2009-05-09, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stroje: czarne (4-4-2)
0:2(0:1)
Miedź Legnica

0:1 - Michał Ilków-Gołąb 12' 0:2 - Łukasz Zagdański 65'
18' Patryk Musiałowski 25' Wojciech Białek 48' Tomasz Szatan 77' Krzysztof Kotlarski 89' Wojciech Smarduch 94' Michał Ilków-Gołąb

Kibice: 0 (0) Sędziowie: Paweł Płoskonka - Zbigniew Siemiński, Andrzej Klich (Tarnów)

Sprawozdanie

Po raz czwarty tej wiosny coraz mniej liczna publiczność na Stadionie Ludowym musiała przełknąć gorycz porażki. Zagłębie przegrało 0:2 (0:1) z Miedzią Legnica, prowadzoną przez naszego byłego trenera Janusza Kudybę. W naszym zespole znowu było widoczne to, co w pierwszych spotkaniach tej rundy - niedokładność, trudność w stwarzaniu sobie sytuacji strzeleckich, a gdy one już sie przytrafiły, to brakowało wykończenia. Goście objęli prowadzenie w 12. minucie, gdy po podaniu Pawła Ochoty z bliska do bramki Zagłębia strzelił Michał Ilków-Gołąb. Ochota miał także udział przy drugim golu. W 65. minucie po jego akcji prawą stroną i podaniu Macieja Gostomskiego wprowadził wprowadzony na boisko 4 minuty wcześniej Łukasz Zagdański. Po końcowym gwizdku piłkarze Zagłębia znowu zostali pożegnani gwizdami i niezbyt miłymi okrzykami, a zespół Miedzi - tak, jak i drużynę Nielby Wągrowiec - pożegnały oklaski. Baraże o utrzymanie w II lidze zachodniej stają się, niestety, coraz bardziej realne.

94.0000
94' gwizdek Po 48 minutach i 40 sekundach gry kończy się II połowa meczu. Statystyki II połowy: strzały 7-3, strzały celne 1-2, faule 5-16, rzuty rożne 2-4, spalone 1-2, słupki i poprzeczki 1-0.
94' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Ilkowa-Gołębia.
90' Mecz zostaje przedłużony o 3 minuty.
89' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Smarducha za faul na Tomaszu Łuczywku.
88' Rzut wolny dla Zagłębia. Strzał Adriana Pajączkowskiego zostaje odbity przez Aleksandra Dżuldinowa, a dobitka Tomasza Łuczywka jest bardzo nieskuteczna.
83' zmiana Trzecia zmiana w Miedzi - Tomasz Kociszewski wchodzi na boisko za Patryka Musiałowskiego.
83' Rzut rożny dla Zagłębia, ale dlaczego po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego nikogo nie było na dalszym słupku?
78' Rzut wolny dla Zagłębia z linii pola karnego. Arkadiusz Kłoda trafia w mur, piłka trafia do Tomasza Łuczywka, który strzela w słupek, a Pavol Hústava z 7 metrów uderza wysoko nad pustą bramką.
77' żóta kartka Krzysztof Kotlarski ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.
76' Potężny strzał Michała Żółtowskiego z rzutu wolnego i Maciej Gostomski musiał wybić piłkę na rzut rożny.
75' zmiana Ostatnia zmiana w naszym zespole. Dawid Ryndak wszedł za Tomasza Szatana.
68' zmiana Mateusz Gawlik wchodzi na boisko za Pawła Łodygę.
65' gol - piłka nożna 0:2^;Kontra gości daje im drugą bramkę. Tym razem prawą stroną boiska uciekł Paweł Ochota. Zagrał w pole karne do Łukasza Zagdańskiego, który okazał się szybszy od Krzysztofa Bodzionego, posłał piłkę obok Macieja Gostomskiego. Futbolówka odbiła się od słupka i spadła już za linia bramkową.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Miedzi. Łukasz Zagdański zmienia Marcina Garucha.
60' Po podaniu Wojciecha Smarducha Patryk Musiałowski uderza po ziemi zza pola karnego. Piłka przechodzi około dwa metry od bramki.
56' Z lewej strony boiska prawą nogą dośrodkował Piotr Smolec, a Pavol Hústava uderzył głową po koźle trochę obok słupka.
52' Krzysztof Bodziony zagrał prostopadłe podanie do wchodzącego w pole karne Adriana Pajączkowskiego, ale szybszy był Aleksandr Dżuldinow.
51' Tomasz Łuczywek wrzucił piłkę za autu, do odbitej przed graczy Miedzi piłki doskoczył Tomasz Szatan, ale strzelił daleko od bramki.
48' żóta kartka Tomasz Szatan ukarany przez arbitra za faul na Adamie Kłaku.
47' gwizdek Po 46 minutach i 55 sekundach gry kończy się I połowa meczu. Statystyki I połowy: strzały 3-3, strzały celne 1-1, rzuty rożne 4-3, spalone 0-1, faule 9-12.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Pavol Hústava wchodzi na boisko za Rafała Pietrzaka.
44' Kolejny róg dla Miedzi i znowu arbiter uznał, że piłkarz gości faulował w walce o piłkę w polu karnym.
36' zmiana Pierwsza zmiana w naszym zespole. Piotr Smolec zmienia Michała Skórskiego.
35' Arkadiusz Kłoda wrzucił piłkę z prawej strony boiska. Bramkarz Miedzi uprzedził Krzysztofa Myśliwego, ale wypiąstkował piłkę w kierunku Adriana Pajączkowskiego, a ten uderzył nad poprzeczką.
30' Sprytnie rozegrany rzut wolny przez Zagłębie. Wydawało się, że nasi zawodnicy się pogubili, ale to chyba miało tak być. Rafał Pietrzak do Krzysztofa Bodzionego, ten oddaje do Arkadiusza Kłody, a po jego strzale, a może dośrodkowaniu Zagłębie ma kolejny róg.
28' Było blisko wyrównania. Po faulu na Krzysztofie Bodzionym sędzia dyktuje rzut wolny. Do piłki podchodzi Adrian Pajączkowski, wrzuca w pole karne, a zamykający akcję Tomasz Szatan z bliska strzela głową obok bramki.
25' żóta kartka Wojciech Białek obejrzał żółty kartonik za faul na Pawle Ochocie.
22' Paweł Ochota wydawał się być na spalonym, ale sędzia puścił grę i skończyło się rzutem rożnym dla gości, po którym arbiter dopatrzył się jakiegoś faulu zawodnika gości w naszym polu karnym.
18' żóta kartka Patryk Musiałowski ukarany żółtą kartką za faul na Adrianie Pajączkowskim.
17' Seria dwóch rzutów rożnych dla Zagłębia, jednak po dośrodkowaniach Krzysztofa Bodzionego nie udaje się oddać strzału.
12' gol - piłka nożna 0:1^;Zagłębie traci piłkę na połowie gości. Miedź przeprowadza kontratak. Z lewej strony boiska w pole karne zagrywa Paweł Ochota, a Michał Ilków-Gołąb pokonuje Macieja Gostomskiego.
10' Pierwszy róg dla Miedzi. Po dośrodkowaniu Michała Żółtowskiego zawodnicy Zagłębia wyjaśniają sytuację i jest okazja do kontry. Tomasz Szatan podaje prostopadle do Krzysztofa Bodzionego, który przed polem karnym został powstrzymay wślizgiem przez Adama Kłaka.
9' Pierwszy strzał w meczu. Po dośrodkowaniu Marcina Garucha z prawej strony boiska głową niecelnie strzelił Patryk Musiałowski.
1' gwizdek Mecz się rozpoczął. Zaczęli sosnowiczanie.
0' 16:50 Już za 10 minut rozpocznie się mecz pomiędzy Zagłębiem a Miedzią Legnica. Zapraszamy na naszą relację z tego spotkania.