2010-05-08, 20:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
2:0(0:0)
Zawisza Bydgoszcz

2:0 - Marcin Lachowski 31' 2:0 - Arkadiusz Kłoda 55'
40' Tomasz Midzierski 56' Adrian Pajączkowski 61' Dariusz Kłus 90' Hubert Jaromin

Kibice: 3500 (284) Sędziowie: Jacek Małyszek - Andrzej Zbytniewski, Łukasz Maj (Lublin)

Sosnowiczanie odnieśli niezwykle ważne zwycięstwo w walce o awans do I ligi, pokonując na Stadionie Ludowym zajmującego aktualnie czwarte miejsce w tabeli Zawiszę Bydgoszcz 2:0. Kibice, którzy mimo fatalnej aury zdecydowali się przyjść na Ludowy na pewno nie żałowali swojej decyzji. Spotkanie stało na wysokim poziomie, obie drużyny od początku pokazały, że zależy im na zwycięstwie i na boisku nie było żadnego kunktatorstwa.

Początkowa faza meczu należała do Zawiszy. Goście przeprowadzali więcej groźnych akcji i byli bliscy strzelenia bramki. W 12. minucie po główce Tomasza Midzierskiego dobrze interweniował Mateusz Prus. W 26. minucie nasz golkiper po raz kolejny pokazał się z najlepszej strony, gdy sparował na róg piłkę po strzale Tomasza Podgórskiego. Chwilę później sosnowiczan uratował słupek, w który trafił Maciej Dąbrowski.

Lepsze sytuacje miał Zawisza, ale bramkę strzeliło Zagłębie. W 31. minucie idealnym prostopadłym podaniem między obrońcami Zawiszy popisał się Rafał Pietrzak, do piłki dopadł Marcin Lachowski i w sytuacji sam na sam posłał piłkę z ostrego kąta między nogami Andrzeja Witana.

10 minut po przerwie padł drugi i jak się później okazało, ostatni gol w meczu. Piłkę w pole karne wstrzelił Sławomir Pach. Futbolówka po drodze odbiła się od Dariusza Kłusa i spadła pod nogi Arkadiusza Kłody, który zdecydował się na natychmiastowy strzał i wpakował piłkę w górny róg bramki gości. 5 minut później mogło być już 3:0, gdy po dośrodkowaniu Michała Filipowicza z rzutu rożnego Marcin Lachowski strzelił głową w słupek.

Zawisza najdogodniejszą sytuację do zdobycia bramki stworzył sobie w 69. minucie, gdy po dośrodkowaniu Tomasza Podgórskiego Marcin Sobczak strzelił głową w poprzeczkę. Sosnowiczanie utrzymali korzystny wynik do końcowego gwizdka sędziego, a po meczu cieszyli się razem z kibicami. W środę kolejny arcyważny mecz i oby humory po nim były równie dobre.

