2009-04-22, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stroje: czarne (4-4-2)
1:0(1:0)
Ślęza Wrocław

1:0 - Michał Filipowicz 39'
24' Arkadiusz Kłoda 31' Rafał Brusiło 94' Arkadiusz Kłoda 94' Arkadiusz Kłoda

Kibice: 1200 (0) Sędziowie: Paweł Raczkowski - Marcin Lisowski, Maciej Obukowicz (Warszawa)

Sprawozdanie

Seria czterech meczów bez zwycięstwa, czterech kolejnych porażek na Stadionie Ludowym oraz trzech meczów bez zdobytej bramki została w końcu przerwana. Zagłebie pokonało dzisiaj na własnym boisku Ślęzę Wrocław 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 39. minucie meczu Michał Filipowicz. Po dalekim wybiciu piłki przez Macieja Gostomskiego niezbyt pewnie interweniował naciskany przez Krzysztofa Myśliwego Paweł Jędrysiak, zgubił piłkę i Myśliwy odegrał ją do Michała Filipowicza, a ten zza pola karnego trafił do opuszczonej przez golkipera bramki. Nasz zespół miał sporą przewagę, ale nie potrafił jej udokumentować zdobyciem kolejnej bramki, chociaż było ku temu kilka okazji. Jednobramkowe prowadzenie sprawiało, że kibice do końca drżeli o wynik, ale ostatecznie sosnowiczanie wywalczyli tak bardzo oczekiwane 3 punkty.

