zagorzałych fanatyków Zagłębia wynajęło sobie pokój w hotelu w budynku klubowym i stojąc w oknach spoglądają na boisko. "Nie widzimy jednej bramki, ale jest OK" - powiedzieli nam.
0' 19:55 Pochód już dochodzi pod stadion po małym spacerku po drodze S86 i za chwilę swoim dopingiem spod stadionu będzie wspomagał piłkarzy.
0' 19:45 Pochód kibiców zboczył z trasy i skierował się w stronę drogi S86. Na wysokości salonu Mercedesa i Reala zablokowano oba pasy. Niestety, już w ich stronę pojechały bojowe wozy policyjne, wśród nich armatka pamiętająca jeszcze niechlubne czasy ZOMO.
0' 19:40 W zespole Zagłębia dwie zmiany w porównaniu do meczu z Górnikiem Polkowice - za kartki pauzuje Dżenan Hosić, a z powodu urazu ze składu wypadł Sławomir Pach. W ich miejsce zagrają Tomasz Balul oraz Krzysztof Bodziony.
0' 19:35 Po raz trzeci tej wiosny witamy z pustego Stadionu Ludowego. Ale na pewno pusto nie będzie pod Ludowym, gdzie już za chwilę dojdą maszerujący kibice Zagłębia.