Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Beskid pokonał rezerwy Zagłębia Paulina Skóra, 2019-09-08, 11:19

Zagłębie Sosnowiec rozegrało w Andrychowie towarzyskie spotkanie z okazji stulecia tamtejszego Beskidu.
Beskid pokonał rezerwy Zagłębia

 W składzie Sosnowiczan dominowali piłkarze występujący na co dzień w rezerwach, jednak na boisku mogliśmy także zobaczyć zawodników pierwszej drużyny takich jak, na przykład; Bartłomieja Babiarza, Mateusza Bieńka, Emila Kłoska czy Patryka Mociaka. Beskid natomiast wystąpił w zestawieniu bardzo zbliżonym do tego, który prezentują się na czwartoligowych boiskach.

Spotkanie było bardzo wyrównane, a po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał wynik 1:0 dla gospodarzy. Zagłębie, co prawda, miało kilka dobrych sytuacji w tych pierwszych 45 minutach, jednak w bramce Beskidu bezbłędnie spisywał się Adrian Czaplak, który zaliczył kilka dobrych interwencji. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy oraz zmianie na pozycji bramkarza, w drużynie z Andrychowa, Zagłębie doprowadziło do wyrównania.

Gol ten jednak nie zmotywował Zagłębia do tworzenia bardziej klarownych sytuacji i to Beskid wyszedł na prowadzenie za sprawą gola zdobytego przez dwudziestoletniego Artura Różyckiego.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla gospodarzy, lecz nie trwało ono tradycyjnie 90 minut. Ostatni gwizdek zabrzmiał bowiem o godzinie 19:19, która symbolizowała rok powstania Beskidu Andrychów. O tej właśnie godzinie kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Kościuszki, za pomocą rac stworzyli niesamowite widowisko pod hasłem „Bycie beskidowcem to ciągłe poświęcenie i życie marzeniami, dzisiaj w gronie przyjaciół jedno z tych marzeń w końcu spełniamy”.
I choć najważniejszym wydarzeniem tego jubileuszu był właśnie mecz Beskidu z Zagłębiem, to jego głównymi aktorami byli kibice obu klubów.
Zaczęło się od zbiórki na andrychowskim rynku i przemarszu na stadion, w którym wzięli udział kibice Beskidu, Zagłębia Sosnowiec oraz BKS-u Bielsko-Biała. Podczas spotkania kibice zaprezentowali kilka efektownych opraw, których zwieńczeniem było wyżej wspomniane racowisko oraz pokaz sztucznych ogni zaraz po ostatnim gwizdku sędziego.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (1)
  • --miro-- --miro-- napisał(a) 08.09.2019 r, o godz. 14:32
    Jest nieco ponad 20 minut meczu a Sinior już się słania na nogach

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

BRAMKI:
10 - Fabian Piasecki
4 - Szymon Pawłowski
3 - Patryk Małecki
2 - Stanisław Biłeńkyj, Rafał Grzelak, Patryk Mularczyk
1 - Michał Góral, Płamen Kraczunow, Tomasz Nawotka, Błażej Radwanek, Mateusz Szwed

ASYSTY:
7 - Szymon Pawłowski
4 - Patryk Małecki, Fabian Piasecki
3 - Mateusz Szwed
2 - Stanisław Biłeńkyj, Tomasz Hołota, Patryk Mularczyk 
1 - Rafał Grzelak, Jakub Sinior, Quentin Seedorf 

ŻÓŁTE KARTKI:
5 (1) - Kacper Radkowski, Jakub Sinior
4 - Fabian Piasecki
3 (1) - Stanisław Biłeńkyj, Rafał Grzelak, Płamen Kraczunow, Wojciech Słomka
3 - Tomasz Hołota, Tomasz Nawotka, Fabian Piasecki, Piotr Polczak, Patryk Małecki
2 - Dawid Ryndak, Quentin Seedorf
1 - Patryk Mularczyk, Szymon Pawłowski, Błażej Radwanek, Krystian Stępniowski, Mateusz Szwed


* - w nawiasie czerwona kartka za dwie żółte

Rozkład jazdy kibica 2020-01-22, 11:00Sparing: GKS 1962 Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2020 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony