2009-09-05, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Polkowice
Górnik Polkowice
1:0(0:0)

1:0 - Petr Pokorny 83'
55' Paweł Żmudziński 59' Marek Opałacz 62' Michał Mróz 93' Rafał Świtaj

Kibice: 0 (0) Sędziowie: Grzegorz Nawodziński - Bartłomiej Majewski, Krzysztof Osiński (Koszalin)

Po raz drugi z rzędu sosnowiczanie wracają z meczu wyjazdowego bez zdobyczy punktowej. Po ubiegłotygodniowej przegranej w Gdyni dzisiaj sosnowiczanie ulegli innemu zespołowi z czołówki ligi - Górnikowi Polkowice. Jedyna bramka w spotkaniu padła w 83. minucie. Po dośrodkowaniu Tomasza Salamońskiego z rzutu rożnego w polu bramkowym powstało zamieszanie, w którym najsprytniej zachował się obrońca Petr Pokorny i strzałem z bliska dał swojej drużynie trzy punkty. Sosnowiczanie nie stworzyli sobie w meczu zbyt wielu sytuacji, za to aż trzykrotnie z pomocą naszemu zespołowi przychodziły słupki lub poprzeczki. Tak było w 25. minucie, a także już w doliczonym czasie gry, gdy najpierw Zbigniew Grzybowski po rękach Adama Bensza trafił w poprzeczkę, a dobitka Pawła ¯mudzińskiego wylądowała na słupku.

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 7 sekundach kończy się II połowa meczu.
93' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Świtaja za faul na Adrianie Pajączkowskim.
92' Kontra Górnika. Zbigniew Grzybowski mierzy w okienko, piłkę na poprzeczkę sparował Adam Bensz, a dobijający Paweł Żmudziński z 5 metrów trafił w słupek.
91' Rzut wolny dla Zagłębia - Marcin Lachowski z 20 metrów trafia w mur, a Tomasz Łuczywek przy dobitce też zostaje zablokowany.
89' Zmiana w Górniku - Damian Ałdaś za Kamila Wacławczyka.
87' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Adrian Pajączkowski za Rafała Pietrzaka.
84' zmiana Druga zmiana w Górniku - Damian Ałdaś za Łukasza Sierpinę.
83' gol - piłka nożna 1:0^;1:0. Rzut rożny dla Górnika. Dośrodkował Tomasz Salamoński. Adam Bensz interweniował niezbyt udanie. Piłka spadła na pole bramkowe, a tam najwięcej sprytu wykazał Petr Pokorny i z bliska strzelił nogą do bramki.
80' zmiana Druga zmiana w naszej drużynie - Adrian Marek wchodzi za Michała Filipowicza.
77' Z lewej strony boiska dośrodkował Łukasz Sierpina, a piłka wylądowała na górnej części siatki.
76' Z 30 metrów lewą nogą strzelał Zbigniew Grzybowski. Piłka zmierzała przy słupku bramki Zagłębia i Adam Bensz musiał interweniować.
73' Zbigniew Grzybowski próbował strzelić gola bezpośrednio z rzutu rożnego i Adam Bensz był w opałach, ale udało mu się wypiąstkować piłkę sprzed linii bramkowej.
72' Rafał Świtaj zagrał na lewo do Łukasz Sierpiny, który dośrodkował w pole karne, a Tomasz Łuczywek wybił piłkę na rzut rożny.
68' Marcin Strojek tak zdecydowanie interweniował przy linii bocznej, że kopnął piłkę prosto w okienko... ławki rezerwowych Zagłębia. Na szczęście siedzący tam Hubert Jaromin zdążył się uchylić.
65' Krzysztof Bodziony strzela z dystansu, ale zupełnie bez sensu. Nie dość, że lekko, to jeszcze daleko od bramki.
64' Krzysztof Myśliwy dołożył stopę do piłki zagranej przez Rafała Pietrzaka i z około 14 metrów mierzył w okienko, ale na posterunku był Sebastian Szymański.
62' żóta kartka Michał Mróz obejrzał żółty kartonik za faul na Rafale Pietrzaku.
61' zmiana Pierwsza zmiana w naszym zespole - Krzysztof Myśliwy za Huberta Jaromina.
59' żóta kartka Żółta kartka dla Marka Opałacza za faul na Michale Filipowiczu.
56' Hubert Jaromin wyłożył piłkę Marcinowi Lachowskiego, który strzelił po ziemi z około 20 metrów. Niestety, niecelnie.