95.0000
95' gwizdek Po 49 minutach i 15 sekundach sędzia kończy II połowę. Statystyki II połowy: strzały 5-1, strzały celne 4-0, faule 9-9, rzuty rożne 6-4, spalone 2-1.
94' czerwona kartka Arkadiusz Kłoda opuszcza boisko
94' żóta kartka Druga żółta kartka dla Arkadiusza Kłody za faul na Łukaszu Szczepaniaku.
92' Rzut wolny dla Ślęzy. Po złym dośrodkowaniu Roberta Rosińskiego Maciej Gostomski spokojnie odprowadza piłkę wzrokiem.
90' Mecz potrwa jeszcze 4 minuty.
90' Kontra Zagłębia. Po solowej akcji Krzysztof Myśliwy uderza z linii pola karnego - Paweł Jędrysiak paruje piłkę na róg.
89' Myśliwy strzelił zza pola karnego - Jędrysiak pewnie interweniował.
88' Krzysztof Myśliwy wykorzystał błąd obrony Ślęzy, wyskoczył zza pleców Zbigniewa Wójcika, strzelił w stronę bramki, ale Paweł Jędrysiak zdołał trącić piłkę na róg.
86' Kolejna solowa akcja Krzysztofa Myśliwego. Przebiegł z piłką chyba ze 30 metrów i w końcu powstrzymał go bramkarz gości.
82' zmiana Ostatnia zmiana w naszym zespole - Adrian Marek zmienia Wojciecha Białka.
81' zmiana Dawid Ryndak zmienia Rafała Pietrzaka.
80' Pierwszy strzał Ślęzy w II połowie. Z woleja zza pola karnego strzela Tomasz Zieliński, ale trafia tylko w reklamy.
75' zmiana Dwie zmiany w Ślęzie - Paweł Kowal i Ernest Balicki opuszczają plac gry, a wchodzą Bartosz Szepeta i Tomasz Zieliński.
73' Zagłębie miało dwa rzuty rożne, ale oba fatalnie rozegrane. Po dośrodkowaniach na dalszy słupek nikt nie zamykał akcji.
69' zmiana Michał Wróbel wchodzi na plac gry za Tomasza Szatana
67' zmiana Kamil Pyzłowski wchodzi na boisko w miejsce Jakuba Rejmera.
66' Rzut wolny dla gości. Po dośrodkowaniu Roberta Rosińskiego w powietrznej walce ucierpieli Maciej Gostomski i Tomasz Balul. Piłka wpada do bramki, ale już po gwizdku oznajmiającym spalonego.
63' Krzysztof Myśliwy podaje do Tomasza Łuczywka, którego przy próbie strzału zablokował Zbigniew Wójcik i mamy rzut rożny.
61' Po podaniu Krzysztofa Myśliwego strzelał Michał Filipowicz, ale piłkę, która już minęła Pawła Jędrysika wybija Rafał Brusiło
59' Rzut wolny dla gości, ale Robert Rosiński fatalnie dośrodkował i piłka opuściła boisko.
52' Solowa akcja Krzysztofa Myśliwego. Wpadł prawą stroną w pole karne, minął dwóch rywali i strzelił w boczną siatkę.
48' Składna akcja Zagłębia, ale zabrakło wykończenia. Tomasz Szatan zagrał na lewą stronę do Tomasza Łuczywka, ten dośrodkował w pole bramkowe, ale Krzysztof Bodziony nie zdołał oddać strzału.
47' gwizdek Po 46 minutach i 30 sekundach Paweł Raczkowski kończy I połowę spotkania. Statystyki I połowy: strzały 8-3, strzały celne 3-1, faule 8-7, rzuty rożne 4-1, spalone 1-1.
46' gwizdek Druga połowa spotkania właśnie się rozpoczęła.
45' Pierwsza połowa potrwa o minutę dłużej.
39' gol - piłka nożna 1:0^;W końcu Zagłębie przełamało swoją niemoc strzelecką! Maciej Gostomski wyszedł na 20. metr, aby przerwać akcję gości. Dalekim wykopem posłał piłkę w stronę bramki gości. Paweł Jędrysiak wyszedł na skraj pola karnego, aby uprzedzić Krzysztofa Myśliwego i przy interwencji wypuścił piłkę z rąk (może obawiając się tego, że już jest poza polem karnym). Myśliwy podał do Michała Filipowicza, a ten strzelił z około 20 metrów po ziemi, tuż przy słupku.
34' Po prostopadłym podaniu Roberta Rosińskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Łukasz Szczepaniak, ale na szczęście Maciej Gostomski udanie interweniował i wypiąstkował piłkę w bok.
31' żóta kartka Rafał Brusiło został ukarany żółtą kartką za faul na Michale Filipowiczu.
30' Były zawodnik Zagłębia Robert Rosiński przymierzył z ponad 30 metrów, ale kopnął lewą nogą wysoko nad bramką.
24' żóta kartka Arkadiusz Kłoda ujrzał żółty kartonik za faul na Jakubie Rejmerze.
23' Rafał Pietrzak przeprowadził akcję lewą stroną, zagrał do Michała Filipowicza, który natychmiast odegrał do wbiegającego Krzysztofa Myśliwego, a ten uderzył z pierwszej piłki, ale był to bardzo zły strzał
21' Rafał Pietrzak zdecydował się na strzał z około 35 metrów, ale nie trafił w światło bramki.
19' Krzysztof Myśliwy zakręcił Konradem Kątnym, strzelił z lewej strony pola karnego i bramkarz gości znowu zmuszony został do wybicia piłki na róg.
18' Krzysztof Myśliwy minął dwóch rywali, strzelił w stronę bramki Ślęzy, niezbyt pewnie interweniował Paweł Jędrysiak i gdyby Michał Filipowicz szybciej ruszył do piłki do mógł mieć okazję do strzału na pustą bramkę, jednak uprzedził go obrońca.
17' Z przeciwległej strony boiska dośrodkował Krzysztof Bodziony, a Krzysztof Myśliwy chyba został trochę oślepiony słońcem i dotknął piłkę ręką.
17' Po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka Konrad Kątny uprzedził Krzysztofa Myśliwego i wybił piłkę na kolejny korner.
16' Michał Filipowicz strzelił zza pola karnego i Paweł Jędrysiak musiał wybijać piłkę na rzut rożny.
15' Tomasz Łuczywek wrzucił piłkę z autu. Krzysztof Myśliwy przyjął ją na klatkę piersiową, obrócił się, przymierzył z woleja i minimalnie przestrzelił.
9' Arkadiusz Kłoda przedarł się prawą stroną boiska, zagrał do Michała Filipowicza, ale ten przy próbie strzału został zablokowany przez Zbigniewa Wójcika.
3' Paweł Kowal dograł piłkę z prawej strony boiska w pole karne do Ernesta Balickiego, a ten oddał niecelny strzał.
2' Pierwszy strzał w meczu. Z ostrego kąta uderzał Tomasz Szatan, ale chyba trochę niepotrzebnie i może lepiej byłoby podać do kogoś innego.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz pomiędzy Zagłębiem a Ślęzą. Zaczęli goście.
0' 16:55 W porównaniu ze składem z Kołobrzegu w naszym składzie jest jedna zmiana - w miejsce Bartłomieja Sochy wystąpi Michał Filipowicz.
0' 16:40 Witamy ze Stadionu Ludowego. Już wkrótce rozpocznie się mecz pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Ślęzą Wrocław.