2010-03-20, 14:00 Miejsce rozgrywania meczu: Bytom-Stroszek
Ruch Radzionków
2:1(2:0)

1:0 - Marcin Dziewulski 5' 2:0 - Maciej Manelski 37' 2:1 - Dariusz Kłus 64'
5' Adam Bensz 9' Dariusz Kłus 10' Marcin Lachowski 49' Marcin Dziewulski 67' Hubert Jaromin 80' Adrian Mielec 84' Sebastian Gielza 94' Sławomir Pach

Kibice: 1500 (600) Sędziowie: Artur Ciecierski - Paweł Gawroński, Marcin Lisowski (Warszawa)

Nie udało się drużynie Zagłębia dłużej zagościć na fotelu lidera. Sosnowiczanie po dobrej grze przegrali dzisiaj w Bytomiu-Stroszku z Ruchem Radzionków 1:2. Gospodarze szybko objęli prowadzenie po dość kontrowersyjnym rzucie karnym. Marcin Kowalski przedarł się w pole karne Zagłębia i tam przewrócił się o nogę Adriana Marka. Ciężko było doszukać się w zagraniu Marka faulu, ale arbiter wskazał na "wapno", a na dodatek pokazał żółtą kartkę Adamowi Benszowi, który protestował przeciwko decyzji Artura Ciecierskiego. Z 11 metrów do siatki trafił Marcin Dziewulski i gospodarze już po 5 minutach objęli prowadzenie.

Arbiter wyraźnie nie radził sobie z prowadzeniem zawodów także w kolejnych minutach. Piłkarze Zagłębia szybko obejrzeli dwie kolejne żółte kartki, podczas gdy gospodarzom podobne zagrania uchodziły płazem. Mimo tego, że Artur Ciecierski przeszkadzał naszemu zespołowi, sosnowiczanie wzięli się do ataku i próbowali wyrównać stan meczu. Niestety, piłka nie wpadała do siatki, a będący przez wiele minut w defensywie gospodarze wyprowadzili kontrę, po której Adama Bensza pokonał Maciej Manelski.

W drugiej połowie Zagłębie dążyło do odwrócenia losów meczu i w 64. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Adriana Pajączkowskiego Hubert Jaromin podał do Dariusza Kłusa, a ten z bliska głową wpakował futbolówkę do siatki. Mecz stał się otwarty i oba zespoły w ostatnich 30 minutach dążyły do zdobycia gola. Niestety dla Zagłębia, sosnowiczanom nie udało się strzelić wyrównującej bramki.

Sosnowiczanie doznali kolejnej porażki w meczu, w którym wcale nie byli gorsi. Oba zespoły stworzyły dobre widowisko, szkoda tylko, że popsuł je sędzia Artur Ciecierski, który kompletnie nie nadaje się do prowadzenia meczów w II lidze i lepiej, żeby znalazł sobie inny sposób na spędzanie weekendów.

94.0000
94' żóta kartka Już po końcowym gwizdku sędzia pokazał żółtą kartkę Sławomirowi Pachowi, który zapewne zasłużył na to komentarzem pod adresem pracy arbitra.
94' gwizdek Po 49 minutach gry kończy się II połowa meczu. Przegrywamy 1:2 z Ruchem.
94' Rzut wolny dla Zagłębia z tego samego miejsca, po którym padł pierwszy gol, ale teraz Pająk kopie za mocno i za wysoko.
91' Zagłębie w natarciu. Trzy wrzuty z autu z lewej strony boiska i po podaniu Dzenana Hosicia Dariusz Kłus strzela głową prosto w ręce Seweryna Kiełpina.
90' Mecz potrwa jeszcze 4 minuty.
89' Adam Kompała z piłką w polu karnym Zagłębia, ale zdaniem sędziego sfaulował Dżenana Hosicia.
87' zmiana Marcin Trzcionka wchodzi za Michala Farkasa.
86' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego Dzenan Hosić strzela głową obok bramki.
84' żóta kartka Sebastian Gielza obejrzał żółty kartonik za faul na Adrianie Marku.
84' Michal Farkas zagrał w pole bramkowe do Sebastiana Gielzy, a ten z bliska strzelił nad poprzeczką.
84' zmiana Ostatnia zmiana w naszym zespole. Tomasz Szatan zmienia Rafała Pietrzaka.
81' Z prawej strony boiska dośrodkował Adrian Mielec, ale zarówno Adam Kompała, jak i Sebastian Gielza nie doszli do piłki.
80' żóta kartka Adrian Mielec ukarany żółtą kartką za faul na Sławomirze Pachu.
79' Rafał Pietrzak odebrał piłkę Adrianowi Mielcowi, ruszył do przodu, zagrał na prawo do Krzysztofa Myśliwego, a ten strzelił z pierwszej piłki, jednak nieco za lekko i Seweryn Kiełpin obronił to uderzenie.
78' zmiana Druga zmiana w Ruchu - Adrian Mielec za Macieja Manelskiego.
76' zmiana Trzecia zmiana w naszym zespole - Lilo za Marcina Lachowskiego.
76' Seria trzech rogów dla Zagłębia. Po drugiej wrzutce strzał głową Dżenana Hosicia wybija z bramki Tomasz Rzepka.
74' Szybka akcja Zagłębia. Po podaniu Huberta Jaromina i przedłużeniu Krzysztofa Myśliwego z bliska strzelał Adrian Pajączkowski, a piłkę na róg wybił Michal Farkas.
73' Adam Kompała z pierwszej piłki zagrał w pole karne do Sebastiana Gielzy, ale czujny Adrian Marek nie pozwolił Gielzie na wiele i skończyło się tylko rogiem.
71' Tomasz Foszmańczyk po akcji Macieja Manelskiego strzelał z lewej strony pola karnego, po drodze był lekki rykoszet i piłka wyszła na róg.
69' zmiana Pierwsza zmiana w Ruchu - na boisko wszedł były zawodnik Zagłębia Sosnowiec Sebastian Gielza, który zmienił Martina Matú¹a
67' żóta kartka Hubert Jaromin obejrzał żółty kartonik za faul na Martinie Matú¹u.
64' gol - piłka nożna 2:1^;2:1!!!!!! Adrian Pajączkowski dośrodkował z rzutu wolnego, Hubert Jaromin zamykał akcję na dalszym słupku i zgrał piłkę głową na pole bramkowe, a Dariusz Kłus także głową, z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Wracamy do gry!
63' Tomasz Foszmańczyk zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Macieja Manelskiego, ale szybszy był Adam Bensz.
62' Z rzutu wolnego dośrodkował Adrian Pajączkowski. Dzenan Hosić zgrał piłkę głową do Marcina Lachowskiego, a po strzale "Lachy" z ostrego kąta kapitalną interwencją popisał się Seweryn Kiełpin i wybił piłkę na róg.
60' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu i po raz drugi z ławki wchodzi były piłkarz Ruchu - Adrian Pajączkowski zmienia Tomasza Łuczywka.
60' Rafał Pietrzak z 25 metrów strzelił nad bramką.
58' Przez ostatnie kilka minut mecz stracił na atrakcyjności - dużo jest typowej II-ligowej kopaniny.
54' Dariusz Kłus podał do Sławomira Pacha, ale ten miał kłopoty z opanowaniem piłki i gdy już zdecydował się na strzał, piłkę zdążył zablokować Piotr Gierczak.
52' Hubert Jaromin dośrodkował piłkę z prawego skrzydła. Krzysztof Myśliwy nie doszedł do futbolówki, a zamykający akcję Rafał Pietrzak trafił z ostrego kąta w boczną siatkę.
50' Z rzutu wolnego z około 30 metrów strzelał Marcin Lachowski - piłka poszybowała metr, a może więcej nad bramką.
49' żóta kartka Marcin Dziewulski ukarany żółtą kartką za faul na Hubercie Jarominie.
47' Michal Farka¹ przedarł się prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, ale jego zagranie nie znalazło adresata.
47' gwizdek Po 46 minutach i 10 sekundach gry kończy się I połowa meczu. Czy po przerwie Zagłębie będzie w stanie odmienić losy spotkania? Z tym pytaniem pozostawiamy was na kwadrans i kolejne 45 minut.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu.
46' zmiana Przed drugą połową jedna zmiana w Zagłębiu - Hubert Jaromin za Arkadiusza Kłodę.
45' Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.
41' Rzut wolny dla Ruchu z prawej strony boiska. Dośrodkował Piotr Gierczak, a stojący w polu karnym Tomasz Łuczywek wybił piłkę do przodu.
37' gol - piłka nożna 2:0^;2:0! Zagłębie atakowało, a bramkę strzelił Ruch. Martin Matú¹ wypatrzył Macieja Manelskiego, zagrał do niego, a sprowadzony z Jaroty Jarocin zawodnik strzelił zza pola karnego - Adam Bensz nie miał szans.
36' Tomasz Balul wrzuca z autu, Sławomir Pach zgrywa głową do Marcina Lachowskiego, a "Lacha" przy asyście dwóch rywali oddaje celny strzał z półobrotu obroniony przez Seweryna Kiełpina.
34' Po akcji Tomasza Balula mamy jeszcze jeden rzut rożny i jeszcze raz po dośrodkowaniu Sławomira Pacha nie udaje się oddać strzału na bramkę Ruchu.
32' Rafał Pietrzak przedarł się lewą stroną boiska, wpadł w pole karne i zatrzymał go Tomasz Rzepka wybijając piłkę na róg.
31' Tomasz Rzepka jest piłkarzem szczególnie chronionym i może wszystko. Sfaulował Krzysztofa Myśliwego, a sędzia to puścił, ale jak się sfauluje Rzepkę, to od razu są kartki.
29' Kolejna akcja Tomasza Foszmańczyka lewą stroną boiska, ale tym razem dośrodkowanie było zdecydowanie za mocne.
29' Z narożnika boiska dośrodkował Marcin Kowalski, głową strzelał Piotr Gierczak i Marcin Lachowski wyręczył Adama Bensza.
28' Kontra gospodarzy. Adam Kompała do Tomasza Foszmańczyka, który trochę poczarował, nabił Tomasza Balula i Ruch ma róg.
27' Zagłębie atakuje coraz wyraźniej i mamy kolejny róg. Po wrzutce Sławomira Pacha na piłkę nabiegał Dzenan Hosić, ale minął się z futbolówką.
25' Dariusz Kłus po podaniu z lewej strony wycofuje piłkę do Marcina Lachowskiego, a ten z 15 metrów strzela obok bramki.
25' Róg dla Zagłębia - po dośrodkowaniu Arkadiusza Kłody piłka trafia do stojącego poza polem karnym Sławomira Pacha, a jego strzał zostaje zablokowany przez stojącego na 10.metrze Martina Matusza.
24' Sędzia jest żenujący! Tomasz Rzepka najpierw zapaśniczym chwytem powalił Krzysztofa Myśliwego, a po chwili w złości rzucił piłkę, ale oczywiście kartki nie dostał.
23' Kibice Zagłębia w międzyczasie zaczęli wracać na swój sektor.
22' Po początkowej przewadze Ruchu teraz do głosu coraz bardziej dochodzi Zagłębie.
21' Po podaniu Marcina Lachowskiego Krzysztof Myśliwy strzela z ostrego kąta, a do piłki zmierzającej wzdłuż linii bramkowej próbuje dojść jeszcze Arkadiusz Kłoda, ale nie daje rady.
18' Piotr Gierczak sfaulował Sławomira Pacha imamy rzut wolny z ponad 30 metrów. Dośrodkował sam poszkodowany, ale obrona Ruchu zażegnała niebezpieczeństwa.
17' Adam Kompała kopnął Tomasza Balula, ale sędzia nie pokazał kartki, chociaż nasi zawodnicy oglądali kartoniki za podobne przewinienia. Dlaczego?
16' Tomasz Balul w pole karne do Marcina Lachowskiego i Michal Farkas zmuszony do interwencji i wybicia piłki na rzut rożny - dośrodkowanie z rogu znowu było jednak złe.
15' Po akcji Marcina Lachowskiego i Arkadiusza Kłody mamy kolejny róg, ale po dośrodkowaniu Sławomira Pacha Adrian Marek nie dochodzi do piłki.
14' Maciej Manelski przyjęciem piłki zgubił obrońcę, strzelił zza pola karnego, ale obok słupka.
12' Kibice Zagłębia zwinęli flagi i opuścili swój sektor. Wiąże się to zapewne z faktem, że gospodarze nie pozwolili wejść wszystkim kibicom naszego klubu na obiekt.
10' żóta kartka Marcin Lachowski obejrzał żółty kartonik za faul na Tomaszu Rzepce.
9' żóta kartka Dariusz Kłus ukarany żółtą kartką za faul na Tomaszu Rzepce.
8' Zza pola karnego mocno strzelił Piotr Gierczak i piłka odbiła się od słupka, przeleciała wzdłuż linii bramkowej i wyszła na aut.
6' Krzysztof Myśliwy wywalczył pierwszy róg dla Zagłębia, ale pod bramką Ruchu nie było z tego zagrożenia.
5' gol - piłka nożna 1:0^;1:0! Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Marcin Dziewulski i strzelił w lewą stronę Adama Bensza, nasz golkiper rzucił się w prawo i jest gol.
5' żóta kartka Adam Bensz próbował dyskutować z sędziami na temat zasadności decyzji o podyktowaniu rzutu karnego i obejrzał żółty kartonik.
4' Marcin Kowalski przedarł się lewą stroną boiska i w polu karnym został powstrzymany przez Adriana Marka - zdaniem sędziego był faul i jest karny dla Ruchu.
2' Kibice Zagłębia mają pewne problemy z wejściem na stadion. Miejscowi fani skandują "Piłka nożna dla kibiców" oraz "Jebać PZPN".
1' gwizdek 13:58 Mecz rozpoczął się dwie minuty wcześniej niż planowano. Rozpoczęli sosnowiczanie.
0' 13:56 Piłkarze prowadzeni przez tercet sędziowski już wyszli z szatni. Zagłębie zagra dzisiaj na biało, a Ruch w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach.
0' 13:53 Dziękujemy za SMS-a czujnemu czytelnikowi. Błąd poprawiliśmy.
0' 13:50 Przepraszamy za chwilową przerwę w relacji. TVP Katowice przyszła z kamerą i nam zasłoniła widok, więc musieliśmy się przenieść trochę wyżej. Właściwie to gdybyśmy mieli oglądać przez cały mecz panią z telewizji, to nie byłoby najgorzej, ale widok wielkiej kamery jest zdecydowanie mniej przyjemny dla oka.
0' 13:35 Na trybunie honorowej pojawił się Janoszka, ale nie najsłynniejszy w historii Ruchu Radzionków Marian "Ecik", tylko jego syn Łukasz, aktualnie piłkarz Ruchu Chorzów. Jego obecny klub wczoraj wygrał z Bełchatowem 1:0 po rzucie karnym podyktowanym za faul właśnie na nim, więc mamy nadzieję, że to zwycięstwo wyczerpało już limit wygranych klubów o nazwie "Ruch".
0' 13:30 Dostaliśmy kartkę ze składami, więc niezwłocznie je wklepujemy.
0' 13:20 Piłkarze Zagłębia wyszli na rozgrzewkę. Wygląda na to, że skład naszej drużyny będzie następujący: Bensz - Balul, Marek, Hosić, Łuczywek - Kłoda, Kłus, Pach, Pietrzak - Lachowski, Myśliwy.
0' 13:15 PZPN wczoraj po raz pierwszy oficjalnie poinformował o obsadzie sędziowskiej meczów II ligi i według tej rozpiski mecz ma poprowadzić sędzia z podwarszawskiego Zakroczymia Artur Ciecierski. Można powiedzieć, że arbiter ten specjalizuje się w meczach Zagłębia z drużynami ze Śląska - jesienią prowadził przegrany przez Zagłębie 0:1 mecz w Tychach, a jesienią 2008 był arbitrem rozgrywanego na Ludowym meczu pomiędzy Zagłębiem a tyszanami, który nasza drużyna wygrała 2:0.
0' 13:10 Nie mamy jeszcze składów obu zespołów, ale gdy je otrzymamy, to niezwłocznie zaczniemy je wpisywać we właściwe miejsce. Aktualnie prawie wszyscy piłkarze przebywają jeszcze w szatni, na rozgrzewkę wyszli tylko bramkarze Ruchu.
0' 13:05 Fanatycy Zagłębia dotarli już na stadion Ruchu i od kilkunastu minut zasiedlają sektor gości. Ci, którzy już weszli, a poczuli się głodni, ustawili się w kolejce do cateringu.
0' 13:00 Wspomnieliśmy w poprzednim wpisie o meczu z 2002, ale potem doszło do jeszcze jednego spotkania Ruch-Zagłębie na stadionie w Bytomiu-Stroszku. Na koniec sezonu 2003/2004, 12 czerwca 2004 oba zespoły zagrały w spotkaniu, które było już tylko formalnością, albowiem nasza drużyna już dwie kolejki wcześniej zapewniła sobie awans do dawnej II ligi. Mimo tego, nie było mowy o żadnym odpuszczaniu i podopieczni Krzysztofa Tochela wygrali z Ruchem 2:1 po dwóch trafieniach Mariusza Ujka. Spośród piłkarzy, którzy wówczas reprezentowali Zagłębie, dzisiaj szanse gry ma tylko dwóch - Marcin Lachowski i Tomasz Łuczywek, z kolei Adrian Pajączkowski grał wtedy w Ruchu, a dzisiaj jest naszym piłkarzem.
0' 12:55 Na murawie stadionu Ruchu pogawędkę ucinają sobie Sebastian Gielza i Hubert Jaromin. Niespełna 8 lat temu, 13 kwietnia 2002 na tym stadionie ci gracze zagrali przeciwko sobie, z tą różnicą, że wówczas Sebastian Gielza reprezentował nasze Zagłębie, a Hubert Jaromin był zawodnikiem radzionkowskiego Ruchu. Gospodarze wygrali wtedy z naszą drużyną 3:1, a zwycięstwo Ruchu przypieczętował Hubert Jaromin. Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, aby także w dzisiejszym meczu Jaromin zdobył zwycięską bramkę dla swojego zespołu.
0' 12:50 Zespół Zagłębia dopiero przed chwilą dojechał na stadion Ruchu i zawodnicy naszej drużyny właśnie wyszli na murawę i oceniają jej stan, a ten - nie ma co się oszukiwać - najlepszy nie jest. W wielu miejscach na boisku brakuje trawy, jest sporo "łysin", a na jednym polu karnym była błotna kałuża, którą przed chwilą zasypywał jeden pan.
0' 12:45 Dzień Dobry Państwu! Witamy ze stadionu Ruchu Radzionków w Bytomiu-Stroszku. Do rozpoczęcia meczu pozostało jeszcze około 75 minut, ale my już zainstalowaliśmy się na naszym komentatorskim stanowisku.