2009-04-25, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu: Zielona Góra
Lechia Zielona Góra
0:2(0:1)

0:2 - Michał Filipowicz 18' 0:2 - Michał Filipowicz 68'
49' Michał Sucharek 56' Tomasz Szatan

Kibice: 300 (0) Sędziowie: Grzegorz Nawodziński - Jacek Stasiak, Sebastian Basiejko (Koszalin)

3 mecze, 7 punktów, 0 straconych bramek - taki jest dorobek Zagłębia po powrocie na ławkę trenera Piotra Pierścionka. Sosnowiczanie pokonali dzisiaj w wyjazdowym meczu Lechię Zielona Góra 2:0, a obie bramki dla Zagłębia zdobył Michał Flipowicz, a gdy on trafia to siatki rywali, to nasz zespół zdobywa komplet punktów - tak było w Toruniu, w meczu ze Ślęza Wrocław i dzisiaj na stadionie Lechii. Pierwszą bramkę Filipowicz strzelił w 18. minucie gdy po długim podaniu Adriana Pajączkowskiego przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzelił pod poprzeczkę bramki Rafała Dobrolińskiego. W 68. minucie Filipowicz zachował najwięcej zimnej krwi, gdy w polu karnym Lechii powstało zamieszanie po rzucie rożnym i po podaniu Wojciecha Białka po raz kolejny umieścił piłkę w siatce. Zagłębie miało jeszcze kilka sytuacji strzeleckich, ale znowu zawodziło wykończenie akcji. W końcówce trener Piotr Pierścionek desygnował do gry w ataku nawet stopera Adriana Marka.

93.0000
93' gwizdek Po 48 minutach gry sędzia kończy II połowę spotkania. Zagłębie wygrywa w Zielonej Górze 2:0. Statystyki II połowy: strzały 5-11, strzały celne 3-4, faule 5-5, rzuty rożne 3-2
90' Mecz potrwa o 3 minuty dłużej.
90' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Bodzionego Michał Wróbel główkuje nad poprzeczką.
89' Ładna akcja dwóch naszych młodzieżowców - Rafał Pietrzak zagrywa piętą do Dawida Ryndak, a Ryndak z pierwszej piłki z około 30 metrów strzela nad poprzeczką.
88' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Dawid Ryndak wchodzi za Krzysztofa Myśliwego.
83' zmiana Strzelec dwóch bramek Michał Filipowicz schodzi z boiska, a na ostatnie minuty do gry wchodzi Adrian Marek.
76' Krzysztof Myśliwy przedarł się lewą stroną w pole karne i strzelił z ostrego kąta, ale tym razem chyba lepiej byłoby podać, bo jego strzał nie sprawił większych kłopotów bramkarzowi.
75' Była szansa na trzecią bramkę, ale Adrian Pajączkowski zamiast strzelać podawał do o wiele gorzej ustawionego Krzysztofa Myśliwego.
75' zmiana Rafał Pietrzak wchodzi za Tomasza Szatana.
74' Po rzucie rożnym dla Lechii piłka trafia do Pawła Wojciechowskiego, który z kilku metrów strzela bardzo nieudanie.
70' Kąśliwy strzał Łukasza Kaczorowskiego. Piłka zmierzała do bramki Zagłębia, ale na rzut rożny wyekspediował ją Maciej Gostomski.
68' gol - piłka nożna 0:2^;Po rzucie rożnym wykonanym przez Adriana Pajączkowskiego w polu karnym Lechii powstało zamieszanie. Piłka trafiła pod nogi Wojciecha Białka, ten odegrał do Michała Filipowicza, który z około 8 metrów strzelił pod poprzeczkę bramki Lechii.
67' Michał Filipowicz wycofał piłkę do Tomasza Łuczywka, a ten potężnie uderzył z około 20 metrów i Rafał Dobroliński musiał interweniować i wyciągnął piłkę z okienka na rzut rożny.
62' zmiana Ostatnia zmiana w szeregach Lechii - Łukasz Sobczak wchodzi za Andrzeja Dorniaka.
61' Marcin Żebrowski podał w pole karne do Łukasza Kaczorowskiego, ten oddał strzał z około 12 metrów, a Maciej Gostomski odbił piłkę prawą nogą.
59' Krzysztof Myśliwy już minął bramkarza, ale miał bardzo niewygodną pozycję strzelecką, zdołał co prawda posłać piłkę w stronę bramki, ale Michał Sucharek spokojnie ją wybił sprzed linii bramkowej.
56' żóta kartka Tomasz Szatan chyba powiedział sędziemu, że sędzia jest nieudolny, albo coś w tym stylu i zobaczył żółtą kartkę. Faktem jednak jest, że sędzia jest słaby i nie bardzo się nadaje do swojego fachu. Zawodnicy Lechii skaczą po plecach naszym zawodnikom, a sędzia w ogóle nie reaguje. W końcu Tomek Szatan nie wytrzymał.
55' Krzysztof Bodziony podaje do Krzysztofa Myśliwego, a ten strzela z okolicy narożnika pola karnego i posyła piłkę obok słupka bramki gospodarzy.
50' Róg dla Lechii. Po dośrodkowaniu Adriana Jeremicza próbuje strzelać Marcin Żebrowski, ale blokuje go Michał Skórski i jest kolejny korner, po którym pewnie interweniuje Maciej Gostomski.
49' żóta kartka Michał Sucharek zobaczył żółtą kartkę za faul na Krzysztofie Bodzionym.
49' gwizdek Po 48 minutach i 20 sekundach gry kończy się I połowa meczu. Statystyki I połowy: strzały 4-3, strzały celne 3-2, faule 0-14, spalone 2-0, rzuty rożne 1-2.
49' Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy. Maciej Gostomski był naciskany przez rywali, ale zdołał wypiąstkować piłkę poza pole karne.
48' Rzut wolny dla Lechii i blisko było bramki samobójczej, bo Wojciech Białek interweniował bardzo pechowo i po jego kiksie piłka przeleciała tuż nad bramką Zagłębia.
47' Łukasz Kaczorowski uderzył zza pola karnego i piękną interwencją popisuje się Maciej Gostomski. Po chwili jeszcze Adrian Jeremicz próbuje dobijać, ale strzał zostaje od razu zablokowany przez Wojciecha Białka.
46' gwizdek Rozpoczęła się II część meczu.
46' zmiana Łukasz Kaczorowski wszedł na boisko w miejsce Mirosława Topolskiego.
45' Pierwsza połowa potrwa jeszcze 3 minuty.
45' Filip Kiliński strzela z 20 metrów. Uderzenie jest bardzo słabe, piłka leniwie toczy się po murawie i Maciej Gostomski bez trudu ją łapie - tzn. piłkę, a nie murawę.
43' Krzysztof Myśliwy zagrał prostopadłą piłkę do Krzysztofa Bodzionego, ale ten lekko przekombinował, bo chyba powinien strzelać, a próbował jeszcze dogrywać do Michała Filipowicza. Piłka padła łupem zielonogórskiej defensywy.
40' zmiana Michał Zawadzki wszedł na boisko za kontuzjowanego Mateusza Świniarka.
38' Krzysztof Myśliwy wygrał starcie o piłkę z Mateuszem Świniarkiem i mógł wjeżdżać w pole karne z piłką, jednak Świniarek padł na murawę i zaczął wyć z bólu - to chyba jakaś poważna kontuzja. Myśliwy zachował się fair i słysząc zwijającego się z bólu rywala wybił piłkę na aut.
33' Znowu długie podanie Tomasza Łuczywka, tym razem do Krzysztofa Myśliwego, a ten oddaje niesygnalizowany strzał w krótki róg. Rafał Dobroliński wybija piłkę na drugu rzut rożny dla Zagłębia.
25' Po prostopadłym podaniu Adriana Jeremicza błąd popełnili obrońcy Zagłębia i przed szansą zdobycia bramki stanął Mirosław Topolski, ale w dogodnej sytuacji strzelił prosto w Macieja Gostomskiego. To była jak do tej pory najlepsza szansa Lechii.
23' Kolejna akcja Jakuba Jasińskiego prawą stroną boiska i kolejne dośrodkowanie - Maciej Gostomski pewnie wychodzi do piłki i ją łapie.
22' Mogło być 0:2! Goście zgubili piłkę w środku boiska. Michał Filipowicz ją przejął i natychmiast podał do wbiegającego w pole karne Krzysztofa Bodzionego, ale Rafał Dobroliński odważnie interweniował na linii pola karnego i przejął piłkę. Szkoda, że Filipowicz nie podał do Krzysztofa Myśliwego, bo ten jest szybszy od Bodzionego i pewnie przejąłby piłkę. No ale mówi się trudno i gramy dalej.
21' Krzysztof Myśliwy wywalczył pierwszy róg dla naszego zespołu, ale Krzysztofowi Bodzionemu nie bardzo wyszło dośrodkowanie.
18'
18' gol - piłka nożna 0:2^;0:1^;Adrian Pajączkowski z własnej połowy zagrał długą piłkę do Michała Filipowicza, a nasz najlepszy strzelec w rundzie wiosennej przyjął piłkę na klatkę piersiową, spojrzał w stronę bramkarza i uderzył pod poprzeczkę, nie dając żadnych szans do obrony - piękny strzał i kapitalna asysta.
17' Zagłębie też postanowiło przeprowadzić natarcie prawą stroną boiska. Krzysztof Bodziony podał do Michała Wróbla, ten odegrał do Krzysztofa Myśliwego, a nasz najlepszy strzelec z pierwszej piłki uderzył obok słupka.
15' Jakub Jasiński znowu zaszalał na prawej flance. Minął dwóch rywali, zagrał na 7. metr do Marcina Żebrowskiego, ale ten na nasze szczęście nie trafił czysto w piłkę, tylko trochę skiksował.
15' Jakub Jasiński dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne Zagłębia, a Wojciech Białek wygrał główkowy pojedynek z Marcinem Żebrowskim.
13' Znowu kontra Zagłębia po przejęciu piłki pod władnym pole karnym. Tym razem piłkę odzyskał Tomasz Szatan, podał do Adriana Pajączkowskiego, ten zagrał do Krzysztofa Myśliwym, ale Myśliwy przegrał starcie z Mateuszem Świniarkiem.
11' Kontra Zagłębia. Po przejęciu piłki przez Tomasza Łuczywka Michał Filipowicz zagrał prostopadłą piłkę do Krzysztofa Myśliwy, który wpadł lewą stroną w pole karne, minął obrońcę, z ostrego kąta odegrał do tyłu, ale tam za akcją nie podążył żaden z jego kolegów.
4' Zza pola karnego po ziemi uderzał Andrzej Dorniak, a Maciej Gostomski spokojnie złapał wolno toczącą się piłkę.
1' gwizdek Zaczął się mecz. Grę rozpoczęli gospodarze, jak przystało na zespół z Zielonej Góry, grający w zielonych koszulkach.
0' 15:55 Witamy ze stadionu w Zielonej Górze. Już za chwilę rozpocznie się mecz pomiędzy miejscową Lechią a Zagłębiem Sosnowiec.