2008-08-02, 19:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stroje: czarne (4-4-2)
1:0(0:0)
Jarota Jarocin

- Krzysztof Myśliwy 58'
44' Krzysztof Czabański 46' Mariusz Grzegorzewski 62' Dawid Bartos 82' Arkadiusz Kłoda

Kibice: 2500 (0) Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski - Bolesław Rosa, Filip Sierant (Warszawa)

Sprawozdanie

W pierwszym meczu sezonu 2008/2009 Zagłębie Sosnowiec wygrało na Stadionie Ludowym z Jarotą Jarocin 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 58. minucie Krzysztof Myśliwy. Wystartował on do piłki zagranej z głębi pola przez Tomasz Łuczywka, minął Piotra Garbarka, wykorzystał zbyt dalekie wyjście bramkarza Radosława Hołubca i umieścił piłkę w siatce. Zwycięstwo nad zespołem z Jarocina nie przyszło sosnowiczanom łatwo. Goście wcale nie przyjechali na Ludowy, aby murować bramkę i dzięki temu mecz stał na w miarę dobrym, jak na II-ligowe wymagania, poziomie. Jarota miał swoje szanse na zdobycie bramki, ale dobrze dysponowany Maciej Gostomski nie dał się zaskoczyć zawodnikom gości. Nieźle w bramce gości spisywał się także Radosław Hołubiec, ale akurat popełnił jeden błąd w kluczowym dla losów spotkania momencie. Paradoksalnie, Zagłębie strzeliło zwycięską bramkę akurat w okresie, gdy na boisku zdecydowanie dominował Jarota.

93.0000
93' Rzut wolny dla Jaroty niemal ze środka boiska - dośrodkował Mariusz Grzegorzewicz, a Krzysztof Czabański w trudnej sytuacji niecelnie strzela głową
86' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Rafał Berliński zmienia Rafała Bałeckiego.
85' Artur Błażejewski zapędził się z piłką pod pole karne Jaroty, nie bardzo miał jak podać, więc wycofał się odegrał do wbiegającego prawą stroną Dawida Bartosa, ten strzelił z dystansu bardzo mocno, ale minimalnie nad poprzeczką.
82' żóta kartka Arkadiusz Kłoda ukarany żółtą kartką za faul.
81' Rafał Bałecki jednym podaniem rozciąga obronę Jaroty. W pole karne wpada Piotr Wolny, mocno uderza prawą nogą, jednak znowu na posterunku był Radosław Hołubiec.
77' Z rogu wrzucał Tomasz Łuczywek, trochę zamieszania w polu karnym i poza nim, piłka ponownie trafia do kapitana Zagłębia, który decyduje się na silny strzał z dystansu - szkoda, że niecelny.
76' Krzysztof Myśliwy po sprytnej akcji w narożniku boiska wywalczył drugi w tej połowie róg dla Zagłębia.
75' To był dopiero pierwszy róg dla Zagłębia w II połowie. Tomasz Łuczywek dośrodkował zbyt mocno, by ktoś w polu karnym mógł dojść do piłki. Przejął ją stojący poza polem karnym Artur Błażejewski i próbował dośrodkować piłkę dochodzącą do bramki i doszła ona do rąk Radosława Hołubca.
71' zmiana Kamil Stefaniak wchodzi na plac gry za Jacka Pacyńskiego.
70' Paweł Cygnar ze środka boiska zagrał do wchodzącego prawą stroną Rafała Bałeckiego, który przy wejściu w pole karne zdecydował się na płaski strzał, jednakże piłka minęła bramkę o dobre 3-4 metry.
67' Dawid Bartos prostopadłym podaniem uruchamia Rafała Bałeckiego, a ten ucieka obrońcy i na 15. metrze spotyka się z Radosławem Hołubcem, golkiper Jaroty nie daje się przelobować, odbija piłkę przed pole karne, tam był Krzysztof Myśliwy, który próbował po raz kolejny wpisać się na listę strzelców, ale tym razem zamiast warianntu "po ziemi", wybrał wariant "do góry" i było trochę za bardzo do góry.
66' Paweł Krys w swojej pierwszej akcji próbował zaskoczyć strzałem Macieja Gostomskiego, jednak uderzenie było dalekie od celu.
64' zmiana Pierwsza zmiana w Jarocie - Paweł Krys zmienia Damiana Kosińskiego.
63' Jakub Smektała strzela z rzutu wolnego z około 20 metrów, ale tylko trafia w stojącego w murze Artura Błażejewskiego i goście mają róg.
62' żóta kartka Przed chwilą padła pierwsza bramka dla Zagłębia w II lidze, a teraz pierwszy żółty kartonik dla sosnowiczan - Dawid Bartos upomniany za faul na Jacku Pacyńskim.
58' gol - piłka nożna 1:0!!! Jarota miał przewagę w II połowie, ale gola strzela Zagłębie! Radosław Hołubiec popełnił błąd, wyszedł z bramki i Krzysztof Myśliwy prawą nogą z około 16 metrów umieszcza piłkę w opuszczonej bramce Jaroty. Piłkę z głębi pola zagrał Tomasz Łuczywek, a Myśliwy po drodze jeszcze ograł Piotra Garbarka.
56' Z narożnika boiska dośrodkował Grzegorz Idzikowski i znowu na posterunku był Maciej Gostomski.
55' Jacek Pacyński uderza lewą nogą z 18 metrów. Maciej Gostomski wyciąga się jak struna i wybija piłkę na rzut rożny.
51' Fatalny błąd przy wyprowadzeniu piłki. Tomasz Łuczywek przewraca się, piłkę przejmuje Jakub Smektała i z około 16 metrów trafia w boczną siatkę.
50' Paweł Lisiecki wywalczył drugi w tej połowie rzut rożny dla Jaroty. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska w polu karnym udanie interweniuje Arkadiusz Kłoda i wybija piłkę głową.
49' Paweł Cygnar strzela po ziemi z lewej strony boiska - broni Radosław Hołubiec.
48' Jarota wywalczył pierwszy rzut rożny po przerwie, ale nic groźnego z niego wyszło.
47' Szybko rozegrany rzut rożny, ale nie udaje się oddać strzału, zawodnicy gości przejmują piłkę i...
47' Po strzale Adriana Pajączkowskiego z rzutu wolnego Radosław Hołubiec piąstkuje piłkę na rzut rożny.
46' Rzut wolny dla gości z ponad 30 metrów. Do piłki podchodzi Krzysztof Czabański i strzela sporo nad bramką
46' gwizdek Rozpoczęła się II część meczu.
46' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu przed drugą połową - Krzysztof Myśliwy za Pawła Smółkę i Artur Błażejewski za Adriana Pajączkowskiego
46' żóta kartka Mariusz Grzegorzewicz ukarany żółtą kartką za faul na Dawidzie Bartosie
44' żóta kartka Pierwsza żółta kartka w meczu - Krzysztof Czabański fauluje na środku boiska Rafała Bałeckiego i arbiter sięga do kieszonki.
42' Adrian Pajączkowski przedziera się lewą stroną pola karnego, dogrywa na pole bramkowe, odbita przez gracza Jaroty piłka trafia do Arkadiusza Kłody, a ten bez namysły strzela z około 7 metrów, jednak przed bramką gości jest zbyt gęsto od zawodników w żółtych koszulkach i jeden z nich blokuje strzał.
41' Rafał Bałecki strzela z około 25 metrów, płasko i niecelnie.
40' Arkadiusz Kłoda zagrywa prostopadłą piłkę w pole karne do Piotra Wolnego, ale pomocnik Zagłębia okazuje się zbyt wolny i uprzedza go interweniujący Radosław Hołubiec.
39' Kontra Zagłębia. Paweł Cygnar podaje do Adriana Pajączkowskiego, ten odgrywa do Rafała Bałeckiego, a sędzia asystent unosi boczną chorągiewkę. Decyzja ta nie podoba się kibicom.
38' Z rzutu rożnego dośrodkował Paweł Cygnar, a Radosław Hołubiec ponownie skacze najwyżej i łapie piłkę.
37' Z rzutu wolnego prawą nogą mocno w okienko strzela Dawid Bartos, a Radosław Hołubiec efektowną paradą ekspediuje futbolówkę na kolejny rzut rożny
37' Paweł Lisiecki fauluje Arkadiusza Kłodę za polem karnym Jaroty.
35' Jakub Smektała spróbował tego samego, co zrobił minutę temu Arkadiusz Kłoda, ale zawodnik Jaroty uderzył bardzo wysoko nad bramką Macieja Gostomskiego.
34' Tym razem piłka z rogu zagrana krótko, wymiana podań i niecelne dośrodkowanie Tomasz Łuczywka.
34' Na strzał z około 25 metrów decyduje się Arkadiusz Kłoda. Radosław Hołubiec nie bez trudu wybija piłkę na rzut rożny.
32' Z prawej strony boiska dośrodkował Dawid Bartos, Rafał Bałecki strzela głową z okolicy końcowej linii pole karnego i piłka mija bramkę.
31' Paweł Cygnar na lewo do Tomasz Łuczywka, "Siwy" dośrodkowuje w pole karne, a jeden ze stoperów Jaroty wybija na trzeci róg dla Zagłębia. Tym razem po ziemi podaje Paweł Cygnar, ale piłka zostaje wybita przez piłkarzy Jaroty.
30' Po dośrodkowaniu z rogu Tomasza Łuczywka piłkę łapie Radosław Hołubiec.
29' Piotr Wolny podaje w pole karne do Adriana Pajączkowskiego, ten próbuje strzelać z powietrza, nie bardzo mu to wychodzi, jednak piłka trafia do Rafała Bałeckiego, który przy próbie strzału z ostrego kąta zostaje zablokowany i mamy drugi róg.
28' Szybka akcja Jaroty. Jakub Smektała podaje do Damiana Kosińskiego, który w polu karnym mija Adriana Marka i przy próbie strzału zostaje zablokowany przez Wojciecha Białka.
24' Jarota naciera coraz mocniej. Po podaniu Macieja Sowińskiego w pole karne wjeżdża Jakub Smektała, jednak w porę powstrzymuje go wślizgiem Arkadiusz Kłoda.
23' Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Dawid Bartos wybija piłkę na drugi róg dla gości, ale tym razem nie udaje się zawodnikom Jaroty oddać strzału.
22' Paweł Smółka wypuścił w bój Adriana Pajączkowskiego, a ten przy próbie podania został zablokowany wślizgiem przez Krzysztofa Czabańskiego. To jednal nie koniec akcji. Sosnowiczanie przejmują piłkę. Paweł Smółka zagrywa do Rafała Bałeckiego, który z 7 metrów strzela tuż obok słupka.
19' Zanosiło się na niezłą akcję Zagłębia lewą stroną boiska, ale precyzji zabrakło Tomaszowi Łuczywkowi. Nie wiemy, czy chciał strzelać, czy dośrodkować, faktem jest jednak, że wyszło fatalne zagranie, po którym piłka minęła bramkę daleko i wysoko.
18' Do piłki doskakuje Grzegorz Idzikowski, uderza z powietrza lewą nogą, mierzy w okienko bramki Zagłębia, ale na nasze szczęście nie trafia
18' Po rzucie rożnym powstaje zamieszanie w polu karnym Zagłębia.
18' Jacek Pacyński zagrywa w pole karne do Pawła Lisieckiego, a były zawodnik Zagłębia strzela po ziemi z ostrego kąta i Maciej Gostomski wybija piłkę na rzut rożny
16' Piotr Wolny wywalczył pierwszy rzut rożny dla Zagłębia, ale wykonanie stałego fragmentu gry było fatalne.
14' Kontra Jaroty. Do piłki prawą stroną boiska ruszył Maciej Piątek, gdy był w polu karnym próbował minąć zwodem Adriana Marka, jednak nasz stoper powstrzymał akcję gości, uniemożliwiając Piątkowi oddanie strzału.
13' Z rzutu wolnego dośrodkował Grzegorz Idzikowski, głową z około 7 metrów próbował strzelać Paweł Lisiecki, ale zamiast na bramkę, uderzył pod górę i pewnie interweniował Maciej Gostomski
12' Z prawej strony boiska dośrodkowywał Damian Kosiński i głową poza pole karne skierował Dawid Bartos.
12' Z lewej strony boiska dośrodkował Maciej Sowiński, a pewnie do piłki wyszedł Maciej Gostomski.
8' Bramkarz Jaroty wyszedł zbyt daleko do przodu, piłka trafiła pod nogi Pawła Smółki, a ten przy próbie strzału został zablokowany przez Damiana Kosińskiego.
8' Adrian Pajączkowski dostał podanie w pole karne i przy próbie dogrania do Rafała Bałeckiego piłkę przejął obrońca Jaroty.
4' Pierwszy strzał w meczu - po podaniu Pawła Smółki z ponad 25 metrów nad bramką prawą nogą strzela Paweł Cygnar.
1' gwizdek Mecz z Jarotą rozpoczęty. Zaczęło Zagłębie.
0' 18:45 Jeszcze kwadrans pozostał do pierwszego gwizdka sędziego Tomasza Kwiatkowskiego. Oba zespoły powoli kończą rozgrzewkę i za chwilę zejdą do szatni po to, by wkrótce wrócić i rozpocząć walkę o II-ligowe punkty.
0' 18:25 Witamy ze Stadionu Ludowego! Za 35 minut rozpocznie się mecz Zagłębia z Jarotą Jarocin. W składzie naszego zespołu bez niespodzianek - trener Piotr Pierścionek desygnował do gry tę samą jedenastkę, która wychodziła na boisko w ostatnich sparingach Zagłębia.