2009-11-11, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1:0(0:0)
Tur Turek

1:0 - D¾enan Ho¹ić 48'
94' Adrian Pajączkowski

Kibice: 1800 (0) Sędziowie: Krzysztof Jakubik - Tomasz Niemirowski, Marcin Protasewicz (Siedlce)

W ostatnim tegorocznym meczu w II lidze zachodniej Zagłębie Sosnowiec wygrało z Turem Turek 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 48. minucie D¾enan Hošić, który posłał piłkę do siatki z bliska w zamieszaniu jakie powstało po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adriana Pajączkowskiego. Spotkanie toczyło się w anormalnych warunkach. Padający w Sosnowcu od ponad doby deszcz sprawił, że murawa była pełna wody i w boiskowych poczynianach było sporo przypadku. Jednak mimo fatalnych warunków spotkanie stało na w miarę przyzwoitym poziomie. Sosnowiczanie powinni objąć prowadzenie już w 31. minucie, gdy w doskonałej sytuacji piłkę nad poprzeczką posłał Hubert Jaromin, natomiast goście najlepszą sytuację mieli w 57. minucie kiedy to Damian Sędziak po wrzutce Kamila Bartosiewicza z rogu strzelił głową w spojenie słupka z poprzeczką. Nasz zespół miał kilka okazji na podwyższenie wyniku, jednak w bramce Tura kapitalnie spisywał się Dawid Kręt, który w 67. minucie wyciągnął spod poprzeczki piłkę po strzale Adriana Pajączkowskiego, a 3 minuty potem wygrał pojedynek sam na sam z Michałem Filipowiczem. W 74. minucie po strzale Vladimíra Bednára gości przed stratą bramki uratował słupek.

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 51 sekundach gry kończy się II połowa meczu. Wygrywamy z Turem 1:0!
94' żóta kartka Adrian Pajączkowski ukarany za grę na czas.
92' zmiana Konrad Koźmiński wchodzi na plac gry za Huberta Jaromina.
90' Druga połowa została przedłużona o 3 minuty.
86' zmiana Druga zmiana w sosnowieckim zespole - Andrzej Wściubiak zastępuje Tomasza Szatana.
84' zmiana Ostatnia zmiana w Turze - Paweł Łączny wchodzi na boisko za Mateusza Machaja.
84' Piotr Bieniek strzelał z okolicy narożnika pola karnego, ale trafił tylko w bandę reklamową.
81' Kałuże raz nam pomogły, a raz przeszkodziły - najpierw Hubert Jaromin odzyskał piłkę z boku pola karnego, by po chwili podać ją prosto w kałużę, chociaż zapewne podawał do Vladimira Bednara.
79' Vladimir Bednar był w polu karnym Tura, ale za długo zastanawiał się co zrobić z piłką i Marcin Kiczyński wślizgiem wyekspediował futbolówkę na rzut rożny.
78' zmiana Patryk Stromczyński wszedł na boisko w miejsce Dariusza Imbiorowicza.
77' Sławomir Pach zagrał między obrońcami do Vladimira Bednara, a tenm z około 10 metrów strzelił w słupek! Dobijający Hubert Jaromin trafił tylko w boczną siatkę.
74' Gromkie brawa dla Vladimira Bednara, który po ostrym sprincie i wślizgu wywalczył piłkę tuż przed końcową linią boiska.
73' zmiana Pierwsza zmiana w zespole sosnowiczan - Krzysztof Bodziony wchodzi za Michała Filipowicza.
70' Adrian Pajączkowski zagrał w pole karne do Michała Filipowicza, Marcin Kiczyński poślizgnął się i Filipowicz znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak strzelił prosto w interweniującego Dawida Kręta.
70' Vladimir Bednar dośrodkował z prawego skrzydła, a Adrian Pajączkowski strzelił głową z około 11 metrów obok bramki.
67' Ależ było blisko bramki! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michała Filipowicza na krótki słupek głową strzela Adrian Pajączkowski, a Dawid Kręt kapitalnie interweniuje i wyciąga piłkę spod poprzeczki.
67' zmiana Druga zmiana w Turze - Tomasz Lewandowski wchodzi za Kamila Bartosiewicza.
66' Hubert Jaromin zagrywa do Adriana Pajączkowskiego, a ten dostrzega lepiej ustawionego Michała Filipowicza i po jego strzale z kilku metrów Dawid Kręt odbija piłkę na róg.
65' ¬le zastawiona pułapka ofsajdowa przez gości, ale Hubert Jaromin z wodą nie był w stanie wygrać i skończyło się tylko na rzucie rożnym.
63' Błąd przy wznowieniu gry od bramki przez Tur. Piłka wpada pod nogi Sławomira Pacha, który z około 30 metrów strzela z pierwszej piłki i posyła piłkę niedaleko bramki.
61' Hubert Jaromin wypuścił w bój Adriana Pajączkowskiego, który wygrał bój z dwoma rywalami, przy okazji wznosząc w powietrze hektolitry wody, zagrał wzdłuż bramki do Vladimira Bednara, jednak tym razem górą był Jacek Paczkowski, który wybił futbolówkę na róg.
57' Rzut rożny dla Tura. Po wrzutce Kamila Bartosiewicz Damian Sędziak strzela głową w spojenie słupka z poprzeczką, piłka wychodzi poza pole karne i jeszcze próbuje dobijać Marcin Kiczyński, jednak strzela lekko i tylko w boczną siatkę.
56' Vladimir Bednar trzy razy zakręcił Jackiem Paczkowskim, dośrodkował w pole karne, ale Radosław Pruchnik wyskoczył wyżej od Adriana Pajączkowskiego.
55' Damian Sędziak uderzył z pierwszej piłki zza pola karnego i trochę przestrzelił.
54' Hubert Jaromin z prawej strony pola karnego zagrywał na środek do Michała Filipowicza, a piłkę przechwycił Dawid Kręt.
53' Tomasz Szatan zagrał do Michała Filipowicza, który jednak przegrał pojedynek z Marcinem Kiczyńskim i nie udało mu się zagrać w pole karne do Huberta Jaromina.
52' Z prawej strony boiska mocno dośrodkował Vladimir Bednar, a Dawid Kręt był szybszy od Michała Filipowicz i złapał piłkę.
48' gol - piłka nożna 1:0^;1:0!!!! Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego z rzutu rożnego wielkie zamieszanie w polu bramkowym Tura, piłka spada pod nogi D¾enana Ho¹icia, a ten bez zastanowienia uderza z bliska w długi róg bramki gości!
47' Adrian Pajączkowski z rogu zagrał przed pole karne, Sławomir Pach podał do Tomasza Szatana, który strzelił z około 12 metrów, a Dawid Kręt wybił piłkę na róg.
47' gwizdek Po 46 minutach i 28 sekundach gry kończy się I połowa meczu. Na razie na Ludowym bez bramek.
46' 19:06 O tej symbolicznej godzinie zaczęła się II połowa meczu.
46' zmiana Przed rozpoczęciem II połowy zmiana w Turze - Damian Sędziak wchodzi za Maxwella Kalu.
45' Pierwsza połowa potrwa minutę więcej.
44' Piotr Bieniek uderzył lewą nogą z ponad 30 metrów, a Adam Bensz spokojnie odprowadził wzrokiem piłkę, która minęła bramkę o jakieś dwa metry.
43' Dwa kolejne rzuty rożne dla Zagłębia. Pod bramką Tura powstają dwa zamieszania, ale dwa razy nie udało się sosnowiczanom oddać strzału.
41' Maxwell Kalu zagrał na prawą stronę pola karnego do Kamila Bartosiewicza, który odegrał do lepiej ustawionego Artura Łazara, ale Tomasz Łuczywek w porę zdążył z interwencją.
40' Z około 18 metrów mocno strzela Tomasz Szatan, Dawid Kręt odbija piłkę w bok, a Michał Filipowicz pobiegł na dobitkę, jednak zdaniem liniowego był na spalonym.
39' Rzut wolny dla sosnowiczan. Po dośrodkowaniu Michała Filipowicza piłka trafia do rąk Dawida Kręta.
37' Po dośrodkowaniu Marcina Strojka Hubert Jaromin zgrywa piłkę klatką piersiową do Tomasza Szatana, który zza narożnika pola karnego oddaje płaski niecelny strzał.
36' Hubert Jaromin zagrał głową do Michała Filipowicza, a ten będąc naciskanym przez dwóch rywali oddał niecelny strzał.
35' Sławomir Pach strzela z około 25 metrów, piłka odbija się rykoszetem od nogi Artura Łazara, ale to wcale nie pomaga Zagłębiu, bo szybuje kilka metrów od bramki i zostaje złapana przez Dawida Kręta.
33' Róg dla Zagłębia. Adrian Pajączkowski podaje na bliższy słupek, ale tam stał Kamil Bartosiewicz, który wybił piłkę w przód.
31' Z lewej strony boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski, Dzenan Hosić zagrał piłkę głową pod nogi Huberta Jaromina, a ten z 5 metrów posłał piłkę nad poprzeczka. Naprawdę w tej sytuacji łatwiej było trafić niż nie trafić, a Jaromin przestrzelił!
30' Radosław Pruchnik pociągnął za koszulkę Michała Filipowicza, ale sędziemu chyba nie chciało się zamoczyć notesu i długopisu, bo nie pokazał kartki.
28' Piotr Pierścionek zdenerwował się na decyzję sędziego głównego i skierował w kierunku sędziego technicznego jakieś zapytanie, jednak sędzia techniczny chyba nie był w stanie udzielić Pierścionkowi odpowiedzi i nie miał ochoty na kontynuowanie dialogu.
27' Czwarty róg dla Tura. Po podaniu Kamila Bartosiewicz zza pola karnego nad bramką strzela Artur Łazar.
