Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Konferencja po meczu z Chrobrym kd, 2014-04-26, 23:52

Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenerów Ireneusza Mamrota i Mirosława Smyły podczas konferencji prasowej po meczu Zagłębie - Chrobry.
Konferencja po meczu z Chrobrym

Ireneusz Mamrot (trener Chrobrego):
- Cały wczorajszy trening poświęciliśmy na grę defensywną, i w pierwszej minucie dostaliśmy bramkę. Moment dekoncentracji. Nigdy nie życzę swojej drużynie źle, ale gdy widziałem jak się zawodnik składał do uderzenia, to już widziałem piłkę w bramce.

- Chcę powiedzieć bardzo ważną rzecz. Ogromna chwała, wielkie podziękowania i szacunek dla mojej drużyny, że w tym momencie, przy takim dopingu gospodarzy po tej bramce, gdzie było bardzo głośno, ciężko było cokolwiek zrobić, że wyrównaliśmy. Te stałe fragmenty "tłuczemy do bólu", nie chciały nam wchodzić, w tym najważniejszym meczu nam wpadło.

- Chciałem podziękować kibicom z Głogowa, którzy może nie byli liczną grupą, ale byli bardzo głośno. Natomiast tu gospodarzom muszę powiedzieć, że jestem w szoku, że przy niekorzystnym wyniku tak cały stadion reagował. Napędzał drużynę niesamowicie. Ten doping był tak głośny, że naprawdę grać tutaj dla takiej publiczności. Ta drużyna miała wsparcie od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty. W Głogowie jak gramy, to mamy tą grupę fanatyczną, która jest zawsze z nami, natomiast reszta stadionu już tak bardzo nie reaguje. Także nie mamy tak łatwo. Chciałbym, żeby w meczu z Jarotą to się odwróciło, bo czeka nas bardzo ciężki pojedynek. Dziękuję bardzo za mecz i muszę powiedzieć, że w tej rundzie był to nasz najlepszy mecz jeśli chodzi o poziom.

- W pierwszej połowie mieliśmy więcej sytuacji niż w drugiej. Bo w drugiej, poza bramką była jedna sytuacja i było w niej dużo przypadku. Natomiast mieliśmy trochę problemów w pierwszej połowie, bo Zagłębie grało piłką, budowało akcje. Na pewno stroną przeważającą było Zagłębie. W piłce bez odrobiny szczęścia nie wygra się meczu. Gdyby ktoś zaproponował mi przed meczem remis, to bym powiedział, że tak. Zagłębiu remis nie dawał za dużo. Zagłębie wygrywając dzisiaj z nami miałoby rewelacyjną sytuację, bo nie interesowałby ich wynik naszego meczu z Bytovią. Przy tych warunkach jak dzisiaj, to się nie dało grać w piłkę. My gramy dobrze głową i jakoś sobie radziliśmy. Baliśmy się tych rzutów wolnych, bo wiemy, że w Zagłębiu jest Jankowski, jest Grube, którzy potrafią tą piłkę uderzyć.

- Nie zgadzam się z tym, że już jesteśmy jedną nogą w pierwszej lidze. Jak wygramy z Jarocinem to powiem, że tak jest. Spodziewamy się, że czeka nas bardzo ciężki mecz.

Mirosław Smyła (trener Zagłębia):
- Gratuluję zwycięstwa. Powiedziałem po tym meczu podchodząc do trenera, że chyba sobie wywalczyli dzisiaj awans do I ligi, albo przynajmniej dużą pieczątkę przybili w walce o to trofeum, jakim jest pierwsze miejsce w tabeli premiowane awansem. Natomiast skupmy się na naszej drużynie. Powiedzmy sobie uczciwie, że tak dobrze jeszcze meczu nie rozpoczęliśmy od pół roku współpracy razem. Z jednej strony radość, z drugiej strony taka niepewność, bo po raz pierwszy u siebie prowadzimy w tej rundzie i co tu będzie. I rzeczywiście w ciągu kilku minut cały plan misternie budowany został zburzony przez jeden stały fragment gry. Zrobiło się 1:1 i zespół się tak naprawdę do końca pierwszej połowy podnosił, bo Chrobry miał kilka sytuacji i było niebezpiecznie.

- W przerwie ustawiamy sposób gry na drugą połowę, chcemy grać w piłkę i nagle ta ulewa zalewa całe boisko, robi się z tego jezioro. Całkowicie jesteśmy zmuszeni do zmiany taktyki gry. Musimy przechodzić na prostsze środki. Nie lubimy tego, nie chcemy tego grać, wręcz bym powiedział zakazujemy zawodnikom kopaniny. Robi się z tego mecz, w którym składowymi sukcesu jest po pierwsze zaangażowanie zespołu, a po drugie łut szczęścia, bo woda harce wyprawiała z piłką.

