Zagłębie lepsze od Chrobrego JP, 2017-10-18, 20:54

Po serii czterech meczów bez zwycięstwa Zagłębie wygrało z Chrobrym Głogów 2:1. Gole dla sosnowiczan strzelili Szymon Lewicki (24') i Wojciech Łuczak (84'). Dla głogowian trafił z karnego Przemysław Stolc (77').
Zagłębie lepsze od Chrobrego

Po raz trzeci za kadencji Dariusza Dudka Zagłębie wygrało mecz rozgrywany w środę. W sierpniu nowy trener debiutował właśnie w środowym meczu z Puszczą Niepołomice i skończyło się 1:0. W jedną z wrześniowych śród graliśmy zaległe spotkanie z katowicką Gieksą, w którym zwyciężyliśmy 3:0. Wreszcie dziś odprawiliśmy z kwitkiem Chrobrego Głogów, który po raz pierwszy w tym sezonie poległ na wyjeździe.

Przed spotkaniem z głogowianami szkoleniowiec Zagłębia musiał przebudować środek pomocy. Za cztery żółte kartki wypadł ze składu kapitan Tomasz Nowak (dziś kapitańską opaskę przejął Szymon Lewicki), a problemy ze zdrowiem wykluczyły z gry Rafała Makowskiego. W środku pola zagrali więc Sebastian Milewski i Adam Banasiak. Jeszcze większą niespodzianką była obsada lewej obrony. Nie zagrał tam ani Žarko Udovičić, tylko Łukasz Mozler, dla którego był to pierwszy mecz w wyjściowej jedenastce.

Już w 4. minucie bliski zdobycia swojej szóstej bramki w sezonie 2017/2018 był Szymon Lewicki. Po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego z rzutu wolnego posłał piłkę głową obok słupka. W sobotę w Bytowie "Lewy" dwukrotnie trafiał do siatki głową. Dziś udowodnił, że potrafi zdobywać bramki także nogą. W 24. minucie Konrad Wrzesiński ruszył z piłką wzdłuż linii bocznej i zagrał po ziemi na pole karne, a "awaryjny" kapitan sosnowiczan zdobył pierwszą bramkę w meczu.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy był okresem wielkiego naporu Chrobrego. Szczególnie aktywny był lewy obrońca Karol Danielak, który miał w tym czasie swój udział przy wszystkich najgroźniejszych akcjach swojego zespołu. W 52. minucie po podaniu Danielaka z około 5 metrów przestrzelił wprowadzony na boisku w 46. minucie Łukasz Szczepaniak. Dwie minuty poźniej lewy defensor Chrobrego minimalnie chybił z woleja, a w 59. minucie po strzale zza pola karnego świetną interwencją popisał się Dawid Kudła.

Trener Dariusz Dudek na niekorzystny obrót meczu zareagował zmianami. Na placu gry pojawili się Wojciech Łuczak oraz Žarko Udovičić, a do obrony został przesunięty Tomasz Nawotka. Dwaj rezerwowi okazali się bohaterami Zagłębia w 84. minucie. Po podaniu Serba z lewej strony boiska bramkę strzałem z pola bramkowego zdobył Wojciech Łuczak.

Zagłębie musiało się wtedy podnieść po utraconej bramce, bowiem siedem minut wcześniej z rzutu karnego Dawida Kudłę pokonał Przemysław Stolc. W przeciwieństwie do meczu w Mielcu, czy spotkania z Wigrami na własnym boisku, tym razem nasz zespół zdołał odpowiedzieć bramką na gola straconego w końcowych fragmentach meczu.

Nie mogliśmy być pewni zwycięstwa aż do ostatniej akcji meczu. Dawid Kudła zagrał piłkę ręką tuż poza polem karnym i arbiter podyktowal rzut wolny z około 17 metrów. Do piłki podbiegł lewonożny Serhij Napołow. Strzelił nad murem, ale także nad poprzeczką. Po tym strzale sędzia odgwizdał koniec spotkania.

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów