Facebook youtube rss ZS na komórkę Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Zagłębie odparło Pogoń JP, 2015-08-30, 19:57

Zagłębie Sosnowiec wygrało z Pogonią Siedlce 2:1. Gole dla sosnowiczan strzelili Krzysztof Markowski (9') i Sebastian Dudek (19' - rzut karny). Dla Pogoni trafił Mariusz Rybicki (39')
Zagłębie odparło Pogoń

W ciągu minionych dziewięciu dniu Zagłębie wywalczyło siedem punktów. Po pewnej wygranej nad Arką Gdynia i remisie w Kluczborku, gdzie komplet punktów wymknął się naszej drużynie w doliczonym czasie gry, dzisiaj sosnowiczanie dopisali do swojego dorobku trzy punkty w starciu z siedlecką Pogonią, choć wcale nie było lekko, łatwo i przyjemnie.

Początek meczu należał do podopiecznych Artura Derbina, a przewagę już w ciągu niespełna 20 minut udało się udokumentować dwoma trafieniami. W 9. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Dudek, a piłkę strzałem głową z bliska do bramki posłał Krzysztof Markowski. Dla drużyny z Siedlec był to pierwszy gol stracony po 189 miutach - wcześniejsze dwa mecze siedlczanie zagrali na zero z tyłu.

10 minut później prowadzenie sosnowiczan było już dwubramkowe. Świetną prostopadłą piłkę do Michała Fidziukiewicz zagrał Sebastian Dudek. Najlepszy strzelec Zagłębia w tym sezonie próbował mijać Rafała Misztala, ale siedlecki golkiper dopuścił się faulu, po którym arbiter podyktował rzut karny. Poprzednią "jedenastkę" na Stadionie Ludowym zmarnował Michał Fidziukiewicz, ale tym razem do piłki podszedł kapitan Zagłębia, Sebastian Dudek, który posłał piłkę do siatki.

Niestety, do stałych elementów meczów na Stadionie Ludowym zaliczają się w tym sezonie błędy bramkarzy. Z Wisłą Płock i Wigrami Suwałki po jednej bramce zawalił Szymon Gąsiński, a gol strzelony przez Pogoń Siedlce obciąża konto Wojciecha Fabisiaka, który wpuścił pod brzuchem piłkę po strzale Mariusza Rybickiego i od 39. minuty Pogoń przegrywała tylko jedną bramką.

Zagłębiu udało się nie powtórzyć błędów popełnionych w środę w Kluczborku i tym razem rywale nie strzelili wyrównującej bramki. Co więcej - Pogoń Siedlce nie oddała po przerwie ani jednego celnego strzału (przewrotka Dawida Dzięgielewskiego, po której interweniował Wojciech Fabisiak, była ze spalonego).

Więcej spokoju w końcówce mielibyśmy, gdyby udało się wykorzystać dwie sytuacje w jednej akcji w 65. minucie. Dwukrotnie świetnie interweniował Rafał Misztal, który najpierw na przedpolu obronił sytuację sam na sam z Jakubem Arakiem, a po chwili przed linią bramkową zatrzymał piłkę po strzale Dawida Ryndaka.

Najważniejsze, że po porażkach w pierwszych dwóch meczach na Stadionie Ludowym (z Wisłą Płock i Wigrami Suwałki), dwa kolejne spotkania zakończyły się wygranymi gospodarzy i sytuacja Zagłębia w tabeli wygląda więcej niż dobrze.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (19)
  • kosa kosa napisał(a) 02.09.2015 r, o godz. 21:18
    Marko a co do słonecznika to on był jest i będzie nieodłącznym dodatkiem do spotkań piłkarskich i choćdzbyś się zesrał w gacie i tak tego nie jesteś zmienić poza tym jak byś się gamoniu dokładnie przyjrzał to w młynie słonecznik jest na porządku dziennym
  • kosa kosa napisał(a) 02.09.2015 r, o godz. 21:09
    Marko pajacu te smętne przyśpiewki które teraz reprezentuje młyn są rodem z PS2 i dopóki się to nie zmieni zawsze będziecie olewani przez prawdziwych kibiców Zagłębia którzy potrafią i znają każdą piosenkę którą śpiewał cały stadion i tak pozostanie dopóki ostatni z nas nie będzie w stanie uczestniczyć w meczach Zagłębia a potem nastąpi żenada którą teraz reprezentujecie ,a to zajście które miało miejsce na ostatnim meczy dobitnie to pokazuje że jesteście w dopingu beznadziejni ,i jedyne co wam wychodzi to śpiewka po każdym \'\'Wygranym meczu \'\'kto wygra mecz Zagłębie kto Zagłębie to jedyne co potraficie młynarze
  • Domin77 Domin77 napisał(a) 01.09.2015 r, o godz. 09:56
    Z tym słonecznikiem to jakaś plaga i do puki nie będzie nowego stadionu to tak się będzie działo. Koleś co oglądał mecz w tv zapytał się czy to jakaś akcja typu wszyscy na biało, to tu cały stadion je słonecznik. Amen.

