Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Tomasz Nowak: Powrót na dziesiątkę pt, 2018-03-03, 19:59

- Po przyjściu Calluma Rzoncy i Bartłomieja Babiarza dla mnie jest o tyle fajnie, że poszedłem na pozycję numer 10 i mogłem grać tam, gdzie najbardziej lubię - powiedział po meczu kapitan Zagłębia
Tomasz Nowak: Powrót na dziesiątkę

- Mogliśmy w pierwszej połowie strzelić bramkę. Kontrolowaliśmy mecz, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce. Bardziej zagrażaliśmy, ale klarownych sytuacji było mało. Jedna i druga drużyna podchodziła do siebie z dużym respektem. Nikt nie chciał przede wszystkim stracić bramki. Fantastycznie otworzyła się druga połowa. Myślę, że z biegiem czasu będziemy umieli takie mecze wykorzystywać i dobijać przeciwnika. To był pierwszy mecz o punkty i zadziałała podświadomość, żeby bramki nie stracić i troszeczkę się cofnęliśmy, ale najważniejsze, że to dowieźliśmy.

- Dawno nie było meczu o stawkę. Wiadomo, że mecze sparingowe różnią się od ligowych. Tam można sobie pozwolić na więcej ryzyka. Tutaj jest zdecydowanie inna odpowiedzialność i mając 1:0 w 80. minucie każdy myśli, żeby to dowieźć do końca, a nie dobić przeciwnika. Musimy to umieć robić, bo będą takie mecze, w których nie uda się tego dowieźć, więc strzelając gola na 2:0 już położylibyśmy przeciwnika na łopatki.

- Przy bramce fajną piłkę na bliższy słupek dał Robert Sulewski, ja wbiegłem z głębi pola, przyjąłem piłkę i próbowałem oddać strzał, akurat wyszło tak, że ona wpadłaby lobem do bramki. Rafał Misztal odbił piłkę palcami, ona odbiła się od poprzeczki i spadła "Lewemu" pod nogi. Fajnie, że on to umie robić, bo umie się dobrze ustawić i ma tego snajperskiego nosa. Od tego jest napastnik. Z przyjemnością będziemy pracować na to, żeby on w każdym meczu strzelał bramki i żebyśmy wygrywali mecze. Dla mnie nie ma znaczenia, kto strzela bramki. Ważne, żeby zespół wygrywał.

- Każdy przeciwnik jest inny. Miedź będziemy podejmować u siebie. Dobrze wiemy jak zakończył się nasz ostatni mecz w Legnicy. Oni wtedy pokazali, że potrafią grać w piłkę i mają dobrych zawodników. Tego nie wolno się bać powiedzieć. Mają piłkarzy, którzy potrafią kreować grę i grać kombinacyjnie, ale proszę mi wierzyć, że my też mamy bardzo mocny zespół. Doszło do nas dwóch chłopaków, którzy jeszcze podnieśli jakość i myślę, że to będzie fajne widowisko, bo jedna i druga drużyna chce grać w piłkę.

- Po przyjściu Calluma Rzoncy i Bartłomieja Babiarza dla mnie jest o tyle fajnie, że poszedłem na pozycję numer 10 i mogłem grać tam, gdzie grałem wcześniej i gdzie najbardziej lubię, czyli wyżej. Zawsze mówię, że piłka nożna jest prosta grą. Jak ktoś nie wydziwia i nie kombinuje, to język piłki nożnej jest wszędzie taki sam. "Babi" umie grać w piłkę, Callum też umie, więc nie ma problemów ze zgraniem i zrozumieniem.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
REKLAMA REKLAMA  1
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

BRAMKI:
3 - Gonçalo Gregório
2 -
Filip Karbowy
1 - Mateusz Grudziński, Mateusz Szwed, João Oliveira

ASYSTY:
3 - Dawid Gojny
1 - Gonçalo Gregório, Filip Karbowy, Martim Maia, Patryk Małecki, Krystian Stępniowski

ŻÓŁTE KARTKI:
3 - Mateusz Grudziński
2 - Lukáš Ďuriška, Filip Karbowy
1 - Kamil Antonik, Dawid Gojny, Patryk Mularczyk, João Oliveira, Szymon Pawłowski, Dawid Ryndak, Łukasz Turzyniecki


Rozkład jazdy kibica 2020-11-07, 17:00Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce 2020-11-14Radomiak Radom - Zagłębie Sosnowiec 2020-11-21Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 2020-11-28GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 2020-12-02Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice
© 1998 - 2020 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony