Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Konferencja prasowa po meczu w Chojnicach JP, 2018-04-14, 21:12

- Dziś mógłbym wyróżnić wszystkich, ale Alex Cristovao zrobił róźnicę i to było widać - powiedział po meczu w Chojnicach trener Zagłębia Dariusz Dudek.
Konferencja prasowa po meczu w Chojnicach

Dariusz Dudek:
- Chciałbym podziękować moim zawodnikom za dzisiejsze spotkanie, bo na pewno włożyli w nie bardzo dużo siły. Był to trzeci mecz w ciągu tygodnia dla nas i się trochę obawialiśmy. W naszym pierwszym meczu cały czas prowadziliśmy grę, a przegraliśmy 1:3. Straciliśmy wtedy kuriozalne moim zdaniem bramki i dziś uczulałem moich zawodników, żeby byli niesamowicie skoncentrowani i odważni w ofensywnie. Dziś mógłbym wyróżnić wszystkich, ale Alex Cristovao zrobił róźnicę i to było widać. Dla mnie najważniejszy jest zespół, a nie pojedyncze osoby. Chociażby taka sytuacja, gdzie Wrzesiński dostaje kartkę i będzie pauzował w następnym meczu, ale widać to zaangażowanie i chęć zwycięstwa. Mogę podziękować wszystkim moim zawodnikom. Dziękuję też naszym kibicom, którzy jadą przez całą Polskę za nami. Umówiliśmy się już wstępnie, że będą z nami na następnym meczu za tydzień na Wigrach. Dziękuję za doping, bo to jest w trudnych momentach nasz dwunasty zawodnik.

- Wiedzieliśmy, że zespół z Chojnic będzie chciał nas mocniej zaatakować w drugiej połowie, bo to jest naturalne przegrywając 0:2, i jak najszybciej strzelić bramkę. Chcieliśmy dosyć mocno skontrować. Nie udało się strzelić trzeciej, ale też nie straciliśmy bramki. Rozmawiając z zawodnikami, bardzo chciałem zagrać na zero z tyłu. To jest dosyć ważne, Mamy trzeci mecz na zero z tyłu, strzelamy z przodu, więc jest fajnie. Wcześniej zdarzały nam się szkolne błędy indywidualne, których nie mogłem wyeliminować. Jest duża poprawa całego zespołu. U mnie pierwszym obrońcą jest w tej chwili Sanogo, a wcześniej Lewicki.

- Czy można łączyć fakt serii trzech zwycięstw z przedłużeniem kontraktu? Na pewno mogę powiedzieć, że dziękuję prezesowi za zaufanie do mojej osoby jako trenera. Staram się ze wszystkich sił, żeby w tym klubie było jak najlepiej. Nie zawsze się tak dzieje. Częściej naszych trenerów zwalniają niż przedłużają z nimi kontrakty tak jak ze mną. Robię swoje, te trzy zwycięstwa niczego nie zmieniają. Sezon jest długi, pracujemy dalej i nie ma to znaczenia, czy miałbym podpisane przedłużenie kontraktu, czy nie.

Krzysztof Brede:
- Na pewno smutni jesteśmy. Nie taki plan mieliśmy. Liczyliśmy na to, że wygramy ten mecz i będzie to dla nas strzał i kop przed następnymi meczami w tym maratonie, w którym jesteśmy. Na pewno mieliśmy plan i pomysł na ten mecz, ale Zagłębie dziś miało indywidualności, a nam tego zabrakło. Takiego zawodnika, który indywidualną akcją czy takim dobrym uderzeniem wykończyłby akcję, które stworzyliśmy. Tego nam zabrakło. W piłce najważniejsza jest skuteczność i w obronie i w ataku. Nie byliśmy skuteczni w obronie, bo pozwoliliśmy Zagłębiu na kilka akcji, szczególnie w pierwszej połowie, a w ofensywie sytuacje albo były blokowane przez przeciwnika, albo niecelnie lub nie w tempo je wykańczaliśmy. To dla nas gorzka chwila, gorzki moment, ale w piłce nie zawsze jest pięknie i różowo. Prawdziwych sportowców poznaje się po tym, jak się podnoszą, a nie po tym jak wypinają piersi do ordery i uśmiechają się do zdjęć. Przed nami analizy, rozmowy, korekty w składzie, żebyśmy byli zwycięzcami po środowym meczu.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Sonda
Kto ponosi największą odpowiedzialność za kolejny przegrany przez Zagłębie sezon?
ArchiwumGłosuj
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

BRAMKI:
17 - Fabian Piasecki
6 - Szymon Pawłowski
4 - Filip Karbowy, Patryk Małecki
3 - Rafał Grzelak, Patryk Mularczyk
2 - Stanisław Biłeńkyj, Rubio, samobójcze (Mariusz Magiera, Bełchatów; Michał Sacharuk, Chojniczanka)
1 - Markas Beneta, Michał Góral, Płamen Kraczunow, Tomasz Nawotka, Błażej Radwanek, Mateusz Szwed

ASYSTY:
11 - Szymon Pawłowski
7 - Patryk Małecki, Fabian Piasecki, Mateusz Szwed
3 -
Patryk Mularczyk, Tomasz Nawotka
2
- Stanisław Biłeńkyj, Tomasz Hołota,
1 - Rafał Grzelak, Filip Karbowy, Jakub Sinior, Quentin Seedorf 

ŻÓŁTE KARTKI:
7 (1) - Rafał Grzelak
6 (1) - Kacper Radkowski, Wojciech Słomka
6 - Markas Beneta, Fabian Piasecki
5 (1) - Jakub Sinior
5 - Patryk Małecki
4 - Tomasz Hołota,  Piotr Polczak, Dawid Ryndak
3 (1) - Stanisław Biłeńkyj, Płamen Kraczunow
3 - Bartłomiej Babiarz, Patryk Mularczyk, Tomasz Nawotka, Quentin Seedorf,
2 - Rubio,  Mateusz Szwed
1 - Filip Karbowy, Szymon Pawłowski, Błażej Radwanek,  Krystian Stępniowski

* - w nawiasie czerwona kartka za dwie żółte

CZERWONE KARTKI:
1 - Patryk Mularczyk, Piotr Polczak

Rozkład jazdy kibica 2020-08-15, 16:00Unia Janikowo - Zagłębie Sosnowiec 2020-08-29, 08:00Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2020 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony