2009-03-14, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stroje: czarne (4-4-2)
0:1(0:0)
Raków Częstochowa

0:1 - Piotr Bański 47'
14' Dawid Jankowski 30' Piotr Mastalerz 36' Piotr Smolec 51' Maksymilian Rogalski 57' Adrian Marek 73' Bartosz Gliński

Kibice: 4000 (800) Sędziowie: Michał Woś - Andrzej Kozłowski, Andrzej Kucharski (Zamość)

Sprawozdanie

W pierwszym wiosennym meczu na Stadionie Ludowym Zagłębie uległo Rakowowi Częstochowa 0:1 (0:0). Jedyna bramka w meczu padła w 47. minucie spotkania, gdy po dośrodkowaniu Maksymiliana Rogalskiego z rzutu rożnego piłkę a podbramkowym zamieszaniu wepchnął do bramki Piotr Bański. 9 minut później mogło być 0:2, ale Artur Lenartowski nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul Adriana Marka na Maksymilianie Rogalskim. Zagłębie w końcówce próbowało doprowadzić do wyrównania, ale nie wykorzystało dwóch znakomitych sytuacji. W 78. minucie po strzale Wojciecha Białka piłkę z linii bramkowej wybił Przemysław Korytkowski, a 10 minut później po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka z rzutu wolnego Krzysztof Pyskaty obronił strzał głową Grzegorza Dorobka.

96.0000
96' gwizdek Po 50 minutach i 17 sekundach gry kończy się II połowa. Statystyki II połowy: strzały 6-6, strzały celne 3-4, faule 15-10, rzuty rożne 3-2, spalone 1-0.
94' Rzut wolny dla Zagłębia, ale Rafał Pietrzak zamiast strzelać podał piłkę prosto w ręce Krzysztofa Pyskatego.
93' Maksymilian Rogalski decyduje się na strzał z około 25 metrów, ale bardzo niecelnie uderza.
90' Sędzia dolicza 5 minut.
87' Rzut wolny dla Zagłębia z okolicy narożnika boiska. Do piłki podchodzi Rafał Pietrzak, dośrodkowuje na 5. metr, głową strzela Grzegorz Dorobek, ale kolejną dobra interwencją popisuje się Krzysztof Pyskaty.
85' zmiana Kamil Witczyk wchodzi za Artura Lenartowskiego.
84' Maksymilian Rogalski wpadł w pole karne, uderzył z około 13 metrów, ale na posterunku był Maciej Gostomski.
81' W akcie desperacji Rafał Pietrzak zdecydował się na silny strzał z dystansu, ale piłka przeleciała daleko od bramki.
78' Zawodnicy Rakowa od dobrych kilku minut wykorzystują każdą okazję, żeby sobie poleżeć na podgrzewanej murawie Stadionu Ludowego. Pewnie dlatego, że u siebie nie mają takich luksusów.
78' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z rzutu rożnego z bliska strzela zamykający akcję Wojciech Białek i trafia w twarz stojącego na linii bramkowej Przemysława Korytkowskiego.
76' zmiana Pavol Hústava zmienia Adriana Pajączkowskiego
73' żóta kartka Bartosz Gliński obejrzał żółty kartonik za faul na Adrianie Pajączkowskim.
65' zmiana Krzysztof Bodziony wchodzi na boisko za Tomasza Łuczywka.
60' zmiana Bartosz Gliński wchodzi na boisko za Piotra Bańskiego.
58' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego z rzutu wolnego było blisko zdobycia bramki, ale defensorzy Rakowa zażegnali niebezpieczeństwa i wybili piłkę na pierwszy róg dla sosnowiczan.
57' zmiana Dawid Ryndak wchodzi na boisko za Piotra Smolca.
57' żóta kartka Adrian Marek chyba powiedział sędziemu o jedno słowo za dużo i został ukarany żółtą kartką.
56' Rzut karny dla Rakowa po faulu Adriana Marka na Maksymilianie Rogalskim. Do piłki podchodzi Artur Lenartowski i nie trafia w światło bramki. Piłka ociera się o słupek i wychodzi poza boisko.
53' Po dośrodkowaniu Maksymiliana Rogalskiego z rzutu rożnego piłkę łapie Maciej Gostomski.
53' Po błędzie Piotra Smolca na strzał z około 20 metrów decyduje się Maksymilian Rogalski. Maciej Gostomski wybija piłkę na rzut rożny.
51' żóta kartka Maksymilian Rogalski ujrzał żółty kartonik za przeszkadzanie w wykonaniu rzutu wolnego.
47' gol - piłka nożna 0:1^;Raków szybko wywalczył pierwszy rzut rożny w II połowie. Z narożnika boiska dośrodkował Maksymilian Rogalski. Ostro podkręcona piłka zmierzała w stronę bramki. Maciej Gostomski zdołał ją sparować na słupek, ale futbolówka po odbiciu od niego trafiła w głowę Piotra Bańskiego i wpadła do siatki.
46' gwizdek Rozpoczęła się II połowa meczu
46' zmiana Zmiana w Rakowie - Jakub Kisiel wchodzi do gry za Dawida Jankowskiego.
46' gwizdek Po 45 minutach i 58 sekundach gry sędzia Michał Woś kończy I połowę meczu. Statystyki I połowy: strzały 9-8, strzały celne 3-3, faule 12-17, spalone 1-1, rzuty rożne 0-4.
45' Pierwsza połowa meczu potrwa o minutę dłużej.
43' Zagłębie się wyraźnie rozkręciło w końcówce I połowy. Po zagraniu Adriana Pajączkowskiego w pole karne Michał Filipowicz jednym zwodem minął rywala i z około 12 metrów strzelił na bramkę. Niestety, prosto w ręce Krzysztofa Pyskatego.
42' Adrian Marek oddając piłkę rywalom po wybiciu na aut niemal strzelił bramkę.
41' Krzysztof Myśliwy zrobił akcję w stylu Fernando Torresa. Na szybkości minął dwóch rywali, wpadł w pole karne, uderzył w stronę bramki, ale Krzysztof Pyskaty wypiąstkował piłkę, a próbujący dobijać Michał Filipowicz był naciskany przez obrońcę i nie zdołał oddać strzału.
39' Czwarty rzut rożny dla Rakowa. Maksymilian Rogalski wrzuca piłkę na bliższy słupek, a tam w powietrzu walczą Adrian Marek i Przemysław Korytkowski. Piłka odbita od głowy częstochowianina wychodzi poza końcową linię boiska.
37' Maksymilian Rogalski podszedł do piłki ustawionej około 30 metrów od bramki. Uderzył prawą nogą, a Maciej Gostomski po raz kolejny zmuszony do interwencji i wybicia piłki na rzut rożny.
36' żóta kartka Piotr Smolec został ukarany żółtą kartką za faul na Maksymilanie Rogalskim.
35' Rafał Pietrzak dograł kapitalną piłkę w pole karne. Krzysztof Myśliwy wyprzedził obrońcę, strzelił głową, ale zabrakło trochę precyzji i futbolówka poszybowała nad poprzeczką.
30' żóta kartka Piotr Mastalerz wyciął w środkowej strefie boiska Tomasza Łuczywka i arbiter po raz drugi w dniu dzisiejszym zmuszony był sięgnąć po żółty kartonik.
27' Rzut wolny dla Rakowa. Z około 28 metrów potężnie strzela Arkadiusz Gołąb, a kolejną dobrą interwencją popisuje się Maciej Gostomski i paruje piłkę na rzut rożny.
25' Prostopadła piłka zagrana w pole karne Zagłębia, ale na nasze szczęście Maciej Gostomski odważnie wyszedł do przodu i uprzedził Tomasza Foszmańczyka.
24' Pierwszy rzut rożny w spotkaniu dla Rakowa, ale po dośrodkowaniu w pole karne zagrożenia nie było.
22' Kontra Zagłębia. Tomasz Łuczywek ze środka boiska zagrywa na lewą stronę boiska do Adriana Pajączkowskiego, który dośrodkowuje prosto na głowę Michała Filipowicza. Nasz nowy nabytek strzela w światło bramki, jednak na miejscu był Krzysztof Pyskaty.
19' Akcja szybko przeniosła się na drugą stronę boiska. Z autu na wysokości pola karnego wrzuca piłkę Piotr Mastalerz, a z około 20 metrów nad poprzeczką strzela Tomasz Foszmańczyk.
18' To nie koniec tej akcji. Piłka trafia do Tomasza Balula, który dośrodkowuje z lewej strony boiska, ale defensywa Rakowa wyjaśnia sytuację.
18' Kolejny rzut wolny dla Zagłębia. Znowu do piłki podchodzi Adrian Pajączkowski. Dośrodkowuje w pole karne, tam powstaje ogólne zamieszanie i składającego się do strzału Adriana Marka uprzedza Arkadiusz Gołąb.
15' Rzut wolny dla Zagłębia tuż zza prawego narożnika pola karnego. Do piłki podszedł Adrian Pajączkowski, wziął rozbieg prawie jak Cristiano Ronaldo, ale już strzelił jak Niecristiano Nieronaldo i piłka poleciała kawał drogi od bramki.
14' żóta kartka Dawid Jankowski ukarany żółtą kartką za faul na szarżującym prawą stroną boiska Rafale Pietrzaku.
13' Tomasz Foszmańczyk uderzył prawą nogą z lewego narożnika pola karnego, ale piłka przeszła obok bramki.
11' Pierwszy strzał Zagłębia w meczu. Po faulu na Krzysztofie Myśliwym z około 30 metrów z rzutu wolnego strzelał Tomasz Balul, ale golkiper Rakowa nawet nie miał okazji się wysilić.
8' Z prawej strony boiska dośrodkował Piotr Bański, ale piłka opuściła boisko za końcową linią i od bramki zaczyna Maciej Gostomski.
6' Rzut wolny dla Rakowa. Z około 27 metrów strzela Arkadiusz Gołąb, piłka trafia w mur zawodników Zagłębia, a za chwilę po próbie ponowienia akcji jeden z piłkarzy gości jest na spalonym.
4' Pierwszy strzał w meczu - z około 20 metrów uderzał Tomasz Foszmańczyk, a piłka poszybowała nad bramką Macieja Gostomskiego
3' Zagłębie gra w ustawieniu 4-4-2: Białek, Balul, Marek, Pajączkowski - Smolec, Dorobek, Łuczywek, Pietrzak - Filipowicz, Myśliwy.
1' gwizdek Krzysztof Myśliwy i Michał Filipowicz zainaugurowali wiosnę 2009.
0' 16:59 Obie jedenastki już wyszły na plac gry, przywitały się, wymieniły się proporczykami i zaraz rozpoczną się zawody.
0' 16:55 Już za około 5 minut sędzia Michał Woś da sygnał do rozpoczęcia meczu. W pierwszym składzie naszego zespołu jest trzech debiutantów - Tomasz Balul, Grzegorz Dorobek i Michał Filipowicz.
0' 16:35 Witamy po raz pierwszy w tym roku ze Stadionu Ludowego. Piękna pogoda, sporo kibiców na trybunach i mamy nadzieję zwycięstwo Zagłębia nad Rakowem.