Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Zwycięstwo w oparach gazu (fm), 2017-04-17, 06:00 źródło: Kibice Zagłębia

Nie milkną echa środowego meczu w Zabrzu. Niestety nie mam jednak na myśli tutaj fantastycznej gry piłkarzy, czy też pięknych dla oczu goli, a sytuacji która miała miejsce tuż przed jego rozpoczęciem w okolicach czy też na sektorze gości.
Zwycięstwo w oparach gazu

W dniu wczorajszym, na oficjalnej stronie klubu pojawiło się ciekawe i niespotykane często w naszym kraju oświadczenie/stanowisko prezesa Zagłębia pana Marcina Jaroszewskiego, który w sposób stanowczy wstawił się za kibicami, pokazując jednocześnie nieco inny pogląd na dotychczasowy medialny przekaz płynący ze strony policji oraz Zabrzańskiego klubu. Medialny przekaz, bo od niego zacznę to tradycyjny zlepek popularnych i chwytliwych tez o latających kamieniach, butelkach i kostce brukowej oraz ataku na funkcjonariuszy. Wiemy że rolą rzecznika jest przedstawianie komunikatów "z góry" jednak publiczne kłamstwa takiej osobie nie powinny się zdarzać, a tezy szumnie przekazywane mediom w jakikolwiek sposób powinien weryfikować.

Do całości można dodać informację o szumnie zatrzymanych 22 najbardziej agresywnych osobach. Wyjaśniam więc, że większość z tych "najbardziej agresywnych" po blisko dwudniowej odsiadce w kilku śląskich komisariatach opuściła komendę bez zarzutów , występując w charakterze świadka ! Dzielni stróże prawa przekazali także jedną osobę pod sąd na rozprawę w trybie przyspieszonym, która... zakończyła się uniewinnieniem. Pytanie więc brzmi, czy zawsze warto brać pod uwagę opinię tylko jednej strony i czy czasami większość zatrzymań nie opiera się na metodach z przeszłości czyli dajcie mi człowieka, a znajdziemy na niego paragraf. Uzupełniając wątek "najbardziej agresywnych" wspomnieć można także o dwóch dziewczynach oraz osobach, które z racji obrażeń związanych z gazowaniem prosiły o pomoc medyczną.

LATAJĄCY PLECAK CZYLI LATAJĄCY CYRK PANA TOMASZA

Kolejny wątek to postać Zabrzańskiego kierownika do spraw bezpieczeństwa (Tomasz Milewski) , który na łamach katowickiego sportu "liczy straty" oraz wygłasza ciekawe teorie dotyczące latającego plecaka oraz zatopionych w toaletach racach. Pan Tomasz wystrzelił także tezą o niechęci do wchodzenia na mecz (tak, przyjechaliśmy specjalnie 2 godziny przed aby postać i podziwiać pięknie wyremontowaną, a później "spaloną" salkę lekkoatletyczną).

Idziemy więc od początku, dłużej zatrzymując się przy wspomnianym powyżej kierowniku. Otóż chciałbym wyjaśnić, iż po pierwsze żadna pirotechnika nie została na stadionie znaleziona (ani w toaletach, ani na trybunie, ani też u 120 osób którym udało się na stadion wejść). Dodam również, iż race odpalane na stadionach to ostrzegawcze race morskie, stosowane na jak nazwa wskazuje morzach i oceanach głównie w celach ratowniczych. To, że nie mają prawa utonąć i ich zadaniem jest unoszenie na wodzie wyjaśnić powinno wszystkim wiarygodność tych słów.

"Idąc" jednak za panem Tomaszem, wyjaśnić się może ciągły problem z finansami w Zabrzu, gdyż tak nowoczesne toalety z pewnością kosztowały majątek (dodajmy że race tworzone są z bardzo trwałego metalu, więc "upychanie" a następnie topienie ich w toalecie musiało być sztuką wartą odwiedzin w programie Mam Talent. Pan Milewski wskazał także w swojej wypowiedzi tajemniczy plecak w którym WYDAJE MU SIĘ iż znajdowała się pirotechnika. I tak oto, prócz człowieka do Mam Talent, znalazł się wśród kibiców strong man, rzucający plecakiem pirotechniki na wiele metrów niczym Mariusz Pudzianowski w szczytowej formie na mistrzostwach świata (race, z racji wspomnianego wcześniej metalu są ciężkie więc nawet kilka sztuk to porządny ciężar). Mnie również SIĘ WYDAJE, iż w tym plecaku były wielkanocne jaja, które kibice Zagłębia z racji zbliżających się świąt chcieli przekazać gospodarzom. Gustowne pisanki w barwach z pewnością były by doskonałym uzupełnieniem suto zastawionych świątecznych stołów. Kończąc wątek pana Tomasza, dodam tylko iż JEDYNYMI niebezpiecznymi i zagrażającymi zdrowiu przedmiotami były niezliczone butle z gazem, oraz pałki teleskopowe (zabronione prawnie !) używane przez jak to pan określa stewardów. (ubrana w bojowe wojskowe mundury niezidentyfikowana grupa osób, bez widocznych oznaczeń oraz wymaganych również prawnie identyfikatorów).

