2009-09-02, 20:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1:0(1:0)
Olimpia Grudziądz

1:0 - Marcin Lachowski 39'
19' Tomasz Rogóż 43' Michał Filipowicz 54' Tomasz Balul 76' Krzysztof Myśliwy

Kibice: 2500 (0) Sędziowie: Jarosław Przybył - Tomasz Felusiak, Daniel Szpila (Kluczbork)

W meczu VII kolejki II ligi zachodniej Zagłębie Sosnowiec wygrało na Stadionie Ludowym z Olimpią Grudziądz 1:0 (1:0). To był jeden z najgorszych występów naszego zespołu w tym sezonie i po takim meczu można cieszyć się jedynie z trzech punktów, a o grze naszej drużyny najlepiej zapomnieć. Całe szczęście, że naszym rywalem był dzisiaj zespół jeszcze słabszy od nas, który nie potrafił wykorzystać słabej postawy Zagłębia, wielu prostych błędów, niedokładności i momentami braku pomysłu na grę. Jedyna bramka padła w 39. minucie spotkania. Arbiter podyktował rzut wolny za faul na Krzysztofie Myśliwym. Do piłki podszedł Michał Filipowicz, wrzucił prawą nogą w pole karne. Do dośrodkowania ruszył Marcin Lachowski, i choć wcześniej z obserwacji nagrania video i zdjęć wydawało się, że raczej nie zmienił lotu piłki, to jednak po meczu przyznał się, że dotknął  futbolówkę, a ta zmyliła bramkarza wpadła do siatki. W II połowie sosnowiczanie utrzymali prowadzenie i dowieźli do końcowego gwizdka korzystny wynik, chociaż w 61. minucie Olimpia była bardzo bliska zdobycia bramki, gdy Przemysław Sulej z bliska trafił w poprzeczkę.

93.0000
93' gwizdek KONIEC!!! Po 48 minutach gry kończy się II połowa spotkania. Są trzy punkty, a to najważniejsze.
92' Po podaniu Krzysztofa Myśliwego Adrian Marek strzelał z narożnika pola karnego - niewiele brakowało do szczęścia.
91' Z ponad 20 metrów strzelał Tomasz Łuczywek - nad bramką.
90' Jeszcze 3 minuty.
87' zmiana Ostatnia zmian w naszym zespole - Adrian Marek za Dawida Ryndaka.
84' zmiana Krzysztof Kretkowski zmienił Bartłomieja Kowalskiego.
84' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka Grzegorz Dorobek strzelił z bliska nad poprzeczką.
82' Z rzutu wolnego dośrodkował Rafał Pietrzak, a Dżenan Hosić strzelił głową tuż obok bramki.
79' Krzysztof Myśliwy dośrodkował do Dawida Ryndaka, ale "Denver" tylko lekko musnął piłkę czubkiem głowy. Może gdyby miał afro jak Marouane Fellaini to udałoby mu się oddać strzał.
77' zmiana Druga zmiana w Olimpii. Paweł Piceluk zmienia Grzegorza Skowrońskiego.
76' żóta kartka Krzysztof Myśliwy ukarany żółtą kartką za "diving", albo po naszemu próbę wymuszenia rzutu wolnego.
75' Rzut rożny dla Olimpii. Po dośrodkowaniu Mariusza Kryszaka Tomasz Balul wybija piłkę z pola bramkowego.
72' zmiana Trzecia zmiana w naszym zespole - Hubert Jaromin za Michała Flipowicza.
70' Tomasz Rogóż próbował zaskoczyć Adama Bensza, ale piłka wcześniej trafiła w nogi Dżenana Hosicia.
66' Jeden z zawodników Olimpii uderzył znienacka zza pola karnego. Tak bardzo znienacka, że nie zauważyliśmy, który to, a widzieliśmy jedynie dobrą interwencję Adama Bensza.
65' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Tomasz Łuczywek za Marcina Lachowskiego.
64' Kolejny rzut wolny w wykonaniu Mariusza Kryszaka. Tym razem wrzucił w stronę kolegi, który był na spalonym.
63' zmiana Maciej Koczur wchodzi na boisko za Grzegorza Domżalskiego.
61' Grzegorz Domżalski zagrał piłkę z lewej strony boiska, a Przemysław Sulej z około 3-4 metrów strzelił w poprzeczkę, a gdy próbował dobijać, to przeszkodził mu Tomasz Balul.
59' Rzut wolny dla Zagłębia z okolicy narożnika boiska. Rafał Pietrzak zagrał po ziemi na 16. metr do Marcina Lachowskiego, który był nieobstawiony, ale źle uderzył w piłkę i posłał ją wysoko nad bramką.
57' Z rzutu wolnego dośrodkował Mariusz Kryszak, ale piłka po raz kolejny nie doleciał nawet do pola karnego.
55' Rzut wolny dla Olimpii. Z około 30 metrów strzelał Mariusz Kryszak, ale trafił tylko w mur.
54' żóta kartka Tomasz Balul ukarany żółtą kartką za faul na Tomaszu Rogóżu.
48' Rozegranie rogu przez Zagłębie lepiej pominąć milczeniem i to właśnie robimy.
48' Strzał Michała Filipowicza z prawej strony pola karnego został zablokowany przez Krzysztofa Brede i mamy róg.
48' gwizdek Po 47 minutach i 15 sekundach gry kończy się I połowa meczu.
48' Tomasz Rogóż przeprowadził rajd prawą stroną boiska, podał do Zbigniewa Kobusa, ale ten z 20 metrów strzelił lekko i niecelnie.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu.
46' zmiana Zmiana w Zagłębiu. Na drugą połowę nie wyszedł Tomasz Szatan, a zastąpił go Grzegorz Dorobek.
45' Pierwsza połowa potrwa jeszcze 2 minuty.
45' Grzegorz Domżalski przeprowadził rajd lewą stroną, zszedł z piłką do środka boiska, strzelił z około 20 metrów, a Adam Bensz złapał piłkę.
43' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Filipowicza za faul na Mariuszu Kryszaku.
39' gol - piłka nożna 1:0^;1:0!!! Zagłębie w końcu prowadzi, ale nie ma pewności, kto strzelił bramkę. Sosnowiczanie mieli rzut wolny z około 40 metrów podyktowany za faul na Krzysztofie Myśliwym. Piłkę kopnął Michał Filipowicz, w polu karnym Marcin Lachowski urwał się obrońcom i dotknął futbolówkę, która wpadła przy słupku do bramki.
37' Błąd popełnił Krzysztof Brede, który przy wybiciu piłki z własnego pola karnego trafił w nogi Marcina Lachowskiego, ale Michał Pytkowski ruszył do piłki i dopadł do niej przed "Lachą"
36' Z około 25 metrów strzelał Przemysław Sulej - obok bramki Zagłębia.
34' Przemysław Sulej podaje piłkę do Zbigniewa Kobusa, który wbiega między stoperów Zagłębia, strzela z woleja z około 8 metrów i trafia prosto w stojącego na linii bramkowej Adama Bensza.
32' Krzysztof Myśliwy wystawia piłkę do nadbiegającego Marcina Lachowskiego, który uderza lewą nogą z 20 metrów. Uderzenie jest dosyć mocne i Michał Pytkowski nie daje rady złapać piłki, tylko paruje ją na bok.
32' Z rogu wrzucił Rafał Pietrzak, główkował Dżenan Hosić. Zrobiło się zamieszanie, piłka odbijała się od zawodników Olimpii, jeszcze "Lacha" próbował walczyć, ale w końcu goście oddalili zagrożenie od swojego pola karnego.
31' Marcin Lachowski wpadł w pole karne Olimpii i wywalczył drugi róg dla Zagłębia.
29' Oj, bardzo słabiutko to wygląda. Nie dość, że brak pomysłu, to jeszcze przytrafiają się proste błędy, niecelnie podania, piłka odskakuje przy przyjęciu. Zupełnie jakby to była wiosna 2009.
28' Na trybunach słychać pierwsze nieśmiałe okrzyki "Weźcie się kurwa za grę".
26' Przez kilka ostatnich minut gra wygląda tak, jakby Zagłębie nie miało żadnego pomysłu, a Olimpia nawet jakby miała jakiś pomysł, to nie potrafi go pokazać.
19' żóta kartka Zagłębie od razu wyszło z kontrą i o szybkości Krzysztofa Myśliwego przekonał się Tomasz Rogóż. Zawodnik Olimpii nie mógł dogonić naszego napastnika i go sfaulował, za co sędzia pokazał mu pierwszą w meczu żółtą kartkę.
18' Rzut wolny dla Olimpii. Po dośrodkowaniu Mariusza Kryszaka piłkę wybija głową stojący na linii pola karnego Dżenan Hosić.
16' Trzeci rzut rożny dla Olimpii. Gościom udało się oddać strzał, ale to był strzał w bandy reklamowe.
14' Trochę zamieszania w okolicy pola karnego. Na szczęście Michał Filipowicz oddala zagrożenie wybijając piłkę przewrotką, chociaż goście mieli zastrzeżenia i uważali, że Filipowicz za wysoko podniósł nogę.
13' Kontra Olimpii, ale goście tracą piłkę, bo Zbigniew Kobus przy próbie opanowania piłki pomógł sobie właśnie ręką.
12' Trochę dziwne rozegranie rogu. Piłka została wycofana na 40. metr do Marcina Strojka, który strzelił z pierwszej piłki i posłał piłkę nad poprzeczką.
11' Po rajdzie Marcina Strojka i wślizgu Grzegorza Skowrońskiego mamy pierwszy rzut rożny dla Zagłębia.
10' Po pierwszym rogu był jeszcze jeden rzut rożny dla Olimpii, jednak obyło się bez zagrożenia pod bramką.
9' Tomasz Rogóż oddał strzał z lewej strony boiska i bardzo niepewnie interweniował Adam Bensz. Piłka przeleciała mu przez ręce i wyszła na róg.
8' Rzut wolny dla Olimpii z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Mariusza Kryszaka piłkę piąstkuje Adam Bensz.
6' Marcin Lachowski ograł zwodem Rafała Rogalskiego, dośrodkował po ziemi w pole bramkowe, ale tam już na piłkę czekał Michał Pytkowski.
4' Z prawej strony boiska dośrodkował Marcin Strojek, a Michał Filipowicz w walce o piłkę faulował Bartłomieja Kowalskiego.
1' Już w 15. sekundzie Olimpia próbował zaskoczyć Zagłębie strzałem. Uderzał Przemysław Sulej, a Adam Bensz spokojnie złapał piłkę.
1' gwizdek Mecz się rozpoczął. Zaczęli gospodarze.
0' 19:58 22 zawodników i 3 sędziów już na murawie. Zagłębie zagra w białych strojach, a Olimpia w biało-zielonych koszulkach i zielonych spodenkach.
0' 19:55 Z głośników na Ludowym rozbrzmiewa "Conquest of Paradise", a to oznacza, że zaraz na murawie pojawią się zawodnicy obu zespołów.
0' 19:53 Frekwencja na Ludowym dzisiaj o wiele słabsza niż na poprzednim meczu ligowym z Ruchem Radzionków. Szkoda.
0' 19:45 W porównaniu z meczem w Gdyni trzy zmiany w składzie Zagłębia - Marcin Strojek w miejsce pauzującego za czerwoną kartkę Vladimira Bednara, Rafał Pietrzak za Adriana Pajączkowskiego oraz Michał Filipowicz za Grzegorza Dorobka.
0' 19:40 Dobry wieczór. Witamy ze Stadionu Ludowego. Już wkrótce rozpocznie się mecz pomiędzy Zagłębiem a Olimpią Grudziądz.