2010-03-28, 19:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
2:1(1:1)
Bałtyk Gdynia

1:0 - Sławomir Pach 41' 1:1 - Michał Michałek 43' 2:1 - Marcin Lachowski 92'
11' Paweł Król 43' D¾enan Ho¹ić 69' Krzysztof Myśliwy

Kibice: 0 (0) Sędziowie: Jarosław Rynkiewicz - Dariusz Królikowski, Artur Gonera (Szczecin)

¯enująca i idiotyczna decyzja Wydziału Dyscypliny PZPN przeszkodziła w obejrzeniu meczu Zagłębia Sosnowiec z Bałtykiem Gdynia kibicom naszego zespołu. Wielka szkoda, bo jest naprawdę czego żałować. Sosnowiczanie wygrali kolejny ligowy mecz u siebie. Mimo tego, że zwycięstwo było tylko jednobramkowe, to cieszy ono bardziej niż trzybramkowa wygrana nad Miedzią Legnica, bo okoliczności wygranej były niesamowite.

W ciągu pierwszych 10 minut meczu Marcin Lachowski oddał aż trzy celne strzały na bramkę gości. Najbliżej zdobycia bramki był w 4. minucie, gdy po jego uderzeniu futbolówkę na słupek odbił Michał Chamera. Co nie udało się Lachowskiemu na początku meczu, udało się już w doliczonym czasie gry. "Lacha" popisał się kapitalnym uderzeniem z półobrotu, posłał piłkę do bramki gości, a potem odruchowo pobiegł w stronę trybuny na której zwykle siedzi kilka tysięcy fanatyków Zagłębia. Tym razem jednak, dzięki uprzejmośći PZPN, na Ludowym było pusto i zawodnicy Zagłębia mogli radować się tylko przed pustymi trybunami.

Ozdobą spotkania z Bałtykiem były ładne bramki. W 41. minucie mocnym strzałem zza pola karnego prowadzenie Zagłębiu dał Sławomir Pach, a 2 minuty później z rzutu wolnego wyrównał Michał Michałek. Po przerwie Zagłębie za wszelką cenę starało się zdobyć gola na wagę zwycięstwa, ale się nie udawało. Aż do doliczonego czasu gry i wspomnianego już wcześniej strzału Marcina Lachowskiego.

94.0000
94' gwizdek Koniec meczu.
92' gol - piłka nożna 2:1^;Strzelcem bramki dla Zagłębia Marcin Lachowski, który pięknym strzałem z ok. 5 metrów pokonuje Chamerę
92' zmiana Zmiana w drużynie z Gdyni. Na boisko wchodzi Arkadiusz Byczkowski, który zastępuje Michała Drzymałę.
91' Strzał Myśliwego broni Chamera, a dobitka Pajączkowskiego zablokowana przez obrońców.
90' Sędzia przedłużył mecz o 3 minuty.
90' Faul na Pajączkowskim. Coraz mniej czasu pozostało do końca meczu.
86' Po drugim z rzędu rogu dla Zagłębia strzela Marek jednak pewnie piłkę łapie Chamera.
85' Dośrodkowanie z prawej strony Bednára zablokowane przez jednego z gdynian.
84' Rzut rożny dla Bałtyku. Dośrodkowuje Michałek, jednak skutecznie wyjaśniają sytuację obrońcy Zagłębia.
83' Akcja gości lewą stroną boiska. Tylko rzut z autu dla Bałtyku.
81' zmiana Zmiana w drużynie Bałtyku. Za Błażeja Adamusa na boisko wchodzi Sławomir Riebandt.
79' Ładne podanie Szatana do Bednára, którego wrzutkę w pole karne wypiąstkowuje Chamera wprost pod nogi Szatana, którego strzał zostaje zablokowany przez obrońcę gości
75' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu. Tomasz Szatan wchodzi za Pietrzaka, a Łuczywek za Pacha.
73' Wrzutka Pacha w pole karne z rzutu wolego, strzał Myśliwego broni Chamera. W rewanżu po kontrze gości strzał Trochima na róg wybija Bensz
71' Akcja Bałtyku, jednak na spalonym Błażej Adamus.
69' żóta kartka Żółta kartka dla Myśliwego za faul na Drzymale.
67' Strzał Pajączkowskiego z 25 metrów trafia w gdyńskich obrońców.
63' Rzut wolny z lewej strony. Wrzutka Pajączkowskiego piłkę uderzył fantastycznie Lachowski, a Chamera jeszcze fantastyczniej wybił ją na rzut rożny.
62' zmiana Zmiana w Zagłębiu. Myśliwy wchodzi za Filipowicza.
59' Centra Bednára z prawej strony, piłka o mały włos nie wpadła do bramki tuż nad Michałem Chamerą
59' Faul Kudyby na Pajączkowskim
56' Groźny strzał Lachowskiego z 20. metrów nieznacznie mija bramkę Bałtyku.
55' Seria trzech rzutów rożnych dla Zagłębia, jednak bez konsekwencji w postaci bramki lub chociażby zagrożenia pod bramką gości.
54' Zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym. Piłkę wybijają obrońcy.
54' Dośrodkowanie Jaromina zablokowane przez obrońcę. Będzie rzut rożny
52' Pajączkowski wrzuca piłkę w pole karne do Jaromina, ten schodzi nieco do boku po czym dośrodkowuje w pole karne, gdzie nie ma jednak nikogo kto mógłby wepchnąć tą piłką do bramki gości
50' Atak Zagłębia prawą stroną, Bednár ambitnie, do końca jednak dośrodkowuje już zza linii końcowej.
48' Strzał Bednára z dystansu pewnie broni Chamera.
48' Faul Granosika na Hubercie Jarominie
48' gwizdek Koniec pierwszej połowy, która trwała 48 minut.
47' Akcja Zagłębia lewą stroną zakończona zbyt wysoką wrzutką Pajączkowskiego.
46' gwizdek Sędzia odgwizdał początek drugiej połowy meczu.
43' gol - piłka nożna 1:1^;Michał Michałek fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego doprowadza do wyrównania.
43' żóta kartka Żółta kartka dla D¾enana Ho¹icia za faul na Dariuszu Kudybie
41' gol - piłka nożna 1:0^;Fantastyczny strzał Sławka Pacha z lewej strony z ponad 30. metrów. Piłka ląduje w długim rogu bramki Bałtku!
39' Wojciech Trochim faulowany w prawym rogu boiska przez Rafała Pietrzaka.
37' Kolejna mocna wrzutka Bednára i kolejny raz sytuację wyjaśnia Wasilewski.
36' Strzał z dystansu Wojciecha Trochima daleko od bramki Zagłębia.
35' Po świetnej wrzutce Bednára w pole karne piłkę wybija jeden z obrońców gości.
35' Strzał Rafała Pietrzaka z dystansu z ok. 30 metrów mija o kilka metrów lewy słupek bramki strzeżonej przez Michała Chamerę.
32' Strzał Michała Pietrzyka z ponad 35 metrów baaardzo wysoko nad bramką Bensza.
28' zmiana Za kontuzjowanego Łukasza Nadolnego na boisko wszedł Dariusz Kudyba.
26' Łukasz Nadolny zderzył się z Adrianem Markiem. Wygląda to na poważniejszą kontuzję gdyż już wzywana jest stojąca nieopodal boiska karetka
25' Filipowicz mając piłkę w polu karnym odgrywa ją na 16. metr do fantastycznie ustawionego Pacha, który uderzył niczym z armaty trafiając kolejny raz w jednego z obrońców po którego plecach piłka opuszcza boisko.
20' Kolejna dobra sytuacja Zagłębia. Lachowski odgrywa w polu karnym piłkę do lepiej ustawionego Kłusa, któremu w ostatniej chwili wyłuskują ją obrońcy Bałtyku
16' Jak na razie Zagłębie przeważa ma boisku stwarzając niezłe sytuacje do zdobycia bramek. Najaktywniejszy na boisku jest Marcin Lachowski.
16' Kontra Bałtyku. Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne przecięte przez Adriana Marka, który wybija piłkę na róg
14' Wrzutka Bednára w pole karne Bałtku, piłka odbita przez obrońców trafia pod nogi Lachowskiego stojącego na 14 metrze dokładnie na wprost bramki. Lachowski uderza potężnie jednak piłka po odbiciu się od jednego z obrońców szybuje nad bramką.
13' Rzut wolny z lewej strony boiska wykonywany przez Michała Drzymałę. Piłka wbita mocno w pole karne, jednak wyłapuje ją Adam Bensz.
11' żóta kartka Żółta kartka dla Pawła Króla za brutalny faul na Michale Filipowiczu.
9' Płaskie dośrodkowanie Filipowicza z prawej strony, do piłki dopada Lachowski, którego kąśliwy strzał z pierwszej piłki wybija na rzut rożny Chamera.
4' Dośrodkowanie z lewej strony Pajączkowskiego, strzela głową Lachowski, piłka odbiła się od lewego słupka po czym wychodzi w środek pola karnego, jednak sytuację wyjaśnia jeden z obrońców Bałtyku.
1' Już w 25 sekundzie meczu pierwszy celny strzał na bramkę gości oddał Marcin Lachowski, jednak Chamera wybił piłkę na aut.
1' gwizdek Sędzia Jarosław Rynkiewicz odgwizdał początek meczu.
0' Piłkarze obu drużyn właśnie wychodzą na murawę Stadionu Ludowego gdzie już za kilka minut rozpocznie się dzisiejsze spotkanie.
0' 18:58 Zapraszamy do wysłuchania relacji radiowej z dzisiejszego meczu. W ramach akcji "100 % i oficjalna - united against PZPN" - dzisiaj jedna relacja w dwóch serwisach. Będzie się działo.
0' 18:55 Piłkarze już są po rozgrzewce, zeszli do szatni i za chwilę powrócą, aby rozegrać mecz XXIII kolejki II ligi zachodniej.
0' 18:50 Z trybuny prasowej widzimy, że na wałach nad Brynicą zgromadziła się grupa kibiców. Nie wiemy, czy coś będą widzieli, ale raczej coś usłyszą.
0' 18:45 Dzisiejszy mecz poprowadzi trójka sędziów ze Szczecina. Kolejna dziwna decyzja PZPN. Sędziowie z tak odległego miasta nie pojawili się nigdy w Sosnowcu na meczu II ligi. Miejmy nadzieję, że sędzia Rynkiewicz okaże się lepszy od sędziego Ciecierskiego z Warszawy, który sobie zdecydowanie nie radził podczas meczu z Ruchem.
0' 18:40 Zapraszamy wszystkich naszych kibiców do wzięcia udziału w okolicznościowej ankiecie na temat Wydziału Dyscypliny PZPN. Ankieta widoczna jest w prawej kolumnie głównej strony.
0' 18:30 Piłkarze obu klubów już wyszli na rozgrzewkę, ale atmosfera jest na razie piknikowa i lepsza nie będzie, bo przecież leśne dziadostwo z PZPN zakazało kibicom wstępu na ten mecz. Kiedy ktoś tym dziadom wyda nakaz odejścia z PZPN?
0' 18:20 W składzie Zagłębia kilka zmian w porównaniu do ostatniego meczu ligowego. Po raz pierwszy wiosną zagra Vladimír Bednár, po krótkiej niedyspozycji do pierwszego składu wraca również Michał Filipowicz. Na ławce usiadł Tomasz Łuczywek, a po dobrym występie w Szczecinie miejsce w wyjściowym składzie wywalczył Adrian Pajączkowski. W ataku zamiast Krzysztofa Myśliwego zagra Hubert Jaromin.
0' 18:15 Artur Jędrych (przewodniczący), Arkadiusz Bereza (wiceprzewodniczący), Piotr Grochulski (wiceprzewodniczący), Arkadiusz Karasiński (sekretarz), Mikołaj Bednarz, Miłosz Borowiecki, Kamil Kosior, Marek Kopacz, Sławomir Wasilewski, Mariusz Modelski - to członkowie Wydziału Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej - im możecie podziękować za to, że dzisiejszy mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Podziękowania prosimy wysyłać na adres: Polski Związek Piłki Nożnej, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7, 02-366 Warszawa.
0' 18:10 PZPN, PZPN..... już wy dobrze wiecie, co powinno być dalej. Witamy z pustego dzisiaj Stadionu Ludowego. Za około 50 minut rozpocznie się mecz z Bałtykiem Gdynia.