  • Kosanka7 Kosanka7 napisał(a) 01.09.2015 r, o godz. 00:07
    Marko to nie o to chodzi, że nie chcemy z wami śpiewać. Faktycznie jesteśmy zgredy, bo sama mam 42 lata i mimo, że
    zajmuję dość \"poważną\" posadę w firmie to drę ryja na Ludowym od ok.25 lat. Przeżyłam z Zagłębiem wszystkie \"klątwy egipskie\", ale kibicem się jest na dobre i na złe. I mam prawo uważać, że młyn to żenada, bo w latach 90-tych
    nie potrzebowaliśmy gniazda, bębna i cholera wie czego , a doping był melodyjny, szybki i głośny. I mimo kos śpiewaliśmy \"Rucha czy GieKsę pokonamy\" . Chcemy śpiewać, ale nie mam zamiaru bluzgać na inne kluby i śpiewać kołysanek.
  • Marko Marko napisał(a) 31.08.2015 r, o godz. 20:26
    Miro ja proponuje zebyscie sami tam usiedli starzy wyjadacze co dupy z krzeselka niechce sie ruszyc.
    zbierz ekipe zgredow i pokaz jak sie dopingowalo kiedys, a nie wpierdzielac slonecznika caly mecz.
    teraz do tych co pisali ze wrzucaja do puszki dla ultrasow a dopingu niema!! wsadzcie se w dupe te 2 zlote i drzyjcie morde sami

  • --miro-- --miro-- napisał(a) 31.08.2015 r, o godz. 19:29
    Po tym co się wczoraj wydarzyło na trybunach, nasuwa się tylko jedna myśl - przenieść młyn do sektora gości.



  • Mateo1906 Mateo1906 napisał(a) 31.08.2015 r, o godz. 17:14
    /Prima/ A ty jaki zajebiście mądry !!!! Fakt jest jeden kibicom nie podobało się to że swoi kibice się napierdalają !!!! Więc prima zajebiście masz !!!! Jak /Kosanka7/ Zauważył zresztą nie tylko on słychać było wyraźnie że nie podobało się zachowanie młyna. Koniec . przemyślenia sobie /prima/ zostaw . NaRa

  • Marko Marko napisał(a) 30.08.2015 r, o godz. 23:37
    sory za ortografie ale już widze podwójnie

  • artmag13 artmag13 napisał(a) 30.08.2015 r, o godz. 23:36
    co wy piszecie /Adam1906/ i /Zagłębiak1906/ widziałem całą sytuację z bliska i widzę zero obiektywizmu fakt ten gość jest denerwujący bo to nie pierwszy raz jak wtrąca swoje przyśpiewki pamiętam go jeszcze z niższych lig i często coś tam śpiewał po swojemu ale panowie nie tak się to załatwia tym bardziej że wy jeszcze w pampersy waliliście jak oni chodzili na mecze trochę szacunku do starszych tym bardziej że nic aż tak złego nie zrobił a wy młodzi poszliście 3 razy na trening do Sportowego Zagłębia i wam się wydaje że możecie wszystko wyjaśniać pięściami i jeszcze najlepiej w pięciu bo jakby was wyłapać pojedynczo to już nie będziecie takie kozaki. Panowie to co się dzieje ostatnio na trybunach to jest tragedia a to dziś żeby bić swoich to już nawet nie wiadomo jak to nazwać.Dla mnie to tam dziś brakowało kogoś(BB) kto by podszedł i jednemu i drugiemu wypłacił po plaskaczu na opamiętanie... głupich nie trzeba siać sami się rodzą...WIARA KTÓRA PRZETRWAŁA !!!
  • Marko Marko napisał(a) 30.08.2015 r, o godz. 23:35
    Nodac a ile ty masz lat?? pokarz jak sie kibicuje i do mlyna przyjdz. rozsiadacie sie na calej otwartej i skubiecie slonecznik. tylko krytykowac umiecie a jak do Warszawy jedziecie to morde drzecie na zylecie i opowiadacie jak to kiepsko jest w Sosnowcu z dopingiem.

  • Zagłębiak1906 Zagłębiak1906 napisał(a) 30.08.2015 r, o godz. 22:45
    Ci którzy dostali to pijane pajace, które przedłużają piosenki i tylko wkurzają tych co stoją w młynie, do tego zaczęli wyzywać bez podstawy...to się im oberwało, jak ktoś ma przyjść wypity jak meserszmit na stadion to niech nie przychodzi wcale...Dobrze, że im panowie przetłumaczyli kilka spraw.
  • Kosanka7 Kosanka7 napisał(a) 30.08.2015 r, o godz. 22:14
    Właściwie to my śpiewamy marsze żałobne . Dziś wyraźnie słychać było jakim tempem śpiewali tzw. Pikniki a jakim młyn. Po raz kolejny stwierdzam, że młyn to żenada. Jeszcze się napierdalają jak ktoś prawdę im powie. Siedziałam na sektorze 8 i z mojego sektora wyraźnie słychać było \" wypierdalać\" skierowane do młyna. Ale oczywiście młyn jest nietykalny niczym ruska mafia.
  • Prima Prima napisał(a) 30.08.2015 r, o godz. 22:13
    /Mateox1906/ jaki ty głupi jesteś to OMG!!!!! Nawet /kosa/ dzisiaj tak nie wypalił.

  • nodac nodac napisał(a) 30.08.2015 r, o godz. 21:29


    prawda jest taka ze dzisiaj w tym mlynie to byla srednia wieku 15 lat,a po drugie zaden rywal,bardziej bym powiedzial niedzielny piknik,wazne 3 pkt,jedziemy dalej
  • Mateo1906 Mateo1906 napisał(a) 30.08.2015 r, o godz. 21:28
    Po pierwsze wstyd żeby swoi kibice się bili. Ludzie K**** opanujcie się . Co to ma być ??? Patologia !!! Po drugie z tego co wiem to tym z młyna nie odpowiadało że ktoś śpiewał z poza młyna !!!! tylko jak jest mecz i w młynie cisza to się wcale nie dziwie śpiewać nie wolno ?? to po co śpiewają cały stadion śpiewa z nami ?? Po co ?? Żeby później z młyna mieli jakiś problem ?? ŻENADA !!!! Trzeba to zmienić !! te oprawy przez które są same kary finansowe i tych z młyna cwaniaczków co swoich chcą bić !!!!! OD TEGO FREKWENCJA NA STADIONIE NIE POWIĘKSZY SIĘ !!!!

  • Adam1906 Adam1906 napisał(a) 30.08.2015 r, o godz. 21:26
    Sensownie? Paru pijanych \"fahofcuf\" od dopingu, siedzących obok młyna, chciało wulgarnie udowodnić kibicom z młyna że są dziadami i chvjami. Nie dziwię się więc że dostali po ryju.
  • bicicletagcc bicicletagcc napisał(a) 30.08.2015 r, o godz. 21:08

    Ktoś mi wytłumaczy sensownie dlaczego panowie przy młynie się naparzali?
  • Adamek182 Adamek182 napisał(a) 30.08.2015 r, o godz. 20:53


    Brawo! Brawo! I jeszcze raz brawo.
    Dla kibiców brawo. Oni potrafili wyciągnąć wnioski. Kulturka. Doping 90 minut. I spokojnie, kryta też się podłączy jak nikt nie będzie zmuszał.
    Piłkarze - brawo za wynik. Niestety wnioski z Kluczborka nie zostały wyciągnięte. I przez 60 minut była nerwówka straszna. Ale pierwsze 20 minut to była poezja.
  • kosa kosa napisał(a) 30.08.2015 r, o godz. 20:52
    mecz nudny ,ale liczą się trzy punkty bramka dla Pogoni to zasługa Fabisiaka po prostu pogoda zrobiła swoje