2009-08-08, 20:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1:0(0:0)
Unia Janikowo

1:0 - Krzysztof Bodziony 69'
38' Paweł Ettinger 60' D¾enan Ho¹ić

Kibice: 3000 (0) Sędziowie: Robert Kubas - Rafał Kotowicz, Mateusz Warzocha (Rzeszów)

Zagłębie odniosło kolejne zwycięstwo na Stadionie Ludowym. Co prawda rozmiary wygranej nad Unią Janikowo nie były tak okazałe jak środowego zwycięstwa nad Ślęzą Wrocław, ale rywal okazał się lepszy, grał bardzo dobrze w defensywie i ciężko było sosnowiczanom skruszyć janikowski mur. Udało się dopiero w 69. minucie, gdy Krzysztof Bodziony wspaniałym strzałem z dystansu pokonał Michała Zawadzkiego. W przekroju całego meczu nasz zespół był zdecydowanie lepszy, dyktował warunki na boisku i zwycięstwo jest jak najbardziej zasłużone.

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 15 sekundach kończy się II połowa meczu.
93' zmiana Marcin Sierczyński wchodzi za Andrzeja Wściubiaka.
90' Mecz potrwa jeszcze 2 minuty.
88' zmiana Filip Jagielski pojawia się na boisku w miejsce Sebastiana Hulisza.
85' zmiana Adam Lisiecki zmienia Mateusza Kordowskiego.
83' zmiana Tomasz Wawrzyniak wchodzi na boisko za Marcina Brzykcego.
81' Michał Filipowicz zablokowany w polu karnym przez rywala i mamy róg.
80' zmiana Pierwsza zmiana w Unii - Bartosz Komsta za Piotra Nowosielskiego.
77' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Andrzej Wściubiak zmienia Rafała Pietrzaka.
75' Marcin Lachowski posyła piłkę nad bramką z ponad 30 metrów.
69' gol - piłka nożna 1:0^;1:0 Krzysztof Bodziony próbował strzelać z dystansu. Wychodziło mu do tej pory raczej średnio, ale już jak mu się udało, to padła przepiękna bramka - zza pola karnego, pod poprzeczkę i w końcu prowadzimy!
68' Po podaniu ze środka boiska Michał Filipowicz wyprzedza obrońców Unii, strzela prawą nogą i posyła piłkę tuż obok słupka.
67' Na Ludowym coraz głośniej. Do gromkiego dopingu dołączyła się trybuna kryta.
66' Marcin Lachowski zagrał do Tomasza Łuczywka, a ten strzelił lewą nogą i zmusił Michała Zawadzkiego do wybicia piłki na róg.
65' Sebastian Hulisz odebrał piłkę Marcinowi Lachowskiemu i strzelił niecelnie.
61' Rzut wolny dla Unii z około 30 metrów i wielkie westchnienie ulgi po tym jak Piotr Nowosielski posłał piłkę obok spojenia słupka z poprzeczką.
60' żóta kartka D¾enan Ho¹ić ukarany żółtą kartką za faul na Mateuszu Kordowskim.
60' zmiana Tomasz Łuczywek wchodzi na boisko za Dawida Ryndaka.
58' Marcin Strojek podał do Krzysztofa Myśliwego, który wpadając w pole karne zderzył się z Jakubem Poznańskim. Zdaniem arbitra nie było faulu i raczej tym razem arbiter miał rację.
56' Marcin Lachowski ponownie strzela zza pola karnego i znowu piłka wpada w ręce Michała Zawadzkiego.
55' Marcin Lachowski przymierzył z dystansu, ale dobrze interweniował Michał Zawadzki.
54' Unia już zaczyna grać na czas i sędzia przeprowadził rozmowę wychowawczą z bramkarzem Michałem Zawadzkim, który zbyt długo celebrował wykonanie rzutu wolnego.
54' Marcin Lachowski zagrał do Krzysztofa Myśliwego, który w momencie podania na pewno był za obrońcą, ale zupełnie nie wiadomo czemu asystent sędziego podniósł chorągiewkę.
49' Grzegorz Dorobek podał do Krzysztofa Myśliwego, a ten z ostrego kata trafił w boczną siatkę.
47' gwizdek Po 46 minutach i 15 sekundach kończy się I połowa meczu. Na razie bez rewelacji, ale jest jeszcze 45 minut. Może wejdzie Krzysztof Myśliwy, Marcin Lachowski cofnie się do pomocy i gra będzie wyglądać tak jak w meczu ze Ślęzą?
47' Zagłębie wywalczyło piąty róg za sprawą fatalnej interwencji bramkarza, który wyjechał z piłką poza końcową linię, ale nasz zespół tak rozegrał ten róg, że szkoda gadać.
46' gwizdek Rozpoczęła się II połowa.
46' zmiana Oczekiwana zmiana w Zagłębiu - na boisko wchodzi Krzysztof Myśliwy, a w szatni został Tomasz Szatan. Rok temu to właśnie Myśliwy strzelił Unii 3 gole i Zagłębie wygrało w Janikowie 3:2
45' Krzysztof Bodziony zdecydował się na strzał z bardzo daleka i piłka leniwie dotoczyła się do bramkarza, który miał mnóstwo czasu na interwencję.
44' Grzegorz Dorobek podał w pole karne do Dawida Ryndaka, a Ryndak podał do bramkarza Unii, chociaż pewnie miał to być strzał, ale wyszło bardziej na podanie.
40' Ładna trójkowa akcja Zagłębia - Rafał Pietrzak do Marcina Lachowskiego, "Lacha" do Michała Filipowicza, a ten strzelił z pierwszej piłki z około 18 metrów i Michał Zawadzki został zmuszony do interwencji. Niestety dla nas - udanej.
39' Marcin Dettlaff wpadł lewą stroną w pole karne, uderzył dosyć mocno i trafił w boczną siatkę.
38' żóta kartka Paweł Ettinger obejrzał żółtą kartkę za faul na Marcinie Lachowskim.
31' Piłka w bramce Zagłębia, ale spokojnie - Piotr Ruszkul był na spalonym i nasi obrońcy stanęli, widząc podniesioną do góry chorągiewkę asystenta sędziego.
31' Po podaniu Tomasza Szatana z dystansu strzelał Krzysztof Bodziony, a Michał Zawadzki złapał piłkę.
28' Pierwszy rzut rożny dla Unii. Dośrodkował Piotr Nowosielski, a Mateusz Kordowski strzelił kilka metrów obok bramki.
24' Czwarty róg dla Zagłębia. Dośrodkował Michał Filipowicz, Marcin Lachowski wyskoczył do piłki, ale ją tylko lekko musnął, a zamykający akcję Marcin Strojek strzelił nogą obok bramki, chociaż trzeba przyznać, że miał trudną pozycję i nie bardzo miał jak sie przygotować do strzału.
21' Grzegorz Dorobek podał do Michała Filipowicza, ten dośrodkował w pole karne, ale Marcin Lachowski został uprzedzony przez Pawła Ettingera.
19' Po dośrodkowaniu Michała Filipowicza piłkę łapie Michał Zawadzki.
18' Drugi róg dla Zagłębia - po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka zawodnicy Unii wybijają piłkę na kolejny korner.
16' Michał Filipowicz uderzał po ziemi z około 20 metrów i było blisko bramki. Sytuacja bardzo podobna do tej, w której strzelił gola w pucharowym meczu w Legnicy.
15' Zagłębie próbuje, a Unia muruje - tak można skomentować pierwszy kwadrans meczu.
8' Mała awaria sprzętowa - do ławki rezerwowych Zagłębia podbiegł Marcin Strojek i zmienił spodenki i od razu się przypomniało, że najsłynniejsze piłkarskie spodenki miał inny Marcin grający na prawej obronie - poszukajcie na youtube "spodenek Wasilewskiego".
5' Z lewej strony boiska dośrodkował Marcin Dettlaff i Adam Bensz został zmuszony do pierwszej interwencji w spotkaniu.
4' Pierwszy celny strzał w meczu. Z około 28 metrów strzela Tomasz Szatan - broni Michał Zawadzki.
3' Po wznowieniu gry z autu piłka trafiła do Michała Filipowicza, który próbował uderzać przewrotką z 16 metrów, ale skończyło się tylko na próbie, bo nie trafił w piłkę.
3' Z narożnika boiska dośrodkował Michał Filipowicz, a Michał Zawadzki wybił piłkę na aut.
3' Rafał Pietrzak po raz pierwszy w meczu włączył się do akci ofensywnej i mamy pierwszy rzut rożny.
1' gwizdek Zaczął się mecz - rozpoczęła Unia.
0' 19:57 Z głośników leci "Conquest of Paradise", a z tunelu na murawę wychodzą piłkarze obu drużyn prowadzeni przez tercet sędziowski. Zagłębie w strojach białych, Unia na niebiesko, a sędziowie w jakichś takich wiśniowych, purpurowych, a może fioletowych strojach.
0' 19:45 Witamy ze Stadionu Ludowego! Opromienione zwycięstwem nad Ślęzą Wrocław Zagłębie będzie walczyło dzisiaj o kolejne punkty w meczu z Unią Janikowo. W ostatnich trzech meczach rozgrywanych na naszym stadionie padało 2, 4 i 8 bramek. Jeśli ma zostać zachowany postęp geometryczny, to dzisiaj powinno paść 16 goli.