2009-09-26, 19:00 Miejsce rozgrywania meczu: Bydgoszcz
Zawisza Bydgoszcz
1:1(0:0)

0:1 - Michał Filipowicz 69' 1:1 - Maciej Dąbrowski 88'
50' Rafał Piętka 79' Tomasz Szczepan

Kibice: 0 (0) Sędziowie: Tomasz Radkiewicz - Radosław Siejka, Zbigniew Kluza (Łódź)

Piłkarze Zagłębia przerwali fatalną serię trzech wyjazdowych porażek i zremisowali 1:1 w Bydgoszczy z miejscowym Zawiszą. Niewiele brakowało do wywiezienia ze stolicy kujawsko-pomorskiego kompletu punktów. Gospodarze wyrównali dopiero w 88. minucie, gdy w zamieszaniu podbramkowym po rzucie wolnym piłkę do bramki sosnowiczan z bliska posłał Maciej Dąbrowski. Zagłębie prowadziło od 69. minuty meczu. Po strzale Krzysztofa Bodzionego bramkarz Andrzej Witan odbił piłkę wprost na głowę Michała Filipowicza, a ten dopełnił tylko formalności i skierował ją do pustej bramki.

95.0000
95' gwizdek Po 50 minutach kończy się II połowa meczu.
94' zmiana Dawid Ryndak zmienia Tomasza Szatana.
90' Po wrzucie z autu groźnie pod naszą bramką. Blisko słupka strzela Jakub Bojas.
88' gol - piłka nożna 1:1^;1:1. Rzut wolny dla Zawiszy. Dośrodkował Marcin Kozłowski. W polu karnym powstało zamieszanie i Maciej Dąbrowski z bliska skierował piłkę nogą do siatki. Futbolówkę odbił jeszcze próbujący interweniować Adam Bensz, ale tym razem nie był w stanie nic zrobić.
86' Po podaniu Krzysztofa Bodzionego Marcin Lachowski wpadł w pole karne i strzelił prosto w Andrzeja Witana.
84' Marcin Tarnowski przymierzył z dystansu, strzelił w środek bramki i piłkę złapał Adam Bensz.
83' Marcin Lachowski przedarł się prawą stroną, zbiegł w pole karne, przełożył piłkę na lewą nogę, strzelił i złapał się za głowę.
82' zmiana Hubert Jaromin zmienia Krzysztofa Myśliwego.
80' "Zawisza Fans to nie przypadkowa zbieranina prymitywnych chuliganów i kto wykopuje przeciw nim topór wojenny, musi się liczyć z ciężką przeprawą" - teraz taka sektorówka rozwinięta nad fanatykami Zawiszy.
79' żóta kartka Tomasz Szczepan zobaczył żółtą kartkę za faul na Krzysztofie Myśliwym.
76' zmiana Dwie zmiany w Zawiszy - Jakub Bojas i Marcin Kozłowski za Jacka Magdzińskiego i Rafała Piętkę.
74' zmiana Grzegorz Dorobek wchodzi na boisko za Michała Filipowicza.
70' Było blisko wyrównania, ale Rafał Piętka z 5 metrów strzelił wślizgiem obok bramki.
69' gol - piłka nożna 0:1^;0:1!!!! Z prawej strony pola karnego strzelał Krzysztof Bodziony. Bramkarz Andrzej Witan wypiąstkował piłkę prosto na głowę Michała Filipowicza, który z 5 metrów trafił do pustej bramki!
68' Kibice Zawiszy rozciągnęli sektorówkę z napisem "GLIńSKI WON!!!"
65' zmiana Pierwsza zmiana w naszym zespole - Krzysztof Bodziony za Sławomira Pacha.
65' Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska głową strzela Piotr Bajera. Piłka mija bramkę, ale po drodze musiała dotknąć któregoś z naszych graczy, bo Zawisza ma róg.
63' Lewą stroną boiska przedarł się Marcin Tarnowski, dośrodkował w pole bramkowa, a Adam Bensz ponownie wybił piłkę.
61' Tomasz Szczepan miał trochę miejsca i czasu, aby strzelić z około 20 metrów. Kopnął mocno w stronę bramki, ale Adam Bensz sparował piłkę.
60' Grześkowiak ma przerąbane! Kibice śpiewają, że wiedzą, gdzie on, znaczy się ten Grześkowiak, jest.
58' zmiana Pierwsza zmiana w Zawiszy. Były zawodnik Zagłębia Piotr Bajera wchodzi za Szymona Maziarza.
57' Kibice Zawiszy śpiewają teraz o jakimś Grześkowiaku i jakiejś Beacie. O Grześkowiaku krzyczą, że jest oszustem, ale nie za bardzo słychać, co o Beacie.
55' Miejscowi fani się ożywili i śpiewają, ale z treści wynika, że są to piosenki niezbyt przychylne nielubianemu przez nich prezesowi klubu.
54' Zza narożnika pola karnego niecelnie strzelał Tomasz Szczepan.
50' żóta kartka Rafał Piętka obejrzał żółtą kartkę za faul.
49' Miejscowi fanatycy po raz pierwszy wydali z siebie odgłosy. Zakrzyknęli "PZPN, PZPN, jebać, jebać PZPN". Fani Zagłębia, co nie powinno dziwić, dołączyli się do tej pieśni.
48' Po prostopadłym podaniu Tomasza Szatana w sytuacji sam na sam znalazł się Sławomir Pach, ale strzelił lewą nogą obok słupka. Za głowę złapał się sam Pach, jego koledzy z zespołu, a także trener Pierścionek.
46' Gospodarze znowu zaczęli od ataku na bramkę Zagłębia. Po podaniu Rafała Piętki w pole karne wpadł Lilo, ale powstrzymał go Tomasz Balul.
46' gwizdek 20:03 Rozpoczęła się II część meczu.
46' gwizdek Po 45 minutach i 58 sekundach gry kończy się I połowa meczu. Na razie koneserzy futbolu nie mogą być zadowoleni z poziomu meczu.
46' Zza pola karnego strzelał po ziemi Jacek Magdziński - broni Adam Bensz.
45' Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.
42' Rzut wolny dla Zagłębia - po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piłkę łapie Andrzej Witan.
39' Na początku był chaos i teraz na boisku też jest chaos. Przynajmniej przez kilka ostatnich minut.
34' Z lewej strony boiska dośrodkował Marcin Tarnowski, a Adam Bensz uprzedził nadbiegającego Szymona Maziarza.
33' Z rogu dośrodkował Michał Filipowicz. Trochę zamieszania w polu karnym. Do strzału składał się Tomasz Balul, ale uprzedził go zawodnik gospodarzy i wyekspediował futbolówkę w siną dal.
32' Adrian Pajączkowski przywalił mocno z rzutu wolnego. Piłka zmierzała w okienko i Andrzej Witan wypiąstkował ją na rzut rożny.
31' Jupitery nie zgasły, więc już jest jakiś sukces organizacyjny.
29' Po dośrodkowaniu Macieja Dąbrowskiego z prawej strony boiska głową strzela Jacek Magdziński - broni Adam Bensz.
28' Mamy nadzieję, że ten fachowiec co projektował sieć bezprzewodową nie brał się za jupitery, bo to by oznaczało, że w 30. minucie one się wyłączą i będzie trzeba pstryknąć, aby się ponownie załączyły.
25' Lilo wpadł w pole karne Zagłębia, ograł Tomasza Balula, przełożył piłkę na lewą nogę i strzelił nad poprzeczką.
22' Po pierwszym rogu mamy drugi róg. Po drugim dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piłkę łapie Andrzej Witan i od razu dalekim podaniem uruchamia kontrę, ale akcję przerywa dobrze ustawiony Vladimir Bednar.
21' Szansa dla Zagłębia. Po podaniu Vladimira Bednara strzela Michał Filipowicz. Rykoszet od nóg obrońcy i mamy róg.
20' Kolejny róg dla Zawiszy - po wrzutce Rafała Piętki piłka ląduje w rękach Adama Bensza.
