2009-03-21, 15:00 Miejsce rozgrywania meczu: Toruń
Elana Toruń
0:1(0:0)

0:1 - Michał Filipowicz 89'
39' Rafał Loda 58' Wojciech Białek

Kibice: 2000 (600) Sędziowie: Tomasz Tobiański - Jakub Filipczyk, Dariusz Bohonos (Gdańsk)

Piłkarze Zagłębia zdobyli pierwsze punkty wiosną i pokonali w Toruniu miejscową Elanę 1:0. W pierwszej połowie nasz zespół miał przewagę, jednak nie potrafił zdobyć bramki. Po przerwie więcej z gry miała drużyna gspodarzy. Zagłębie dopiero w 79. miniucie zdołało oddać pierwszy celny strzał. Decydująca o losach meczu akcja miała miejsce w 89. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego z rzutu wolnego piłkę głową do siatki posłał Michał Filipowicz. Elana miała w końcówce jeszcze dwie wymarzone sytuacje do doprowadzenia do remisu. Za pierwszym razem kapitalnie spisał się Maciej Gostomski, a chwilę później piłka przeszła tuż obok słupka.

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 15 sekundach sędzia kończy II połowę. Zagłębie wygrywa w Toruniu 1:0! Statystyki II połowy: strzały 10-2, strzały celne 2-2, faule 9-3, rzuty rożne 3-0, spalone 2-2.
93' Michał Marcinkowski bardzo bliski zdobycia wyrównania. Maciej Gostomski tylko mógł odprowadzić piłkę wzrokiem, ale przeszła ona obok słupka.
91' Łukasz Grube mocno uderza pod poprzeczkę bramki Zagłębia, a Maciej Gostomski wyciągnął się jak struna i kapitalną interwencją wybiła piłkę na rzut rożny.
90' Mecz zostanie przedłużony o 3 minuty.
89' gol - piłka nożna 0:1^;Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Adrian Pajączkowski idealnie dośrodkował lewą nogą na głowę Michała Filipowicza, który z około 7 metrów strzelił głową nie do obrony dla golkipera Elany.
87' Rafał Loda z ponad 35 metrów uderzył lewą nogą, ale piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.
85' Po podaniu Dmitrija Wierstaka z około 16 metrów strzelił Michał Marcinkowski, a Maciej Gostomski uratował sosnowiczan od utraty bramki.
82' zmiana Ostatnia zmiana także w Zagłębiu. W miejsce Tomasza Szatana wchodzi debiutujący w pierwszym zespole Zagłębia Dariusz Bernaś.
80' zmiana Ostatnia zmiana w drużynie Elany - Michał Marcinkowski zmienia Piotra Charzewskiego.
79' Pierwszy celny strzał Zagłębia w meczu. Z rzutu wolnego z około 35 metrów strzela Tomasz Balul, piłka jeszcze odbija się rykoszetem od muru, zmierza pod poprzeczkę bramki Elany, ale Przemysław Kryszak nie daje się zaskoczyć.
73' Rzut wolny dla Zagłębia z okolicy prawej bocznej linii boiska. Piłkę w pole bramkowe dośrodkował Adrian Pajączkowski, a Przemysław Kryszak wyskoczył najwyżej i złapał piłkę.
68' zmiana Łukasz Grube wchodzi na boisko w miejsce Aleksandra Atanackovicia.
65' Akcja Elany, piłka od Piotra Charzewskiego trafia do Rafała Lody, ale ten uderza z około 20 metrów bardzo lekko, płasko i do tego jeszcze niecelnie.
64' Tomasz Łuczywek dośrodkował z lewej strony boiska, a Piotr Smolec - co raczej nie może dziwić - przegrał powietrzną walkę o piłkę z bramkarzem Elany.
58' żóta kartka Wojciech Białek ujrzał żółtą kartkę za faul na Aleksandrze Atanackoviciu.
55' zmiana Druga zmiana w naszym zespole. Michał Filipowicz zmienia na placu gry Bartłomieja Sochę.
52' Adam Młodzieniak zagrał z lewej strony boiska do wbiegającego środkiem w pole karne Dmitrija Wierstaka, Wojciech Białek mimo wślizgu nie sięga piłki, a napastnik Elany w doskonałej sytuacji z około 14 metrów strzela nad poprzeczką.
51' Rajd Piotra Charzewskiego prawą stroną boiska i strzał z ostrego kąta w boczną siatkę.
47' Pierwszy róg dla Elany w II połowie. Do piłki wybitej przez sosnowiczan z pola karnego doskakuje Piotr Charzewski i uderza niecelnie.
47' gwizdek Po 46 minutach i 15 sekundach kończy się I połowa. Statystyki: strzały 4-7, strzały celne 2-0, faule 6-7, spalone 1-1, rogi 2-4.
46' gwizdek Sędzia rozpoczął drugą połowę meczu.
46' zmiana W przerwie dwie zmiany - w Elanie Arkadiusz Czarnecki wchodzi za Marcina Rackiewicza, a w Zagłębiu Wojciech Białek zmienia Adriana Marka.
46' Grzegorz Dorobek przymierza z dystanu. Dość mocno uderzona piłka leci po trawie i mija bramkę w niewielkiej odległości
45' Pierwsza połowa meczu zostaje przedłużona o minutę.
45' Czwarty rzut rożny dla Zagłębia. Tym razem dośrodkował Tomasz Łuczywek, a w walce o piłkę w polu bramkowym jeden z zawodników Zagłębia fauluje rywala.
42' Rzut wolny dla Elany. Z ponad 30 metrów mocno uderza Marcin Wróbel, a piłka odbija się od muru i wychodzi na rzut rożny. Z rogu dośrodkował Marcin Rackiewicz, a Maciej Gostomski pewnie wyszedł do dośrodkowania.
41' Trzeci rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Tomasza Szatana zawodnicy Elany ekspediują piłkę poza swoje pole karne. Michał Wróbel z głębi pola ponownie zagrywa w pole karne, piłka trafia do Krzysztofa Myśliwego, który ogrywa zwodem rywala, strzela prawą nogą, mierzy w okienko, ale trochę zabrakło.
39' żóta kartka Rafał Loda został ukarany żółtą kartką za faul na Krzysztofie Myśliwym.
35' Krzysztof Myśliwy z lewej strony pola karnego próbuje wrzucić piłkę za kołnierz bramkarzowi Elany, jednak posyła futbolówkę zbyt wysoko.
32' Piotr Smolec przeprowadził kolejną udaną akcję prawą stroną boiska. Podał do Tomasza Szatana, a ten mocno uderzył prawą nogą z około 23 metrów i piłka poszybowała tuż nad poprzeczką bramki gospodarzy.
29' Z narożnika boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski. Piłka znowu została wybita z pola karnego przez graczy Elany i trafiła do Tomasza Łuczywka, który dośrodkował w pole bramkowe, ale tam był Przemysław Kryszak i wyłapał piłkę
28' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego wybita przez zawodników Elany piłka trafia do Tomasza Szatana, który uderza z 25 metrów, trafia w plecy rywala i mamy róg.
26' Po dośrodkowaniu Piotra Smolca z prawej strony boiska Wojciech Świderek wybija piłkę z pola karnego, ale piłka trafia prosto na nogę Tomasza Łuczywka, który uderza lewą nogą z woleja, a piłka mija bramkę o około 2-3 metry.
22' Po podaniu Tomasza Szatana Krzysztof Myśliwy przełożył piłkę z nogi na nogę, minął obrońcę i przymierzył z okolicy narożnika pola karnego - strzał był jednak daleki od ideału i od bramki.
17' Rzut wolny dla Zagłębia podyktowany za faul Rafała Lody na Adrianie Pajączkowskim. Piłkę z lewej strony boiska dośrodkował w pole karne Tomasz Szatan, ale obrońcy Elany wygrali pojedynek powietrzny we własnym polu karnym.
14' Marcin Rackiewicz wpadł lewą stroną w pole karne, podał do Aleksandra Atanackovicia, ale Adrian Pajączkowski odważnym wejściem wybił piłkę na aut.
13' Z rzutu rożnego dośrodkował Adam Młodzieniak, a Wojciech Świderek strzelił głową nad poprzeczką.
12' Zza pola karnego z woleja strzelał Piotr Charzewski, a Maciej Gostomski efektowną paradą wybił piłkę na rzut rożny.
11' Po dośrodkowaniu Marcina Wróbla z rzutu wolnego niecelnie głową strzela Wojciech Świderek
7' Po podaniu Adama Młodzieniaka Aleksandar Atanacković wpadł z piłką w pole karne, ale przy próbie strzału był dobrze powstrzymywany przez Adriana Marka i zamiast strzelić, poturlał piłkę w stronę Macieja Gostomskiego.
4' Pierewszy strzał w meczu - z ponad 30 metrów płasko i niecelnie uderza Grzegorz Dorobek.
3' Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Tomasza Szatana Przemysław Kryszak wygrywa powietrzny pojedynek o piłkę z Adrianem Markiem.
0' gwizdek Krzysztof Myśliwy i Bartłomiej Socha rozpoczęli mecz.
0' 14:59 Na inaugurację wiosny w Toruniu zrzucono piłkę z samolotu
0' 14:30 Witamy ze stadionu w Toruniu. Za około pół godziny rozpocznie się mecz pomiędzy miejscową Elaną a naszym Zagłębiem. Obie jedenastki już się rozgrzewają.