Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Mirosław Smyła zwolniony! (red), 2015-03-09, 16:19

Jak poinformował nas prezes Marcin Jaroszewski, Mirosław Smyła został zwolniony ze stanowiska pierwszego trenera Zagłębia Sosnowiec.
Mirosław Smyła zwolniony!

Przyczyną takiej decyzji - co nie może dziwić - były niezadowalające rezultaty osiągane przez naszą drużynę. Wraz z Mirosławem Smyłą z pracą w Zagłębiu pożegnał się również jego asystent Daniel Wojtasz. W sztabie szkoleniowym pozostali Artur Derbin i Robert Stanek, a dołączył do nich Tomasz Łuczywek. Żaden z nich nie ma jednak licencji uprawniającej do prowadzenie zespołu drugoligowego.

Prezes Jaroszewski zapewnia, że nowy szkoleniowiec sosnowiczan powinien być znany jeszcze w tym tygodniu i poprowadzić zespół w sobotnim meczu z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Gdyby tak się nie stało, to do protokołu jako pierwszy trener może zostać wpisany jeden z trenerów grup młodzieżowych dysponujący odpowiednią licencją.

Mirosław Smyła rozpoczął pracę w Zagłębiu w październiku 2013, kiedy zastąpił Mirosława Kmiecia. Pod jego wodzą drużyna rozegrała 40 ligowy meczów i odniosła 20 zwycięstw, doznała 10 porażek i podzieliła się punktami z rywalem w 10 potyczkach. Ponadto Smyła poprowadził sosnowiczan w jednym meczu Pucharu Polski, który zakończył się porażką po rzutach karnych.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (11)
  • andrzej11 andrzej11 napisał(a) 10.03.2015 r, o godz. 04:34

    takiego cieniasa jak smyla to chyba nie bedzie
  • andrzej11 andrzej11 napisał(a) 10.03.2015 r, o godz. 04:32
    smuda jest wolny
  • andrzej11 andrzej11 napisał(a) 10.03.2015 r, o godz. 04:31

    kasperczak jest wolny
  • kosa kosa napisał(a) 09.03.2015 r, o godz. 19:39
    Dworczyk-Szaryński i chłopcy by mieli miękkie kolana poznali by smak prawdziwej piłki i treningów z prawdziwego zdażenia

  • Spectator Spectator napisał(a) 09.03.2015 r, o godz. 19:31
    Oczywiście że za późno jednak lepiej późno niż wcale:)
    Przed nowym trenerem mega wyzwanie. Poukładać tą rozsypankę w góra co najwyżej 2 mecze i pozostanie 12 meczy na marsz ku górze. Czy to jest możliwe? Myślę, że dobry szkoleniowiec poradziłby sobie z tym wyzwaniem. Pytanie kto nim będzie?



  • kosa kosa napisał(a) 09.03.2015 r, o godz. 19:12
    o 20 meczy za późno
    Zwolnienie trenera byłoby rzuceniem ofiary na żer tych, którzy krzyczą i wyzywają - mówi prezes Marcin Jaroszewski ... co takiego się stało że prezesik zmienił zdanie,a trzeba było posłuchać kibiców to okres zimowy nie poszedłby na marne hanys totalnie rozbił zespół i powinien trafić przed oblicze prokuratora za działanie na szkodę spółki
  • --miro-- --miro-- napisał(a) 09.03.2015 r, o godz. 18:11
    Upaprani w aferze korupcyjnej - ręce precz od Zagłębia!

  • Spectator Spectator napisał(a) 09.03.2015 r, o godz. 17:29
    Smuda trenerem a asystentem Łuczywek?

  • pol13 pol13 napisał(a) 09.03.2015 r, o godz. 17:00

    Uffffff...... Nareszcie dobra wiadomosc!!!!!:)
    Szkoda tylko ze redaktorek czekal z tym przez cala zime bo jeden mecz w Brzesku nawet wygrany nic by nie zmienil a nowy trener mialby wiecej czasu.... Ale coz.... Lepiej pozno niz wcale!!!!!!
    Do boju Zaglebie!!!!!!
    A ten ktory zepsul cala runde i gadal od rzeczy na konferencjach..... Kierunek bytum!!!!!!
  • artmag13 artmag13 napisał(a) 09.03.2015 r, o godz. 16:59
    jest jest jest :-)
    co Ty kolego mówisz jaki Smuda(stara myśl szkoleniowa) tu musi przyjść autorytet z charakterem aby potrząsnąć tymi grajkami emerytów posadzić na ławkę a dać grać młodym
    ZAGŁĘBIE WIARA KTÓRA PRZETRWAŁA
  • Przemek1410 Przemek1410 napisał(a) 09.03.2015 r, o godz. 16:27

    nareszcie :)
    Jak by tak redaktorek miał jaja i zatrudnił....Smude,to bym zapłakał ze szczęścia,ale to chyba nierealne