55' żóta kartka Żółta kartka dla Pawła Żmudzińskiego za faul na Krzysztofie Bodzionym.
55' Łukasz Sierpina uderzał z lewej strony pola karnego - piłka w rękach Adama Bensza.
52' Zagłębie w natarciu - z prawej strony boiska dośrodkował Michał Filipowicz, a Sebastian Szymański wyszedł do piłki i ją złapał.
50' zmiana Pierwsza zmiana w spotkaniu - Rafał Świtaj wchodzi za Wojciecha Olszowiaka.
46' gwizdek 19:02 Rozpoczęła się druga połowa spotkania. W przerwie nie było żadnych zmian w składach, a jedyna zmiana jest taka, że włączono jupitery.
46' gwizdek Po 45 minutach i 53 sekundach gry kończy się I połowa spotkania.
46' Gospodarze w doliczonym czasie gry mieli jeszcze jeden rzut rożny, ale bez zagrożenia pod naszą bramką.
45' Minuta doliczona do pierwszej połowy.
45' Marcin Lachowski zdecydował się na strzał z dystansu, ale tym razem brakowało już bardzo wiele do celu.
42' Trzeci rzut rożny dla Górnika. Dośrodkował Zbigniew Grzybowski, a piłka przeleciała nad polem karnym i opuściła boisko przy narożnej chorągiewce.
40' Michał Filipowicz wrzucił piłkę z prawego skrzydła, Marcin Lachowski trącił ją głową w polu karnym i brakło niewiele, aby wpadła do bramki.
39' Rzut wolny dla Górnika z lewej strony boiska. Dośrodkował Tomasz Salamoński, a Tomasz Łuczywek nie pozwolił piłce dolecieć do zawodników gospodarzy.
38' Łukasz Sierpina ograł Michała Filipowicza, biegł z piłką wzdłuż końcowej linii, ale chyba nie wiedział co zrobić, bo zagrał prosto w ręce Adama Bensza.
35' Rzut wolny dla Zagłębia, dośrodkował Tomasz Łuczywek, do piłki wyszedł i głową zagrał Tomasz Balul, ale sędzia boczny już miał chorągiewkę w górze, sędzia główny wziął gwizdek do ust i w niego dmuchnął i Hubert Jaromin mógł sobie tylko dla treningu strzelić głową z 5 metrów. Do bramki trafił, ale oczywiście gol nie został uznany.
34' Tym razem z przeciwległej strony boiska dośrodkował Tomasz Łuczywek, Wojciech Olszowiak uprzedził Dzenana Hosicia, gospodarze mieli kontrę, ale spieprzyli ją w tak dziecinny sposób, że nawet ich trener nie wytrzymał i się zdenerwował.
33' Po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka Petr Pokorny wybił piłkę na kolejny róg.
33' Marcin Strojek ładnie przeczytał akcję gospodarzy, przejął piłkę, pociągnął do przodu i wywalczył drugi róg dla Zagłębia.
29' Marcin Strojek dośrodkował w pole karne do Huberta Jaromina, obrońcy Górnika trochę zaspali, a może myśleli, że jest spalony i nasz napastnik zdołał dojść do piłki, jednak był już przy końcowej linii boiska i mógł tylko próbować dośrodkowania przed bramkę. Tak też zrobił, ale zbyt lekko i Sebastian Szymański bez większych kłopotów złapał piłkę.
25' Dwa rzuty rożne dla Górnika. Po drugim dośrodkowaniu Zbigniewa Grzybowskiego w podbramkowym zamieszaniu jeden z zawodników Górnika z bliska strzela głową w poprzeczkę, piłka po odbiciu spada tuż przed linią bramkową, a zaraz zawodnicy Zagłębia wyjaśniają sytuację i wybijają piłkę do przodu.
21' Po wrzucie z autu zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Strzelał Wojciech Olszowiak, uderzenie zablokował Dżenan Hosić, a zawodnicy Górnika wraz z ławką rezerwowych głośno krzyczeli "ręka", domagając się rzutu karnego. Czy nasz obrońca faktycznie zagrał ręką? Ciężko ocenić.
20' Teraz pora na interwencję Adama Bensza - z lewej strony boiska dośrodkował Marek Opałacz, a nasz bramkarz wyszedł około 10 metrów od bramki i złapał piłkę.