- Myślę, że na boisku w drugiej połowie były dwa zespoły zaangażowane, bo tego nie brakowało ani jednym, ani drugim, a odrobina łutu szczęścia była po stronie Chrobrego i z nami wygrał. Ale jest tak, że jeżeli się zespół buduje długo, a trener tam pracuje już czwarty rok, to gdzieś to szczęście za solidną ciężką pracę oddaje. My zbyt krótko, dopiero pół roku, ze sobą współpracujemy i cieszę się, że równolegle do tego trybuny zapełniały się z każdym tygodniem bardziej.

- Najbardziej mi tego jest żal, kibiców, których była dzisiaj rekordowa ilość. Niezależnie od pogody, kibicowali nam od początku do końca, wspierali nas, byli naszym dwunastym, a nawet trzynastym zawodnikim, nieśli tą piłkę w kierunku bramki razem z nami, w dużej przenośni to mówię. Niestety nie dało to efektu w postaci remisu, a może zwycięstwa. Myślę, że systematyczna praca, a Chrobry jest takim wzorem, daje nadzieję, że równolegle z nami kibice dalej będą naszym wsparciem i też systematycznie będą przychodzić w coraz to większej ilości na stadion, a my w końcu dla nich taki prestiżowy mecz wygramy, bo po prostu będziemy na to zasługiwać. Dzisiaj widocznie czegoś nam brakło, aby ten mecz wygrać.

- Tydzień temu Grube perfekcyjnie wykonywał stałe fragmeny gry. Robił to bardzo dobrze, było to potężne zagrożenie. Na pewno to był ważny element. Natomiast zaangażowanie tych chłopaków było dzisiaj tak duże, że trzeba tych chłopaków podnosić, bo coś im się wymknęło z rąk. Dążyli do tego z mozołem od kilku miesięcy, a teraz w jedym meczu coś się wymyka. Decyzja o zmianie wykonującego stałe fragmenty była i Wojcieszyński między innymi po to wchodził na boisko. Niestety czasami zespół czuje pewne elementy, które chce wykonać, wierzy w to, że w końcu trafi prawidłowo i ta bramka padnie.

- Prosty przykład z jednego z poprzednich meczów, w którym miał Jankowski strzelać rzut wolny, a strzelał Grube i strzelił bramkę, wtedy nie mieliśmy żadnych pretensji, że swoją kreatywnością podejmowali decyzje na boisku samo. To też trzeba uszanować. Dzisiaj podobna sytuacja, ale efektu z tego nie było, więc nie będziemy ganić Grubego, że wziął na siebie kolejny, czy jeszcze następny stały fragment gry i go źle wykonał.

- To nie jest chyba problem Zagłębia w tej chwili. My naprawdę z mozołem zdobywaliśmy te punkty. Naprawdę ci zawodnicy odbudowali jakość, wiarę w siebie. Widać to też po kibicach. To wszystko razem tworzyło taką fajną ścieżkę, która coraz szerzej pokazywała fajny obraz. Niestety finał jest taki jak dzisiaj, że musimy z pokorą przyjąć porażkę. Głowy na pewno nie zwieszamy. Za dwa tygodnie przyjeżdża Polonia Bytom. Wierzę w to, że podobna liczba kibiców pojawi się na stadionie i z pozytywnym efektem zakończymy ten mecz. Nie możemy po jednym meczu tych chłopaków ganić. To są ludzie, którzy przeżywają to wszystko i jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. Piłka jest tak nieprzewidywalna, i te najbliższe siedem kolejek może jeszcze tyle niespodzianek przynieść, że nie ma takiej możliwości, żeby któryś z moich zawodników zwiesił głowę.

- Dzisiaj było tutaj czuć smak tego Zagłębia, tej piłki, tego meczu, tej otoczki. Szkoda, że pogoda zepsuła to widowisko, ale widać było jak ci ludzie są głodni tego co widzą. A myślę, że widowisko, mimo, że nie mogło być piłkarskie bo nie było warunków ku temu, a mimo wszystko pokazaliśmy kawałek piłki. Myślę, że niejeden pierwszoligowy mecz mógłby tak wyglądać w tych warunkach. Niech ten głód i żal będzie we wszystkich związanych z Zagłębiem ludziach. Od kibiców poprzez nas trenerów, zawodników, abyśmy dążyli do tego, aby Zagłębie na bieżąco takie mecze miało u siebie.


 • Podziel się tą informacją:
Komentarze (8)
 • pol13 pol13 napisał(a) 29.04.2014 r, o godz. 20:17
  Powiedział co wiedział...........o Zawiszy pisze heheheheheheh
  żenada!!!!!!!!!!!!!!

 • --miro-- --miro-- napisał(a) 28.04.2014 r, o godz. 19:42
  Prezes Zawiszy Bydgoszcz dysponuje budżetem około 9 mln, z czego 6 mln złotych, to pieniądze za transmisje telewizyjne.

  Miasto dofinansowuje Zawiszę kwotą około 2,6 mln złotych, czyli zbliżoną do tej jaką dostaje Zagłębie.