18' Sławomir Pach zagrał w stronę biegnącego w pole karne Zawiszy Krzysztofa Myśliwego, ale Myśliwy za bardzo nie miał jak sam rozegrać akcji, poczekał na Marcina Lachowskiego, a gdy "Lacha" dobiegł do piłki to zdaniem sędziego faulował rywala.
18' Po podaniu Krzysztofa Myśliwego Marcin Lachowski strzela z kilkunastu metrów, ale zbyt lekko i piłka wpada w ręce Andrzeja Witana.
17' Przepraszamy za chwilową przerwę w aktualizacji, ale sieć bezprzewodową na stadionie zaprojektował jakiś "inteligent", który wymyślił sobie, że co pół godziny sieć nas wylogowuje i trzeba się od nowa logować.
11' Z dystansu strzelał Rafał Piętka - piłka przeszła jakieś 5 metrów od bramki.
10' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego z lewej strony boiska, jeden z obrońców rywali wybił piłkę na 20. metr prosto pod nogi Krzysztofa Myśliwego, a ten uderzył z pierwszej piłki w ręce Andrzeja Witana.
7' "Zawisza - nie dla idiotów", "Michał Gliński prawie prezes. Prawie robi wielką różnicę". "Misiu Gliński zawstydził Turbodymomana. Narobił strat na 400 tysięcy". "Sponsorem dzisiejszych transparentów jest firma Toi-toi", "Pierwsza Zasada Pełny Neseser" - takie transparenty wiszą na płocie. Dopingu zero, klimat słaby.
4' Pierwszy róg dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu strzał głową nad poprzeczką.
3' Zagłębie stanęło przed szansą na strzelenie gola, ale w akcję wmieszał się sędzia i pokazał pozycję spaloną Adriana Pajączkowskiego.
1' Już w 47. sekundzie gospodarze oddali pierwszy strzał - po dośrodkowaniu Jacka Magdzińskiego nad bramką główkował Lilo.
1' gwizdek 19:01 Gramy! Zaczęli gospodarze.
0' 18:59 Już wyszli z nierozwiniętego tunelu! Trzech sędziów, 22 dużych piłkarzy i 22 małych piłkarzy, którzy są prowadzeni za ręce przez dużych piłkarzy. Duzi piłkarze Zawiszy ubrani w niebiesko-czarne koszulki, czarne spodenki i białe getry. Duzi piłkarze Zagłębia w białych koszulkach i spodenkach oraz czerwonych getrach. Duzi sędziowie w żółtych koszulkach.
0' 18:55 W Bydgoszczy już po rozgrzewce. Zawodnicy zeszli do nowoczesnych i przestronnych szatni i za chwilę wejdą na boisko prowadzeni przez trójkę sędziów z Łodzi.
0' 18:50 Na razie frekwencja w Bydgoszczy nie powala. Może jeszcze dojdą kibice, ale póki co, wygląda na to, że jest niewiele lepiej niż kiedyś na meczu tzw. Hydrobudowy.
0' 18:47 Od kilkunastu minut do mikrofonu mówi spiker i musimy się bardzo pilnować, żeby nie usnąć, słuchając jego opowieści, bo głos ma jakiś taki usypiający.
0' 18:43 Kompleks Sportowy Zawisza w Bydgoszczy im. Zdzisława Krzyszkowiaka - dokładnie tak nazywa się stadion na którym Zagłębie zagra dzisiaj z bydgoskim Zawiszą. Nie prowadzimy statystyki na najdłuższą nazwę stadionu w Polsce, ale gdyby taka była, to zapewne obiekt w Bydgoszczy byłby w czołówce.
0' 18:37 Ze stadionu w Bydgoszczy witamy staroindyjskim powiedzeniem "Jai Ho!". Bydgoszcz co prawda z Indiami nie ma za dużo wspólnego, ale przed chwilą ze stadionowego nagłośnienia usłyszeliśmy piosenkę ze "Slumdoga" i dlatego jakoś tak postanowiliśmy się przywitać.