Porażka w Brzesku JP, 2015-03-07, 15:02

Po raz drugi w tym sezonie Zagłębie przegrało z Okocimskim Brzesko. Bramkę dającą gospodarzom 3 punkty strzelił w 77. minucie z rzutu karnego Wojciech Wojcieszyński.
Porażka w Brzesku

Inauguracja rundy wiosennej stała pod znakiem kontrowersyjnych decyzji sędziego Kamila Waskowskiego. Pod koniec pierwszej połowy arbiter z Poznania niesłusznie usunął z boiska Krzysztofa Markowskiego za faul, który w żaden sposób nie kwalifikował się do pokazania czerwonej kartki.

Kolejna kontrowersja miała miejsce w 76. minucie, kiedy arbiter podyktował rzut karny po starciu Arkadiusza Kopruckiego z Wojciechem Wojcieszyńskim. Pewnym egzekutorem okazał się sam poszkodowany, grający w Zagłębiu Sosnowiec poprzedniej wiosny.

Decyzje sędziego, mogące mieć wpływ na porażkę, w żaden sposób nie dają prawa do usprawiedliwienia słabej gry Zagłębia. W meczu przeciwko drużynie, która nie wygrała trzynastu kolejnych spotkań, nasz zespół nie oddał ani jednego celnego strzału!

Wyjściowy skład Zagłębia na pierwszy w tym roku mecz nieco odbiegał od tego, co oglądaliśmy w ostatnich sparingach. Na bramce zagrał Wojciech Fabisiak, na ławce mecz rozpoczął Hubert Tylec i na skrzydłach obserwowaliśmy duet Dawid Ryndak-Mateusz Wrzesień. Okazję do debiutu w Zagłębiu dostali już od pierwszej minuty Arkadiusz Koprucki i Grzegorz Fonfara. Z kapitańską opaską po raz pierwszy zagrał Sebastian Dudek, ale nie wyszedł już na drugą połowę, bo trener Mirosław Smyła w jego miejsce do gry desygnował Sławomira Jarczyka, który musiał wypełnić lukę na środku obrony, jaka powstała po czerwonej kartce dla Krzysztofa Markowskiego.

W 81. minucie za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić Patryk Bryła i obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. Gra przez niemal kwadrans (sędzia doliczył 5 minut) w równych składach i zmiana obrońcy na gracza ofensywnego nic Zagłębiu nie dała i przyszło nam przegrać z zespołem z dołu tabeli, który wcale niczego wielkiego nie pokazał. Potrafił tylko skorzystać ze słabiutkiej postawy Zagłębia i sędziego.

Powtarza się scenariusz z pierwszej rundy rozgrywek. Najpierw okazałe zwycięstwo nad Stalą Mielec, potem niespodziewana porażka z Legionovią Legionowo, a następnie przegrany do zera mecz z Okocimskim Brzesko. Gdyby taki układ miał się utrzymać, to za tydzień powinniśmy wygrać z Błękitnymi Stargard Szczeciński