2008-10-25, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stroje: czarne (4-4-2)
2:0(0:0)
GKS Tychy

- Arkadiusz Kłoda 54' - Piotr Smolec 74'
29' Michał Skórski 61' Jarosław Luty 64' Wojciech Białek

Kibice: 4500 (800) Sędziowie: Artur Ciecierski - Paweł Gawroński, Marcin Anisiewicz (Warszawa)

Sprawozdanie

Kolejny raz na Stadion Ludowy przyjechał rywal z dołu tabeli i kolejny raz Zagłębie odniosło zwycięstwo. Sosnowiczanie po raz kolejny nie pozwolili gościom na strzelenie bramki - mało tego, zespół z Tychów nie potrafił przez 90 minut oddać choćby jednego celnego uderzenia na bramkę Macieja Gostomskiego. Sosnowiczanie górowali w każdym elemencie gry nad słabo grającym zespołem z Tychów, ale w pierwszej połowie, która raczej nie porywała poziomem, Zagłębiu nie udało się zdobyć gola. Dopiero 9 minut po rozpoczęciu II połowy Rafał Pietrzak podał do Adriana Pajączkowskiego, który popisał się kapitalnym dośrodkowaniem do Arkadiusza Kłody, a ten rozpoczął drugą setkę swoich występów w naszym zespole zdobyciem bramki głową. W 75. minucie meczu losy spotkania zostały rozstrzygnięte. Kropkę nad "i" postawił rezerwowy Piotr Smolec, który zdobył swoją pierwszą bramkę w naszym zespole. Po fatalnie rozegranym kornerze przez gości Zagłębie przeprowadziło wzorową kontrę. 16-letni Rafał Pietrzak zagrał do Piotra Smolca, a ten wykorzystał swój największy atut, czyli szybkość, pobiegł w stronę bramki gości i strzelił nie do obrony. Ludowy oszalał z radości. Przed nami 2 tygodnie przerwy w rozgrywkach. 8 listopada ostatni w tym roku mecz w Sosnowcu - zagramy z Pogonią Szczecin.

93.0000
93' gwizdek Po 48 minutach i 4 sekundach gry kończy się II połowa meczu. Zagłębie wygrało pewnie, łatwo i przyjemnie. Statystyki II połowy: strzały 11-4, strzały celne 5-0, rogi 3-2, spalone 0-0, faule 8-8
93'
93' Po strzale Tomasza Kasprzyka piłka odbija się od nogi Adriana Marka i wychodzi na róg.
90' Mecz potrwa jeszcze 3 minuty.
90' Dawid Bartos przerzucił piłkę do Pawła Smółki. Błąd popełnił Łukasz Kopczyk, a przed stratą gola uratował gości Maciej Mańka, który wybił piłkę na róg
89' Tomasz Szatan zagrał prostopadle do Pawła Smółki, a ten z ponad 20 metrów strzelił nad poprzeczką.
87' Adrian Pajączkowski uderza po ziemi z rzutu wolnego i Marcin Suchański z najwyższym trudem odbił piłkę.
84' Wojciech Białek prostopadłym podaniem z własnej połowy uruchamia Pawła Smółkę i przed wyjściem sam na sam z bramkarzem ratuje gości wślizg Mariusza Masternaka.
84' zmiana Tomasz Szatan wchodzi na boisko za Michała Skórskiego.
83' Jarosław Luty decyduje się na desperacki strzał z około 25 metrów i nie trafia w bramkę.
80' Tomasz Kasprzyk strzela z pierwszej piłki zza pola karnego - około metr od bramki.
78' zmiana Tomasz Matysek zmienia Krzysztofa Kozłowskiego.
74' gol - piłka nożna 2:0!!! Tychy miały róg, a bramkę strzeliło Zagłębie! Kapitalna kontra. Rafał Pietrzak ze środka boiska lewą nogą przerzuca piłkę na prawo do Piotra Smolca. Jeden z obrońców gości kompletnie się zagubił. Został kilka metrów za kolegami i nie udało się złapać na spalonego. Popularny "Pitek" uciekł rywalom i strzałem z około 16 metrów wprawił w euforię kilka tysięcy fanatyków Zagłębia.
74' Dawid Bartos zapobiegł groźnej sytuacji pod bramką Zagłębia i wybił piłkę
72' zmiana Druga zmiana w naszym zespole - Paweł Smółka wchodzi za Krzysztofa Myśliwego.
70' Arkadiusz Kłoda próbował zdobyć swoją drugą bramkę. Przymierzył prawa nogą zza narożnika pola karnego i posłał piłkę tuż nad poprzeczką.
69' Piąty róg dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka Marcin Suchański wygrywa pojedynek powietrzny z Wojciechem Białkiem.
68' Maciej Mańka dośrodkował po ziemi w pole bramkowe Zagłębia i Maciej Gostomski spokojnie złapał piłkę.
65' Piotr Smolec zrobił wiatrak z zawodników gości, dośrodkował w pole karne, Krzysztof Myśliwy najpierw nie trafił w piłkę, ale szybko ją opanował, odegrał do tyłu do Rafała Berlińskiego, a kapitan Zagłębia uderzył niecelnie.
64' zmiana Tomasz Kasprzyk wszedł za Krystiana Odrobińskiego.
64' żóta kartka Wojciech Białek ukarany żółtą kartką za faul.
63' Składna akcja Zagłębia. Piotr Smolec przerzucił piłkę na prawą stronę. Arkadiusz Kłoda dośrodkował do Rafała Berlińskiego, który strzelił głową z około 15 metrów i piłka wpadła w ręce Marcina Suchańskiego.
61' żóta kartka Za dyskusję z sędzią żółtą kartkę obejrzał wychowanek Zagłębia Jarosław Luty.
59' Nad głowy kibiców Zagłębia wjechała efektowna sektorówka.
58' Mogło być 2:0. Rafał Berliński dośrodkował z rzutu wolnego, Marcin Suchański minął się z piłką, Wojciech Białek strzelił głową na bramkę, a piłkę sprzed linii bramkowej na rzut rożny wybił Jarosław Zadylak.
56' zmiana Łukasz Wesecki zmienia Mateusza Wróbla.
54' gol - piłka nożna 1:0!!! Zagłębie w końcu strzeliło bramkę gościom. Rafał Pietrzak zagrał wzdłuż linii bocznej do Adriana Pajączkowskiego, ten dośrodkował lewą nogą na pole bramkowe, a rozgrywający dzisiaj 101. mecz w barwach Zagłębia Arkadiusz Kłoda kapitalnie zamknął akc
50' zmiana Piotr Smolec wszedł na boisko w miejsce Rafała Bałeckiego.
50' Jarosław Luty wpadł w pole karne Zagłębia i strzelił dosyć niecelnie. To był dopiero drugi strzał gości w meczu!
50' Jedyna miłość, która nas nigdy nie zdradzi to miłość do tych barw!" - transparent w barwach Zagłębia z takim napisem pokrył niemal cały płot pod trybuną.
48' afał Bałecki dostał piłkę na 20. metrze. Zrobił kółeczko, zakręcił obrońcą, uderzył prawą nogą i posłał piłkę nad poprzeczką
46' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Dośrodkował Adrian Pajączkowski, a Wojciech Białek w walce o piłkę sfaulował w polu bramkowym Marcina Suchańskiego.
46' gwizdek 19:06 Rozpoczyna się druga część meczu. Żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany w składzie.
45' gwizdek Po 46 minutach Artur Ciecierski kończy I połowę meczu. Spotkanie na razie rozczarowuje i jest słabe. Zagłębie prezentuje się lepiej i dojrzalej od rywali, ale brakowało groźnych sytuacji. Statystyki I połowy: strzały 3-1, strzały celne 2-0, faule 6-11, rogi 3-1, spalone 0-1.
45' Z prawej strony boiska piłkę w pole bramkowe dośrodkował Krzysztof Myśliwy, a spokojnie złapał ją Marcin Suchański.
45' Pierwsza część meczu potrwa jeszcze minutę.
40' Adrian Pajączkowski zablokował piłkę po wrzutce Mirosława Wani i goście mają pierwszy korner w dzisiejszym meczu. Po dośrodkowaniu nie potrafili jednak stworzyć sobie sytuacji strzeleckiej.
37' Arkadiusz Kłoda wywalczył trzeci rzut rożny dla Zagłębia. Rafał Berliński zagrał do Krzysztofa Myśliwego, który dośrodkował w pole karne, ale nie było tam żadnego z zawodników Zagłębia i piłka została stracona.
36' Marcin Suchański źle wybił piłkę i Arkadiusz Kłoda przejął ją 30 metrów od bramki gości. Gdy ruszył z nią do przodu został powstrzymany przez Krystiana Odrobińskiego. Ku zdumieniu publiczności sędzia uznał, że Kłoda faulował rywala.
35' Z lewego skrzydła, z okolicy linii środkowej dośrodkował Rafał Pietrzak, a Krzysztof Myśliwy nie zdołał opanować piłki.
34' Rafał Pietrzak próbował strzelać z okolicy lewego narożnika pola karnego. Trafił w stojącego przed nim Krzysztofa Kozłowskiego.
33' Mały przerywnik w bluzgach - z lewej strony boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski, a Krzysztof Myśliwy przegrał pojedynek z wyższym od siebie stoperem rywali, a za kilkanaście sekund także z lewego skrzydła wrzucił piłkę Maciej Mańka - pewnie złapał Maci
32' O, teraz zaczęło się wyzywani zgód. Zagłębie śpiewa o klubie, który wiosną najprawdopodobniej z powodu remontu własnego stadionu będzie grał w Sosnowcu, a Tychy intonują pieśni o Legii Warszawa.
30' Chwila pozdrowień na trybunach - kibice Zagłębia pozdrawiają PZPN, fani z Tychów leczą swoje kompleksiki i brzydko śpiewają o Zagłębiu. Kibice Zagłębia odpłacają się tym samym i tak to się kręci w kółko. Sam mecz na razie nie zachwyca, więc trzeba sobie j
29' żóta kartka Michał Skórski ukarany żółtą kartką za faul na Krystianie Odrobińskim.
27' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Rafale Berlińskim. Do piłki ustawionej 25 metrów od bramki podszedł Dawid Bartos, strzelił prawą nogą nad murem, a Marcin Suchański sparował piłkę.
23' Przez ostatnie minuty nie działo się nic ciekawego na tyle, aby poświęcić temu osobny wpis w tej relacji.
15' Z rzutu rożnego dośrodkował Rafał Berliński, piłka spadła na nogę stojącego w narożniku pola karnego Adriana Marka, ten uderzył z woleja, kopnął tak mocno, że Krystian Odrobiński, który zablokował strzał, musiał skorzystać z pomocy masażystów.
14' Drugi róg dla Zagłębia po tym jak Mariusz Masternak w polu karnym nie pozwolił Krzysztofowi Myśliwemu na oddanie strzału.
10' Piłka dośrodkowana z prawej strony boiska znalazła się w polu bramkowym Zagłębia. Mateusz Wróbel przy próbie strzału się z nią rozminął, a Dawid Bartos odważnym wejściem wyjaśnił sytuację i nie pozwolił na to, aby futbolówka dotarła pod nogi zamykającego
10' Rafał Bałecki z prawej strony boiska zagrał w pole karne do Krzysztofa Myśliwego, ale Marcin Suchański ruszył się z linii bramkowej i złapał piłkę.
9' Rafał Bałecki odebrał piłkę Krystianowi Odrobińskiemu, podał na prawo do Krzysztofa Myśliwego, a nasz najlepszy strzelec mierzył w prawy górny róg bramki Marcina Suchańskiego. Golkiper Tychów zdołał jednak zablokować piłce drogę do bramki.
5' Pierwszy strzał w meczu. Mirosław Wania z 20 metrów strzela nad bramką Macieja Gostomskiego.
4' Rzut rożny rozegrany nie najlepiej. Zagłębie traci piłkę pod polem karnym gości i aby uniknąć kontry szybko fauluje.
3' Po akcji Rafała Pietrzaka Zagłębie wywalczyło pierwszy rzut rożny.
1' gwizdek 18:03 Sędzia Artur Ciecierski dał sygnał do rozpoczęcia meczu. Zaczęli goście.
0' 18:02 Arkadiusz Kłoda tydzień temu rozegrał swój setny mecz ligowy w barwach Zagłębia. Dzisiaj z okazji tego jubileuszu otrzymał okolicznościowy puchar i podziękowania.
0' 17:55 "Jesteśmy ludźmi z pasją - Nie ma takiej opcji żeby zapał nasz miał zgasnąć" - napis o takiej treści zawisł na płocie przed sektorem Zagłębia.
0' 17:50 W myśl zasady "składu, który zremisował bezbramkowo ostatni mecz na wyjeździe" trener Miroslav Èopjak desygnował do gry taką samą jedenastkę, jaka wyszła w sobotę na stadionie Zawiszy. W składzie Tychów jest rodowity sosnowiczanin i wychowanek Zagłę
0' 17:40 Witamy ze Stadionu Ludowego. Zanosi się dzisiaj na rekord frekwencji w tej rundzie. Sektor gości wypełniony prawie w komplecie, na trybunie fanatyków Zagłębia też już jest więcej osób niż na ostatnich dwóch meczach. Trybuna koło krytej jest dzisiaj