Relacja II Liga - Grupa Zachodnia 2009/2010 - 11 runda
2009-09-20, 15:00 Miejsce rozgrywania meczu: Jarocin
Jarota Jarocin
3:2(3:2)

1:0 - Szymon Matuszewski 16' 1:1 - Dawid Ryndak 25' 2:1 - Szymon Matuszewski 28' 3:1 - Maciej Manelski 40' 3:2 - D¾enan Ho¹ić 46'
35' Grzegorz Idzikowski 52' Adrian Marek 59' Szymon Matuszewski 77' Vladimír Bednár

Kibice: 1200 (0) Sędziowie: Artur Mital - Radosław Grabowski, Maciej Mostek (Ciechanów)

Zagłębie Sosnowiec przegrało trzeci kolejny mecz wyjazdowy. Po porażkach w Gdyni i Polkowicach sosnowiczanie nie sprostali Jarocie i przegrali w Jarocinie 2:3. Spotkanie było dosyć żywe, ciekawe, toczyło się w szybkim tempie, było wiele akcji i padło sporo bramek. Duży wpływ na taki stan rzeczy miały błędy bramkarzy. Gospodarze zdobyli dwie pierwsze bramki po fatalnych interwencjach Adama Bensza, który najpierw w 16. minucie przepuścił pod ręką strzał z dystansu Szymona Matuszewskiego, a póżniej w 28. minucie odbił piłkę przed siebie po dośrodkowaniu Dariusza Jurackiego i Matuszewski strzelił z bliska swoją drugą bramkę. W międzyczasie w 25. minucie po złej interwencji Dariusza Brzostowskiego gola dla sosnowiczan zdobył Dawid Ryndak. W 41. minucie Zagłębie fatalnie rozegrało rzut wolny, w efekcie czego gospodarze przeprowadzili kontrę i Maciej Manelski strzelił gola głową po dośrodkowaniu Dariusza Jurackiego. W doliczonym czasie pierwszej połowy D¾enan Hošić strzelił bramkę głową po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego z rzutu wolnego. Po przerwie Zagłębie miało przewagę na boisku, ale nie zdołało jej udokumentować zdobyciej wyrównującej bramki. W końcówce Zagłębie postawiło na totalną ofensywę i zawodnicy Jaroty mieli okazje do kontr. Gospodarze od 88. minuty meczu mieli trzy 100-procentowe sytuacje, ale dwukrotnie dobrze interweniował Adam Bensz, a raz piłkę z linii wybił Tomasz Łuczywek. Także gospodarze dwukrotnie w I połowie wyręczali swojego bramkarza i wybijali piłkę z linii bramkowej po strzałach Huberta Jaromina i Marcina Lachowskiego.

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 19 sekundach gry kończy się II połowa.
91' Maciej Manelski podał do Piotra Skokowskiego, który wbiegł w pole karne, minął Adama Bensza, strzelał do pustej bramki, ale Tomasz Łuczywek zdążył wrócić i kapitalną interwencją wybił piłkę sprzed bramki na róg.
90' Po podaniu Macieja Manelskiego Krzysztof Czabański z około 12 metrów strzela wysoko nad poprzeczką.
88' Krzysztof Gościniak zagrał prostopadłe podanie do Macieja Manelskiego, a ten w sytuacji sam na sam strzelił w nogi Adama Bensza.
86' Marcin Lachowski strzelił z półobrotu z ponad 25 metrów i posłał piłkę tuż przy słupku bramki Jaroty.
84' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Myśliwego Adrian Marek nie sięgnął piłki, a zamykający akcję Michał Filipowicz strzelił z bliska prosto w Huberta Oczkowskiego.
83' zmiana Damian Kosiński zastępuje Szymona Matuszewskiego.
81' Rzut wolny dla Zagłębia z około 20 metrów. Tomasz Łuczywek strzela po ziemi obok muru, a Dariusz Brzostowski łapie piłkę.
77' żóta kartka Vladimir Bednar ukarany żółtą kartką za dyskusję z sędzią.
74' Z około 25 metrów strzelał Marcin Lachowski - broni Dariusz Brzostowski.
73' Kontra Jaroty. Maciej Manelski przebiegł z piłką prawie pół boiska i strzelił prosto w Adama Bensza.
72' zmiana Rafał Pietrzak wchodzi na plac gry w miejsce Huberta Jaromina.
69' Po podaniu Krzysztofa Gościniaka Szymon Matuszewski strzelił w boczną siatkę.
65' Z lewej strony boiska próbował dośrodkować Tomasz Łuczywek, ale zagrał zbyt mocno i piłka wyszła ponad poprzeczką.
63' Michał Filipowicz dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony boiska i Dariusz Brzostowski ponownie wyszedł do piłki i ją wypiąstkował.
60' zmiana Krzysztof Czabański zmienia Krzysztofa Bartoszaka.
59' żóta kartka Szymon Matuszewski obejrzał żółtą kartkę za faul na Michale Filipowiczu.
57' zmiana Krzysztof Myśliwy zmienia Adriana Pajączkowskiego. Dokładnie rok temu, 20 września 2008 w Janikowie Krzysiu strzelił trzy gole. Może dzisiaj powtórka?
57' Po podaniu Tomasza Szatana Krzysztof Bodziony strzela wysoko nad bramką.
55' Marcin Lachowski odegrał do Adriana Pajączkowskiego, "Pająk" minął rywala, strzelił prawą nogą i trafił w stojących kilka metrów przed nim obrońców Jaroty. Akcja trwała dalej, po podaniu Krzysztofa Bodzionego dośrodkował Michał Filipowicz, ale piłka wpadła w ręce Dariusza Brzostowskiego.
54' Michał Filipowicz dośrodkował z lewej strony boiska, a Dariusz Brzostowski tym razem wyszedł wysoko do piłki i ją złapał.
53' Tomasz Szatan strzelił z około 30 metrów - płasko po ziemi, kilka metrów od bramki.
52' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Marka za faul na Hubercie Oczkowskim.
47' Sprytnie rozegrany rzut wolny przez Zagłębie, ale podanie do Krzysztofa Bodzionego było trochę za mocne i mógł on tylko uderzyć w boczną siatkę z ostrego kąta.
47' gwizdek Po 46 minutach i 28 sekundach gry kończy się I połowa meczu. Na razie spotkanie jest bardzo emocjonujące - oba zespoły grają ofensywnie, bramkarze popełniają proste błędy, jest dużo goli, a chyba o gole chodzi w tej grze.
46' gwizdek 16:03 Rozpoczęła się II połowa meczu.
46' zmiana Tomasz Szatan wchodzi na boisko za Dawida Ryndaka, a Piotr Skokowski zmienia Mateusza Śliwę.
46' gol - piłka nożna 3:2^;3:2!!! Rzut wolny dla Zagłębia. Adrian Pajączkowski dośrodkował z prawej strony boiska, a D¾enan Ho¹ić wyskoczył najwyżej i strzelił głową z około 5 metrów - bramkarz nawet nie ruszył się do piłki.
45' Minuta doliczona do pierwszej połowy.
44' Dariusz Juracki dośrodkował z lewej strony boiska, a Dżenan Hosić uprzedził Krzysztofa Bartoszaka i wybił piłkę na aut.
41' Tomasz Łuczywek wpadł w pole karne Jaroty, strzelił lewą nogą i piłka minimalnie minęła okienko bramki gospodarzy.
40' gol - piłka nożna 3:1^;3:1! Zagłębie miało rzut wolny pod polem karnym Jaroty, ale rozegrało go kompromitująco - zamiast wrzucić, jakieś głupie krótkie zagranie, strata piłki i kontra Jaroty. Gospodarze rozklepali naszą obronę, najpierw poszli prawą stronę, przerzucili piłkę na lewo, Dariusz Juracki dośrodkował w pole bramkowe, a Maciej Manelski strzelił głową z 5 metrów do bramki.
35' Rzut wolny dla Zagłębia. Ze środka boiska dośrodkował Tomasz Łuczywek, Adrian Marek dograł na środek pola bramkowego, bramkarz Jaroty minął się z piłką, głową strzelał Marcin Lachowski, a piłkę z linii bramkowej wybił Bartosz Kieliba.
35' żóta kartka Żółta kartka dla Grzegorza Idzikowskiego za faul.
33' Kierownik Zagłębia Piotr Caliński usunięty przez sędziego z ławki rezerwowych Zagłębia. Najprawdopodobniej "Calina" powiedział coś brzydkiego sędziemu liniowemu, który często machał chorągiewką i pokazywał spalone naszego zespołu.
28' gol - piłka nożna 2:1^;2:1! Rzut wolny dla Jaroty. Z lewej strony boiska dośrodkował Dariusz Juracki i znowu zawalił Adam Bensz, który nie złapał piłki, tylko wypuścił ją z rąk prosto pod nogi Szymona Matuszewskiego, a ten z bliska trafił do siatki.
27' Dawid Ryndak z prawego skrzydła zagrał w pole karne do Marcina Lachowskiego, "Lacha" efektownie piętą odegrał do Adriana Pajączkowskiego, ale "Pająk" nieczysto trafił w piłkę.
25' gol - piłka nożna 1:1^;1:1!!! Z Prawej strony boiska dośrodkował Michał Filipowicz, naciskany przez Marcina Lachowskiego na piątym metrze Dariusz Brzostowski wypuścił piłkę z rąk, a nadbiegający Dawid Ryndak skierował piłkę z 10 metrów do opuszczonej przez golkipera bramki.
24' Michał Filipowicz zagrał prostopadle w stronę pole karnego do wbiegającego Huberta Jaromina, ale szybszy był Dariusz Brzostowski i wykopał piłkę.
23' Z rzutu rożnego dośrodkował Adrian Pajączkowski, a sędzia po chwili odgwizdał rzut wolny pośredni dla Jaroty, po tym jak Michał Filipowicz zbyt głośno protestował przeciwko decyzjom sędziowskim i próbował przekonać arbitra, że był faulowany.
22' Marcin Lachowski zagrał do Krzysztofa Bodzionego, który wbiegł prawą stroną w pole karne, strzelił, ale został zablokowany przez Piotra Garbarka i mamy rzut rożny.
21' Szymon Matuszewski strzelił jeszcze raz zza pola karnego, ale tym razem trafił w plecy Tomasz Łuczywka.
18' Po dośrodkowaniu Dariusz Jurackiego nieporozumienie w szeregach obrońców Zagłębia i Krzysztof Bartoszak w dogodnej sytuacji strzelił głową tuż obok słupka.
16' gol - piłka nożna 1:0^;1:0! Pierwsza groźna akcja Jaroty. Z około 20 metrów z prawej strony boiska strzelił Szymon Matuszewski. Wydawało się, że Adam Bensz obroni ten strzał, ale popełnił fatalny błąd i przepuścił piłkę pod rękoma.
13' Co za sytuacja! Z rzutu wolnego dośrodkował Michał Filipowicz, Marcin Lachowski trącił piłkę głową, bramkarz Jaroty z najwyższym trudem odbił ją przed siebie, dobijał z bliska Hubert Jaromin, ale niezbyt czysto trafił w piłkę i jego strzał zdołał na linii bramkowej zablokować jeden z zawodników Jaroty. Akcja jeszcze trwała, w polu karnym w pojedynku z rywalem przewrócił się Marcin Lachowski, ale arbiter uznał, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.
12' Dawid Ryndak przedarł się prawą stroną boiska, odegrał przed pole karne do Krzysztofa Bodzionego, ten strzelił prawą nogą, piłka odbiła się jeszcze od głowy Michała Filipowicza, zmierzała pod poprzeczkę, ale Dariusz Brzostowski ze sporym trudem zdołał przerzucić ją nad poprzeczką i Zagłębie miało pierwszy rzut rożny w meczu.
11' "Lacha" ponownie na spalonym - tym razem po dośrodkowaniu Huberta Jaromina.
10' Dobrze zapowiadająca się akcja Zagłębia przerwana gwizdkiem sędziego - na spalonym był Marcin Lachowski.
8' Dawid Ryndak strzelił z około 20 metrów, ale zbyt lekko, na domiar złego w boczną siatkę.
6' Grzegorz Idzikowski podał pod nogi Dawida Ryndaka, który odegrał do Michała Filipowicz, ten przedłużył podanie do nadbiegającego lewą stroną Adriana Pajączkowskiego, a po dośrodkowaniu "Pająka" Dariusz Brzostowski złapał piłkę.
5' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Pozycja taka, z jakiej padły dwie bramki dla Zagłębia w ostatnich meczach, ale tym razem Michał Filipowicz dośrodkował za mocno.
3' Solowa akcja Michała Filipowicza - wpadł prawą stroną boiska przed pole karne Jaroty, strzelił lewą nogą po ziemi - piłka przeszłą koło słupka.
1' gwizdek 15:03 Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 15:01 Przed rozpoczęciem spotkania minuta ciszy w związku z piątkową tragedią w kopalni "Wujek-Śląsk" w Rudzie Śląskiej.
0' 14:59 W rytm hymnu Jaroty, który zaczynał się od słów "Kibole są z wami" piłkarze wyszli na murawę. Zagłębie na biało, Jarota na czerwono, sędziowie na czarno.
0' 14:57 Już po rozgrzewce, zawodnicy zeszli do szatni i za chwilę wyjdą na murawę prowadzeni przez sędziego Artura Mitala.
0' 14:48 Gdyby ktoś był bardzo zainteresowany tym, jaka muzyka leci ze stadionowego nagłośnienia, to powiemy, że najpierw były "Deszcze niespokojne", później "Children of Sanchez" Chucka Mangione, a teraz "Dzieci" Elektrycznych Gitar. Kiedyś na koncertach w Jarocinie raczej dominowała inna muzyka, chociaż "Dzieci" są troszeczkę w punkowym klimacie.
0' 14:40 Osobom w wieku ponad 30 lat Jarocin zapewne kojarzy się ze słynnymi koncertami. Młodzież wychowana na hip-hopie i podobnych dźwiękach raczej ma małe pojęcie o tym, że kiedyś w Jarocinie działo się całkiem sporo. Ciekawe, ilu czytających naszą relację w młodości zakładało glany, robiło sobie irokeza i ruszało latem do Jarocina.
0' 14:30 Witamy ze stadionu w Jarocinie. Już za około pół godziny rozpocznie się mecz pomiędzy miejscowym Jarotą a Zagłębiem, Pogoda w Jarocinie bardzo dobra, jest ciepło i słonecznie. Miejmy nadzieję, że oprócz pogody także humory będziemy mieli dobre za około 2,5 godziny.