Relacja II Liga - Grupa Zachodnia 2008/2009 - 35 runda
2009-06-17, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Świdnica
0:0(0:0)

22' Krzysztof Bodziony 52' Tomasz Łuczywek 52' Tomasz Kosztowniak 59' Mateusz Szczur 64' Tomasz Szatan 81' Tomasz Urban

Kibice: 2500 (0) Sędziowie: Paweł Pskit - Zbigniew Kluza, Marcin Hankiewicz (Łódź)

W pierwszym meczu barażowym o miejsce w II lidze zachodniej Zagłębie Sosnowiec bezbramkowo zremisowało w Świdnicy z miejscową Polonią/Spartą. Rewanżowe spotkanie już w sobotę 20 czerwca o 17:00 na Stadionie Ludowym.

95.0000
95' gwizdek Po 49 minutach i 30 sekundach gry kończy się II połowa mecz. Zagłębie remisuje bezbramkowo w pierwszym meczu barażowym o utrzymanie w II lidze.
92' zmiana Konrad Hajdamowicz zmienia Dariusza Filipczaka.
90' Mecz zostaje przedłużony o 4 minuty.
89' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Michał Skórski zmienia Tomasza Szatana.
83' Rzut wolny dla Zagłębia - strzelał Adrian Marek, a Adam Hołda wypiąstkował na bok zmierzającą w stronę bramki piłkę.
81' żóta kartka Tomasz Urban ukarany żółtą kartką za faul na Adrianie Marku.
81' Rzut rożny dla Zagłębia. Dośrodkował Adrian Pajączkowski, zawodnicy Polonii/Sparty wyekspediowali piłkę na około 30 metr, a Krzysztof Bodziony uderzył z pierwszej piłki i strzelił minimalnie nad poprzeczką.
78' zmiana Rafał Pietrzak wszedł na boisko za kontuzjowanego Arkadiusza Kłodę.
72' zmiana Tomasz Urban wszedł na boisko za Mateusza Szczura.
67' Mocny strzał Jacka Fojny zza pola karnego - piłkę paruje Maciej Gostomski.
64' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Szatana za faul na Jacku Fojnie.
63' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego z rzutu wolnego Maciej Bielski wybija piłkę głową na rzut rożny.
60' zmiana Pierwsza zmiana w Polonii/Sparcie. Marcin Józefowicz wszedł za Tomasza Kosztowniaka.
59' żóta kartka Mateusz Szczur obejrzał żółtą kartkę za faul na Krzysztofie Bodzionym.
52' żóta kartka Tomasz Kosztowniak i Tomasz Łuczywek ujrzeli żółte kartki za przepychankę po ostrym starciu Piotra Galusia i Krzysztofa Bodzionego.
52' żóta kartka
50' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Goździejewskiego z prawej strony boiska z około 5 metrów strzelał Piotr Woźniak i trafił w górną część poprzeczki.
46' gwizdek Rozpoczęła się II połowa spotkania.
46' zmiana Michał Filipowicz wszedł na boisko za Piotra Smolca.
46' gwizdek Po 46 minutach gry sędzia Paweł Pskit kończy I połowę meczu.
45' Dwa rzuty rożne dla Zagłębia z dwóch stron boiska, ale bez strzału na bramkę gospodarzy.
44' Pierwszy celny strzał w meczu. Po dośrodkowaniu Jacka Fojny z rzutu rożnego głową strzelał Michał Sudoł - piłkę pewnie złapał Maciej Gostomski.
40' Pomysłowo rozegrany rzut wolny przez gospodarzy. Po szybkim podaniu piłka trafia do Dariusza Filipczaka, który z lewej strony dośrodkował do Piotra Woźniaka, a ten strzelił z woleja około metr od słupka bramki Zagłębia.
35' Rzut wolny dla Zagłębia za faul na Krzysztofie Myśliwym. Z około 30 metrów strzela Tomasz Szatan. Piłka przechodzi obok bramki, nasi zawodnicy domagają się rogu, bo piłka chyba odbiła się od któregoś z zawodników stojących w murze, ale arbiter nakazuje wznowić grę od autu bramkowego.
29' Rzut rożny dla gospodarzy - po dośrodkowaniu Jacka Fojny piłkę łapie Maciej Gostomski.
22' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Bodzionego za faul na Krzysztofie Goździejewskim.
20' Po błędzie Krzysztofa Bodzionego piłkę przejął Jacek Fojna, ale uderzył bardzo niedokładnie z około 25 metrów.
14' Gospodarze mieli dwa rzuty rożne, ale obyło się bez zagrożenia pod bramką Macieja Gostomskiego.
9' Po podaniu Krzysztofa Myśliwego z prawej strony boiska, zamykający akcję Adrian Pajączkowski strzela, ale trafia w stojącego przed bramką obrońcę Polonii/Sparty. Tomasz Szatan próbuje dobijać, ale piłka mija bramkę.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz - zaczęli gospodarze.
0' 16:55 Witamy ze Świdnicy, gdzie trwa wielkie piłkarskie święto. Meczowi barażowemu z Zagłębiem towarzyszy konkretna oprawa i atrakcje - zaczęło się od przemarszu miejscowych kibiców, potem pojawiły się cheerleaderki, a przed chwilą dookoła boiska przejechało kilkunastu motocyklistów na swoich wypasionych maszynach, a zaraz na boisko wejdą piłkarze.