Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Konferencja prasowa po meczu Zagłębie - Okocimski (kd), 2014-08-16, 22:00

- Przyjdzie czas, że ten zespół będzie wygrywał. I mówię to ze stuprocentową pewnością - zadeklarował po porażce z Okocimskim trener Mirosław Smyła.

Konferencja prasowa po meczu Zagłębie - Okocimski

Dariusz Siekliński (trener Okocimskiego):
- Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni z wyniku i z gry. Wiedzieliśmy, że przyjeżdżamy do jednego z lepszych zespołów w tej lidze, który stawia sobie wysokie cele. Od samego początku staraliśmy się zaskoczyć przeciwnika wysokim pressingiem, atakiem. Udało nam się strzelić szybko dwie bramki, i później praktycznie kontrolowaliśmy mecz. W drugiej połowie specjalnie wybijaliśmy przeciwnika z rytmu, dlatego, że graliśmy bardzo trudny trzeci mecz w ciągu sześciu dni. Obydwa mecze, zarówno ligowy jak i pucharowy graliśmy w ponadtrzydziestostopniowym upale. Chwała chłopakom za to, że wytrzymali, wygrali. Cieszymy się ze zdobytych trzech naprawdę ważnych punktów na trudnym terenie.


Mirosław Smyła (trener Zagłębia):
- To jest taki moment, że im mniej się powie, tym lepiej. Powiem krótko. Dwie pierwsze bramki ustawiły ten mecz i to nie podlega dyskusji. Ciężko nam się było podnieść. W pierwszej połowie determinacja zespołu gości była większa. W drugiej próbowaliśmy to odrobić charakterem. Nie wyszło. Trochę szkoda, że ta bramka z rzutu wolnego nie została uznana. Trudno mi powiedzieć, czy była strzelona prawidłowo, czy nie. Sędzia podniósł chorągiewkę, spalony. Dodałoby to trochę wiatru w nasze plecy i łatwiej byłoby nam powaliczyć, chociażby o remis.


- Jedną połową nie wygra się meczu i nawet się nie zremisuje. Trybuny nas oceniły jednoznacznie i to trzeba przyjąć z pokorą.

- Po każdej porażce było nerwowo, natomiast dzisiaj było bardzo nerwowo. Widać dużo emocji jest w kibicach i naprawdę chcą tutaj zespołu, który będzie grał na miarę ich oczekiwań i mają do tego prawo, bo czekają już wiele lat na to. Widać dzisiaj było, że jesteśmy na etapie zdobycia dużej, wielkiej pokory. Myślę, że lepiej to przeżywać w tym momencie niż później pluć sobie w twarz.

- Cokolwiek bym nie powiedział w tym momencie, będzie użyte przeciwko mnie. Musimy to wszystko przecierpieć, przeboleć. Zespół jest zdruzgotany. Ten zespół trzeba szybko podnieść i musimy wspólnymi siłamy walczyć. Jedyna rzecz jaka cieszy, to to, że nie polegli w drugiej połowie, nie położyli się, nie oddali pola całkowicie. Chcieli za wszelką cenę, cokolwiek przechylić na swoją korzyść.

- Przyjdzie czas, że ten zespół będzie wygrywał. I mówię to ze stuprocentową pewnością!


Galeria Zagłębie Sosnowiec - Okocimski Brzesko
Zagłębie Sosnowiec - Okocimski Brzesko Zagłębie Sosnowiec - Okocimski Brzesko Zagłębie Sosnowiec - Okocimski Brzesko
Zagłębie Sosnowiec - Okocimski Brzesko Zagłębie Sosnowiec - Okocimski Brzesko Zagłębie Sosnowiec - Okocimski Brzesko
Zagłębie Sosnowiec - Okocimski Brzesko Zagłębie Sosnowiec - Okocimski Brzesko Zagłębie Sosnowiec - Okocimski Brzesko
zobacz pełną galerię zdjęć
 • Podziel się tą informacją:
Komentarze (46)
 • Intro1975 Intro1975 napisał(a) 23.08.2014 r, o godz. 12:34

  A nazwisk pierdoło nie znajdziesz bo ich nie ma !!!

 • Intro1975 Intro1975 napisał(a) 23.08.2014 r, o godz. 12:31
  A miało być bez odbioru pierdoło. Dajesz się wypuszczać, jak mały Jasio i tyle w temacie. Jęczycie obaj z kosą jak macane panienki że jest źle i do dupy, a jak was konkretnie zapytać o kogo wam chodzi to pitolicie coś o kolesiach z przed lat, którzy nie mają nic wspólnego z czasem teraźniejszym. Ot cała wasza świadomość kibicowska. A tak na marginesie pierdoło to kto w końcu jest winien całej tej sytuacji z wychowankami Klub, Prezes, Trener czy jak sam raczyłeś celnie zauważyć managerowie tych wielkich talentów, którzy poza Zagłębiem nie potrafili nikogo przekonać o talentach swoich podopiecznych?

 • --miro-- --miro-- napisał(a) 22.08.2014 r, o godz. 18:45
  \"kosa\"
  Przytoczyłeś kilka nazwisk, ja mógłbym ich podać jeszcze kilka dziesiątek.
  Tobie mogę przypomnieć jeszcze braci Gruntów, i nie mam tu bynajmniej na myśli Michała, którzy musieli zrobić miejsce dla podstarzałego Jarczyka czy Ostrouszki.
  Przypomnę Ci Marcina Strojka, który musiał zrobić miejsce miernocie Sroce.
  Mógłbym Ci również podać wykaz roczników z którymi pożegnano się w całości, na dodatek w mało elegancki sposób.

  Tobie \"kosa\" i kilku jeszcze innym tu piszącym mogę przypomnieć tych chłopaków.

  Nie widzę jednak powodu by oświecać kogoś, kto sam przyznaje, że w temacie Zagłębie Sosnowiec prezentuje, cyt. \"(...)niski poziom wiedzy na ten temat(...)\"

  Jednocześnie bezczelnie stwierdza, cyt. \"(...) a ja nie mogę znaleźć żadnego nazwiska wychowanka Zagłębia, z którego zrezygnował nasz klub, a który to zrobił karierę w równorzędnej lub wyższej lidze\"

  Nazwać takiego tępakiem, to chyba jedno z najłagodniejszych określeń. Tępak chce by mu podać, do jakiego równorzędnego lub występującego w wyższej klasie rozgrywkowej klubu, trafił 18 letni dzieciak nie mający managera, wychowanek II(III)ligowego Zagłębia?

  Gdyby był świadomym kibicem Zagłębia, to zapewne znalazł by niejednego. Ja tępaków oświecać nie zamierzam.

 • kosa kosa napisał(a) 21.08.2014 r, o godz. 22:37
  przecież to nie jest trener tylko wychowawca wf-u z licencją UEFA-pro to coś podobnego jak matura

 • Intro1975 Intro1975 napisał(a) 21.08.2014 r, o godz. 22:26
  Ale teraz mamy trenera Smyłę :-). Rozumiem, że zakładasz że Smyła zrobi to samo co wymienieni przez Ciebie trenerzy?

 • kosa kosa napisał(a) 21.08.2014 r, o godz. 22:19
  To ja ci odpowiem tak, utalentowanych piłkarzy takich jak chociażby ,Wściubiak,Bernaś,Cyganek M.Grunt,Bielawski,Ryndak,Madej i kilkunastu innych skutecznie zatrzymali w rozwoju ich kariery tacy pseudo \'\'trenerzy \'\' jak Pierścionek,Stach,oraz mega gwiazda Kmieć a jakimi oni okazali się trenerami pokazały ich osiągnięcia w następnych zespołach gdzie z hukiem zostali wyrzuceni na zbity pysk za to że doprowadzili te kluby na skraj przepaści oraz w niektórych przypadkach do degradacji przykład Okocimski -Stach

 • Intro1975 Intro1975 napisał(a) 21.08.2014 r, o godz. 22:02
  I żebym został dobrze zrozumiany. Chciałbym aby nasi wychowankowie grali w pierwszym składzie nawet w wieku 14 lat. Jeden warunek to ma być młodość i jakość.
 • Intro1975 Intro1975 napisał(a) 21.08.2014 r, o godz. 21:56
  Kosa żeby trudniej było :-). O Rafale Pietrzaku wiem nawet ja, a dla pierdoły mira jestem przecież nieświadomym, tępym i coś tam jeszcze kibicem. Pomyślałem więc, bo pomimo opinii pierdoły mira myślę, że taki ekspert wypisze tutaj szereg innych nazwisk. Niestety jest jak przypuszczałem. Jesteś trzecią osobą, która odpowiada na moje pytanie i niestety oprócz Rafała Pietrzaka, którego sam wymieniłem i Pawła Stępnia :-)wymienionego przez Spectatora nikt z Was nie zaimponował mi swoją wiedzą. Dlaczego? Ano dlatego że nasi wychowankowie nie zachwycają i obawiam się że grając nimi bilibyśmy się o awans w lidze niżej.Wy dokładnie o tym wiecie więc odpowiadacie na dużym poziomie ogółu nie na temat, bez konkretów, o które prosiłem. Jedynie pierdoła miro odbiegł od tematu totalnie i troszeczkę mi naubliżał, ale co tam obelga od anonimowej pierdoły się nie liczy :-). Staracie się w kilka osób stworzyć obraz totalnej katastrofy jaka ma miejsce w klubie. Być może macie racje, ale żeby tym kogoś na poważnie zainteresować należy pisać konkretnie. Żeby pisać konkretnie trzeba mieć dostęp do PRAWDZIWYCH danych i nie bać się nimi podzielić. Pierdoła miro operuje na tej stronie pisząc dużo i często, ale totalnie bez sensu. Usiłuje między wierszami swoich wypowiedzi dać do zrozumienia wszystkim czytającym, że jest świetnie poinformowanym osobnikiem w tematach Zagłębia, jednak z jakiś powodów unika owych konkretów, o których pisałem wcześniej. Jednym słowem stara się robić zamęt. Dlaczego? Ja nie wiem może Ty Kosa wiesz proszę napisz.
  Zastanawiam się nad jednym co Wy tutaj napiszecie jeśli Zagłębie awansuje? Mam nadzieję, że tak będzie i sobie poczytam :-). Pozdrawiam Cię Kosa, życzę więcej wiary i cierpliwości w stosunku do Klubu i ludzi, którzy tam pracują. Naprawdę nie jestem nikim więcej jak tylko kibicem, nie jestem również związany niecnymi konszachtami z UM, Prezesem ZS itp. i wkurwiam się jak wszyscy po każdej porażce, czy słabej postawie zawodników, ale w przeciwieństwie do Was wierzę w nich i nie pluję ślepo jadem ubliżając wszystkim dookoła doszukując się układzików, które to podobno tę porażkę spowodowały. Tutaj zakończę... Dobranoc.
 • kosa kosa napisał(a) 21.08.2014 r, o godz. 21:25

  Wlodzimierz Lubański zaczynał karierę w GZKS Sośnica Gliwice (1957-1958), gdzie jego ojciec Władysław, sekretarz partii PZPR w kopalni Sośnica, był prezesem. Następnie grał w GKS Gliwice (1958-1962), a w 15 roku życia, w 1962 r. został piłkarzem zabrzańskiego Górnika. Debiutował w pierwszej lidze w meczu z Arkonią Szczecin. Grał tam u boku takich piłkarzy jak Ernest Pohl i Stefan Florenski. Z tym klubem był siedmiokrotnie mistrzem Polski, a sześciokrotnie zdobył Puchar Polski. Cztery razy był królem strzelców polskiej ligi. Dwukrotnie (1969, 1970) wybrany Piłkarzem Roku, zdobywca Złotych Butów w 1972 r.
 • kosa kosa napisał(a) 21.08.2014 r, o godz. 21:24

  Owen urodził się w Countess of Chester Hospital w Cheshire. Jest synem Janette i Terry\'ego Owen. Ma dwóch starszych braci – Andrew i Terry\'ego Juniora, starszą siostrę – Karen oraz młodszą siostrę – Lesley.

  Karierę rozpoczął w Liverpoolu, gdzie pierwszy mecz rozegrał w 1996 roku. Stał się najmłodszym piłkarzem, który: zdobył koronę króla strzelców ligi (18 goli) i strzelił gola w reprezentacji Anglii (27 maja 1998 przeciw Maroku).
 • kosa kosa napisał(a) 21.08.2014 r, o godz. 21:16
  Trener Mirosław Smyła był zadowolony z debiutanta. - Jeżeli chodzi o Patryka Mularczyka, to mam ogromną satysfakcję, że chłopak wchodzi w tak młodym wieku. Nie ukrywam, że do takiej zmiany mogło dojść tylko w meczu, w którym oba zespoły chciały grać w piłkę... Dzisiaj taki mecz był, oba zespoły chciały grać w piłkę, chciały pokazać trochę widowiska, w takim meczu można wpuścić szesnastolatka, dać mu szansę poczuć tej seniorskiej gry. Patryk ma przed sobą - mam przynajmniej taką nadzieję - świetlaną przyszłość? Czas pokaże, ale jest to fajny chłopak, poukładany, jako szesnastolatek wchodzi i pokazuje się z dobrej strony. Nie wolno też zapomnieć o Filipie Kazimierczyku, jest to kolejny młody chłopak, który na pozycji defensywnego pomocnika zagrał fantastyczne spotkanie. Ja się z tego tylko cieszę, że kolejny wychowanek Zagłębia pokazuje, że można na niego liczyć, niech pracują dalej, udowadniają, że mogą być zawodnikami tworzącymi nową drużynę Zagłębia Sosnowiec. Ciekawe co stoi albo kto na przeszkodzie aby ci młodzi utalentowani pokazali się Sosnowieckiej publiczności panie trenerze,czas pokaże gdzie się podzieją te talenty


 • kosa kosa napisał(a) 21.08.2014 r, o godz. 18:59
  a dlaczego ma pominąć Rafała Pietrzaka? czy on nie jest wychowankiem Zagłębia? ilu młodych utalentowanych piłkarzy zostało zniechęconych do uprawiania piłki przez pseudo działaczy którzy dla marnych groszy dają się przekupić menedżerom różnych pseudo talentów ,a jakie to talenty właśnie w Zagłębiu można się było przekonać o ich przydatności ,w większości są to talenty bez formy lub z ukrytymi kontuzjami I taka jest właśnie polityka naszego kluby ,bez sprawdzenia biorą co popadnie

 • Intro1975 Intro1975 napisał(a) 20.08.2014 r, o godz. 22:06
  Wiesz Miro za tego typu tekst powinienem zadać sobie trochę trudu, namierzyć cię i po prostu strzelić w pysk,nie jest to trudne ale co mi to da na pewno nie satysfakcje no może przez krótką chwilę. Internet pozwala małym ludziom zaistnieć jako fachowcy i praktycznie bezkarnie pieprzyć mądrości, od czasu do czasu obrażać mądrzejszych od siebie ( głupszemu od siebie byś tego nie zrobił.. po co? ). Ty jesteś tego najlepszym przykładem. Jeśli ktoś zadaje konkretne pytanie nie odpowiadasz na nie wprost tylko starasz się obrazić lub radzisz aby pytający odpowiedział sobie sam. Typowe zachowanie pierdoły. Zapytam więc jeszcze raz świadomy kibicu Zagłębia, wszechwiedząca, przemądrzała pierdoło ukrywająca się w internecie o konkretne nazwiska wychowanków, bo pieprzysz te farmazony już dłuższy czas, a ja nie mogę znaleźć żadnego nazwiska wychowanka Zagłębia, z którego zrezygnował nasz klub, a który to zrobił karierę w równorzędnej lub wyższej lidze. Pomiń w swej błyskotliwej odpowiedzi (jak zawsze na poziomie) osobę Rafała Pietrzaka. Zabłyśnij lokalna gwiazdeczko i oświeć mnie, daj szansę bycia świadomym.

  PS.Stroje były super. Dla ciebie miro były pewnie zbyt białe i po ch.j ta szachownica :-(.

 • kosa kosa napisał(a) 20.08.2014 r, o godz. 21:31

  każdy jeden wychowanek jest 100 razy lepszy niż jakiś gwiazdor przybłęda,bo jak inaczej nazwać kogoś kto ma się za gwiazdę a podpisuje kontrakt ze słabym klubem 3 ligowym
 • tropiciel tropiciel napisał(a) 20.08.2014 r, o godz. 20:33
  swoją drogą, chciałbym wiedzieć, jakie sumy w kontraktach mają zapisane grajki obecnie reprezentujące barwy Zagłębia...jak lekką nóżką można przedreptać jeden czy drugi mecz w miesiącu, a i tak swoje zainkasować

 • --miro-- --miro-- napisał(a) 20.08.2014 r, o godz. 18:17
  intro1975
  Nie bierz tego do siebie, ale uważam, że jesteś zbyt tępy, by ci cokolwiek tłumaczyć.
  Jeżeli do tej pory nie zadałeś sobie trudu, by zgłębić wiedzę na temat Zagłębia, nie tylko tę historyczną, ale również dotycząca dnia dzisiejszego, ze szczerego serca radzę ci, trwaj dalej w niewiedzy.
  Jak kiedyś w przyszłości zostaniesz świadomym kibicem Zagłębia, w co szczerze wątpię, to wiedza sama spłynie na ciebie.

  Póki co, tak trzymaj.

  Aha, jeszcze jedno, Nasi ostatnio grali w nowych strojach, przypominających szachownicę.

  Bez odbioru.

 • Spectator Spectator napisał(a) 20.08.2014 r, o godz. 11:13
  Polecam:

  http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec/1,93867,16496735,Prezes_Zaglebia__Siedem_lat_w_II_lidze_podsyca_zle.html

  ŻAŁOSNE:)

 • Spectator Spectator napisał(a) 20.08.2014 r, o godz. 10:59
  Pomogę odpowiedzieć mirowi:
  Paweł Stępień rocznik 1975 - ogromy talent w drużynach młodzieżowych jeszcze w latach 80-tych, wybijał się nie tylko na podwórku ale też w trampkarzach i juniorach Zagłębia. Skończyło się w Millenium Wojkowice - IV liga. W Ekstraklasie grali wtedy najemnicy. Przez ostatnie lata masa takich przypadków przewinęła się przez Zagłębie. Nawiązując do aktualnych przypadków to powiedzcie mi gdzie dziś gra Hubert Tylec uzdolniony wychowanek, który dobrze wprowadzał się do pierwszego zespołu w poprzednich dwóch sezonach. Gdzie on teraz jest bo nagle zniknął mi z oczu? Wychowankowie Legii godnie go zastępują? Być może tak, ale ich za rok w Zagłębiu już nie będzie a Tylec gdzie będzie grał? Co się stało z Domańskim (co prawda wychowanek Niwki) ale w Zagłębiu zaczynał grać coraz lepiej)? Gdzie jest Cyganek? Są za słabi? A czy Ci co przyszli są dziś od nich lepsi? Zanim wyszkolimy młodzież do przydatnego poziomu upłynie jeszcze z 10 lat a pieniądze, które dziś pompujemy w drużyny młodzieżowe są wydane bez większego pożytku. Pokażcie mi dziś trenera z prawdziwego zdarzenia w Zagłębiu, który szkoli drużyny młodzieżowe? Koordynatorem Akademii jest Wojciechowski (znane w Legii nazwisko) ale gdzie są trenerzy z doświadczeniem z prawdziwego zdarzenia? Sami wuefiści i grający z epizodami w IV i V Lidze! To szkolenie na dzień dzisiejszy to fikcja! W Zagłębiu nie ma żadnej stabilności, strategii ani konkretnego planu, który byłby wprowadzany w życie. Każdy najemnik, który tu przyjeżdża chwali obiekty treningowe bo będzie można potrenować w dobrych warunkach a po roku gry ucieczka do innego klubu albo posiedzę jeszcze trochę bo gdzie indziej mnie nie wezmą a tu w Zagłębiu pewna 2 Liga i pieniądze wypłacane w terminie. Żyć nie umierać, tylko pytanie czy nam kibicom też o to chodzi? Moim zdaniem 11 miejsce w tabeli po 3 kolejkach to wstyd!!!

 • Intro1975 Intro1975 napisał(a) 20.08.2014 r, o godz. 10:13

  Miro pytanie do Ciebie zupełnie bez złośliwości. Czy mógłbyś podać kilka nazwisk naszych wychowanków, którzy mogli trafić do pierwszego składu Zagłębia, niestety nie stało się tak i zasilili pierwsze drużyny innych klubów? Czysta ciekawość i niski poziom wiedzy na ten temat powoduje że pytam.
 • andrzej11 andrzej11 napisał(a) 19.08.2014 r, o godz. 22:26


  dokladnie wyciaganie kasy od rodzicow
 • pol13 pol13 napisał(a) 19.08.2014 r, o godz. 18:57
  Hahahahah jaka akademia jakie szkolenie młodzieży??!!!!!!!!!!!!
  Słyszałem że na dzień dobry rodzice muszą zakupić komplet strojów w tym dresy firmy Patrick za kwotę prawie 1000zł!!!!!!!
  zanim młody człowiek na dobre zacznie kopać tam piłkę!!!!!!!!!!!!
  Skandal i żenada......dupna akademia!!!!!!!!!!!!
  WSTYD!!!!!!!!!!

 • --miro-- --miro-- napisał(a) 19.08.2014 r, o godz. 18:47
  Faktury na wydatki związane ze szkoleniem młodzieży na pewno są.
  Lewe, czy prawdziwe, nie wiem, jestem jednak przekonany, że zadbano o to, by papiery były w porządku.

  Szkolenie dzieci i młodzieży w Zagłębiu, prowadzone jest nie od dziś, w ubiegłym roku wydano na ten cel podobną kwotę, dwa lata temu tez niemałą i tak można by wyliczać.
  Ja się w tym momencie pytam, dla kogo szkolimy naszą młodzież?

  Ilu wychowanków Naszego klubu - ostatnich 15 lat - zasilało pierwszą drużynę Zagłębia?

  Ile setek różnego rodzaju kopaczy sprowadzono do Zagłębia w ciągu ostatnich 15 lat?

  Ja wiem, ale chciałbym usłyszeć w oficjalnym komunikacie:
  - ile kosztuje wyszkolenie w Naszym klubie piłkarza, od wieku trampkarza do osiągnięcia wieku w którym powinien wejść do pierwszego zespołu?
  - ile klub inkasuje odstępnego, gdy wychowanek odchodzi do innego klubu?
  Pozbywanie się uzdolnionych wychowanków, to w chwili obecnej, największy problem Naszego klubu.

  Jakie korzyści z najemnych piłkarzy ma nasz klub, jakie \"sukcesy\" dzięki nim osiągnięto, wszyscy widzimy.
  Jeszcze 6-7 lat temu, w Zagłębiu grali tacy najemni piłkarze, że ci obecni, mogliby co najwyżej piłki im podawać.
  Czy osiągnęli oni sukces?
  Chyba tylko ten, że nieźle się obłowili.

  Ilu najemników przez lata drenowało kasę Naszego klubu, nie dając gwarancji sukcesu sportowego?

  Ilu najemników zatrudniano, a oni mimo to nie zagrzali miejsca dłużej niż 6 miesięcy?

  Ilu najemnikom płacono niemałe pieniądze, mimo iż nie grali w ogóle, lub zaliczyli 2-3 kilkunastominutowe epizody w całej rundzie?

  Czy widzi ktoś w takim postępowaniu władz klubu jakąś logikę?
  Czy władze klubu mają jakąś strategię?

 • Spectator Spectator napisał(a) 19.08.2014 r, o godz. 17:54
  Najwyższa pora zdać sobie sprawę, że w Zagłębiu nawet Mourinio nic by nie zdziałał. Mieliśmy trenerów z doświadczeniem jak np. Ojrzyński i co? Zagrzał w Zagłębiu pół sezonu i uciekł do Korony. Potem z powodzeniem prowadził Podbeskidzie. Dlaczego uciekł z Zagłębia? Jak się dowiedział, że tu nie ma celu awansu i szansy na lepszy zarobek to długo się nie zastanawiał. Zagłębie potraktował jak przystanek w pracy zawodowej. Smyła pokazał się na początku z dobrej strony i wszyscy go chwalili ale jak na okazało się że za dobrze mu idzie to na meczu z Zieloną Górą pokazał się K. Górski (Sprawdzony Gospodarz) i zaciągnął mocny wsteczny. Zdajcie sobie sprawę, że to on jest głównym decydentem w sprawie piłkarskiego Zagłębia a redaktorzyna jest jedynie narzędziem w ręku. Nikt nie myślał o awansie w poprzednim sezonie i w tym też nie pomyśli. Musi się zmienić układ polityczny w tym zacofanym już na potęgę mieście i może coś zacznie się prostować. Ściągnęli zawodników, którzy nie załapią się do gry w wyższych ligach. Przykład młodzież z Legii (Arak, Mizgała, Kozak) nie zagrają jeszcze w pierwszym składzie Legii, Dudek jest już za stary na Ekstraklasę i są już lepsi młodsi od niego do gry w Zawiszy, Wrzesień ma papiery na I Ligę i chętnie uciekłby stąd do Górnika czy Ruchu ale tam też go nie chcą bo mają lepszych, Tumicz już się testował w słabym Widzewie ale też go nie chcą bo za duże oczekiwania finansowe w stosunku do umiejętności. Takich mamy grajków i trener ich nie poukłada. Tak czy inaczej Smyła powinien odejść i 80% drużyny bo się opieprzają za nasze pieniądze a to już skandal. Zagłębie nadal nie ma sponsora z pieniędzmi, które odciążyłyby budżet miasta przeznaczony na utrzymanie tych patałachów. Nie wspomnę już o drużynach młodzieżowych, którymi tak bardzo chwali się redaktorzyna:) Przezaczono 800 tys. w ubiegłym sezonie na szkolenie młodzieży. Hahaha... Pokażcie mi faktury na co wydaliście te pieniądze bo młodzież jest utrzymywana przez własnych rodziców i z ich kieszeni pokrywacie wszystko. Chyba, że mówicie o kosztach utrzymania tego kompleksu sportowego z prawdziwego zdarzenia. Przydałaby się kontrola CBA jak miało to miejsce w Łodzi gdzie wyszły nieprawidłowości w kwotach przekazanych na stypendia dla młodych piłkarzy. Mija już drugi rok urzędowania redaktorka a sponsora z pieniędzmi jak nie było tak nie ma. Dopóki nie zmieni się mentalność urzędników i nie pojawi się w Zagłębiu Manager Zarządzający z prawdziwego zdarzenia to o I Lidze możecie tylko pomarzyć. Zagłębie potrzebuje nowego Stadionu, nowego Zarządu, nowego sztabu szkoleniowego i nowego trenera. Zagłębie potrzebuje praktycznie wszystkiego !!! Miasto dokłada co roku po 2 mln na tych darmozjadów i kupa kasy z tego jeszcze idzie bokiem do kieszeni cwaniaków urzędasów. Byli tacy cwani, że obnosili się jak wielkie Zagłębie a kasę pożyczali nawet od ŚP. Krzysztofa Szatana (z pełnym szacunkiem). Tych pieniędzy mu nie zwrócili (ok. 1 mln zł). Wytłumaczcie mi co to jest za klub? Czy cierpliwość kibiców się już nie wyczerpała? Zgadzam się z forumowiczami, którzy słusznie twierdzą, że drużyny które przyjeżdżają do Sosnowca powinny mieć pełno w gaciach a jest zupełnie inaczej. Znajomy zapytał mnie ostatnio czy jest w 2 Lidze drużyna z miasta, które ma prawie 200 tys. mieszkańców nie wspominając już o regionie (ponad 500 tys.) Moi drodzy to wstyd i chańba. Jeszcze raz apeluję nie głosujcie na Górskiego. To jest człowiek, który zniszczył każdy sport w tym mieście!!! Komuna skończyła się w Sosnowcu 40 lat temu a mohery nadal tym żyją. Pora z tym skończyć!!! Dąbrowa Górnicza miała udziały w Tauronie. Korzysta na podatkach z Arcelora i Koksowni Przyjaźń a na czym korzysta Sosnowiec? A jeśli korzysta to gdzie są te pieniądze? Precz z Górskim, Niech wróci WIELKIE ZAGŁĘBIE - WIELKI KLUB !!!

 • piterson123 piterson123 napisał(a) 18.08.2014 r, o godz. 23:18
  taki tam artykuł znaleziony w necie.

  http://www.tvs.pl/informacje/zadyma-po-meczu-gieksy-kibice-krzyczeli-zero-ambicji-do-roboty

 • tropiciel tropiciel napisał(a) 18.08.2014 r, o godz. 23:04
  grajkom z obecnego Zagłębia brak ambicji i chęci zwyciężania...ktoś w sobotę na trybunach powiedział...obstawili 0:2 i się tego trzymają--oby to była tylko zgryźliwość..

 • artmag13 artmag13 napisał(a) 18.08.2014 r, o godz. 20:08
  ja już nie wiem czy im się nie chce czy może pan Smyla za bardzo ich zajechał treningami siłowymi bo to trzecia kolejka a oni jakby siły do biegania nie mieli
  a po drugie to wy panowie zrozumcie że gracie w ZAGŁĘBIU SOSNOWIEC i nie ma tu opierd.....a a wy przegrywacie z Brzeskiem które ma 17tyś ludności taka wieś na dzień dobry przyjeżdżając do SOSNOWCA powinna mieć ze strachu w dupie już 3:0

 • arszik arszik napisał(a) 17.08.2014 r, o godz. 22:05


  Smyła już nam niczego nie pokaże pomysłu nie ma na drużynę.już ma na koncie przegraną z uczniami,Rakowem,Legionowia i Okocimskim.Czyli 4 przegrane gorzej niż niejaki KMIEĆ.Smyle mówimy wracaj do Bytomia
 • Przemek1410 Przemek1410 napisał(a) 17.08.2014 r, o godz. 20:54
  Nie wiem czy to Smyła,ale druzyna podłożyła się z Zieloną Górą(jakbyś był na meczu to bys wiedział)Są jeszcze inne mozliwości niz wybierać pomiędzy Rumakiem,a Smyłą,chodzi o trenera z doświadczeniem,naprawdę sporo jest takich.Drużyna gra tragicznie,a nasz trener nie wie co się dzieje i nie ma zadnego pomysłu,aby z tego wyjść
 • Adamek182 Adamek182 napisał(a) 17.08.2014 r, o godz. 20:42


  Jeszcze mi teraz kolego napisz kogo zatrudni nasze zaglebie?
  Rumak jest wolny i podobno m smaka na druga ligę.
  Będzie świetny, ale tylko przez pół sezonu. Potem zacznie się wieszanie psów, i nawoływanie do zmiany bo...coś jest nie tak.
  Przypomnij mi ostatnie serie trenerów, i wszelkie kibicowskie pochwaly jakie na nich spływały.
  Wszystko było cacy przez...pierwszą rundę. Później wszystko się sypalo, przez trenerów?
  Pierścionek, Kmieć, ale z drugiej strony mieliśmy Ojrzyńskiego i śp.Wyrobka.
  Każdy z nich nic nie umiał?
  A już z podkładaniem się jako pomysł trenera to mnie troszkę poskładałeś.
 • kosa kosa napisał(a) 17.08.2014 r, o godz. 20:35
  Już wiem dlaczego panuje taki chaos w drużynie,bo u nas każda formacja ma swojego trenera,bramkarz ma Stanka,obrona Wilusza,pomoc Derbina atak Smyłę

 • Przemek1410 Przemek1410 napisał(a) 17.08.2014 r, o godz. 20:13
  Ostra rozmowa?Co Ty Adamek z choinki się urwałeś??Ta drużyna pod wodzą sławnego wuefisty z Bytomia podłożyła się w meczu z Zieloną Górą,żeby nie awansować pod koniec zeszłego sezonu,być może w innych meczach też,ale z Zieloną Górą na 100%Jest źle,bardzo źle nie potrafimy wygrać z Kleczewem(jakiś matoł pisał co tam puchar najważniejsze,że będziemy wygrywać w lidze:))A teraz są kompletnie zagubieni i nieprzygotowani do sezonu,Smyła musi odejść jak najszybciej,Zagłębie to nie jest klub do eksperymentów,jak chcemy awansować to musi być trener,nie wuefista którego największym osiągnięciem było prowadzenie Rozwoju Katowice w III lidze,ale juz w II Rozwój zatrudnił trenera,a Smyła został zatrudniony u nas bo gra w oldbojach z redaktorem
 • Adamek182 Adamek182 napisał(a) 17.08.2014 r, o godz. 19:26


  Osobiście nie zwalniał bym trenera.
  Jak według was ma to wyglądać, co pół sezonu nowy trener bo inaczej piłkarzom nie chce się grać?
  Na pewno jakaś ostra rozmowa, i cele na najbliższe spotkania. W przypadku braku realizacji powyższych celów , żegnamy się z trenerem Smyłą.
  Natomiast konieczne są tez zmiany w kontraktach piłkarzy. Słyszeliśmy jakie atrakcje mieli kopacze którzy dołożyli nam tydzień temu. Po przegranym meczu piłkarze odczuli (podobno)swoją postawę na boisku choćby w swoich portfelach.
  Nie wystarczy nagradzać czekoladką, a w międzyczasie karmić po królewsku.
  Jak się nie chce nauczyć prostych sztuczek to trzeba czasem miskę pustą zostawić.
 • lewik 1950 lewik 1950 napisał(a) 17.08.2014 r, o godz. 18:54


 • Spectator Spectator napisał(a) 17.08.2014 r, o godz. 17:36
  kosa zajebiście. Wynik poszedł w świat. To może Zagłębie zagra z Unią w jednej lidze bo tam przynajmniej wyniki są zadowalające:)

 • kosa kosa napisał(a) 17.08.2014 r, o godz. 17:24

  Zagłębie Sosnowiec 5-1 Unia Dąbrowa Górnicza
  Bramki dla Zagłębia: Piotr Giel, Tomasz Szatan, Igor Wilk, Łukasz Tumicz, Mateusz Arseniuk
 • --miro-- --miro-- napisał(a) 17.08.2014 r, o godz. 16:27
  A mnie wczoraj się Smyła \"podobał\":)

  Po ostatnim gwizdku sędziego :)

  Biegał po murawie z gratulacjami za każdym piłkarzem Okocimskiego, jak chłopaczek od podawania piłek, ciekawe czy prosił ich też o autografy?

  Natomiast zmiana, której dokonał ten ćwok w 63 minucie, obrońcę za obrońcę, jednego żałosnego na drugiego równie żałosnego, i wszystko to przy stanie 0:2, kompletnie mnie rozbroiła.

  Smyła to ćwok nie mający pojęcia nie tylko o taktyce, ale i o doborze zawodników, a także ustawieniu ich na właściwej dla nich pozycji.

  Smyła powinien odejść z Zagłębia zaraz po zakończeniu ubiegłego sezonu.

  Smyła powinien odejść natychmiast!

  Smyle nie można dawać szansy takiej jak jego równie \"utalentowanym\" poprzednikom. Każdy kolejny dzień Zagłębia ze Smyłą, to będzie stracony czas.

  Smyła pozbył się, utalentowanych, przyszłościowych, zawodników, w ich miejsce sprowadził emerytów - Dudka i Markowskiego, którzy już po kilkunastu minutach meczu \"oddychają rękawami\".

  Niektóre zagrania Dudka we wczorajszym meczu budziły wątpliwości, czy on w ogóle wie o co chodzi w piłce nożnej.
  Nie wiem z czego to wynikało.
  Tomek Szatan nie jest piłkarzem z mojej bajki, ale jego gra na tle gry Dudka, wyglądała po profesorsku, jakby to Tomek miał za sobą doświadczenie gry w ekstraklasie.

  Markowski ma swój udział w obu wczoraj straconych golach. Jest ociężały, nieprzewidujący, nie potrafi pokierować obroną. Jego przedsezonowe zapowiedzi, że jakoby nie lubił zostawiać niedokończonych spraw, rozumiem jako zbyt małą ilość wyciągniętego szmalu z klubowej kasy, albo co gorsza, ma zamiar przyczynić się do spadku Zagłębia do niższej ligi, jak to miało miejsce z klubami w których ostatnio występował.

  Jak do tego wszystkiego dodamy tragiczną, jak zwykle ostatnim czasie, postawę Matusiaka, beznadziejna grę Kursy, o obu obrońcach na lewym skrzydle nawet nie wspomnę, bo się po prostu brzydzę.
  Bez formy Sierczyński.
  W przerwie letniej Smyła piał z zachwytu nad grą Kozaka, jak na razie kozakiem to on jest jedynie z nazwiska, a na murawie przypomina jeźdźca bez głowy.
  Giel, mnie wystarczyło kilka minut jego gry ze Stalą, bo ocenić go jako kolejny nietrafiony transfer.

  Arak, tu przypomina mi się sytuacja z Czarneckim, chłopak być może jest za dobry, by wystawiać go w pierwszym składzie.

  Wszystko to składa się na obraz tego, co mieliśmy nieprzyjemność oglądać we wczorajszym meczu, a co jest kontynuacją końcówki ubiegłego sezonu i drugiej połowy meczu ze Stalą Mielec.

  Jest jeszcze trochę czasu na sprowadzenie środkowych obrońców, jednak musi to zrobić nowy trener.
  Jest kilku zawodników, którzy potrafią grać ofensywnie.
  To dopiero początek sezonu, jeszcze wszystko może się zdarzyć, jeszcze może być dobrze, ale pod warunkiem że Smyła, dziś, jutro, odejdzie z Zagłębia. • kosa kosa napisał(a) 17.08.2014 r, o godz. 16:08
  \'\'Adamek 182\'\' w 100% racja ,tylko Smyła tego nie przeczyta Niestety?

 • Adamek182 Adamek182 napisał(a) 17.08.2014 r, o godz. 11:23


  Nie jestem w stanie tego ogarnąć.
  Przychodze na stadion, i oczekuje zwycięstwa, a przynajmniej dobrej gry Zagłębia.
  Zamiast tego widzę Tumicza, który co 2 minuty ustawiony jest 5 metrów za ostatnim obrońcą (no bo biegł do bramkarza który miał piłke) i wraca sobie spacerkiem (takim jak moja dziewczyna w plejadzie przy sklepach z ciuchami) na środek boiska.
  Chyba nie muszę przypominać że w tej chwili Zagłębie gra w 10 bo nikt nawet na Tumicza nie będzie zwracał uwagi więc mogą skupic się na piłkarzach biorących udział w grze.
  Chwilę później widze Matusiaka. Krew mnie zalewa.
  Piłkarz ma mieć oczy dookoła głowy!! Coś co wpajane jest od małego. A Matusiak zawsze , ZAWSZE ,przy przyjęciu pilki robi piruecik (co to ma być, jazda figurowa na lodzie??), mało tego, za każdym razem jest to obrót w strone która uniemożliwia mu szybsze roegranie piłki. W stronę która odbiera mu jakże potrzebne temu kopaczowi ułamki sekund.
  Następny jest Kursa. Chociaż może pominę go. Oczy dookoła głowy? Przy pierwszej bramce nie wiem czy bardziej winić jego, bo był najbliżej, czy Farkasa który? HM. W sumie to nie wiem gdzie był ten gość. Może miał nakreślone indywidualne krycie?
  Kolejny Mizgała. Dowiedzialem się że gra, w chwili gdy 5 minut po rozpoczęciu drugiej połowy speeker powiedział że zszedł.
  A poważnie? Gość w środku pola nie istniał. Może lepszym rozwiązaniem było by wypuszczenie go na skrzydło za Kozaka? Przypomnijmy że w pierwszym meczu w naszych barwach Mizgała zagrał właśnie na skrzydle, i zagrał bardzo ładnie (choć tylko pare minut).
  Następnie Wrzesień, który jest najlpeszym zawodnikiem tego teamu. Niestety jest jeden minus.
  Gość jak się zdenerwuje(a gra naszych gwiazdorów wymaga mega cierpliwości-u mnie się ona już skończyła i naprawdę musialem walczyć sam ze sobą żeby po 15 minutach nie wyjść ze stadionu) przestaje grać, a jak już dostaje piłkę to widząc partactwo reszty bandy próbuje sam coś ratować. Niestety wtedy to nie wychodzi.
  Kogo nie widze w składzie?
  Nie widzę Kursy. Na środku obrony ustawia się dwóch zgranych, doświadczonych stoperów. Pewnych graczy.
  Następnie Farkas, nieporozumienie.
  Kozak, ma chęć , ambicje i 17 lat. Niech będzie tą iskra z ławki bo na pierwszy skład to za mało. Zero współpracy z obrońca bocznym. Przynajmniej zero współpracy która dawała by coś drużynie. Na jego pozycji widze Mizgałę. Tumicz, sory. Ale albo gramy z napastnikiem w składzie, albo z Tumiczem.
  I nie ma tu żadnych złośliwości z mojej strony. Po co zagrywać górne piłki na Tumicza? W każdych innych sytuacjach Tumicz dostaje piłkę przy linii środkowej boiska. A zastawia się i wymusza faule słabiej od Jankesa.
  Giel? Ja widzę drużynę grającą z tym chłopakiem od pierwszej minuty. Miał okazje ale chyba za bardzo chciał.
  Niestety grając wysokie piłki na Giela (ma to sens) powinniśmy zagrać tez DRUGIM NAPSTNIKIEM. To będzie ten szybki ARAK? Giel podchodzi pod piłkę, zgrywa ją głoweczką dalej za linie obrońców a tam już kwestia szybkości i ustawienia (wcześniejszych treniengów) i Arak wygrywa pojedynek sprinterski i jest sam na sam.
  Banalny schemat, który już wielokrotnie sprawdzał się wielu drużynach.
  Szatan? Od pierwszej minuty. Jeżeli nikt inny nie umie kiwnąc\\ minąć jednego z rywali i ściągnąć na siebie drugiego (a zaznaczmy że tak właśnie robi się przewagę) to kto ma grać. Kiwanie w miejscu raczej korzyści nie przyniesie (Kozak, Mizgała).
  Pozdrawiam.
 • kosa kosa napisał(a) 17.08.2014 r, o godz. 10:49
  Smyła to wspaniały trener tylko ci amatorzy nie dorośli do tego aby zrozumieć jego założenia taktyczne na mecz,przecież ustawienie 4-5-1 to ustawienie defensywne aby było 0 z tyłu

 • Arab Arab napisał(a) 17.08.2014 r, o godz. 05:30


  Zacznijmy od tego że Smyła nie ma koncepcji na grę tego zespolu. Co mecz to inna wyjsciowa jedenastka i to nie biorę nawet kontuzji pod uwagę bo chyba tylko Denwer miał problem. Czy ma dalej nie wiem. Dlaczego nie grał składem z pierwszego meczu skoro wtedy potrafili super zagrać chociażby jedną połowę. Nie potrafię tego zrozumieć.... I ustawienie 4-5-1 u siebie mówibo wszystkim. Dlaczegi nie grał Arak od początku? To chyba po faulu na nim ta poprzeczka co? Smyła czy ty coś rozkminiasz z tego? Bo ja nie...
 • Przemek1410 Przemek1410 napisał(a) 17.08.2014 r, o godz. 00:30
  Przyjdzie taki czas,że ten zespół będzie wygrywał,ale juz bez Ciebie w roli trenera.Człowieku jest coraz gorzej,dzisiaj juz było tragicznie,a Ty mówisz od rzeczy,co jeszcze musi się stać,abyś podał się do dymisji??

 • arszik arszik napisał(a) 16.08.2014 r, o godz. 23:34

  Smyła musi polecieć i to teraz natychmiast.Co z tego ,że to kolega Jaroszewicza? Niby ma Uefa Pro ,a co reprezentuje? Dno,totalne dno.Gdybyś miał troche więcej honoru Jaroszewicz to byś wypowiedział się publicznie i oddelegował Smyłę do B klasy tam jego miejce z tym jego UEFA PRo.Jaroszewicz ocknij się póki nie jest za pózno i masz na celu dobro NASZEGO ZGŁĘBIA.
 • Kingwiner Kingwiner napisał(a) 16.08.2014 r, o godz. 22:23
  O czym była męska rozmowa po meczu na lini kibice - piłkarzyki pajacyki?

 • pol13 pol13 napisał(a) 16.08.2014 r, o godz. 22:17
  Hahahahahah dokładnie arszik.......na 100% zaczną wygrywać........wypowiedź żenada!!!!!!!!!!!!
  Pewnie wtedy zaczną wygrywać jak już będzie musztarda..........i znowu zabraknie 2 lub 3 punktów ........
  Każdą przegraną Zagłębia wybaczę ale braku zaangażowania i ambicji NIGDY!!!!!!!!
  A niestety to widać na kolejnym meczu!!!!!!
  Cieszy mnie postawa kibiców że po męsku podeszli do tematu i piłkarzykom się dostało.......bo zasłużyli!!!!!!!!!!!!!!
  Skoro Błęki tni dostali 5 na kluczborku to nie widze innej możliwości jak zwyciestwo za tydzień!!!!!!!!

 • kosa kosa napisał(a) 16.08.2014 r, o godz. 22:12
  a ten asior z Zawiszy biegał tak jak by miał spętane nogi,toż to oldboy a nie piłkarz ligowy

 • arszik arszik napisał(a) 16.08.2014 r, o godz. 22:06
  dziadostwo poprostu.Smyła co ty wygadujesz?? Jeżeli do tej pory nie wygrywasz to kiedy to zaczniesz z pewnością 100%??.Nie rozsmieszaj kibiców.Dajcie w koncu grac zawodnikom z Zagłebia Sosnowiec.Może Jaroszewski coś by powiedział podobno to kibic,że hej.Im się nie chce grać tym grajkom.Ale wstyd ja nie mogę.


Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Sonda
Jaki był najlepszy wyjazd Zagłębiaków w 2018 roku?
ArchiwumGłosuj
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Transfery zima 2018/2019

Przychodzą:
Martin Tóth (Spartak Trnava)
Lukáš Greššák (Spartak Trnava)
Giorgi Gabedawa (Czichura Saczchere)
Olaf Nowak (Zagłębie II Lubin)
Mateusz Możdżeń (Korona Kielce)
Tomasz Nawotka (MFK Zemplín Michalovce)
Giórgos Mýgas (Panetolikós)
Dawid Ryndak (Puszcza Niepołomice)

Odchodzą:
Alexandre Cristóvão (?)
Junior Torunarigha (?)
Nuno Malheiro (?)
Adam Banasiak (?)
Callum Rzonca (?)
Giácomo Mello (?)
Dejan Vokić (?)
Adam Kokoszka (?)

 


 

Rozkład jazdy kibica 2019-01-20, 14:30Arena Cup: NK Inter Zaprešić - Zagłębie Sosnowiec 2019-01-23, 11:00Arena Cup: FK Žarkovo Belgrad - Zagłębie Sosnowiec 2019-02-09, 15:30Śląsk Wrocław - Zagłębie Sosnowiec 2019-02-16, 18:00Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia
© 1998 - 2019 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony