Relacja II Liga - Grupa Zachodnia 2008/2009 - 28 runda
2009-05-02, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
0:0(0:0)

Kibice: 0 (0) Sędziowie: Zbigniew Zych - Cezary Wójcik, Kinga Seniuk (Lublin)

Zagłębie nie przedłużyło zwycięskiej serii spotkań, ale w czterech ostatnich meczach pod wodzą Piotra Pierścionka sosnowiczanie nie doznali porażki, a także nie stracili bramki. Nasz zespół miał przewagę w meczu z Unią Janikowo, ale nie udało się postawić kropki nad "i" i zdobyć bramki. Najlepsze sytuacje ku temu były w II połowie, gdy przewaga stawała się coraz większa. W 52. minucie po strzale głową Wojciecha Białka piłkę z lini bramkowej wybił Bartosz Komsta. W 64. minucie bramkarz Unii wygrał pojedynek sam na sam z Krzysztofem Bodzionym, a 5 minut był górą w podobnej sytuacji z Rafałem Pietrzakiem. Nasz zespół nacierał aż do końcowego gwizdka sędziego. Już w doliczonym czasie strzały z pola karnego oddawali Adrian Marek i Adrian Pajączkowski, ale obaj posłali piłkę nad poprzeczką.

96.0000
96' gwizdek Po 50 minutach i 25 sekundach gry kończy się II połowa meczu. Statystyki II połowy: strzały: 10-2, strzały celne 3-2, rogi 4-1, faule 5-5, spalone 2-0.
96' Adrian Pajączkowski strzela nad poprzeczką z lewej strony pola karnego.
94' Po podaniu Krzysztofa Bodzionego Adrian Marek z około 12 metrów strzela nad bramką gości.
93' zmiana Filip Jagielski zmienia Waldemara Kaźmierczaka.
91' Rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piłka trafia Wojciech Białka.
90' Mecz potrwa 3 minuty więcej.
89' Po zagraniu Krzysztofa Bodzionego Adrian Marek z około 18 metrów strzela obok bramki Unii.
85' zmiana Pavol Hústava zmienia Michała Filipowicza.
83' Drugi celny strzał Unii. Z około 20 metrów przymierzył Łukasz Kalinowski, a Maciej Gostomski bez większych trudności złapał piłkę.
80' Rzut wolny dla Zagłębia tuż zza narożnika pola karnego, ale Rafał Pietrzak fatalnie dośrodkował piłkę.
79' zmiana Adrian Marek wchodzi na boisko w miejsce Arkadiusza Kłody.
77' Z lewej strony boiska dośrodkował Waldemar Kaźmierczak i Maciej Gostomski zmuszony został do interwencji i uprzedzenia Łukasza Kalinowskiego.
76' Z rzutu rożnego ostro w pole bramkowe piłkę wrzuca Krzysztof Bodziony. Z futbolówką minął się bramkarz unii, a także Wojciech Białek i wyszła ona poza boisko.
75' Michał Skórski zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka odbiła się od pleców Tomasza Wawrzyniaka i wyszła na rzut rożny.
69' Michał Wróbel zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, doszedł do niej Rafał Pietrzak i w sytuacji sam na sam strzelił prosto w bramkarza Unii.
68' zmiana Michał Wróbel wchodzi w miejsce Tomasza Szatana.
64' Krzysztof Bodziony rozpędził się z piłką, minął dwóch rywali, wpadł w pole karne i strzelił prosto w ręce Michała Wróbla.
63' Po źle rozegranym rzucie rożnym Zagłębie organizuje kontrę. Krzysztof Myśliwy przeprowadził rajd przez pół boiska, zagrał w pole karne do Michała Filipowicza, ale nasz najlepszy strzelec w rundzie wiosennej nie potrafił oddać strzału.
62' Po dośrodkowaniu Łukasza Kalinowskiego z rzutu wolnego Maciej Mysiak strzela głową z bliskiej odległości i Maciej Gostomski wybija futbolówkę na róg.
60' Dwa rzuty rożne dla Zagłębia, ale po żadnym z nich nie udaje się oddać strzału na bramkę.
57' Krzysztof Bodziony strzelił zza pola karnego obok bramki Unii.
52' Najlepsza sytuacja dla Zagłębia w meczu! Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego z rzutu wolnego piłkę na środek pola karnego głową zagrywa Tomasz Balul, Wojciech Białek strzela głową na bramkę, a z linii bramkowej piłkę głową wybija Bartosz Komsta
50' Adrian Pajączkowski przedarł się lewą stroną boiska, z końcowej linii boiska zagrał do Krzysztofa Myśliwego, a ten z ostrego kąta posłał piłkę obok słupka.
46' gwizdek II część meczu się rozpoczęła.
46' gwizdek Po 46 minutach gry sędzia Zbigniew Zych kończy I połowę meczu. Statystyki I połowy: strzały 3-2, strzały celne 1-0, faule 11-5, rogi 3-0, spalone 2-0.
45' Pierwsza połowa zostaje przedłużona o minutę.
41' Krzysztof Myśliwy wykorzystał swoją szybkość, uciekł rywalom, minął bramkarza z boku pola karnego, próbował odegrać do stojącego przed pustą bramką Michała Filipowicza, ale w akcję wmieszał się Bartosz Wrzesiński i wybił piłkę.
31' Można to zapisać jako pierwszy celny strzał. Z około 22 metrów po ziemi kopnął piłkę Rafał Pietrzak, ale golkiper gości nie miał kłopotów z jej złapaniem.
28' Michał Skórski wpadł z piłką w pole karne, odegrał ją do Michała Filipowicza, ale jeden z rywali wygarnął piłkę spod nóg naszemu napastnikowi. Trochę kontrowersyjna sytuacja. Piłkarze Zagłębia mieli lekkie uwagi pod adresem sędziego.
27' Pierwszy strzał Unii. Zawodnicy Zagłębia pozostawili sporo swobody Bartoszowi Komście, który z okolicy narożnika pola karnego posłał piłkę w boczną siatkę.
24' Z prawej strony w pole karne zagrał Arkadiusz Kłoda, Rafał Pietrzak głową zgrał piłkę do Michała Filipowicza, a ten z około 10 metrów przy asyście rywala strzelił nad poprzeczką.
24' Rzut wolny dla Unii z okolicy środkowego koła. Mocno w pole karne piłkę wrzucił Łukasz Kalinowski, ale dobrze we własnym polu karnym interweniował Wojciech Białek.
23' Trzeci róg dla Zagłębia. Tym razem do piłki podszedł Tomasz Szatan, zagrał po ziemi, rywale przejęli piłkę, ale tylko na chwilę, bo odzyskał ją Krzysztof Myśliwy, jednak niedokładnie dośrodkował.
20' Z narożnika boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski, a stojącym przy bliższym słupku Bartosz Wrzesiński wybił piłkę poza pole karne.
20' Trochę przekombinowany rzut wolny przez Zagłębie, ale Arkadiuszowi Kłodzie udało się oddać dośrodkowanie, po którym piłkę na róg wybił Maciej Mysiak.
13' Pierwszy strzał w meczu. Z około 20 metrów mocno uderzył Tomasz Szatan i piłka otarła się o boczną siatkę.
13' Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia. Wrzucał Rafał Pietrzak, ale nieco za mocno.
12' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu Rafała Ceglińskiego na Rafale Pietrzaku. W pole karne dośrodkował Krzysztof Bodziony, a sytuację wyjaśnił Tomasz Warczachowski.
6' Na razie mecz przebiega w leniwej atmosferze. Kibice ożywili się tylko, gdy pani sędzia Kinga Seniuk podniosła chorągiewkę i pokazała, że na spalonym jest Michał Filipowicz.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz. Zaczęli goście.
0' 16:50 Witamy ze Stadionu Ludowego. Za chwilę rozpocznie się mecz Zagłębia z Unią Janikowo. W porównaniu z ostatnim meczem w składzie Zagłębia są dwie zmiany - za Michała Wróbla do pierwszej jedenastki wrócił Arkadiusz Kłoda, a w miejsce Tomasza Łuczywka wystąpi Rafał Pietrzak. Kłopoty kadrowe dotknęły drużynę Unii. W pierwszym składzie gra aż 5 młodzieżowców, a na ławce rezerwowych jest tylko 3 graczy.