Zwycięstwo rezerw , 2004-05-08, 20:35

null
W rozegranym dzisiaj meczu A-klasy rezerwy Zagłębia zwyciężyły w wyjazdowym meczu Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza 2:0 po bramkach Jajeśniaka oraz Sempera.

Spotkanie pomiędzy Zagłębiakiem Dąbrowa Górnicza a rezerwami sosnowieckiego Zagłębia rozgrywany był na stadionie w Będzinie-Ksawerze. Boisko, na którym przyszło grać zawodnikom nie dość, że było bardzo małe to jeszcze na dodatek nierówne i zaniedbane. Mimo wszystko sosnowiczanie po raz pierwszy od dłuższego czasu zaprezentowali się bardzo dobrze. Przez cały mecz kontrolowali sytuację, nie było, tak jak poprzednio, nerwowych zagrań i niepotrzebnych strat.

W 4 minucie z głębi pola na czystą pozycję wychodzi Jajeśniak, jednak jest zbyt blisko linii bocznej by strzelać na bramkę i decyduje się na podanie do Michała Raka. Ten niestety ¼le przyjmuje piłkę i bez trudu wyłapuję ją Wrzesień. Sosnowiczanie przez cały czas atakują, ale ich akcje kończą się bąd¼ to na obrońcach Zagłębiaka, bąd¼ też niecelnymi strzałami. Tak było w 11 minucie gdy po rzucie wolnym z ponad 20 metrów piłka szybuje wysoko nad poprzeczką. Trzy minuty pó¼niej Zagłębie wyprowadza szybki kontratak, piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony przejmuje Semper i z 5 metrów strzela w słupek. Natomiast w 18 minucie jeden z sosnowieckich zawodników strzela silnie w poprzeczkę.

Po półgodzinnej grze pierwszą gro¼ną akcją popisują się miejscowi i obrońcy Zagłębia zmuszeni są wybić piłkę na rzut rożny. W 37 minucie rezerwy wyprowadzają szybki kontratak, Semper podaje do Bazylczyka jednak jego strzał nogami broni bramkarz. W ostatniej minucie pierwszej odsłony przy linii bocznej następuje szybka wymiana piłki pomiędzy Wurzelem i Rakiem, który dośrodkowuje na pole karne. Do piłki dochodzi Jajeśniak jednak jego strzał zostaje zablokowany przez obrońców.

W drugiej połowie od pierwszych minut do ataku rzuca się Zagłębie. I w końcu udaje się to na co wszyscy kibice czekali od pewnego czasu. Setną bramkę w tych rozgrywkach zdobywa Jajeśniak. Jeden z Sosnowiczan jest faulowany 18 metrów od bramki. Do piłki podchodzi właśnie Damian Jajeśniak i bezpośrednim strzałem posyła piłkę po rękach bramkarza do siatki. Już dwie minuty pó¼niej mogła paść kolejna bramka, jednak sędzia liniowy popełnił w tym przypadku błąd i wskazał iż wychodzący na pozycję Semper znajdował się na spalonym. Przez następne kilkanaście minut zawodnicy rezerw spuszczają nieco z tonu i ich ataki nie są już takie gro¼ne. W 70 minucie znowu zrywają się przyjezdni. Dośrodkowanie z linii końcowej zaadresowane do wbiegającego w pole karne Sempera wyłapuje jednak Wrzesień. Cztery minuty pó¼niej akcja z drugiej strony boiska kończy się tylko rzutem rożnym dla miejscowych. Natomiast w 76 minucie pada bramka numer 101. Rezerwowi Zagłębiaka wymieniają podania ze swoim bramkarzem. Zabawa taka kończy się tym, że Wrzesień chcąc wybić piłkę trafia w nogi atakującego go Sempera i piłka ląduje w siatce.

W 80 minucie Sosnowiczanie wykonują rzut rożny. Piłkę z 10 metrów do siatki posyła Jajeśniak, jednak po drodze piłkę, według sędziego, dotyka będący na spalonym Wurzel i arbiter nie uznaje bramki. Dopiero w 83 minucie do wysiłku zmuszony zostaje Brzeziański. Po strzale po ziemi zza pola karnego wypuszcza on piłkę jednak rehabilituje się wygarniając ją spod nóg atakującego dąbrowianina. Nie można tutaj jednak mieć zbyt wielkich pretensji do naszego bramkarza, gdyż jak pisałem na wstępie boisko było bardzo nierówne. Cztery minuty po tej sytuacji kolejna zabawa Dąbrowskich obrońców kończy się ¼le. Tym razem jednak tylko rzutem rożnym. Już w doliczonym czasie gry najpierw w 91 minucie zza pola karnego strzela Wilk, jednak minimalnie obok słupka, a w 92 minucie Wilk dośrodkowuje z linii końcowej w pole karne gdzie silny strzał jednego z sosnowiczan z trudem broni bramkarz gospodarzy.

Zagłębiak Dąbrowa Górnicza - Zagłębie II Sosnowiec 0:3 (wo)

wynik z boiska 0:2 zweryfikowano z powodu gry w drużynie gospodarzy nieuprawnionego zawodnika, który powinien pauzować za czwartą żółtą kartkę

0:1 Jajeśniak 52'(wolny)
0:2 Semper 76'

Mecz trwał: 94 minuty (46+48)
Widzów: około 60

Zagłębiak: Wrzesień - Sobczyk (82' Duda), M. Bałaga (45' Balcerek), M. Bogacz, Ościk - Flak (60' Niemczyk), Trojanowski, Klamra, Krzyżowski (20' Bryda) - Wanicki, Błaut

Zagłębie II: Brzeziański - Podlewski (79' Karwalski), A. Czwarnowski, Wilk, Twardawa - Nadolny (82' Kardaszewski), M. Rak, Jajeśniak, Wurzel (86' T. Czwarnowski) - Bazylczyk, Semper