Magiczny czarny plecak, dalej pozostaje więc magiczny, a nad jego zawartością długo jeszcze będą rozmyślać amerykańscy naukowcy. Nie wykluczone także, iż po świętach w sejmie powołana zostanie komisja śledcza do wyjaśnienia tej sprawy, na czele której zasiądzie sam Antonii Macierewicz. Jako podsumowanie już całkiem poważnie napiszę tylko, iż sprawa naszego pobytu w Zabrzu jest rozwojowa i już po świętach podjęte zostaną stosowne kroki prawne, aby ukarać "stewardów", których tak ochoczo z gazem i pałkami teleskopowymi wysyłał na kibiców Zagłębia pan Tomasz "wydaje mi się" Milewski. Osobną kwestią, która również będzie miała swój finał w sądzie jest sposób i bezpodstawne zatrzymanie oraz dwudniowy pobyt w celi kilkunastu osób. Na łamach serwisu 100%Zagłębie będziemy informować o wszystkich kwestiach związanych z tą sprawą, mając nadzieje że chociaż kilku osobom otworzą się oczy i przestaną wierzyć we wszystko czym karmią nas media.

"Najbardziej Agresywny"


Galeria Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec
Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec
Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec
Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec
zobacz pełną galerię zdjęć
 • Podziel się tą informacją:
Komentarze (2)
 • pol13 pol13 napisał(a) 17.04.2017 r, o godz. 10:43

  Brawo!!!
 • Rotwajler Rotwajler napisał(a) 15.04.2017 r, o godz. 15:19
  Nareszcie KTOŚ zwrócił uwagę na lizusowskie śląskie media typu \'Bulwarówki Zachodniej\' na łamach której ukazano zdjęcia niewinnych \"skorpionaków\" w mundurach rodem z wczesnej południowej Afryki i jak prasa potrafi chodzić na pasku swych mocodawców. W PRL-u \"lizali d..., po transformacji też liżą tylko d.... się zmieniły. Zresztą jak media mogą być obiektywne skoro są (nie) zależne. Pardon, przestawiły mi się słówka. Nie pochwalam bandyckiego zachowania kiboli na i przed stadionami, ale działania bezprawne organów pseudo-porządkowych powinny być piętnowane właśnie przez media.
  Solidny artykuł.

  RoT_Wajler

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

BRAMKI:
15 - Fabian Piasecki
6 - Szymon Pawłowski
3 - Rafał Grzelak, Filip Karbowy, Patryk Małecki, Patryk Mularczyk
2 - Stanisław Biłeńkyj, Rubio
1 - Markas Beneta, Michał Góral, Płamen Kraczunow, Tomasz Nawotka, Błażej Radwanek, Mateusz Szwed, samobójcza (Mariusz Magiera, Bełchatów)

ASYSTY:
11 - Szymon Pawłowski
7 - Mateusz Szwed
6 - Patryk Małecki
4
- Fabian Piasecki
3 -
Tomasz Nawotka
2
- Stanisław Biłeńkyj, Tomasz Hołota, Patryk Mularczyk,
1 - Rafał Grzelak, Filip Karbowy, Jakub Sinior, Quentin Seedorf 

ŻÓŁTE KARTKI:
7 (1) - Rafał Grzelak
6 (1) - Kacper Radkowski, Wojciech Słomka
5 (1) - Jakub Sinior
5 - Markas Beneta, Fabian Piasecki
4 -  Patryk Małecki,  Piotr Polczak, Dawid Ryndak
3 (1) - Stanisław Biłeńkyj, Płamen Kraczunow
3 - Bartłomiej Babiarz,  Tomasz Hołota, Patryk Mularczyk, Tomasz Nawotka
2 - Quentin Seedorf, Mateusz Szwed
1 - Filip Karbowy, Szymon Pawłowski, Błażej Radwanek, Rubio, Krystian Stępniowski

* - w nawiasie czerwona kartka za dwie żółte

CZERWONE KARTKI:
1 - Piotr Polczak

Rozkład jazdy kibica 2020-07-10, 20:10Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań 2020-07-14, 17:00Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Sosnowiec 2020-07-17, 17:40Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec 2020-07-25, 17:40Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2020 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony