Relacja II Liga - Grupa Zachodnia 2009/2010 - 25 runda
2010-05-12, 20:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
0:0(0:0)
Górnik Polkowice

61' Dawid Jasiński 72' Arkadiusz Kłoda 77' Kamil Wacławczyk 82' Michał Filipowicz 95' Damian Ałdaś 96' D¾enan Ho¹ić

Kibice: 0 (0) Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski - Bolesław Rosa, Filip Sierant (Warszawa)

Za sprawą haniebnej decyzji wojewody Zygmunta Łukaszczyka z Platformy Obywatelskiej kibice Zagłębia mogli obejrzeć dzisiejszy mecz tylko na ustawionym za płotem Ludowego telebimie. Mimo ulewy fanatycy sosnowiczan stawili się licznie najpierw w centrum miasta, a potem przeszli w pochodzie pod Stadion Ludowym, przy okazji głośno wyrażając swoją opinię o politycznej decyzji pochodzącego z ¯or wojewody. "Łukaszczyk - marionetka PO" to tylko jeden z kilku transparentów, jaki zawisł pod stadionem.

Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie, ale też trzeba wziąć pod uwagę, że pogoda i stan murawy nie pozwoliły na zbyt finezyjną grę. Goście nastawili się na grę na remis, bo taki wynik pozwolił im ciągle plasować się w tabeli przed Zagłębiem. Polkowiczanom udało się do końcowego gwizdka arbitra dowieźć korzystny dla siebie wynik i to oni w tej chwili są w lepszej sytuacji od Zagłębia - my musimy liczyć na to, że ktoś odbierze Górnikowi punkty. Komplet zwycięstw w pozostałych meczach nam nie wystarcza.

Najlepszą sytuację do zdobycia bramki Zagłębie miało w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Po wrzucie z autu i zamieszaniu podbramkowym z bliska w poprzeczkę głową strzelił Hubert Jaromin. Wiele kontrowersji wzbudziła sytuacja z 75. minuty, gdy Michał Filipowicz padł w polu karnym i wydawało się, że był zahaczany przez rywala. Ławka Zagłębia tak ostro protestowała przeciwko decyzji sędziego o nieprzyznaniu rzutu karnego, że arbiter Tomasz Kwiatkowski z Warszawy wyrzucił na trybuny (a ściślej mówiąc - do tunelu) Piotra Calińskiego.

Zagłębia nie da się ugiąć! Nie uda się to żadnym politykom z żadnej partii. Gramy dalej na przekór wszystkim naszym wrogom. Do końca sezonu jeszcze 6 kolejek i musimy zrobić wszystko, aby odnieść komplet zwycięstw i awansować do I ligi. Na pohybel wszystkim wrogom Zagłębia!

96.0000
96' gwizdek Po 50 minutach i 39 sekundach gry kończy się II połowa meczu.
96' Ostatnia akcja meczu, po wrzucie piłki z autu zamieszanie przed bramką Górnika i Hubert Jaromin trafia w słupek!
96' żóta kartka Żółta kartka dla Dżenana Hosicia za dyskusję z sędzią.
95' żóta kartka Damian Ałdaś obejrzał żółtą kartkę za faul na na Michale Filipowiczu.
94' zmiana Trzecia zmiana w Górniku - trener Dominik Nowaka nakazał Zbigniewowi Grzybowskiemu uciekać jak najdalej i udawać, że nie widzi, że ma zejść z placu gry. Za Grzybowskiego wszedł Kamil Król.
90' Mecz został przedłużony o 4 minuty.
90' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego Sebastian Szymański wyskoczył do piłki i ją wypiąstkował, doznając przy tym jakiegoś urazu.
90' zmiana Zmiana w Górniku - Paweł Żmudziński za Kamila Wacławczyka.
89' Zamieszanie w polu karnym Górnika, ale Marcinowi Lachowskiemu nie udało się dojść do piłki.
86' Wrzut z autu z prawej strony boiska. Piłka trafia do stojącego na 16. metrze Michała Filipowicza, a ten z woleja strzela na wiwat.
83' zmiana Hubert Jaromin wszedł w miejsce Arkadiusza Kłody.
82' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Filipowicza za faul na Damianie Piotrowskim.
79' zmiana Pierwsza zmiana w Górniku - Damian Ałdaś za Macieja Bancewicza.
79' Michał Filipowicz odebrał piłkę rywalowi na wysokości linii środkowej, pociągnął kilkanaście metrów do przodu i zdecydował się na strzał. Chyba można było lepiej rozwiązać tę akcję.
78' Zbigniew Grzybowski zszedł z piłką z lewej strony do środka boiska, uderzył z 20 metrów, ale Mateusz Prus obronił.
77' żóta kartka Kamil Wacławczyk obejrzał żółtą kartkę za faul na Krzysztofie Bodzionym.
76' Sędzia Tomasz Kwiatkowski wyrzucił z ławki rezerwowych kierownika Piotra Calińskiego.
75' Michał Filipowicz w polu karnym Górnika został zahaczony w nogę prze rywala, ale nie ma rzutu karnego! Ławka Zagłębia jest wzburzona!
74' Adrian Pajączkowski przedarł się lewą stroną boiska, podał do Krzysztofa Bodzionego, a wprowadzony przed chwilą na boisko Bodziony strzelił nad poprzeczką.
72' żóta kartka Żółta kartka dla Arkadiusza Kłody za faul na Marku Opałaczu.
71' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Krzysztof Bodziony w miejsce Sławomira Pacha.
66' Rzut wolny dla Górnika. Po strzale, a może dośrodkowaniu Tomasza Salamońskiego piłka w rękach Mateusza Prusa.
66' Zawisza w sobotę potrzebował zwycięstwa w Sosnowcu, więc grał ofensywnie. Górnik urządza remis, więc goście na razie grają raczej ostrożnie.
64' Rzut rożny dla Górnika, który kończy się kontrą Zagłębia, a kontra Zagłębia kończy się kontrą Górnika, po której Górnik ma róg.
63' Na Ludowym wreszcie doping! Młodzi chłopcy do podawania piłek postanowili wesprzeć swoim śpiewem piłkarzy. A za płotem cały czas trwa doping.
61' żóta kartka Dawid Jasiński obejrzał żółtą kartkę za faul na Rafale Pietrzaku.
60' Pod telebimem właśnie trwa efektowne racowisko. Od razu poszedł w tamtą stronę delegat PZPN. Ale po co?
59' Marek Opałacz z lewego skrzydła wrzucił w pole karne i Adrian Pajączkowski musiał interweniować i powstrzymać Damiana Piotrowskiego.
57' Po wrzutce z rogu małe zamieszanie w polu karnym Górnika. Michał Filipowicz wrzuca do Dżenana Hosicia, a ten strzela głową pod poprzeczkę i broni Sebastian Szymański.
56' Dariusz Kłus w akcji lewą stroną i Marek Opałacz ofiarną interwencją wybija piłkę na róg.
54' Kontra Górnika. Z prawej strony w pole karne dośrodkował Damian Piotrowski, w polu karnym było trzech piłkarzy gości, ale był też Vladimir Bednar i to on wybił piłkę głową.
53' Po przerzucie Macieja Bancewicza Damian Piotrowski decyduje się na strzał z woleja z narożnika pola karnego i posyła piłkę nad bramką.
52' Marcin Lachowski po błędzie obrony Górnika decyduje się na strzał zza pola karnego - niestety, uderzenie jest niecelne.
52' Dawid Jasiński dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, a Maciej Bancewicz strzelił głową kilka metrów od bramki.
