2009-03-28, 15:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stroje: czarne (4-4-2)
1:2(1:0)
Polonia Słubice

1:0 - Krzysztof Myśliwy 9' 1:1 - Lilo 46' 1:2 - Paweł Posmyk 73'
48' Paweł Timoszyk 59' Michał Filipowicz 68' Mateusz Machaj 73' Paweł Posmyk 92' Lilo

Kibice: 2000 (0) Sędziowie: Jacek Małyszek - Michał Mrozowski, Łukasz Maj (Lublin)

Sprawozdanie

Zagłębie przegrało po raz trzeci z rzędu na Stadionie Ludowym. Po Pogoni Szczecin i Rakowie Częstochowa ze zwycięstwa w Sosnowcu mogli cieszyć się piłkarze zajmującej do dzisiaj ostatnie miejsce w tabeli Polonii Słubice. Goście już od początku meczu ruszyli do ataków, ale Zagłębie szybko zdołało przeprowadzić akcję dającą bramkę. W 9. minucie po dośrodkowaniu Piotra Smolca piłkę głową do bramki gości skierował Krzysztof Myśliwy. Sosnowiczanie dowieźli prowadzenie do końca I połowy, chociaż gra była bardzo słabiutka. Już 40 sekund po wznowieniu gry Polonia doprowadziła do wyrównania. Po akcji Mateusza Machaja lewą stroną boiska i dośrodkowaniu w pole karne piłka trafiła do Brazylijczyka Lilo, a ten strzelił nie do obrony. Zagłębie starało się po raz kolejny wyjść na prowadzenie, ale grało na tyle słabo, że nie potrafiła stworzyć dobrej akcji pod bramką Polonii. Za to goście grali coraz lepiej i swoją dobrą postawę udokumentowali w 73. minucie. Piłka trochę przypadkowo spadła pod nogi Pawła Posmyka, a ten uderzył zza pola karnego przy słupku bramki Zagłębia. Mimo desygnowania do gry aż 4 nominalnych napastników sosnowiczanie nie byli w stanie doprowadzić choćby do wyrównania. Po raz pierwszy w historii Zagłębie uległo Polonii Słubice, a zawodnicy schodząc do szatni musieli się nasłuchać wielu gorzkich słów od kibiców.

95.0000
95' gwizdek Po 49 minutach i 15 sekundach kończy się II połowa meczu. Kompromitacja - Zagłębie przegrywa z ostatnim zespołem ligi. Statystyki II połowy: strzały 4-6, strzały celne 1-2, faule 3-7, spalone 2-3, rogi 4-5.
94' zmiana Ostatnia zmiana w Polonii - Adrian Kochanek wchodzi za Pawła Posmyka.
92' Krzysztof Myśliwy strzela płasko z 20 metrów. Piłkę bez problemów łapie Dawid Kręt.
92' żóta kartka Lilo ukarany żółtą kartką za wykopanie piłki po gwizdku.
90' Mecz potrwa jeszcze 4 minuty.
90' Lilo przebiegł z piłką pół boiska, ale gdy wpadł w pole karne, to już zepsuł akcję i strzelił wysoko nad bramką.
89' zmiana Michał Wawszczak wchodzi na boisko w miejsce Krzysztofa Piskuły.
88' Z rzutu rożnego dośrodkował Krzysztof Bodziony, ale zbyt mocno i piłka wyszła poza końcową linię boiska.
87' Krzysztof Myśliwy zagrywa w pole bramkowe do Bartłomieja Sochy, a ten przy strzale jest zablokowany przez Mariusza Szyszkę i będzie róg.
86' Paweł Posmyk zagrywa z prawej strony boiska do Lilo, a ten uderza wysoko nad poprzeczką.
85' Z 20 metrów nad bramką Zagłębia strzela Krzysztof Piskuła.
85' Od kilku minut Zagłębie próbuje doprowadzić do wyrównania, ale starania do niczego nie prowadzą.
76' zmiana Pavol Hústava wszedł na boisko za Adriana Pajączkowskiego i mamy w tej chwili w składzie czterech nominalnych napastników.
73' żóta kartka Strzelec bramki tam bardzo się cieszył z jej strzelenia, że z radości zdjął koszulkę i obejrzał żółtą kartkę.
73' gol - piłka nożna 1:2^;Trochę przypadku było w tym, ale niestety padł gol dla Polonii. Po strzale Andrzeja Matwijowa piłka odbija się od dwóch graczy Polonii, trafia pod nogi Pawła Posmyka, a ten uderza po ziemi zza pola karnego tuż przy słupku bramki Macieja Gostomskiego.
72' Po akcji Lilo goście mieli szansę na drugą bramkę, ale Krzysztof Piskuła zamiast strzelać z dystansu wdał się w niepotrzebny drybling i stracił piłkę.
70' Z lewej strony boiska dośrodkował Marcin Warcholak, a Adrian Pajączkowski uprzedził Mateusza Machaja i wybił piłkę na rzut rożny.
69' zmiana Bartłomiej Socha wchodzi na boisko za Tomasza Łuczywka.
68' żóta kartka Mateusz Machaj ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu wolnego.
62' Tomasz Szatan podaje na 16. metr do Michała Filipowicza, który decyduje się na strzał z pierwszej piłki, ale uderza zbyt lekko, a na dodatek niecelnie.
61' zmiana Pierwsza zmiana w naszym zespole. Krzysztof Bodziony zmienia Piotra Smolca.
60' Krzysztof Myśliwy zagrywa prostopadłą górną piłkę do wbiegającego w pole karne Adriana Pajączkowskiego, ale szybszy i przede wszystkim wyższy od niego okazuje się Dawid Kręt.
59' żóta kartka Michał Filipowicz ukarany za faul na Andrzeju Matwijowie.
58' Michał Filipowicz z lewej strony pola karnego podaje do Tomasza Szatana, który próbuje uderzyć z powietrza, jednak nie trafia w światło bramki.
55' Prostopadła piłka zagrana płasko w pole karne do Krzysztofa Myśliwego, ale szybszy był Dawid Kręt.
54' zmiana Marcin Warcholak wszedł na boisko za Łukasza Janczarka.
52' Rzut wolny dla Zagłębia. Piłkę dośrodkował Adrian Pajączkowski, a w polu bramkowym futbolówka najpierw odbiła się od murawy, a potem wpadła w ręce Dawida Kręta.
49' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego z rzutu rożnego piłka trafia do Tomasza Łuczywka, który z narożnika pola karnego mocno uderza z pierwszej piłki i futbolówka mija spojenie słupka z poprzeczką o centymetry.
48' żóta kartka Żółta kartka dla Pawła Timoszyka za faul na Tomaszu Łuczywku.
48' gwizdek Po 47 minutach i 8 sekundach kończy się I połowa meczu. Statystyki I połowy: strzały 4-4, strzały celne 1-1, faule 7-6, rzuty rożne 2-4, spalone 2-3.
46' gol - piłka nożna 1:1^;Zaledwie 40 sekund po wznowieniu gry Polonia zdobywa wyrównującą bramkę. Po rajdzie Mateusza Machaja lewą stroną boiska piłka trafia do Lilo, który zamknął akcję i strzelił z pierwszej piłki w dolny róg bramki Zagłębia.
46' gwizdek Zaczynamy drugą część meczu, do której obie drużyny przystępują bez zmian w składach.
45' Pierwsza połowa zostaje przedłużona o 2 minuty.
45' Dośrodkowaną przez Krzysztofa Piskułę piłkę pewnie złapał Maciej Gostomski.
45' Po akcji Mariusza Szyszki Polonia Słubice wywalczyła czwarty rzut rożny.
38' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Piłkę dośrodkował Adrian Pajączkowski. Dawid Kręt miał kłopoty z jej złapaniem i wypuścił pod nogi Wojciech Białka, ale ten walcząc z dwoma rywalami upadł. Arbiter bardzo stanowczym ruchem nakazał jednak grać dalej i o karnym nie było mowy.
33' Michał Skórski zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów z pierwszej piłki. Trochę nie bardzo wyszło.
28' Z prawej strony boiska dośrodkował Paweł Timoszyk, głową uderzał Krzysztof Piskuła, a piłkę w ostatniej chwili zablokował i wybił na rzut rożny Tomasz Balul.
25' Do piłki odbitej z pola karnego doskoczył Krzysztof Myśliwy i z około 18 metrów z pierwszej piłki strzelił nad poprzeczką.
25' Drugi korner dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piłka pada łupem defensywy Polonii.
24' Goście próbują za wszelką cenę wyrównać, ale ich starania od jakiegoś czasu są niweczone przez dobrze zastawiane przez Zagłębie pułapki ofsajdowe.
16' Zagłębie wywalczyło pierwszy rzut rożny. Do ustawionej w narożniku piłki pobiegł Tomasz Łuczywek, dośrodkował w pole karne, a po uderzeniu głowa Krzysztofa Myśliwego piłka minęła bramkę.
12' Adrian Pajączkowski w pojedynku z Lilo chyba wybił mu piłkę i skierował ponad bramkę Zagłębia. Tak się nam przynajmniej wydawało, ale sędzia miał inne zdanie i nakazał wznowić grę od bramki Macieja Gostomskiego, co się nie spodobało graczom ze Słubic.
9' gol - piłka nożna 1:0^;Pierwsza składna akcja Zagłębia. Prawą stroną z piłką pognał Piotr Smolec, dośrodkował na 5. metr do Krzysztofa Myśliwego, a ten skierował piłkę głową do bramki gości.
5' Z rzutu rożnego dośrodkował Krzysztof Piskuła, a przy próbie przyjęcia piłka daleko odskoczyła od nogi Michała Benkowskiego.
4' Po dośrodkowaniu Mateusza Machaja piłkę na drugi róg dla Polonii wybija Adrian Pajączkowski.
2' Podanie do wybiegającego Piotra Smolca, sędzia zasygnalizował spalonego, ale raczej się pomylił, co nie spodobało się kibicom.
1' Już po 25 sekundach gry goście wywalczyli pierwszy rzut rożny, ale nic z niego sensownego nie ugrali.
1' gwizdek Mecz pomiędzy Zagłębiem a Polonią właśnie się rozpoczął. Zaczęli goście!
0' 15:25 Witamy ze Stadionu Ludowego, gdzie już za kilka chwil rozpocznie się mecz pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Polonią Słubice.