19' Kolejny rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska - ponownie piłkę wrzucał Michał Filipowicz i znowu wylądowała ona w rękach Sebastiana Szymańskiego.
18' Marcin Strojek do Michała Filipowicz, ten dośrodkował z prawego skrzydła, Hubert Jaromin złożył się do strzału głową z około 8 metrów, ale nie udało mu się przymierzyć w światło bramki.
16' Rzut rożny rozegrany źle - Michał Filipowicz do tyłu, Marcin Strojek próbował dośrodkować ze skrzydła, ale piłka nawet nie doleciała w pole karne.
15' Michał Filipowicz dośrodkował z prawej strony boiska, a Marek Opałacz uprzedził Rafała Pietrzaka i wybił piłkę na rzut rożny.
13' Rzut wolny tym razem dla Zagłębia. Sytuacja podobna do tej, po której padł gol w środę. Dośrodkował Michał Filipowicz, do piłki wyszedł Dżenan Hosić, nie dotknął jej jednak i bramkarz Sebastian Szymański złapał piłkę w rękawice.
11' Rzut wolny dla Górnika, pomysłowo rozegrany, piłka najpierw na bok, a potem zagranie w pole karne, a Michał Mróz z około 5 metrów podał piłkę do Adama Bensza, bo raczej nie wypada nazwać tego zagrania strzałem. Coś w stylu "strzałów" Bartłomieja Sochy w meczu z Nielbą Wągrowiec.
10' Za nami 10 minut gry - jeśli następne 80 minut będzie równie pasjonujące, to nie gwarantujemy, że nie uśniemy.
9' Paweł Żmudziński dobiegł z piłką do pola karnego Zagłębia i tak zagrał, że piłka wyszła na aut po drugiej stronie pola gry.
8' Na razie taka sobie kopanina, głównie w środku pola, chociaż zapewne koneserzy futbolu określiliby to mianem wzajemnego badania się obu zespołów.
3' Po pierwszych trzech minutach wygląda, że oba zespoły grają w ustawieniu 4-5-1.
1' gwizdek 18:01 Zaczęło się - rozpoczęli gospodarze.
0' 17:59 Piłkarze obu drużyn już na murawie. Chyba wiadomo, czemu nasz fotopstryk nie mógł paradować na seledynowo - koszulki w podobnym kolorze mają zawodnicy Górnika. Spodenki utrzymanie w ciemniejszym odcieniu zieleni. Z kolei Zagłębie całe na biało, a sędziowie z Koszalina na żółto.
0' 17:57 W Polkowicach porządek musi być. Nasz fotoreporter wszedł na płytę w swojej prywatnej seledynowej kamizelce, ale tutaj obowiązuje inna moda i kamizelka musi być pomarańczowa.
0' 17:55 Piłkarze już zakończyli rozgrzewkę i zeszli do szatni. Teraz na murawie tylko dziewięciu trampkarzy Górnika machających flagami.
0' 17:50 Z cyklu "widoki ze stadionów" - w Polkowicach nie jest tak ciekawie jak w Gdyni, gdzie widzieliśmy tory, po których dwa razy przejechał pociąg w barwach Arki. Tutaj widać za to drogę krajową nr 3, a także stację benzynową Bliska, parking na którym stoi kilka TIR-ów, kilka wieżowców, kościół i aquapark. Dla zainteresowanych - benzyna 95 na Bliskiej po 4,45. Strasznie drogo jak na tzw. tanią stację. Dla porównania - w Lubinie na Orlenie było 4,29, a pod Wrocławiem na Łukoilu 4,21.
0' 17:45 Dzisiaj w Chorzowie gra reprezentacja Polski, więc pewnie wielu kibiców Zagłębia udało się na ten mecz i nie będzie miało okazji śledzić naszej relacji. Jadąc do Polkowic na A4 widzieliśmy wiele aut przystrojonych barwami Polski zmierzających w stronę wschodnią. Na KFC pod Wrocławiem widzieliśmy także Zwierzaka ze Słubic.
0' 17:40 Są małe zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu z meczem z Olimpią Grudziądz - na ławce usiedli Tomasz Szatan i Krzysztof Myśliwy, a od pierwszej minuty na boisko wybiegną Tomasz Łuczywek i Hubert Jaromin
0' 17:15 Dzień dobry! Witamy ze stadionu Górnika Polkowice. Już za około 45 minut rozpocznie się mecz pomiędzy Górnikiem a Zagłębiem. Mamy już składy obu zespołów i zaraz je podamy.