Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Strzelali najlepsi JP, 2014-10-04, 18:57

Dwóch najlepszych strzelców II ligi - Łukasz Sekulski (32') i Jakub Arak (65') zdobyło bramki w zakończonym remisem 1:1 meczu Zagłębia ze Stalą Stalowa Wola. Sebastian Dudek zmarnował rzut karny w 73. minucie.
Strzelali najlepsi

Drużyna Zagłębia nie wykorzystała szansy na wyprzedzenie naszego dzisiejszego rywala i awans do pierwszej trójki w tabeli. Na pewno pozostaje wielki żal, bo sosnowiczanie byli zespołem lepszym od przeciwnika, stworzyli więcej sytuacji, oddali o wiele więcej strzałów i mieli wyborną okazję do zdobycia zwycięskiego gola. Niestety, spotkanie zakończyło się podziałem punktów i o ile z wtorkowego remisu w Rybniku możemy być zadowoleni, o tyle dziś pozostaje duży niedosyt.

Po błędzie w meczu z Energetykiem ROW-em Rybnik na ławce usiadł dzisiaj Mateusz Matracki i w barwach Zagłębia zadebiutował Wojciech Fabisiak. Większych pretensji do niego mieć raczej nie można. W 24. minucie świetnie interweniował po strzale Łukasza Sekulskiego głową z kilku metrów, a winę za straconą bramkę bardziej ponoszą obrońcy niż nasz golkiper.

Bramka dla Stali padła dość niespodziewanie. Mateusz Kantor miał za dużo miejsca w środku boiska i huknął za daleka lewą nogą. Futbolówka odbiła się od poprzeczki, spadła za plecami interweniującego bramkarza, odbiła się od linii bramkowej i wyszła w pole. Najszybciej dopadł do niej Łukasz Sekulski, który strzałem głową skierował ją do siatki. Nasz duet środkowych obrońców nie nadążył za najlepszym strzelcem II ligi (to był jego dziewiąty gol w sezonie), a Fabisiak mimo tego, że wstał po pierwszej interwencji, nie zdołał już zatrzymać strzału stalowowolanina.

Wcześniej zespołem o wiele lepszym było Zagłębia. Szczególnie szkoda akcji z początku meczu. W 4. minucie po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka i strzale głową z kilku metrów piłkę z linii bramkowej wybił Marcin Kowalski, a już po stracie bramki i chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy Dawid Ryndak mógłby się znaleźć oko w oko z golkiperem Stali, gdyby tylko Jakub Arak dokładniej podał w kontrze.

W 58. minucie na boisku pojawił się Mateusz Wrzesień, który po raz pierwszy w historii swojej kariery w Zagłębiu, wszedł jako rezerwowy. Jego rajd w 64. minucie przyniósł sosnowiczanom rzut rożny, a po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z narożnika boiska piłkę do bramki Stali skierował głową Jakub Arak, który nawet nie musiał wyskakiwać do piłki. Wystarczyło tylko stać na murawie i być silniejszym od kryjącego go Michała Czarnego.

Dla Jakuba Araka był to szósty gol w tym sezonie i bramka strzelona w trzecim kolejnym spotkaniu, natomiast dla Sebastiana Dudka była to już piąta asysta w tym sezonie, z czego czwarta bezpośrednio ze stałego fragmentu gry (wcześniej dwa razy - z wolnego w meczu z Limanovią i z rogu w Górze - dogrywał piłki do Krzysztofa Markowskiego i raz - w Rybniku -z rzutu wolnego do Jakuba Araka).

Sebastian Dudek do asysty mógł dołożyć bramkę. W 72. minucie Michał Czarny sfaulował w polu karnym Jakuba Araka. Arbiter wyjął z kieszeni żółty kartonik i wskazał na "jedenastkę". Niestety, strzał prawą nogą był zbyt słaby i Tomasz Wietecha, który wyczuł intencję strzelca, nie miał kłopotów z odbiciem piłki.

Gorąco się zrobiło w 88. minucie, gdy po błędzie Sławomira Jarczyka piłkę przejął Łukasz Sekulski, który przed polem karnym minął Wojciecha Fabisiaka i miał przed sobą pustą bramkę, ale na nasze szczęście trafił tylko w boczną siatkę.

Zagłębie drugi raz z rzędu grało z zespołem zajmującym miejsce w pierwszej trójce i drugi raz zremisowało. Teraz przed podopiecznymi Mirosława Smyły dwa spotkania z drużynami, które aktualnie okupują dwa ostatnie miejsca w tabeli. Historia nas uczy, że tacy rywale są wyjątkowo niewygodni dla Zagłębia i o punkty w meczach z nimi wcale nie musi być łatwiej niż w potyczkach z ekipami z czołówki.



Galeria Zagłębie Sosnowiec - Stal Stalowa Wola (II)
Zagłębie Sosnowiec - Stal Stalowa Wola (II) Zagłębie Sosnowiec - Stal Stalowa Wola (II) Zagłębie Sosnowiec - Stal Stalowa Wola (II)
Zagłębie Sosnowiec - Stal Stalowa Wola (II) Zagłębie Sosnowiec - Stal Stalowa Wola (II) Zagłębie Sosnowiec - Stal Stalowa Wola (II)
Zagłębie Sosnowiec - Stal Stalowa Wola (II) Zagłębie Sosnowiec - Stal Stalowa Wola (II) Zagłębie Sosnowiec - Stal Stalowa Wola (II)
zobacz pełną galerię zdjęć
  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (7)
  • Zagłębiak21 Zagłębiak21 napisał(a) 05.10.2014 r, o godz. 14:00
    Spectator pytasz dlaczego było mniej Zagłębia w Rybniku,niż Stalówki w Sosnowcu? A byłeś w Rybniku?Sądząc po wpisie,pewnie nie i może właśnie dlatego było mniej?-\"...Czyżby nie chciało się już dopingować Zagłębie? \"
    Każdy,kto mógł,a nie pojechał,nie powinien raczej krytykować tych, którym właśnie się chciało dopingować Zagłębie.


  • tropiciel tropiciel napisał(a) 05.10.2014 r, o godz. 12:34

    kilka słów odnośnie dopingu...plus za to, że w ogóle był i Stalowa Wola nie zdominowała Stadionu w Sosnowcu...plus - ale niewielki- za pomysł w drugiej połowie, żeby młyn współdziałał z resztą trybun (w pewnym momencie się to rozjechało)...plus dla kolegi z megafonem, który zdzierał gardło i bębniarza, bo byli aktywni..
    jeśli natomiast chodzi o warstwę tekstową to kiepsko..nie jestem jakimś szczególnym estetą stadionowym, ale monotonia tekstów w stylu \"jazda z k...; Zagłębie jazda z k....\"; \"strzelcie k...gola\", albo \"Stal, co ? - ty k...\" jednak jakoś razi, w sytuacji, kiedy na trybuny przychodzą też całe rodziny, w tym dzieci...ta podwórkowa poetyka powinna już iść do lamusa..doping nie powinien być równoznaczny z obelgami wobec przeciwnika...tyle moim skromnym zdaniem..nawet druga liga nie zwalnia od jakiegoś szacunku wobec przeciwników i w miarę kulturalnego dopingu...
  • kosa kosa napisał(a) 04.10.2014 r, o godz. 20:33
    dokładnie Ryndak dziś spacerował po boisku,nie wracał się gdy stracił piłkę i dlatego został zmieniony po przerwie

  • Warson Warson napisał(a) 04.10.2014 r, o godz. 20:28
    Spectator Pisząc \"Dzisiaj\" o Ryndaku to chyba oglądałeś inny mecz...
  • kosa kosa napisał(a) 04.10.2014 r, o godz. 20:23
    że też bramkarz Stali musiał się rzucić akurat w ten sam róg w który strzelał Dudek po prostu pech

  • Spectator Spectator napisał(a) 04.10.2014 r, o godz. 20:23
    Kolejny mecz Zagłębia, który mógł się podobać. Pierwsza połowa bardzo słaba w wykonaniu naszych graczy ale nie chodzi tu o poziom gry ale o fatalną skuteczność. Nie wykorzystane sytuacje się mszczą dlatego to Stalówka objęła prowadzenie po fatalnym błędzie jak zwykle naszych obrońców! Po pierwsze dopuszczenie do strzału z 30 metrów a po drugie po odbiciu od poprzeczki gdzie była asekuracja napastnika Stalówki przy strzale głową. Niestety nie mamy dobrych defensorów i dlatego nie wygrywamy ważnych meczów. Na plus należy zaliczyć decyzję Smyły, który już tym razem nie postawił w bramce Matrackiego. Dziękuję Ci za to Smyła:). Ten golkiper był o niebo lepszy od Matrackiego zarówno pod względem warunków fizycznych jak i interwencji przy strzałach z dystansu. Nie rozumiem jedynie dlaczego Smyła już po 20 minutach nie zmienił Szatana na Kozaka. Zmiana miała miejsce dopiero w 85 minucie! Szatan był najsłabszym ogniwem dziś w Zagłębiu. Robił jak zwykle kółka z piłką zamiast podawać prostą piłkę do kolegów. Tomek za dużo kiwania a za mało czytania gry. Po raz kolejny należy pochwalić Dawida Ryndaka. Widać w jego grze dużą dojrzałość i świerzość a co najważniejsze walczy o każdą piłkę. Brawa dla Mizgały i Araka (L). Młoda Legia robi różnicę!!! Szkoda nie wykorzystanego karnego przez Dudka. Lepiej byłoby chyba gdyby Mizgała strzelał bo jest doskonały technicznie. Trzeba jednak przyznać, że bramkarz Stalówki dobrze bronił w całym meczu i dobrze grał na przedpolu. Brakowało nam więcej strzałów z dystansu. Podsumowując mecz mógł się podobać. Dużo akcji po obu stronach i dramaturgia. Na to czekają kibice. Pytanie do młyna? Dlaczego w Rybniku było was o połowę mniej niż kibiców ze Stalowej Woli w Sosnowcu? Jeśli się nie mylę to w Stalowej Woli mieszka max. 100 tys. mieszkańców. Czyżby nie chciało się już dopingować Zagłębie?

  • Warson Warson napisał(a) 04.10.2014 r, o godz. 20:06
    Piłkarsko Tragicznie, Kibicowsko Dramatycznie... Dziękuje dobranoc...