Facebook youtube rss ZS na komórkę Hokej Koszykówka
Grali przyjaciele pp, 2017-03-20, 21:58

Zwycięstwo, remis, porażka. Legia Warszawa zwyciężyła w wyjazdowym pojedynku 2-1 Lechię Gdańsk, Olimpia Elbląg także na wyjeździe zremisowała ze Stalą Stalowa Wola 1-1, a BKS Stal Bielsko w meczu u siebie doznał porażki 0-1 z rezerwami Miedzi Legnica.
Grali przyjaciele

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa 1 – 2 (0-0)
Hlousek (48, samobójcza) – Kucharczyk (58, 87)

W pierwszej części meczu gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Obie drużyny skupiły się przede wszystkim na grze defensywnej i opanowaniu środka pola, dzięki czemu kibice nie oglądali zbyt wielu akcji ofensywnych i sytuacji podbramkowych.

Po zmianie stron dość szybko na prowadzenie wyszli gospodarze. Zdobywcą gola dla zespołu z Gdańska, został w 48 minucie Hlousek, który niefortunnie interweniując trafił do własnej siatki. Na odpowiedź Legii nie trzeba było długo czekać, do remisu wojskowi doprowadzili w 58 minucie. Gola dla Legii zdobył Kucharczyk, wykorzystując dośrodkowanie z lewej strony boiska od Guilherme. Decydujące o wygranej Legii trafienie było również udziałem Kucharczyka, który w 87 minucie zdobył drugiego gola dla ekipy z Warszawy.

Dzięki temu zwycięstwu Legia awansowała na 2 pozycję w tabeli Ekstraklasy.

1750 kibiców z Warszawy zaprezentowało oprawę zatytułowaną „Czołówka sceny ultras" Była 5 stronna kartoniada i race.

Stal Stalowa Wola – Olimpia Elbląg 1 – 1 (0-0)
Jarosz (67) – Pietroń (65, karny)

Wyjazdowe starcie ligowe Olimpii w Stalowej Woli przyniosło nieco emocji dopiero w drugiej jego części. W pierwszej zespoły grały dość zachowawczo, a kibice nie doczekali się groźnych sytuacji podbramkowych.
Po zmianie stron było nieco lepiej. W 65 minucie Pietroń skutecznie wykonał rzut karny i Olimpia objęła prowadzenie. Jednak gospodarze doprowadzili do remisu niemal błyskawicznie. Autorem gola dla Stali został w 67 minucie Jarosz. Do końca meczu obie drużyny miały jeszcze kilka szans bramkowych, ale nikomu nie udało się zmienić rezultatu.

Po 22 kolejkach II ligi Olimpia zajmuje 7 miejsce w ligowej tabeli.

W Stalowej Woli nie zabrakło kibiców Olimpii. Na ten daleki wyjazd (ponad 500 km w jedną stronę) wybrało się z Elbląga 28 osób, wspierały ich także 3 osoby z Sosnowca.

BKS Stal Bielsko-Biała – Miedź II Legnica 0 – 1 (0-0)
Zieliński (62)

Niestety inauguracja wiosennej części rozgrywek ligowych, nie udała się zespołowi bialskiej Stali. BKS uległ na własnym boisku rezerwom Miedzi Legnica 0-1. Strzelcem jedynego gola meczu został w 62 minucie Zieliński. Sam mecz nie należał do emocjonujących i ciekawych widowisk. Przewagę od pierwszych minut mieli goście, którzy przez większą część spotkania kontrolowali boiskowe wydarzenia. Stal zagrała słabo i nieskutecznie.

BKS zajmuje obecnie 7 pozycję w tabeli III ligi grupy III.