Strzelali najlepsi JP, 2014-10-04, 18:57

Dwóch najlepszych strzelców II ligi - Łukasz Sekulski (32') i Jakub Arak (65') zdobyło bramki w zakończonym remisem 1:1 meczu Zagłębia ze Stalą Stalowa Wola. Sebastian Dudek zmarnował rzut karny w 73. minucie.
Strzelali najlepsi

Drużyna Zagłębia nie wykorzystała szansy na wyprzedzenie naszego dzisiejszego rywala i awans do pierwszej trójki w tabeli. Na pewno pozostaje wielki żal, bo sosnowiczanie byli zespołem lepszym od przeciwnika, stworzyli więcej sytuacji, oddali o wiele więcej strzałów i mieli wyborną okazję do zdobycia zwycięskiego gola. Niestety, spotkanie zakończyło się podziałem punktów i o ile z wtorkowego remisu w Rybniku możemy być zadowoleni, o tyle dziś pozostaje duży niedosyt.

Po błędzie w meczu z Energetykiem ROW-em Rybnik na ławce usiadł dzisiaj Mateusz Matracki i w barwach Zagłębia zadebiutował Wojciech Fabisiak. Większych pretensji do niego mieć raczej nie można. W 24. minucie świetnie interweniował po strzale Łukasza Sekulskiego głową z kilku metrów, a winę za straconą bramkę bardziej ponoszą obrońcy niż nasz golkiper.

Bramka dla Stali padła dość niespodziewanie. Mateusz Kantor miał za dużo miejsca w środku boiska i huknął za daleka lewą nogą. Futbolówka odbiła się od poprzeczki, spadła za plecami interweniującego bramkarza, odbiła się od linii bramkowej i wyszła w pole. Najszybciej dopadł do niej Łukasz Sekulski, który strzałem głową skierował ją do siatki. Nasz duet środkowych obrońców nie nadążył za najlepszym strzelcem II ligi (to był jego dziewiąty gol w sezonie), a Fabisiak mimo tego, że wstał po pierwszej interwencji, nie zdołał już zatrzymać strzału stalowowolanina.

Wcześniej zespołem o wiele lepszym było Zagłębia. Szczególnie szkoda akcji z początku meczu. W 4. minucie po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka i strzale głową z kilku metrów piłkę z linii bramkowej wybił Marcin Kowalski, a już po stracie bramki i chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy Dawid Ryndak mógłby się znaleźć oko w oko z golkiperem Stali, gdyby tylko Jakub Arak dokładniej podał w kontrze.

W 58. minucie na boisku pojawił się Mateusz Wrzesień, który po raz pierwszy w historii swojej kariery w Zagłębiu, wszedł jako rezerwowy. Jego rajd w 64. minucie przyniósł sosnowiczanom rzut rożny, a po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z narożnika boiska piłkę do bramki Stali skierował głową Jakub Arak, który nawet nie musiał wyskakiwać do piłki. Wystarczyło tylko stać na murawie i być silniejszym od kryjącego go Michała Czarnego.

Dla Jakuba Araka był to szósty gol w tym sezonie i bramka strzelona w trzecim kolejnym spotkaniu, natomiast dla Sebastiana Dudka była to już piąta asysta w tym sezonie, z czego czwarta bezpośrednio ze stałego fragmentu gry (wcześniej dwa razy - z wolnego w meczu z Limanovią i z rogu w Górze - dogrywał piłki do Krzysztofa Markowskiego i raz - w Rybniku -z rzutu wolnego do Jakuba Araka).

Sebastian Dudek do asysty mógł dołożyć bramkę. W 72. minucie Michał Czarny sfaulował w polu karnym Jakuba Araka. Arbiter wyjął z kieszeni żółty kartonik i wskazał na "jedenastkę". Niestety, strzał prawą nogą był zbyt słaby i Tomasz Wietecha, który wyczuł intencję strzelca, nie miał kłopotów z odbiciem piłki.

Gorąco się zrobiło w 88. minucie, gdy po błędzie Sławomira Jarczyka piłkę przejął Łukasz Sekulski, który przed polem karnym minął Wojciecha Fabisiaka i miał przed sobą pustą bramkę, ale na nasze szczęście trafił tylko w boczną siatkę.

Zagłębie drugi raz z rzędu grało z zespołem zajmującym miejsce w pierwszej trójce i drugi raz zremisowało. Teraz przed podopiecznymi Mirosława Smyły dwa spotkania z drużynami, które aktualnie okupują dwa ostatnie miejsca w tabeli. Historia nas uczy, że tacy rywale są wyjątkowo niewygodni dla Zagłębia i o punkty w meczach z nimi wcale nie musi być łatwiej niż w potyczkach z ekipami z czołówki.

Zagłębie Sosnowiec - Stal Stalowa Wola (II) Zagłębie Sosnowiec - Stal Stalowa Wola (II) Zagłębie Sosnowiec - Stal Stalowa Wola (II)