93.0000
93' gwizdek Po 47 minutach i 55 sekundach gry kończy się II połowa meczu. Odnosimy arcyważne zwycięstwo!
92' Po dośrodkowaniu Tomasza Szczepana z rzutu rożnego Tomasz Midzierski główkuje niecelnie.
91' Mecz potrwa trzy minuty dłużej.
91' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Tomasz Balul za Arkadiusza Kłodę.
90' żóta kartka Hubert Jaromin po raz trzeci na spalonym. Po decyzji sędziego złapał piłkę i ja odrzucił, co spotkało się z karą w postaci żółtej kartki.
89' Marcin Lachowski zagrał do Huberta Jaromina, który wbiegł w pole karne, biegł bark w bark z obrońcą Zawiszy, przewrócił się, jednak arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.
87' Marcin Lachowski wypuścił w bój Huberta Jaromina. Tym razem nie było spalonego, ale Andrzej Witan wyszedł przed pole karne i wybił piłkę.
86' Hubert Jaromin przebywa na boisku od około dwóch minut i zdążył już dwa razy być na spalonym.
85' zmiana Trzecia zmiana w zespole Mariusza Kurasa - Jacek Kosmalski za Rafała Piętkę.
84' zmiana Drugiej zmiany dokonuje trener Piotr Pierścionek - Hubert Jaromin wchodzi za Michała Filipowicza.
83' Z rzutu rożnego dośrodkował Tomasz Podgórski, a Marcin Sobczak z kilku metrów główkował nad poprzeczką.
81' zmiana Pierwsza zmiana w szeregach sosnowiczan - Tomasz Łuczywek za Rafała Pietrzaka.
78' Natarcie na bramkę Zagłębia. Po rajdzie Tomasza Podgórskiego Andrzej Rybski dośrodkował wzdłuż linii bramkowej, a Vladimir Bednar wybił piłkę sprzed tejże linii. Akcja trwa dalej, piłka trafia do Rafała Piętki, który decyduje się na strzał, po którym Dariusz Kłus źle odbija futbolówkę, która ponownie dolatuje do nóg Tomasza Podgórskiego, a tym razem akcja kończy się na bocznej siatce.
76' Tomasz Midzierski wrzucił piłkę z lewej strony boiska, a Mateusz Prus wygrał powietrzną rywalizację o piłkę z Andrzejem Rybskim.
73' zmiana Druga zmiana w Zawiszy - Krzysztof Szal za Marcina Tarnowskiego.
71' Rzut wolny dla Zagłębia. Najpierw przy piłce stało czterech graczy, ale po chwili został sam Michał Filipowicz i strzelił prawą nogą nad poprzeczką.
69' Z prawej strony boiska dośrodkował Tomasz Podgórski, a Marcin Sobczak strzelił głową w poprzeczkę.
67' Kolejne dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Cezarego Stefańczyka i kolejny raz piłka w rękach Mateusza Prusa, a na trybunach ogromny aplauz i owacja dla zająca, który w iście sprinterskim tempie zrobił sobie honorową rundę dookoła boiska.
66' Rzut rożny dla Zawiszy. Wrzucał Tomasz Podgórski, ale nic poważnego z tej akcji się nie urodziło.
64' Po rozegraniu rzutu wolnego przez Zawiszę Tomasz Szczepan strzelił z jakichś 35 metrów. Piłka leciała i leciała i trafiła w siatkę - tę na ogrodzeniu trybun w okolicy sektora gości.
61' żóta kartka Dariusz Kłus obejrzał żółty kartonik za faul na Tomaszu Szczepanie.
60' Po dośrodkowaniu Michała Filipowicza Marcin Lachowski strzela głową w słupek, a próbujący dobić piłkę z kilku metrów Arkadiusz Kłoda fatalnie skiksował.
60' Marcin Lachowski zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Michała Filipowicza, ale Maciej Dąbrowski był szybszy i wybił piłkę na róg.
59' zmiana Pierwsza zmiana w składzie Zawiszy - Andrzej Rybski za Szymona Maziarza.
58' Marcin Sobczak naciskany przez Dżenana Hosicia zdołał oddać strzał z około 15 metrów, ale pewnie broni Mateusz Prus.
56' żóta kartka Adrian Pajączkowski obejrzał żółtą kartkę za faul na Tomaszu Podgórskim.
55' gol - piłka nożna 2:0^;GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Sławomir Pach wstrzelił piłkę w pole karne, futbolówka po odbiciu od Dariusza Kłusa trafiła pod nogi Arkadiusza Kłody, a ten bez zastanowienia kropnął prawą nogą i umieścił piłkę w górnym narożniku bramki gości.
52' Po wrzucie z autu piłką ląduje w rękach Mateusza Prusa. Był on zbyt ostro atakowany przez Marcina Sobczaka i sędzia musiał uspokoić zawodników krótką rozmową dyscyplinującą.
51' Rzut wolny dla Zawiszy po faulu Adriana Pajączkowskiego na Cezarym Stefańczyku. Do piłki podchodzi sam poszkodowany, a po jego wrzutce Adrian Marek wybija piłkę głową na aut.
49' Rzut wolny dla gości. Dośrodkował Cezary Stefańczyk, a piłka po chwili wpadła w ręce Mateusza Prusa.
47' Adrian Pajączkowski dośrodkował na krótki róg, tam był Dżenan Hosić, który skierował piłkę w kierunku bramki. W polu bramkowym Zawiszy powstało lekkie zamieszanie, z którego ostatecznie goście wyszli obronną ręką.
46' Po 35 sekundach gry po przerwie Arkadiusz Kłoda wywalczył rzut rożny.
46' gwizdek 21:01 Piłkarze Zawiszy wyszli z szatni jakieś 2 minuty przed sędziami i drużyną Zagłębia. Widocznie bardzo im się spieszy do gry i chcą jak najszybciej odrobić straty. Druga połowa właśnie się rozpoczęła.
46' gwizdek Równo po 46 minutach gry Jacek Małyszek kończy pierwszą połowę spotkania. Na razie jest dobrze, oby tak samo było za około godzinę.
45' Rzut rożny dla Zagłębia, jednak po wrzutce Adriana Pajączkowskiego zagrożenia pod bramką gości nie było, a tymczasem sędzia techniczny oznajmił, że pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.
44' Vladimir Bednar bez zastanowienia uderzył prawa nogą z woleja z około 30 metrów i dostał od kibiców brawa za odważną decyzję. Piłka jednak minęła bramkę.
40' żóta kartka Tomasz Midzierski ukarany żółtą kartką za faul na Michale Filipowiczu. Po ostrym zagraniu obrońcy Zawiszy zrobiło się nerwowo na boisku i między zawodnikami przytrafiły się małe przepychanki.
40' Adrian Pajączkowski mocno dośrodkował z rzutu wolnego z prawej strony boiska, ale Andrzej Witan wyszedł do piłki i pewnie ja złapał.
38' Rzut wolny dla Zawiszy z około 40 metrów. Dośrodkował Maciej Dąbrowski, a obrona sosnowiczan po raz kolejny nie pozwoliła na dojście do piłki zawodnikom Zawiszy.
35' Mogło być już 2:0. Po podaniu Marcina Lachowskiego Michał Filipowicz zza pola karnego strzela po ziemi i piłka przechodzi tuż obok lewego słupka bramki Andrzeja Witana.
31' gol - piłka nożna 2:0^;Rafał Pietrzak zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Marcina Lachowskiego, "Lacha" wyskoczył zza obrońców i ruszył w stronę bramki Zawiszy. Znalazł się z lewej strony pola karnego, kąt było trochę ostry, ale nasz zawodnik znalazł lukę między słupkiem a Andrzejem Witanem i sprawił mnóstwo radości kilku tysiącom kibiców Zagłębia.
30' Kontra Zagłębia. Michał Filipowicz podaje do Arkadiusza Kłody, a ten z prawej strony pola karnego uderza po ziemi - broni Andrzej Witan.
26' Z narożnika boiska dośrodkował Tomasz Szczepan, a Maciej Dąbrowski strzelił głową w górną część słupka bramki sosnowiczan. Kolejna groźna akcja gości, którzy wydaje się, że mają przewagę.
26' Akcja dwóch skrzydłowych Zawiszy. Po dośrodkowaniu Marcina Tarnowskiego głową w krótki róg uderza Tomasz Podgórski, a Mateusz Prus wybija piłkę na rzut rożny.
24' Wrzutka Michała Filipowicza z rogu bardzo, ale to bardzo zła. Piłka przelatuje wysoko nad polem karnym i wychodzi za końcową linię.
23' Marcin Lachowski głową zagrywa do Michała Filipowicza, który wpada w pole karne i jest zatrzymywany wślizgiem przez Tomasza Midzierskiego. Z murawy wzniosło się mnóstwo wody, ale zdaniem sędziego nie było faulu na naszym zawodniku i mamy jedynie rzut rożny.
22' Rzut wolny dla gości z lewej strony boiska. Piłka dośrodkowana przez Cezarego Stefańczyka pada łupem obrońców Zagłębia.
19' Ławka Zawiszy domagała się rzutu karnego po tym jak piłka dośrodkowana przez Marcina Tarnowskiego mogła w polu karnym gdzieś przypadkowo otrzeć się o rękę któregoś z naszych graczy, ale arbiter nakazuje grać dalej, a stał bardzo blisko i na pewno dokładnie widział.
17' Zawisza w kontrataku, jednak skończyło się niedokładnym podaniem Tomasza Szczepana do Rafała Piętki.
17' Arkadiusz Kłoda twarzą zablokował podanie Tomasza Midzierskiego i Zagłębie miało kontrę. Z narożnika boiska Kłoda wrzucał w pole karne, ale tam był tylko Andrzej Witan.
16' Rzut wolny dla Zagłębia z ponad 40 metrów. Po dośrodkowaniu Michała Filipowicza piłka wpada w ręce Andrzeja Witana.
14' W odpowiedzi Zagłębie - Michał Filipowicz wpada z piłką w pole karne gości, ale zostaje zablokowany przez Marcina Łukaszewskiego. "Filip" ostatni dotknął piłki, więc nie ma nawet rogu.
12' Zawisza po raz kolejny ma rzut rożny. Tym razem z drugiej strony boiska i było blisko bramki - po strzale głową Tomasza Midzierskiego Mateusz Prus wybija piłkę na kolejny korner.
11' Po rzucie rożnym Zawiszy kontra Zagłębia zakończona strzałem Rafała Pietrzaka z ostrego kąta nad poprzeczką.
10' Rafał Piętka w polu karnym Zagłębia, wycofał piłkę do Tomasza Podgórskiego, ten strzelił z pierwszej piłki i po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.
8' Po rajdzie Cezarego Stefańczyka prawą stroną boiska goście wywalczyli drugi rzut rożny, ale po raz kolejny gracze Zagłębia ekspediują futbolówkę po wrzutce poza pole karne.
5' Marcin Lachowski zagrał do Michała Filipowicza, który był jednak dobrze blokowany przez Macieja Dąbrowskiego, co pozwoliło Andrzejowi Witanowi na wybicie piłki na aut.
2' Dośrodkowanie Tomasza Podgórskiego zablokowane i Zawisza ma pierwszy róg. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska nasza defensywa spisała się poprawnie.
1' gwizdek 19:59 Rozpoczęło się chwilkę przed czasem. Zaczęli nasi.
0' 19:57 I już wyszli z tunelu.... Sędziowie dzisiaj na żółto, Zagłębie na biało, a Zawisza w granatowo-czarne pasy.
0' 19:55 Już po rozgrzewce. Zawodnicy, którzy zagrają od pierwszej minuty, poszli do szatni, a teraz na murawie pozostali tylko rezerwowi piłkarze Zagłębia.
0' 19:50 7 meczów obecnej kolejki rozgrywek już się zakończyło. W tych najważniejszych dla nas obyło się bez niespodzianek - Ruch Radzionków wygrał 2:0 w Tychach, a Górnik Polkowice pokonał 1:0 Elanę Toruń.
0' 19:45 Właśnie z powodu opadów deszczu oprawa dzisiejszego meczu nie będzie taka jak planowano - taką informację otrzymaliśmy z centrum dowodzenia dopingiem i oprawami.
0' 19:40 Pogoda nad Sosnowcem znowu nas nie rozpieszcza. Od jakichś dwóch godzin leje i to dosyć konkretnie. Podobno na północ od Siewierza pogoda jest w porządku i dopiero od Siewierza zaczyna się strefa deszczu - przynajmniej tak relacjonowali dziennikarze z Bydgoszczy, którzy przybyli na dzisiejsze zawody.
0' 19:30 Skład Zagłębia dzisiaj identyczny jak w ostatnim meczu z Jarotą Jarocin, Oby wynik był co najmniej taki, a może nawet lepszy niż tydzień temu.
0' 19:20 Dobry Wieczór Państwu! Witamy ze Stadionu Ludowego, gdzie już o 20:00 rozpocznie się mecz pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Zawiszą Bydgoszcz.