Facebook youtube rss ZS na komórkę Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Zagłębie w I lidze! JP, 2015-06-07, 17:53

W ostatnim meczu sezonu Zagłębie bezbramkowo zremisowało z Puszczą Niepołomice i zapewniło sobie awans do I ligi! Gratulujemy!
Zagłębie w I lidze!

Po siedmiu sezonach spędzonych na trzecim poziomie rozgrywkowym - najpierw sześć lat w II lidze zachodniej i ostatni rok w zreformowanej ogólnopolskiej II lidze, piłkarze Zagłębia wreszcie wracają do I ligi.

O ostatnim meczu nie ma się co rozpisywać. Remis urządzał oba zespoły - Zagłębiu dawał awans, a Puszczy utrzymanie w II lidze i remis padł. Poza pierwszymi minutami, w których goście dwukrotnie oddali celne strzały na bramkę Szymona Gąsińskiego, mecz toczył się w spokoju i oba kluby sprawiały wrażenie, że nie chcą zrobić sobie wzajemnie krzywdy.

Nie ma jednak co narzekać. Zagłębie osiągnęło zakładany na ten sezon cel i w sezonie 2015/2016 zagra w I lidze. Mistrzem II ligi został MKS Kluczbork, sosnowiczanie uplasowali się na drugiej pozycji, a trzecim beniaminkiem został Rozwój Katowice. W barażach z Pogonią Siedlce zagra Raków Częstochowa, a największym przegranym ostatniej kolejki jest Energetyk ROW Rybnik, który uległ u siebie Limanovii Limanowa 0:2 i spadł na piątą pozycję.

A teraz idziemy na fetę!


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (12)
  • Adamek182 Adamek182 napisał(a) 08.06.2015 r, o godz. 05:58


    Szkoda że przy pełnych trybunach nie widzieliśmy Zagłebia na pełnych obrotach. Awans smakował by jeszcze lepiej gdyby rozjechać rywala i pokazać kibicom którzy kupili karty tylko z powodu awansu ile radości dają mecze Zagłebia.
    Ale mamy awans i cieszmy się tym.
    Kiedy odchodził Giel napisałem tutaj że mam dziwne przeczucie że to właśnie on i jego brameczki zabiorą nam awans. Na szczęście zabrał nam tylko pozycje lidera.
  • 5-ta kolumna 5-ta kolumna napisał(a) 08.06.2015 r, o godz. 02:31


    Kuwa przez tyle lat chodziłem na mecze ukochanej drużyny i nie doczekałem tej chwili żeby cieszyć się z awansu. Teraz kiedy jestem daleko , serce krwawi że nie moglem być w Sosnowcu i świętować awansu. Ale mimo wszystko serducho się raduje z awansu . Brawo drużyna i trener . Teraz tylko zbudować drużynę na pierwszą ligę i do boju Kochane Zagłębie. Pozdrawiam kibic z Zielonej wyspy!!!
  • --miro-- --miro-- napisał(a) 07.06.2015 r, o godz. 21:24
    Moim zdaniem, ta \"ustawka\" nie odbiegała zbytnio od poziomu ostatnich 7-8 meczów rozegranych przez Zagłębie.
    Czy odebrałem taką postawę piłkarzy jako policzek? nie pierwszy to raz - zdążyłem się więc przyzwyczaić.

    Faktem jest, jak się okazało, że nawet z taką grą można awansować o klasę wyżej.

    Nie chcę umniejszać piłkarzom wagi sukcesu sportowego, tym bardziej, że to nie za ich grzechy spędziliśmy 7 sezonów na \"banicji\", ale całą tę fetę uważam za - delikatnie mówiąc - lekko przesadzoną.

    Zagłębie to nie jakiś klubik z \"koziej wólki\" czy innej Niecieczy, żeby cieszyć się z awansu z 3 do 2 ligi niemal jak z wygrania Ligi Mistrzów.

    Władze klubu zamiast fetować, już powinny się zająć kleceniem zespołu na 1 ligę, bo obecni piłkarze - z kilkoma wyjątkami - może i dobrzy byli na 2 ligę, ale do utrzymania się w 1 lidze - niekoniecznie.



  • jarek74 jarek74 napisał(a) 07.06.2015 r, o godz. 21:10
    To Lechowi tez odebrać mistrzostwo bo na 0-0 grali:) Tak mnie też zniesmaczył ten mecz, cieszę się z awansu, ale niedosyt po tym meczu pozostał, szkoda Kotwicy która się starała wygrała , a tutaj drużyny się ustawiły, zawodnicy mówili że zależy im aby wygrać tą ligę a tu zero ambicji i 2 miejsce, nieładnie panowie.
  • Zagłębiak1906 Zagłębiak1906 napisał(a) 07.06.2015 r, o godz. 20:53
    Każdy jest zniesmaczony meczem, ale po co gnoić ich za remis, który na pewno był dogadany ? Chcielibyście, żeby cisnęli ich cały mecz, a w końcówce padła jaka przypadkowa bramka dla tamtych i byłyby nici z awansu ? Ja nie...Ciesze się i dziękuję za te mecze z początku runyd, bo to one nam dały awans...I LIGA I LIGA ZAGŁĘBIE..!
  • pablo pablo napisał(a) 07.06.2015 r, o godz. 20:48
    jak zawsze z koncowka tabeli u siebie mamy problem wygrac, z taka gra to za rok chyba bedzie powrot do naszej ulubionej drugiej (trzeciej) ligi

  • kosynier kosynier napisał(a) 07.06.2015 r, o godz. 19:40
    Słyszałem, że PO wynajęła hejterów żeby gnoić w internecie opozycję ale widzę, że ktoś zza Brynicy wpadł na równie ciekawy pomysł.

    WYPAD ZA RZEKĘ FRAJERZY!

  • kosa kosa napisał(a) 07.06.2015 r, o godz. 19:38
    Awans cieszy ,ale to co dzisiaj zagrało Zagłębie to kpina z tych wszystkich kibiców na stadionie ,i jestem ciekaw co powie trener Stanek o tym żenującym widowisku nie tak się powinno pieczętować awans,oprawa meczu na najwyższym poziomie gratulacje dla kibiców
  • Sosnowiec00 Sosnowiec00 napisał(a) 07.06.2015 r, o godz. 19:36


    Wstyd mi za nich, zero abicji, zero honoru, zero szacunku dla kibiców, powinni obie drużyny zdegradować o 2 klasy za ustawiony mecz.
  • Jawa48 Jawa48 napisał(a) 07.06.2015 r, o godz. 19:19
    Faktycznie, nie ma się co rozpisywać. Żenada i jaja z kibiców – tych prawdziwych. Panie Jaroszewski jak panu nie wstyd przed p. Wszołkiem.

  • wva wva napisał(a) 07.06.2015 r, o godz. 18:36
    Szkoda mi ROWu!Cóż najważniejsze Zagłębie!!!!!!!!!!!!!!

  • wva wva napisał(a) 07.06.2015 r, o godz. 18:34
    Szkoda mi ROWu!Cóż najważniejsze Zagłębie!!!!!!!!!!!!!!