Droga na Narodowy rozpoczęta JP, 2016-07-23, 18:25

Zagłębie Sosnowiec wygrało z Legionovią 3:0 w 1/32 finału Pucharu Polski. Bramki strzelili Sebastian Dudek (52' - karny), Kamil Wiktorski (74') i Jakub Wilk (90+2')
Droga na Narodowy rozpoczęta

Od okazałego zwycięstwa rozpoczął swoją pracę w Zagłębiu nowy szkoleniowiec sosnowiczan Jacek Magiera. Także inni debiutanci mogą zaliczyć swój pierwszy występ w nowych barwach do udanych. Jeden z debiutantów strzelił bramkę po asyście drugiego, a trzeci trafił w słupek.

W poprzednim sezonie na tym etapie rozgrywek sosnowiczanom do zwycięstwa i awansu potrzebna była nie tylko dogrywka, ale także rzuty karne. Teraz Zagłębie odprawiło rywala z bagażem trzech bramek w regulaminowym czasie gry.

Polsat Sport postanowił transmitować mecz na swojej antenie i chyba nie żałuje tego kroku. Telewidzowie mogli obejrzeć trzy gole, a także wiele innych ciekawych akcji i strzałów. Jeśli chodzi o pierwszą połowę, to w wykonaniu Zagłębia szczególnie owocny był okres między 23. a 29. minutą. Najpierw Tomasz Nowak trafił w słupek, następnie Tin Matić po świetnym podaniu Sebastiana Dudka trafił w poprzeczkę, a potem dwie szanse miał Martin Pribula. Za pierwszym razem obronił Sebastian Madejski, a przy drugim strzale zabrakło celności.

Ze strony Legionovii najgroźniej było w 41. minucie, gdy Krystian Kalinowski uderzył lewą nogą z około 18 metrów, a piłkę zmierzającą w okienko wybił Wojciech Fabisiak.

Na gole trzeba było poczekać do drugiej części spotkania. W 51. minucie wbiegającego w pole karne Łukasza Matusiaka sfaulował Ivan Jovanović. Po raz kolejny potwierdziło się, że napastnik we własnym polu karnym to niekoniecznie dobre rozwiązanie. Arbiter podyktował rzut karny, a piłkę z "wapna" do bramki posłał Sebastian Dudek. Dla naszego kapitana było to trzecie trafienie w barwach Zagłębia w Pucharze Polski. W poprzednim sezonie trafiał z "jedenastek" w wyjazdowych meczach w Puławach i Krakowie.

Drugi gol dla naszej drużyny padł w 74. minucie. Sosnowiczanie krótko rozegrali rzut rożny. Sebastian Dudek podał do Tomasza Nowaka, a ten dośrodkował na głowę Kamila Wiktorskiego, który w swoim debiucie w Zagłębiu strzelił bramkę przeciwko drużynie, w której spędził poprzednią rundę.

Gospodarze mogli strzelić kontaktowego gola w 84. minucie, gdy po podaniu Patryka Koziary minimalnie chybił Krystian Wójcik. Aby nie było wątpliwości, kto jest lepszy, Zagłębie dążyło do strzelenia trzeciego gola. W 89. minucie nad poprzeczką główkował Jakub Wilk, minutę później po podaniu Roberta Bartczaka za lekko strzelił Patryk Mularczyk, aż wreszcie w drugiej z trzech doliczonych minut po dośrodkowaniu Marcina Sierczyński piłkę do bramki Legionovii skierowal Jakub Wilk, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Zagłębia.

W poniedziałek losowanie drabinki Pucharu Polski aż do ćwierćfinału. Przekonamy się, kogo nam przydzieli los i kogo będziemy musieli pokonać, aby zajść w pucharowych rozgrywkach co najmniej tak daleko jak w minionym sezonie.