Zagłębie - Pogoń Siedlce 1:0 JP, 2016-08-06, 20:24

Sosnowieckie Zagłębie wygrało z Pogonią Siedlce w drugiej kolejce I ligi. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 36. minucie Łukasz Matusiak.
Zagłębie - Pogoń Siedlce 1:0

Zwycięstwem zakończył się inauguracyjny mecz Jacka Magiery na Stadionie Ludowym. Zagłębie strzeliło bramkę w pierwszej połowie, gdy więcej sytuacji stworzyli sobie rywale. Z kolei po przerwie naszą drużynę cechowała spora nieskuteczność. Pod tym względem "przodownikiem" był Tin Matić. Młody Chorwat w drugiej części spotkania zmarnował aż trzy stuprocentowe sytuacje.

Z trybuny mecz oglądali kontuzjowani Martin Pribula i Marcin Sierczyński, których w pierwszym składzie zastąpili Jakub Wilk i Konrad Budek. Gotowy do gry był bramkarz Wojciech Fabisiak, który w Chojnicach nie mógł zagrać z powodu kary za czerwoną kartkę. Sztab szkoleniowy Zagłębia zdecydował jednak, że nie ma powodu, aby na ławkę odsyłać Jakuba Szumskiego, który dobrze sobie radził w Chojnicach.

Także dzisiaj wypożyczony z Legii golkiper nie zawiódł. Już w 6. minucie musiał obronić strzał Damiana Świerblewskiego zza pola karnego. W 19. minucie groźnie zza pola karnego uderzał były gracz Zagłębia Michał Bajdur. Dwie minuty potem chyba najlepszą sytuację w pierwszej połowie dla Pogoni miał Cezary Demianiuk i ponownie górą był Szumski, którego ponownie w 33. minucie sprawdził strzałem z rzutu wolnego Marcin Burkhardt.

Pogoń przegrywała starcia z Jakubem Szumskim, a Zagłębie nie stwarzało aż tak wielku sytuacji, ale gdy już była okazja, to została wykorzystana. W 36. minucie Łukasz Matusiak zainicjował akcję podaniem do Tina Maticia. Chorwat, gdy znalazł się już w polu karnym, odegrał do "Łysego", a ten płaskim strzałem prawą nogą strzelił pierwszą bramkę dla Zagłębia od 23 października 2015, gdy pokonal golkipera Chojniczanki.

Po przerwie działo się na boisku jeszcze więcej. W 50. minucie Cezary Demianiuk nie potrafił wykończyć świetnej akcji prawą stroną boiska przeprowadzonej przez Damiana Świerblewskiego i Konrada Wrzesińskiego. Gra szybsko przeniosła się pod drugą bramkę i po asyście Jakuba Wilka w sytuacji sam na sam znalazł się Tin Matić. Najmłodszy gracz w składzie Zagłębia uderzył prosto w Piotra Misztala.

W 62. minucie bliski wyrównania był Konrad Wrzesiński. Ofensywnie usposobiony prawy obrońca Pogoni po podaniu Damiana Świerblewskiego strzelił w słupek z prawej strony pola karnego. W odpowiedzi po sześciu minutach znów oko w oko z Piotrem Misztalem stanął Tin Matić i w tej sytuacji posłał piłkę nad bramką.

Potem gra się zaostrzyła, w czym spory udział miało wejście na boisko Daniela Gołębiewskiego, który bezpardonowo atakował graczy Zagłębia w powietrznych pojedynkach w polu karnym gospodarzy. Nie do końca nad wszystkim panował sędzia Jacek Małyszek, który im bliżej było końca meczu, tym częściej musiał wysłuchiwać niepochlebnych okrzyków z trybun na temat swojej pracy.

Hat trick zmarnowanych okazji skompletował w 85. minucie Tin Matić. Podanie Tomasza Nowaka było z gatunku "palce lizać", ale sprowadzony z Łęcznej pomocnik nie zapisał w swoim dorobku asysty, ponieważ Chorwat w sytuacji sam na sam znowu strzelił w bramkarza z Siedlec.

W historii pojedynków pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Pogonią Siedlce po raz trzeci gospodarze byli lepsi o jedną bramkę. Rok temu na Ludowym Zagłębie wygrało 2:1, a w Siedlcach miejscowi wygrali 3:2. Szkoleniowiec Pogoni Dariusz Banasik po raz trzeci prowadził drużynę przeciwko Zagłębiu i nadal pozostaje bez zwycięstwa (w sezonie 2014/2015 jako trener Znicza Pruszków przegrał w Sosnowcu 2:3, a w Pruszkowie było 0:0).

Już we wtorek na Stadionie Ludowym mecz 1/16 finału Pucharu Polski z Wisłą Kraków. Zagłębie przystąpi do niego po zwycięstwie nad Pogonią Siedlce, a Wisła po trzech ligowych porażkach.