25' Z lewej strony boiska dośrodkował Mateusz Machaj, ale Adam Bensz był na miejscu.
21' Najwięcej do powiedzenia na boisku ma dzisiaj zawodnik o nazwisku Przypadek. Najpierw dzięki niemu Michał Filipowicz odzyskał piłkę przed polem karnym Tura, podał do Huberta Jaromina, piłka zwolniła w kałuży i Jaromin już do niej nie dotarł.
20' Adrian Pajączkowski nie wiadomo czy chciał strzelać, czy dośrodkować, piłka zmierzała w światło bramki, jednak na miejscu był Dawid Kręt.
19' Z narożnika boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski, Dawid Kręt uprzedził Tomasza Balula i wypiąstkował piłkę, która trafiła na 30. metr do Sławomira Pacha, który jednak trafił w nogi rywala.
18' Z lewego skrzydła dośrodkował Tomasz Łuczywek, Michał Filipowicz trącił piłkę w kierunku bramki, Dawid Kręt ją sparował w bok, a obrońca wybił na rzut rożny.
16' Sławomir Pach zagrał do biegnącego wzdłuż prawej bocznej linii Vladimira Bednara, który uciekł rywalom, dośrodkował w pole karne, gdzie był Michał Filipowicz, ale murawa trochę przeszkodziła w wykończeniu akcji strzałem.
14' Z prawej strony boiska dośrodkował Radosław Pruchnik, a Adam Bensz pewnie złapał piłkę i od razu zainicjował akcję, która została przerwana gwizdkiem sędziego, bo na spalonym był Hubert Jaromin.
12' Strzał z dystansu zablokowany przez zawodników Zagłębia i Tur ma trzeci rzut rożny. Po dośrodkowaniu Artura Łazara piłkę przejmuje Adam Bensz.
11' Pierwszy róg da Tura. Po dośrodkowaniu Kamila Bartosiewicza goście mają kolejny róg.
10' Michał Filipowicz ładnie rozprowadził akcję Zagłębia, podał na prawo do Huberta Jaromina, który miękko dośrodkował w pole karne, ale tam nie było żadnego gracza Zagłębia i piłkę złapał Dawid Kręt.
8' Po dośrodkowaniu Tomasza Łuczywka z lewej strony boiska Hubert Jaromin mimo asysty Janusza Niedźwiedzia strzela nad poprzeczką.
7' Z lewej strony boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski, ale Dawid Kręt był szybszy od Vladimira Bednara.
5' Deszcz ciągle leje, kibice śpiewają, a piłkarze męczą się na boisku.
1' Z prawej strony boiska dośrodkował Kamil Bartosiewicz, piłka wyszła poza końcową linię, ale dzisiaj na takie zagrania trzeba uważać, bo murawa jest pełna wody i może płatać figle.
1' gwizdek 18:03 Rozpoczął się mecz, zaczęli sosnowiczanie.
0' 18:02 Przed rozpoczęciem meczu z okazji 70. urodzin były zawodnik i trener Zagłębia Zbigniew Myga otrzymał kwiaty i inne okolicznościowe prezenty.
0' 18:00 Tuż przy wyjściu z tunelu na murawę jest ogromna kałuża i piłkarze musieli ją ominąć, aby pojawić się na płycie boiska. Zagłębie dzisiaj w jednolitych białych strojach, Tur w żółtych koszulkach i zielonych spodenkach, a sędziowie na fioletowo.
0' 17:58 Z okazji dzisiejszego święta kibice naszego zespołu wywiesili na płocie biało-czerwony transparent o napisanej czarnymi literami treści "Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby Polska Polską była". Ciekawe, czy delegat się nie przyczepi do tego, bo Lechia kiedyś została ukarana za okolicznościowy transparent upamiętniający rocznicę 17 września.
0' 17:55 Na pewno nie będziemy liderem po ostatniej kolejce w tym roku, ponieważ Ruch Radzionków wygrał w Gdyni z Bałtykiem 2:1, ale musimy wygrać, aby utrzymać się na drugiej pozycji.
0' 17:50 Nie ma się co oszukiwać - fatalna pogoda wpłynęła negatywnie na frekwencję i na Ludowym jest dzisiaj o wiele mniej osób niż można było oczekiwać. Miejmy nadzieję, że ci, którzy przyszli nie będą żałować i obejrzą zwycięstwo sosnowiczan.
0' 17:45 Do rozpoczęcia ostatniego meczu Zagłębia w tym roku pozostał kwadrans. Witamy wszystkich ze Stadionu Ludowego. Pogoda w Sosnowcu fatalna - zimno i pada, i zimno i pada na to miejsce prawie w środku Europy. Na murawie coraz więcej kałuż, poza murawą tworzą się ogromne rozlewiska, a na Ludowy lepiej dzisiaj było dojechać kajakiem, pontonem lub rowerem wodnym niż samochodem.