UKP Zielona Góra Aktualizacja: 2013-09-27 18:26:29
Herb:
Rok powstania: 1946
Klub Sportowy Lechia Zielona Góra | |
Rok założenia: 1946 | |
Barwy: niebiesko-żółte | |
Adres: Sulechowska 37, 65-147 Zielona Góra | |
telefon: (68) 324-83-28 | |
WWW: http://www.lechia.zgora.pl (oficj.) http://www.sport.zgora.pl/pilka (nieoficj.) |
|
Stadion: MOSiR w Zielonej Górze pojemność - 11.000 miejsc (7.100 siedzących) / oświetlenie - brak / boisko - 107 m x 76 m |
|
Prezes: Bogusław Wontor | |
Trener: Jarosław Miś | |
|
|
Sukcesy Najwyższy poziom ligowy - II liga - 1952, 1973/74, 1995/96, 1996/97, 1997/98, 1998/991/4 finału Pucharu Polski - 1986/87 Puchar Polski – OZPN Zielona Góra - 1960/61, 1961/62, 1971/72, 1974/75, 1975/76, 1981/82, 1983/84, 1985/86, 1987/88, 1990/91, 1993/94, 1994/95 Puchar Polski - Lubuski ZPN - 2001/02, 2006/07 |
Stadion: MOSiR w Zielonej Górze (Zielona Góra)
I LIGA
BRAMKI:
7 - Kamil Biliński
2 - Ołeksij Bykow, Marek Fabry
1 - Kamil Bębenek, Sebastian Bonecki, Meik Karwot, Hubert Matynia, Adrian Troć, Joel Valencia, Marcel Ziemann, samobójcza (Patryk Procek, Podbeskidzie)
ASYSTY:
3 - Kamil Biliński
2 - Juan Camara, Michał Janota, Adrian Troć
1 - Ołeksij Bykow, Marek Fabry, Dean Guezen, Meik Karwot, Maksymilian Rozwandowicz, Dominik Sokół, Paweł Szostek, Nikodem Zielonka, Marcel Ziemann
ŻÓŁTE KARTKI:
8 - Sebastian Bonecki
7 - Domini Jończy
6 - Ołeksij Bykow
4 - Vedran Dalić, Marek Fabry, Meik Karwot, Joel Valencia
3 - Maksymiian Rozwandowicz, Michał Janota, Konrad Wrzesiński,
2 - Kamil Biliński, Patryk Caliński, Dean Guezen, Mateusz Kos, William Remy, Dominik Sokół, Marcel Ziemann
1 - Juan Camara, Ołeksij Dowhyj, Tymoteusz Klupś, Mateusz Machała, Hubert Matynia, Antonio Pavić, Artem Polarus, Artem Suchoćkyj, Paweł Szostek, Adrian Troć, Łukasz Uchnast, Nikodem Zielonka
CZERWONE KARTKI:
1 - Sebstian Bonecki, Marek Fabry, Marcel Ziemann
PUCHAR POLSKI
BRAMKI:
2 - Marek Fabry
1 - Kamil Bębenek, Dawid Ryndak
ASYSTY:
2 - Sebastian Bonecki
1 - Dawid Ryndak
ŻÓŁTE KARTKI:
1 - Kamil Bębenek, Sebastian Bonecki, Ołeksij Bykow, Marek Fabry, Mateusz Machała, Dawid Ryndak
IV LIGA - REZERWY
BRAMKI:
6 - Antoni Kulawiak
5 - Bartosz Paszczela
3 - Mikołaj Staniak
2 - Kamil Bębenek, Igor Dziedzic, Mateusz Machała, Bartosz Martosz, Hubert Matynia,
1 - Karol Adamiec, Marek Fabry, Tymoteusz Klupś, Kamil Lipka, Piotr Płuciennik, Paweł Szostek, Adrian Troć, Łukasz Uchnast, Kacper Wołowiec, Nikodem Zielonka, Marcel Ziemann, samobójcza (Tymoteusz Trzepizur, Unia Rędziny)
PUCHAR POLSKI - REZERWY
BRAMKI:
5 - Bartosz Paszczela
3 - Jan Janosz, Bartosz Martosz, Kacper Wołowiec
2 - Kamil Bębenek, Mateusz Mielczarek,
1 - Michał Barć, Szymon Celej, Igor Dziedzic, Antoni Kulawiak, Maksym Niemiec, samobójcza (Adrian Czaplak, Ostoja Żelisławice)