2009-08-28, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Gdynia
Bałtyk Gdynia
1:0(0:0)

1:0 - Dariusz Kudyba 78'
32' Dariusz Kudyba 62' Bartłomiej Granosik 88' Michał Filipowicz 89' Łukasz Nadolny 91' Sławomir Riebandt 92' Szymon Hartman 94' Vladimír Bednár 94' Marcin Martyniuk

Kibice: 1500 (0) Sędziowie: Piotr Gałązka - Mariusz i Tomasz (Szczecin)

Zagłębie Sosnowiec przegrało w Gdyni z Bałtykiem 0:1 i zakończyło serię spotkań bez porażki. Po 11 meczach, w których sosnowiczanie byli niepokonani (6 w II lidze, 3 w Pucharze Polski i 2 w barażach), niestety przychodzi się pogodzić z goryczą porażki. Straconych w nadmorskim mieście punktów żal tym bardziej, że Zagłębie od pierwszych minut było zespołem lepszym, przeważało nad Bałtykiem, ale nie potrafiło przewagi udokumentować golem. Wraz z upływem czasu gospodarze poczynali sobie coraz odważniej i efektem tych poczynań była bramka, która padła w 78. minucie. Po dośrodkowaniu Michała Drzymały z prawej strony boiska, piłkę głową z bliska posłał do bramki Dariusz Kudyba. Końcówka meczu była bardzo nerwowa. Gospodarze w ciągu 3 minut obejrzeli 3 żółte kartki za opóźnianie gry, a już po końcowym gwizdku czerwone kartki obejrzeli za wzajemne kopniaki Vladimír Bednár i Michał Martyniuk.

94.0000
94' czerwona kartka Czerwona kartka również dla Marcina Martyniuka - obaj obejrzeli kartki już po końcowym gwizdku za kopniaki, jakimi sobie "podziękowali" za grę.
94' czerwona kartka Czerwona kartka dla Vladimíra Bednára
93' gwizdek Koniec meczu! II połowa trwała 47 minut i 57 sekund. Kończy się seria Zagłębia, a trwa seria Bałtyku - gdynianie wygrali 22. kolejny mecz ligowy u siebie i są niepokonani na własnym stadionie od 42 meczów.
92' Błąd w linii defensywnej Bałtyku, piłka spada pod nogi Marcina Lachowskiego, który w dobrej sytuacji strzela w nogi Michała Chamery.
92' żóta kartka Szymon Hartman obejrzał żółtą kartkę za odkopnięcie piłki po gwizdku.
91' żóta kartka Sławomir Riebandt został ukarany żółtą kartką za utrudnianie wznowienia gry z autu przez Zagłębie.
90' II połowa zostaje przedłużona o 3 minuty.
89' żóta kartka Łukasz Nadolny został ukarany żółtym kartonikiem za utrudnianie wznowienia gry przez Zagłębie.
88' żóta kartka Michał Filipowicz ukarany żółtą kartką za faul na Michale Drzymale.
88' Marcin Strojek próbował przeprowadzić akcję podobną do tej, która dała nam bramkę w Legnicy, ale tym razem uderzenie było zbyt wysokie.
86' Z rzutu wolnego dośrodkował Vladimir Bednar. Adrian Marek przedłużył piłkę głową w stronę Tomasza Łuczywka, ale szybszy okazał się Michał Chamera.
84' Po raz kolejny uderzał Sławomir Riebandt - obronił Adam Bensz.
81' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Marcin Strojek w miejsce Dawida Ryndaka.
81' Potężny strzał Sławomira Riebandta z rzutu wolnego przechodzi nad bramką Zagłębia.
78' gol - piłka nożna 1:0^;Michał Drzymała dośrodkował z prawej strony boiska, a Dariusz Kudyba strzelił głową z bliskiej odległości - Adam Bensz był bez szans.
77' zmiana Trzecia zmiana w naszym zespole - Andrzej Wściubiak za Krzysztofa Myśliwego.
76' Dariusz Kudyba składał się do strzału głową w polu karnym, ale Adrian Marek wybił piłkę na rzut rożny.
75' zmiana Kolejna zmiana w Bałtyku - Szymon Hartman za Bartosza Szwedę.
72' Vladimir Bednar dośrodkował z prawej strony boiska, głową strzelał Marcin Lachowski, ale był pod piłką i uderzył nad poprzeczką.
70' Bartosz Szweda rozpędził się lewą stroną boiska, ale został czysto powstrzymany przed polem karnym przez Adriana Marka.
68' Bartosz Szweda dośrodkował na dalszy słupek, a Karol Wasielewski nie dał rady oddać strzału głową.
68' Dariusz Kudyba podał do Łukasza Nadolnego, który przy próbie strzału z pola karnego został zablokowany przez Adriana Marka i Bałtyk na rzut rożny.
64' zmiana Druga zmiana w Bałtyku - Sławomir Riebandt za Wojciecha Piętę.
64' Po podaniu Dariusza Kudyby płasko strzelał Wojciech Pięta - piłka minęła bramkę w bliskiej odległości.
62' zmiana Zmiana w Zagłębiu - Tomasz Łuczywek za Tomasza Szatana.
62' żóta kartka Bartłomiej Granosik ukarany żółtą kartką za faul na Krzysztofie Myśliwym.
62' Groźnie w polu karnym Zagłębia - Bartosz Szweda zagrał po ziemi i piłkę wybijał Dżenan Hosić.
60' Dawid Ryndak zagrał na obieg do Vladimira Bednara, Bednar dośrodkował z prawej strony boiska, Marcin Lachowski nie sięgnął piłki, która wpadła pod nogi nadbiegającego Michała Filipowicza, ten uderzył z pierwszej piłki, ale nad poprzeczką. To była kolejna dobra sytuacja Zagłębia w tej połowie.
55' Z rzutu rożnego po ziemi piłkę zagrał Dawid Ryndak, Krzysztof Myśliwy i Tomasz Szatan przepuścili futbolówkę w polu karnym, a Marcin Lachowski huknął co sił i nasi trenerzy już zaczęli się cieszyć. Niestety, przedwcześnie. Piłka przeszła tuż obok słupka, odbiła się od bandy reklamowej i wpadła w siatkę, ale od tylnej strony.
55' Dawid Ryndak dośrodkował z prawej strony boiska, Marcin Lachowski uderzył głową po koźle, niepewnie interweniował Michał Chamera, który wypuścił piłkę przed siebie, ale jeden z jego kolegów z linii defensywnej wybił piłkę na róg.
54' Michał Filipowicz przymierzył z dystansu, ale jakoś tak bez większego przekonania i piłka minęła bramkę o kilka metrów.
52' Z prawego skrzydła dośrodkował Michał Drzymała, a Adam Bensz nie dał się zaskoczyć i złapał piłkę.
48' Rzut wolny dla Zagłębia. Michał Filipowicz dośrodkował w pole karne, a Adrian Marek strzelił nogą z półobrotu - uderzenie było celne, ale dobrze interweniował Michał Chamera.
47' Na drugą część meczu włączono jupitery na stadionie GOSiR w Gdyni, chociaż jeszcze jest w miarę widno.
46' gwizdek Zaczęła się II część meczu.
46' zmiana Dwie zmiany przed wznowieniem gry - w Zagłębiu Michał Filipowicz za Grzegorza Dorobka, natomiast w Bałtyku Michał Drzymała za Błażeja Adamusa.
46' gwizdek Po wybiciu piłki z pola karnego sędzia zakończył pierwszą połowę, która trwała 45 minut i 53 sekundy. Teraz przerwa. Początek meczu zdecydowanie należał do Zagłębia, ale potem gra się wyrównała, a nawet Bałtyk miał groźne akcje.
46' Kolejny rajd Bartosza Szwedy przerwany przez Adriana Pajączkowskiego. Piąty róg dla gości, dośrodkował Wojciech Pięta i nasi defensorzy wybili piłkę z pola karnego.
44' Tym razem było pod bramką Zagłębia zdecydowanie najgroźniej, jeśli chodzi o rzuty rożne, ale udało się oddalić zagrożenie z własnego pola karnego i przeprowadzić kontrę. Marcin Lachowski zagrał na prawą stronę do Krzysztofa Myśliwego i sam wbiegł środkiem w pole karne, Myśliwy dośrodkował do "Lachy", a ten strzelił głową, ale niezbyt dobrze, piłka odbiła się po koźle od murawy i wpadła w ręce Michała Chamery.
43' Rzut wolny dla Bałtyku podyktowany za faul Adriana Pajączkowskiego na Bartoszu Szwedzie. Do piłki podchodzi Wojciech Pięta, strzela z około 22 metrów, piłka odbija się od muru i wychodzi na róg.
41' Bałtyk miał trzeci rzut rożny, tym razem z przeciwnej strony boiska, ale znowu nie udało się gospodarzom oddać strzału po dośrodkowaniu.
37' Na boisku leży kontuzjowany Łukasz Nadolny. Do akcji ruszają masażyści, a zawodnicy korzystają z chwili przerwy, aby uzupełnić zawartość płynów w organizmie.
36' Krzysztof Bodziony spróbował szczęścia z dystansu, jednak strzał był zbyt wysoki.
35' Rzut wolny dla Bałtyku. Po dośrodkowaniu Wojciecha Pięty próbował główkować Bartosz Szweda, ale tym razem Adrian Pajączkowski wygrał pojedynek z rywalem.
34' Drugi rzut rożny dla Bałtyku i rozegranie identycznie jak wcześniej - wrzucał Wojciech Pięta, piłkę złapał Adam Bensz.
34' Adrian Pajączkowski wdał się w niepotrzebny drybling na własnej połowie i stracił piłkę na rzecz Bartosza Szwedy, na szczęście sytuację wyjaśnił Dżenan Hosić i wybił piłkę na róg.
32' żóta kartka Dariusz Kudyba ukarany żółtą kartką za faul na Krzysztofie Myśliwym.
29' "Kto nie skacze, ten jest śledziem" - skandują miejscowi kibice. Skaczą także dwaj chłopcy do podawania piłek.
29' Rzut wolny dla Zagłębia za faul na Tomaszu Szatanie. Sytuacja na lewą nogę, do piłki podchodzi Adrian Pajączkowski i strzela nad poprzeczką.
27' Koło stadionu znowu przejechał pociąg w żółto-niebieskich barwach. Tym razem w stronę przeciwną. Nawet dał sygnał klaksonem!
26' Z rzutu rożnego dośrodkował Wojciech Pięta, a Adam Bensz wyszedł do piłki i pewnie ją złapał.
26' Po dośrodkowaniu Bartosza Szwedy z prawej strony boiska Adrian Marek wygrał główkowy pojedynek w polu karnym z Dariuszem Kudybą i Bałtyk miał pierwszy róg w meczu.
25' Adrian Pajączkowski dośrodkował z rzutu wolnego, Marcin Lachowski walczył w powietrzu o piłkę, ale jej nie dosięgnął i wpadła ona w ręce Michała Chamery.
24' Zagłębie miało aut na wysokości pola karnego Bałtyku. Rozegrało go niezbyt dobrze, gospodarze przeprowadzili kontrę, Łukasz Nadolny strzelił z około 30 metrów, ale zdecydowanie za wysoko.
21' Lewą stroną boiska akcję przeprowadził Łukasz Nadolny, wbiegł w pole karne i nie wiadomo, czy próbował dośrodkowania, czy chciał zaskoczyć Adama Bensza strzałem. Wiadomo za to, że Adam Bensz nie dał się zaskoczyć, wyskoczył do piłki i ją złapał. Przy okazji trochę nakrzyczał na swoich obrońców, że tak łatwo pozwolili rywalowi wejść w pole karne. Bensz jest kapitanem, więc ma prawo, a nawet obowiązek pokrzyczeć na kolegów, gdy zachodzi taka potrzeba.
20' Znowu Dawid Ryndak w akcji prawą stroną boiska. Podanie do Tomasza Szatana, który próbował strzału z pola karnego, ale piłkę pewnie złapał Michał Chamera, chociaż z perspektywy naszego sektora wydawało się, że w ogóle nie zmierzała ona w stronę bramki.
17' Ładna akcja Zagłębia prawą stroną boiska. Dawid Ryndak podał do Marcina Lachowskiego, który uderzył z pierwszej piłki z okolicy narożnika pola karnego i trafił w boczną siatkę.
15' Można napisać, że w pierwszym kwadransie meczu Zagłębie było zespołem lepszym od gospodarzy, nadawało ton grze i nie wyczekiwało na to, co zrobią gospodarze, tylko starało się narzucić własny styl gry.
13' Krzysztof Myśliwy zagrał z prawej strony w pole karne do Marcina Lachowskiego, "Lacha" przyjął piłkę, uderzył z powietrza, ale nad poprzeczką.
11' Vladimír Bednár dośrodkował z prawej strony boiska, Grzegorz Dorobek przegrał powietrzny pojedynek z Filipem Kamińskim, a Michał Chamera dobiegł aż w okolice narożnej chorągiewki, aby uratować swoją drużynę przed rogiem dla Zagłębia.
10' Kibice Bałtyku pozdrawiają swoje zgody - Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie, Cartusię Kartuzy i Kotwicę Kołobrzeg.
9' Tuż za pustą trybuną po przeciwnej stronie boiska przejechał pociąg w barwach Arki Gdynia.
9' Grzegorz Dorobek minął rywala zwodem, przełożył piłkę na prawą nogę, strzelił z około 25 metrów i Michał Chamera musiał obronić pierwszy celny strzał w meczu.
5' Krzysztof Myśliwy dośrodkował z prawego skrzydła, a zamykający akcję Grzegorz Dorobek strzelił niecelnie.
3' Rzut wolny dla Zagłębia za faul na Tomaszu Szatanie. Do piłki podszedł Adrian Pajączkowski, miękko dośrodkował, a Michał Chamera pewnie złapał piłkę.
1' gwizdek Zawodnicy Bałtyku rozpoczęli mecz.
0' 17:58 Trójka sędziowska ze Szczecina (w żółtych koszulkach) wyprowadziła piłkarzy na murawę. Bałtyk zagra w niebieskich koszulkach i getrach oraz białych spodenkach. Zagłębie na czerwono.
0' 17:52 Z cyklu informacji, które niekoniecznie coś wnoszą, ale mimo wszystko warto je podać - w składzie Bałtyku zagra Dariusz Kudyba, bratanek naszego byłego trenera Janusza Kudyby. Tego lata Zagłębie już dwukrotnie pokonało prowadzoną przez Janusza Kudybę Miedź. Miejmy więc nadzieję, że dziś będzie podobnie i młody Kudyba nie weźmie rewanżu za swojego stryjka.
0' 17:44 Defensywa Zagłębia zagra dzisiaj w takim samym zestawieniu jak we wtorkowym meczu Pucharu Polski z Flotą Świnoujście. Jak powiedział kilka minut temu Piotr Pierścionek: - Obrona zagrała dobrze, więc nie ma co kombinować i zmieniać
0' 17:38 Są już upragnione składy, więc na chwilę przestajemy pisać bzdury, a bierzemy się za wpisanie składów.
0' 17:37 Ciągle czekamy na kartkę ze składami, ale problem 11 zawodników z pola na rozgrzewce wyjaśnił nam trener Piotr Pierścionek. Wytłumaczył, że Tomasz Łuczywek tylko prowadzi rozgrzewkę i nie będzie występował od pierwszej minuty.
0' 17:35 Składów ciągle brak. Dobra wiadomość jest taka, że w przeciwieństwie do dwóch poprzednich stadionów na których rozgrywaliśmy wyjazdowe mecze, trybuna prasowa nie jest usytuowana w stronę słońca. Nie będzie więc takiej sauny jak w legnickim "sky-boksie", ani takiego skwaru jak w Turku. Tylko trochę zbyt nisko usytuowane są miejsca dla pismaków, bo na samy dole trybuny, ale damy radę - pomoże w tym na pewno ożywczy wiaterek od morza.
0' 17:32 Zawodnicy obu zespołów już wyszli na rozgrzewkę. Graczy Bałtyku za bardzo nie rozpoznajemy, bo nie ma wśród nich znanych gwiazd polskiej piłki (ale może kiedyś ktoś z nich taką gwiazdą zostanie). Z kolei w zespole Zagłębia na rozgrzewkę wyszło 2 bramkarzy i 11 zawodników z pola. Jeden z nich raczej rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.
0' 17:30 Skoro już w temacie "M jak..." to nie mamy nic przeciwko temu, żeby dzisiaj w Gdyni zobaczyć thriller zatytułowany "M jak Myśliwy". Na razie piszemy sobie takie różne teksty, może niekoniecznie mądre, ale to dlatego, że wciąż nie dostaliśmy składów, ale jest jeszcze sporo czasu, więc zapewne jakiś dobry człowiek nam doniesie kartkę ze składami.
0' 17:25 Gdyby ktoś się doczepił, to w słowach "Opener" i "Ships" powinny być apostrofy, ale nie wiadomo czemu nasz panel do relacji tego nie przyjmuje i wywala "Syntax Error" - adminie, jeśli to czytasz, to napraw. Wracając co tematu "M jak...". Tydzień temu na tym stadionie było "M jak Mrowiec" i nie była to telenowela, a raczej komediodramat. Adrian Mrowiec strzelił pięknego gola dla Wisły Kraków. Problem tylko w tym, że był to gol samobójczy, ale prawdziwi koneserzy piłki na pewno docenili piękno tego uderzenia.
0' 17:20 Nie ma się co czarować - dzisiejszy mecz zdecydowanie nie jest największą atrakcją lata w Gdyni. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy w Gdyni był Opener Festival, Tall Ships Races, a tydzień temu nawet zlot fanów serialu "M jak Miłość" i te imprezy cieszyły się bezsprzecznie większym zainteresowaniem niż mecz Bałtyku z Zagłębiem.
0' 17:10 Witamy z Gdyni! To zdecydowanie najdłuższy wyjazd Zagłębia w tym sezonie. Licznik kilometrów w samochodzie wskazał 557 kilometrów odległości pomiędzy Sosnowcem a stadionem GOSiR w Gdyni. Oby te przemierzone kilometry nie poszły na marne!