50' Zagłębie atakuje lewą stronę. Rafał Pietrzak do Adriana Pajączkowski, ale "Pajączek" strzela niecelnie z okolicy narożnika pola karnego.
49' Marek Opałacz dośrodkował z lewej strony boiska i piłka w rękach Mateusza Prusa.
46' Vladimir Bednar zagrał do Marcina Lachowskiego w pole karne, ale szybszy był bramkarz Sebastian Szymański.
46' gwizdek 21:01 Rozpoczęła się II połowa meczu. Zaczęło Zagłębie
46' gwizdek Po 45 minutach i 57 sekundach gry kończy się I połowa meczu. Na trybunach nie ma kibiców, a na boisku nie ma zbyt wielu emocji.
45' Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.
45' Górnik w akcji ofensywnej lewą flanką, ale Adrian Marek zatrzymuje Kamila Wacławczyka i piłka dla sosnowiczan.
44' Z lewej strony boiska dośrodkował Michał Filipowicz. Sebastian Szymański spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem i rozłożeniem ramion.
43' Rzut wolny dla Zagłębia z ponad 35 metrów. Na uderzenie decyduje się Adrian Marek, ale trafia tylko w mur.
40' Po dośrodkowaniu Dariusza Kłusa z prawej strony boiska do strzału głową składa się Marcin Lachowski, jednak stoper Górnika Piotr Pokorny uprzedził "Lachę" i wybił piłkę.
38' Dawid Jasiński leży kontuzjowany w środkowym kole i chwila przerwy w grze.
36' Najgroźniejsza jak do tej pory sytuacja dla Zagłębia. Po strzale Michała Filipowicza z około 25 metrów piłka mija słupek i trafia w bandy reklamowe.
35' Rzut wolny dla Górnika z okoł0 28 metrów. Do piłki podchodzi Zbigniew Grzybowski, uderza lewą nogą i Mateusz Prus zmuszony do interwencji i wybicia piłki na rzut rożny.
33' Marcin Lachowski zagrał prostopadłe podanie w kierunku Sławomira Pacha, ale zmierzający w stronę pola karnego gości Pach został odcięty od podania przez trzech rywali i piłka trafiła do Sebastiana Szymańskiego.
32' Rafał Pietrzak dośrodkował z lewej strony boiska, Michał Filipowicz odegrał do Arkadiusza Kłody, a ten strzelił z bliskiej odległości w stojącego obok Marka Opałacza.
30' Damian Piotrowski uderzył po ziemi z ponad 20 metrów i futbolówka wpadła w ręce Mateusza Prusa.
30' Maciej Bancewicz w akcji lewą stroną boiska, ale rutynowany Vladimir Bednar bez większych problemów odebrał piłkę polkowiczaninowi.
27' Damian Piotrowski przeprowadził akcję prawą stroną, zagrał w pole karne do Zbigniewa Grzybowskiego, który za bardzo nie miał jak oddać strzału, więc odegrał do tyłu do nadbiegającego Kamila Wacławczyka, a ten strzelił w stojącego na linii pola karnego gracza Zagłębia, za bardzo nie wiemy, w którego, ale jak oglądacie mecz w TV, to na pewno widzieliście.
26' Teraz pod ławką rezerwowych dyskusja między kierownikiem Piotrem Calińskim, a sędzią Tomaszem Czajkowskim. Nasz kierownik, zwany w niektórych kręgach jako Spider-Man nie dał sobie w kaszę dmuchać i ustawił młokosa.
25' Gdy Zagłębie szło do przodu z akcją, jeden z zawodników gości się przewrócił, a sędzia przerwał akcję. Ta decyzja spotkała się z szyderczymi oklaskami Grzegorza Kurdziela.
24' Marcin Lachowski zagrał z 20 metra do tyłu do Sławomira Pacha, który strzelił z pierwszej piłki, ale bardzo niecelnie.
22' Zbigniew Grzybowski podaje do Damiana Piotrowskiego, który próbuje wejść w pole karne prawą stronę, ale napotyka opór Adriana Pajączkowskiego.
20' Za nami 20 minut gry i w porównaniu ze spotkaniem z Zawiszą, mecz jest o wiele słabszy. Tam było dużo gry, a dzisiaj sporo kopaniny, chociaż trzeba wziąć pod uwagę, że warunki są gorsze.
19' Rzut wolny dla Górnika z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Dżenan Hosić wyjaśnia sytuację i wybija piłkę.
16' Pod bramą Ludowego "Piłka nożna dla kibiców" i "PZPN, PZPN, jebać, jebać PZPN"
14' Nie wiemy, ile osób w tej chwili stoi pod Stadionem Ludowym, ale tak na oko jest i tak więcej, niż było na jakimkolwiek meczu w Polkowicach w tym sezonie.
12' Po kolejnej decyzji sędziego zdenerwował się Piotr Pierścionek. Jego zdaniem Zagłębiu należał się rzut wolny za faul na Rafale Pietrzaku, ale sędzia miał inne zdanie.
9' Maciej Bancewicz strzelił z ponad 25 metrów. Piłka po drodze odbiła się od nogi Adriana Marka i wpadła w ręce Mateusza Prusa.
7' Pierwsza sędziowska kontrowersja. Po zagraniu Michała Filipowicza z rzutu wolnego piłka szybuje przez pole bramkowe i wychodzi poza boisko. Sędzia nakazuje wznowić grę od bramki, a nasi zawodnicy protestują, że powinien być róg.
6' Adrian Pajączkowski sfaulowany tuż obok bocznej linii pola karnego przez Dawida Jasińskiego.
5' Doping kibiców stojących pod telebimu bardzo dobrze słychać na stadionie, a na boisku nic ciekawego się nie dzieje. Trwa przystosowywanie się do ciężkich warunków atmosferycznych.
1' 18. sekunda meczu i Damian Piotrowski już trafił w boczną siatkę bramki Mateusza Prusa.
1' gwizdek 20:01 W strugach deszczu rozpoczął się mecz z Polkowicami
0' 19:59 Piłkarze wyszli już z tunelu. Zagłębie na biało, Górnik w jakichś seledynowych oczojebnych koszulkach i trochę ciemniejszych, ale też zielonych spodenkach. Sędziowie na fioletowo.
0' 19:57 Okrzyki kibiców świadczą o tym, że partia aktualnie rządząca naszym krajem nie może liczyć w Zagłębiu na poparcie. Swoją drogą, czy w Sosnowcu są w ogóle jacyś działacze Platformy? Jak oni zareagowali na to, że wojewoda z ich partii napluł w twarz wszystkim mieszkańcom Zagłębia?
0' 19:56 "Zawsze i wszędzie Platforma jebana będzie", "Jebać Platformę, Zagłębie jebać Platformę" - takie okrzyki skandują kibice zgromadzeni pod telebimem.
0' 19:55 Dzisiejszy mecz będzie transmitowany przez TVP Katowice, a obraz z telewizji trafi na stojący koło stadionu telebim. Cóż, przynajmniej tyle dobrego. Pod okiem telewizyjnych kamer ciężko będzie kręcić wałki, a na to jesteśmy szczególnie wyczuleni, bo jesienią w Polkowicach przegraliśmy po złych decyzjach sędziego Grzegorza Nawodzińskiego z Koszalina - zupełnie przypadkowo ten sam arbiter nie poradził sobie z przeprowadzeniem dwóch zmian w meczu Górnika w Jarocinie, a później w protokole wpisane były zmiany niezgodne ze stanem faktycznym.
0' 19:52 Żeby było jeszcze ciekawiej - decyzja wojewody Łukaszczyka nabiera dodatkowego smaczku, gdy okazało się, że prezes klubu z Polkowic jest działaczem... Platformy Obywatelskiej. Trochę za dużo tych przypadków, nieprawdaż?
0' 19:50 Kibice Zagłębia już doszli pod Stadion Ludowy. Szli przez miasto z transparentami o treści "PO-lkowice! Awans pod stołem! PO-litycy do Brynicy, "Sami przeciw wszystkim. Zagłębie Sosnowiec!", "Łukaszczyk - marionetka PO"
0' 19:45 W Polkowicach cieszą się z zamknięcia stadionu. Na oficjalnej stronie Górnika pojawiła się wypowiedź, że dla Górnika to korzystna informacja, bo zagrają bez presji. W sumie nie ma się co dziwić. Drużyna z Polkowic nie jest przyzwyczajona do gry przy licznej publiczności i zwykle gra u siebie w towarzystwie kilkuset osób.
0' 19:40 Dzisiaj w Sosnowcu miało odbyć się uroczyste otwarcie ośrodka treningowego na terenie Stadionu Ludowego. Udział w tej imprezie, a także wizytę na meczu Zagłębia zapowiedział kandydujący w wyborach prezydenckich Grzegorz Napieralski z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Tymczasem wojewoda Zygmunt Łukaszczyk wywodzący się z Platformy Obywatelskiej "zupełnie przypadkowo" dostarczył wczoraj przez swojego gońca decyzję o zamknięciu Stadionu Ludowego. Mecz z Pogonią, który rzekomo spowodował jego decyzję odbył się 16 marca. Wczoraj był 11 maja. Wszystko staje się jasne.
0' 19:35 Niebo nad Sosnowcem dzisiaj płacze, ale mimo rzęsistych opadów deszczu kilkuset kibiców Zagłębia nie zrezygnowało z przemarszu z Patelni pod Stadion Ludowy. W takie dni jak dzisiaj musimy pokazać, że Zagłębia nie da się ugiąć. Nie udało się to nikomu do tej pory i nie uda się też jakiemuś wojewodzie. Wasza nienawiść uczyni nas jeszcze silniejszymi!
0' 19:30 Witamy ze Stadionu Ludowego. W takie dni jak dzisiaj odechciewa się wszystkiego. Zagłębie padło wczoraj ofiarą brutalnej walki politycznej, w efekcie czego mecz z Górnikiem Polkowice odbędzie się bez udziału publiczności.