  Zawisza zajmuje 8 miejsce w tabeli ekstraklasy, średnia frekwencja 5,5 tys. • Spectator Spectator napisał(a) 28.04.2014 r, o godz. 19:10
  Panie trenerze za wykonaną pracę w tej rundzie należą się Panu słowa uznania. Z takim zapleczem jaki Pan posiadał zrobił Pan naprawdę dobrą robotę. Wzmocnienia w pomocy i wskrzeszenie Tumicza to naprawdę świetna robota. Zaproszenie do gry dla Mateusza Września to już prawdziwy sukces. Do tego meczu mieliśmy większą liczbę zdobytych punktów na wiosnę niż Chrobry, który dysponuje doskonałą obroną co mieliśmy okazję zobaczyć w sobotę. Tylko 12 straconych bramek w całym sezonie też robi wrażenie. Niestety my taką defensywą pochwalić się nie możemy, żeby nie powiedzieć, że wogóle jej nie mamy. Nauczył ich Pan grać do przodu i strzelać bramki tym, którzy sobie na to pozwolili bo mieli słabą obronę jak my ale na Bytów i Chrobrego to już nie wystarczyło. Niestety skoro nie ma się możliwości finansowych aby wzmocnić drużynę dwoma solidnymi obrońcami i jednym dobrym napastnikiem (bo umówmy się Kaliciak niczym nas nie zachwycił) to o awansie nie ma mowy. Pozostaje jedynie łud szczęcia. Może namówi Pan byłych kolegów z Rozwoju aby w sobotę w Katowicach zabrali wszystkie punkty Bytovii a potem będziemy się modlić aby Chrobry wygrał z Bytovią i może jeszcze awansujemy:
  ) Tak czy inaczej potrzebuje Pan solidnego wsparcia ze strony Prezesa i jego działań na rzecz pozyskania konkretnych pieniędzy dla wzmocnienia drużyny. Pieniądze z miasta na I Ligę już dziś nie wystarczą. Ma Pan potencjał do zbudowania solidnego I Ligowego Zagłębia tylko poza Panem chęci i umiejętności muszą wykazać włodarze naszego klubu bo jak narazie widzimy lans i żadnych konkretów. Sosnowiec ma już dość tułania się po 2 Lidze i mrzonek o awansie.
  Dobrzy piłkarze poradzą sobie i w trudnych warunkach. Wystarczy spojrzeć na Chrobrego i jak sobie poradzili:)

 • pol13 pol13 napisał(a) 27.04.2014 r, o godz. 22:58
  Albo jest jeszcze taka ewentualność, że albo miro zmienił nick na pawelek i wygaduje głupoty albo to brat miro o którym zawsze tak bujnie pisze:):):)
  Nie ma co zwracać uwagi na takie wpisy!!!!!!!!!
  Jeszcze potracą punkty te 2 potęgi które są przed nami, spokojnie.

 • boskiroman boskiroman napisał(a) 27.04.2014 r, o godz. 14:43
  Takim znawcom jak Pawełek i Miro proponuję iść zrobić papiery na szkoleniowca i pokazać wszystkim, jak się powinno prowadzić drużynę. Albo jeszcze lepiej, niech jeden z nich zostanie prezesem a drugi trenerem, będziemy mieć lige mistrzów w Polsce :)

 • lesław lesław napisał(a) 27.04.2014 r, o godz. 14:15


  Pawelek72 - na Cichej grają dziś o 18.00 idź sobie podopinguj swoich tak Ci grzecznie napisze a nie płacz i narzekaj
 • Pawelek72 Pawelek72 napisał(a) 27.04.2014 r, o godz. 14:03

  qurwa gratuluj dalej,a my i tak mamy zakaz awansu i koniec gadania.Robicie z nas kibiców idiotów.Jak i pan panie smyła i ten prezesik z bożej łaski8


 • Zagłębiak1906 Zagłębiak1906 napisał(a) 27.04.2014 r, o godz. 13:06
  I Liga I Liga ZAGŁĘBIE...!


Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Zakłady Bukmacherskie
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Transfery zima 2018/2019

Przychodzą:
Martin Tóth (Spartak Trnava)
Lukáš Greššák (Spartak Trnava)
Giorgi Gabedawa (Czichura Saczchere)
Olaf Nowak (Zagłębie II Lubin)
Mateusz Możdżeń (Korona Kielce)
Tomasz Nawotka (MFK Zemplín Michalovce)
Giórgos Mýgas (Panetolikós)
Dawid Ryndak (Puszcza Niepołomice)

Giorgi Iwaniszwili (Dinamo Tbilisi)
Lukáš Hroššo (FC Nitra)

Odchodzą:
Alexandre Cristóvão (Dinamo Bukareszt - ?)
Junior Torunarigha (?)
Nuno Malheiro (?)
Adam Banasiak (Radomiak Radom)
Callum Rzonca (GKS Katowice)
Giácomo Mello (?)
Dejan Vokić (?)
Konrad Wrzesiński (Kajrat Ałmaty)
Adam Kokoszka (?)
Arkadiusz Jędrych (GKS Katowice)

 


 

Rozkład jazdy kibica 2019-02-23, 15:30Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 2019-03-02, 15:30Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce 2019-03-09, 15:30Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 2019-03-16, 18:00Zagłębie Sosnowiec - Lechia Gdańsk 2019-03-30Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2019 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony