Grali przyjaciele pp, 2018-03-12, 20:02

Wracamy do cyklicznych relacji z meczy naszych przyjaciół. Dziś relacje ze zwycięskich pojedynków Legii i BKS-u oraz informacje o meczach Olimpii i Czuwaju.
Grali przyjaciele

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa 1 – 3 (0-1)

W meczu 27 kolejki Ekstraklasy Legia wygrała wyjazdowy mecz w Gdańsku i dzięki potknięciu Jagiellonii, zrównała się punktami, z prowadzącą właśnie w tabeli drużyną z Białegostoku.

Pierwsza część meczu była wyrównana, jednak to Legia schodziła na przerwę z jednobramkową przewagą. Zdobywcą gola dla ekipy ze Stolicy został w 24 minucie starcia Niezgoda. Po stracie gola gospodarze próbowali wyrównać, jednak Legioniści skutecznie stawili im opór. Po zmianie stron Legia szybko pozbawiła gospodarzy wszelkich złudzeń, kto będzie zwycięzcą tego ligowego pojedynku. W 48 minucie prowadzenie Legionistów podwyższył Remy, a w 52 minucie po bramce Kucharczyka było już 3-0 dla ekipy z Warszawy. Wprawdzie w 66 minucie gospodarze zdobyli gola, ale była to ich jedyna bramka w tym meczu.

BKS Stal Bielsko-Biała – Polonia Głubczyce 2 – 1 (1-0)

Zdecydowanym faworytem tego meczu byli gospodarze, goście bowiem z niewielkim dorobkiem punktowym zajmują ostanie miejsce w tabeli rozgrywek. Piłkarze bialskiej Stali od początku meczu przejęli więc inicjatywę na boisku i zdecydowanie przeważali w przebiegu całego spotkania. Prowadzenie dała Stali bramka strzelona przez Musioła w 33 minucie meczu. Druga bramka padła dopiero po przerwie, a jej zdobywcą został w 63 minucie Czaicki, który skutecznie wykorzystał rzut karny. Wprawdzie w 77 minucie goście zdobyli gola kontaktowego, ale BKS skutecznie kontrolował przebieg ostatnich minut meczu i nie pozwolił sobie na utratę kolejnych bramek.

Zwycięstwo w pierwszym na wiosnę meczu pozwoliło Stali na awans na 7 pozycję w tabeli III ligi grupy III.

Zaplanowane na sobotę 10 marca spotkanie Olimpii Elbląg z MKS Kluczbork zostało odwołane ze względu na zły stan boiska. Podobnie zresztą jak cała poprzednia kolejka rozgrywek II ligi. Tym samym Olimpia zainauguruje wiosnę dopiero za tydzień w wyjazdowym meczu z Gryfem Wejherowo.

Dryżyna Czuwaj Przemyśl rozpocznie swoje ligowe zmagania dopiero w przyszły weekend. Po rundzie jesiennej Czuwaj zajmuje 1 miejsce w rozgrywkach A klasy grupy Przemyśl. Dla ekipy z Przemyśla jest to bardzo ważny sezon, gdyż klub poważnie myśli o awansie do wyższej - okręgowej klasy rozgrywkowej.