2010-05-01, 19:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
2:0(1:0)
Jarota Jarocin

1:0 - Marcin Lachowski 21' 2:0 - Marcin Lachowski 94'
55' Arkadiusz Kłoda 90' Piotr Garbarek

Kibice: 1700 (0) Sędziowie: Krzysztof Jakubik - Tomasz Niemirowski, Marcin Protasiewicz (Siedlce)

W pierwszym od ponad półtora miesiąca ligowym meczu z publicznością na Stadionie Ludowym sosnowiczanie wygrali z Jarotą Jarocin 2:0. Fani Zagłębia spragnieni dobrej gry naszego zespołu nie mogą być jednak do końca usatysfakcjonowani, ponieważ gra wciąż pozostawiała wiele do życzenia i po dzisiejszym meczu z Jarotą cieszyć mogą tylko 3 punkty.

Pierwsze minuty spotkania nieoczekiwanie należały do przybyszy z Jarocina. W 4. minucie przed szansą na zdobycie bramki stanął Karol Danielak, jednak występujący po raz pierwszy na Stadionie Ludowym Mateusz Prus stanął na wysokości zadania i odbił piłkę na rzut rożny.

Po chwilowej przewagi Jaroty do głosu doszli sosnowiczanie i na trafienie nie trzeba było długo czekać. W 21. minucie Rafał Pietrzak wrzucił piłkę w pole karne, a Marcin Lachowski ograł kryjącego go obrońcę i posłał piłkę lewą nogą przy słupku bramki Dariusza Brzostowskiego.

Ci kibice, którzy oczekiwali, że sosnowiczanie szybko zdobędą kolejne bramki i podwyższą rozmiary zwycięstwa musieli czuć się rozczarowani. W grze Zagłębia brakowało dokładności i precyzji, a także wybierania dobrych sposobów na zakończenie akcji. W 56. minucie defensywa popełniła jeden z nielicznych błędów, po którym w sytuacji sam na sam znalazł się Karol Danielak, ale po jego strzale głową kolejna kapitalną interwencją popisał się Mateusz Prus.

W końcówce goście postawili wszystko na jedną szalę i grali bardzo ofensywnie. Nie udało im się, na nasze szczęście, zdobyć wyrównującej bramki. Gdy kończył się doliczony czas gry, a arbiter już spoglądał na zegarek i chciał odgwizdać koniec meczu, Marcin Lachowski wykorzystał niedokładne zagranie między obrońcami Jaroty, przejął piłkę, ruszył w stronę bramki, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Po tym strzale sędzia nie wznawiał już gry i niezbyt dobry mecz w wykonaniu sosnowiczan zakończył się bardzo miłym akcentem, ale to co dzisiaj wystarczyło na Jarotę, może nie wystarczyć na naszych dwóch najbliższych rywali - Zawiszę Bydgoszcz i Górnika Polkowice.

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 23 sekundach kończy się II połowa. Wygrywamy 2:0!
94' gol - piłka nożna 2:0^;2:0!!!!! Upływała już trzecia minuta doliczonego czasu gry. Sędzia spoglądał na zegarek i już brał gwizdek, ale zobaczył, że Marcin Lachowski przejął piłkę podawaną na własnej połowie między obrońcami Jaroty. "Lacha" ruszył w stronę bramki gości. W okolicy linii pola karnego minął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej siatki. Gdy piłka wpadała do siatki na zegarze było 48 minut i 5 sekund II połowy. Arbiter pozwolił Zagłębiu na chwilę radości i zaraz zakończył spotkanie.
90' Mecz potrwa jeszcze 3 minuty.
90' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Garbarka.
89' zmiana Także trzecia zmiana w Jarocie - Szymon Gałczyński za Huberta Oczkowskiego.
88' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Krzysztof Bodziony wszedł za Michała Filipowicza.
88' Marcin Lachowski z lewej strony pola karnego zagrał do Dariusza Kłusa, a Dawid Piróg był o ułamek sekundy szybszy i wybił piłkę na róg.
86' zmiana Druga zmiana w Jarocie - Michał Bryll zmienia Dariusza Jurackiego.
85' Jacek Pacyński zdecydował się na płaski strzał zza pola karnego, ale Mateusz Prus spokojnie mógł odprowadzić piłkę wzrokiem.
84' Znowu było groźnie w okolicy pola karnego sosnowiczan. Na szczęście w porę udało się zablokować piłkę.
82' Vladimir Bednar zagrał w pole karne do Marcina Lachowskiego, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Na linii strzału był jednak Piotr Garbarek i skończyło się rzutem rożnym.
81' Michał Filipowicz tym razem nie dał się złapać na spalonym. Ruszył z piłką do przodu, ale zamiast zagrywać do kolegów zdecydował się na bardzo nieudany strzał.
80' Niebezpiecznie w polu karnym sosnowiczan. Najpierw Adrian Marek wybija piłkę daleko do przodu, a po chwili Dżenan Hosić w walce z Krzysztofem Bartoszakiem. Zdaniem sędziego gracz Jaroty faulował naszego stopera.
79' Akcja dwóch rezerwowych. Dawid Ryndak podaje do Tomasz Łuczywka. "Siwy" po chwili odgrywa piłkę, ale Ryndak był na spalonym.
78' zmiana Druga zmiana w naszym zespole - za Rafała Pietrzaka do gry wchodzi Tomasz Łuczywek.
77' Marcin Lachowski zagrał do Rafała Pietrzaka i od wyjścia sam na sam z bramkarzem uchronił Jarotę Dawid Piróg wybijając piłkę spod nóg Pietrzaka.
76' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego Dariusz Kłus zgrywał piłkę głową do któregoś z kolegów, ale Dariusz Brzostowski nie pozwolił na to, aby futbolówka dotarła do adresata.
74' Michał Filipowicz po raz kolejny na spalonym. Już się pogubiliśmy w rachubach. Tak na oko już gdzieś po raz piąty "Filip" dał się złapać na ofsajdzie.
72' zmiana Pierwsza zmiana w naszym zespole - Dawid Ryndak wchodzi za Arkadiusza Kłodę.
71' Sławomir Pach zagrał w pole karne do Michała Filipowicza, jednak nasz najlepszy strzelec został uprzedzony przez Dariusza Brzostowskiego.
69' Z bardzo ostrego kąta strzelał Rafał Pietrzak - Dariusz Brzostowski sparował futbolówkę na rzut rożny.
68' Dariusz Juracki zdecydował się na strzał z lewej strony pola karnego. Uderzenie zablokował Vladimir Bednar i goście mieli rzut rożny.
64' Kolejna próba zdobycia bramki strzałem z dystansu - tym razem uderzał Marcin Lachowski. Dariusz Brzostowski po raz kolejny łapie piłkę.
63' zmiana Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu - Krzysztof Czabański zmienia Karola Danielaka.
62' Sławomir Pach dopadł do bezpańskiej piłki za polem karnym, uderzył lewą nogą i ponowie w akcji Dariusz Brzostowski.
61' Po wrzucie z autu z lewej strony boiska Dariusz Kłus przedłuża piłkę do Michała Filipowicza, ale ten strzela zbyt lekko, aby zaskoczyć bramkarza gości.
60' Arkadiusz Kłoda sprytnie dośrodkował w pole bramkowe, jednak Dariusz Brzostowski ubiegł Dariusza Kłusa i złapał piłkę.
59' Michał Filipowicz próbował przejść Mateusza Śliwę, ale skończyło się przerwaniem akcji i rzutem rożnym.
56' Defensywa Zagłębia albo zaspała, albo próbowała nieudanie zastawić pułapkę ofsajdową. W efekcie Karol Danielak strzelał głową z około 7 metrów, a Mateusz Prus kolejną kapitalną interwencją potwierdził, że w pełni zasłużył na miejsce w pierwszym składzie sosnowiczan.
56' Rzut wolny dla Jaroty. Po strzale Krzysztofa Bartoszaka z ponad 30 metrów piłka trafia w mur.
55' żóta kartka Arkadiusz Kłoda obejrzał żółty kartonik za faul na Jacku Pacyńskim.
54' Hubert Oczkowski, bo to on opuścił boisko na noszach, już jest gotowy do gry i Jarota gra w komplecie.
52' Po rzucie rożnym w polu bramkowym Jaroty zamieszanie i jeden z graczy gości zostaje zniesiony z boiska na noszach. Gracze gości starają się przekonać sędziego, że uraz ich kolegi był spowodowany niesportowym zachowaniem któregoś z piłkarzy Zagłębia, ale sędzia jest nieugięty.
51' Arkadiusz Kłoda przejął piłkę na połowie Zagłębia, popędził do przodu, odegrał na prawo do Michała Filipowicza, który zdecydował się na płaskie dośrodkowanie do Marcina Lachowskiego i skończyło się na wybiciu przez stopera Jaroty na róg.
48' Adrian Pajączkowski po rajdzie lewą stroną podał do Marcina Lachowskiego, a ten przyjął sobie piłkę, strzelił z półobrotu po koźle i piłka wpadła w ręce Dariusza Brzostowskiego.
46' gwizdek 20:01 Gramy dalej! W przerwie nie było żadnych zmian
45' gwizdek Dokładnie 45 minut trwała pierwsza połowa meczu. Nie jest to jakieś wielkie i wybitnie interesujące widowisko, ale ważne, że prowadzimy.
41' Dariusz Juracki dośrodkował z lewej strony boiska i piłka wylądowała na górnej części siatki.
40' Michał Filipowicz zszedł z piłką z lewej strony do środka, zwiódł obrońcę i zdecydował się na strzał. Piłka toczyła się po murawie w kierunku bliższego słupka bramki Jaroty, a tam już czekał Dariusz Brzostowski.
39' Rzut wolny dla Jaroty z około 35 metrów. Krzysztof Bartoszak strzelił prosto w mur.
37' Arkadiusz Kłoda wywalczył piłkę na połowie Jaroty, futbolówka wpadła pod nogi Michała Filipowicza, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, ale nie zaskoczyło to Dariusza Brzostowskiego.
37' Rafał Pietrzak wypatrzył Michała Filipowicza, zagrał prostopadłe podanie, ale "Filip" ponownie był na spalonym.
33' Rzut wolny dla sosnowiczan. Lewą nogą dośrodkował Adrian Pajączkowski. W polu karnym strzału próbowali Marcin Lachowski i Dariusz Kłus, ale udało się tylko lekko musnąć piłkę, która ostatecznie wpadła w ręce Dariuszowi Brzostowskiemu.
32' Rzut wolny dla Jaroty. Piłkę w pole karne wstrzelił Dariusz Juracki, ale sosnowiczanie oddalili zagrożenie i wyekspediowali piłkę do przodu.
28' Adrian Pajączkowski zagrał prostopadłe podanie do Michała Filipowicza. Tym razem nie było spalonego, ale był Hubert Oczkowski, który uprzedził naszego gracza i podał piłkę do Dariusza Brzostowskiego.
26' Z narożnika boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski, a Dariusz Kłus z bliska strzelił głową nad bramką.
26' Arkadiusz Kłoda zdecydował się na strzał z około 30 metrów. Po rykoszecie piłka wychodzi na pierwszy róg dla sosnowiczan.
24' Kolejny spalony w drużynie Zagłębia. Tym razem Sławomir Pach dał się złapać, chociaż sam miał zdanie inne od asystenta sędziego.
21' gol - piłka nożna 1:0^;1:0!!!! Rafał Pietrzak lewą nogą dośrodkował piłkę z lewej strony boiska. Marcin Lachowski przyjął piłkę, zwiódł rywala, i strzelił lewą nogą po ziemi tuż przy lewym słupku bramki Dariusza Brzostowskiego.
18' Z lewej strony boiska dośrodkował Mateusz Śliwa, ale na miejscu był Mateusz Prus.
17' Zagłębie zyskuje sobie coraz większą przewagę. Po podaniu Sławomira Pacha w pole karne wbiega z piłką Rafał Pietrzak. Niestety, piłkę odbiera mu Hubert Oczkowski.
14' Rafał Pietrzak wyprzedził rywala przy linii bocznej i dośrodkował w pole karne Jaroty, Arkadiusz Kłoda nabiegł na piłkę, strzelił głową obok bramki, ale nawet gdyby trafił, to gol nie zostałby uznany, ponieważ Kłoda sfaulował w powietrznym starciu zawodnika Jaroty.
12' Po raz kolejny defensywa Jaroty złapała na spalonym Michała Filipowicza.
12' Adrian Pajączkowski dośrodkował z lewej strony boiska, ale w polu karny Jaroty najwyżej wyskoczył Dawid Piróg i wybił piłkę do przodu.
8' Wrzut z autu w pole karne Jaroty, jednak Marcinowi Lachowskiemu nie udało się opanować piłki, a na domiar złego jeszcze sfaulował bramkarza przy próbie przejęcia futbolówki.
7' Dariusz Kłus zagrał długą piłkę w kierunku Michała Filipowicza, ale nasz środkowy napastnik był na spalonym.
5' Goście będą mieli trzeci rzut rożny po tym jak po strzale głową Piotra Garbarka piłka odbiła się od któregoś z naszych graczy i wyszła poza końcową linię.
4' Znowu groźnie pod bramką Zagłębia. Po strzale Karola Danielaka Mateusz Prus wybija piłkę na rzut rożny.
2' Jarota z piłką w polu karnym Zagłębia i Adrian Marek zmuszony do wybicia piłki na rzut rożny, po którym nie udaje się gościom oddać strzału, ale mają aut na wysokości pola karnego
1' gwizdek 19:02 Zaczęło się. Rozpoczęli nasi.
0' 19:00 Na środku boiska trwa losowanie i wymiana proporczyków. W roli kapitana Zagłębia występuje dzisiaj Vladimír Bednár. Kapitanem gości jest Krzysztof Gościniak.
0' 18:59 Przy dzwiękach "Conquest of paradise" z tunelu prowadzącego na murawę wyszło trzech arbitrów oraz 22 piłkarzy. Sosnowiczanie zagrają dzisiaj na biało, a Jarota wystąpi w czerwonych strojach.
0' 18:50 Przed rozpoczęciem meczu czas kibicom uprzyjemnia grupa cheerleaderek, jak to powiedział spiker "sześć uroczych dziewcząt". A piłkarze pierwszych jedenastek już zeszli z rozgrzewki do szatni i za chwilę tu powrócą.
0' 18:45 Na sektorze gości pojawiła się skromna 7-osobowa grupa fanatyków Jaroty. Biorąc pod uwagę mizerną frekwencję na Ludowym, jak się chłopaki z Jarocina dobrze zmobilizują, to mają szansę poważnie zaistnieć wokalnie.
0' 18:40 Od kilku minut oba zespoły się rozgrzewają, a na trybunach ciągle mało ludzi. Podobno w centrum jest jakiś piknik, czy koncert, albo coś w tym stylu. Może ludzie tam poszli? Ale po co?
0' 18:30 Mimo tak długiej przerwy między meczami na Ludowym, frekwencja, jak dotąd jest bardzo słaba. Miejmy jednak nadzieję, że w ciągu najbliższych 30 minut trybuny się zapełnią.
0' 18:20 Witamy ze Stadionu Ludowego! Tak, tak, to nie pomyłka! Po raz pierwszy od 28 marca zagramy na własnym boisku, a po raz pierwszy od 16 marca mecz na Stadionie Ludowym będą mogą obejrzeć kibice. Ciężko było się doczekać, ale teraz na brak meczów na Ludowym nie będziemy mogli narzekać. W ciągu najbliższych 36 dni zagramy u siebie 7 razy.