Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 4:1 JP, 2017-08-18, 21:51

Trzeciej porażki w czterech kolejkach doznali piłkarze Zagłębia. Sosnowiczanie już w 2. minucie stracili bramkę, a ostatecznie ulegli Miedzi Legnica 1:4. Honorową bramkę zdobył Mateusz Cichocki.
Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 4:1

Sosnowiczanie byli tylko tłem dla świetnie dysponowanej Miedzi. Zagłębie utrzymało remisowy wynik w Legnicy przez zaledwie 117 sekund. Właśnie wtedy, gdy kończyła się druga minuta gry, zza pola karnego uderzył Wojciech Łobodziński. Były reprezentant Polski miał trochę szczęścia, bo piłka odbiła się jeszcze rykoszetem, co znacznie utrudniło interwencję Dawidowi Kudle.

Drugą bramkę Miedź strzeliła w 25. minucie. Sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką Arkadiusza Jędrycha, a najlepszy strzelec Nice I ligi w tym sezonie. Słowak Jakub Vojtus podwyższył wynik meczu. "Miedzianka" tuż przed przerwą dobiła bezradne Zagłębie. Nasi gracze pozostawli za dużo swobody Omarowi Santanie i ten strzałem z ponad 20 metrów zdobył trzeciego gola dla gospodarzy.

Zagłębie w pierwszej połowie nie oddało ani jednego strzału! Dopiero w 53. minucie Tomasz Nawotka oddał pierwszy niecelny strzał, a po trzech minutach Adam Banasiak odnotował pierwsze uderzenie sosnowiczan na bramkę.

W 74. minucie naszym piłkarzom udało się wreszcie zdobyć bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki skierował Mateusz Cichocki, ale Miedź szybko wybiła nam z głowy marzenia o odwróceniu losów meczu. Po zaledwie 53 sekundach prostopadłą piłkę w pole karne zagrał Marquitos, a Wojciech Łobodziński zdobył swoją drugą bramkę i ustalił wynik spotkania.

W ubiegłym sezonie Dariusz Banasik dwukrotnie trzema bramkami pokonał prowadzącego Wigry Suwałki Dominika Nowaka - 4:1 w roli szkoleniowca Pogoni Siedlce i 3:0, gdy pracował w Zagłębiu. Dziś szkoleniowiec Miedzi po raz pierwszy w swojej karierze odniósł zwycięstwo nad Dariuszem Banasikiem, a dla naszego trenera była to trzecia kolejna porażka z Miedzią.

Po zakończonym meczu piłkarze Zagłębia dosyć długo nie mogli zejść do szatni i pod sektorem gości musieli wysłuchać solidną porcję skarg i zażaleń na swoją beznadziejną postawę nie tylko dziś w Legnicy, ale w całej rundzie.

W środę przed sosnowiczanami mecz z Puszczą Niepołomice. Jak się okazało po meczu w Legnicy, Zagłębia już nie będzie w tym spotkaniu prowadził Dariusz Banasik.

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec