Niemoc Zagłębia trwa JP, 2013-09-14, 17:56

Podopieczni Mirosława Kmiecia nie potrafii wygrać czwartego kolejnego spotkania. Tym razem po bezbramkowym remisie Zagłębie podzieliło się punktami z Ruchem Zdzieszowice.
Niemoc Zagłębia trwa

Trzeci kolejny mecz z niżej notowanym przeciwnikiem i trzeci kolejny remis. Dokładając do tego podział punktów z plasującą się wyżej w tabeli Bytovią Bytów, Zagłębie nie potrafiło wygrać czwartego kolejnego spotkania. Taka seria przytrafiła się Mirosławowi Kmieciowi po raz pierwszy. W rundzie wiosennej i na przełomie wiosny i jesieni Zagłębie miało serię trzech meczów bez kompletu punktów.

Kadrowe kłopoty znowu dały znać o sobie i do listy kontuzjowanych przed meczem w Zdzieszowicach dołączyli Łukasz Tumicz i Michał Cyganek, a z powodu nadmiaru żółtych kartoników przeciwko Ruchowi nie mógł wystąpić Łukasz Matusiak. Na szczęście do zdrowia wrócili Marcin Sierczyński i Bartłomiej Czarnecki i obaj zagrali przeciwko "Zdzichom" w wyjściowym składzie.

W składzie tym było sporo niespodzianek i nowości. Pierwszy mecz w Zagłębiu rozegrał wypożyczony z Legii Warszawa młodzieżowiec Michał Grudniewski. Zastąpił on na środku obrony Radosława Kursę, który został przesunięty do przodu w miejsce nieobecnego Łukasza Matusiaka. Największym zaskoczeniem było ustawienie Rafała Jankowskiego na lewej pomocy.

Już w pierwszych 5 minutach meczu dwa groźne strzały oddał Mateusz Bukowiec. Najpierw, gdy nie minęło jeszcze 60 sekund gry, przetestował strzałem z dystansu Mateusza Struskiego, po którym nasz golkiper wybił piłkę na róg, a w 5. minucie po dośrodkowaniu Krystiana Anioły posłał piłkę głową nad poprzeczką.

Najdogodniejszą sytuację na zdobycie bramki w pierwszej połowie mieli jednak sosnowiczanie. W 20. minucie Tomasz Szatan ograł rywala na prawej stronie pola karnego i wyłożył futbolówkę nadbiegającemu Łukaszowi Grubemu, który przestrzelił z około 10 metrów. Nie możemy go usprawiedliwiać tym, że strzelał lewą nogą, bo już w Wejherowie pokazał, że potrafi zdobywać gole także swoją gorszą kończyną.

Na drugą połowę meczu Zagłębie wyszło z Pawłem Domańskim. Zastąpił on w jedenastce Radosława Kursę, ale został przesunięty na lewą pomoc, a Rafał Jankowski zszedł na pozycję zajmowaną przez Tomasza Szatana, który z kolei grał nieco bardziej z tyłu środka pomocy. Rezerwowy Zagłębia już w swojej pierwszej akcji wywalczył róg, dużo szarpał lewą stroną, gdzie miał nad swoimi rywalami przewagę szybkości, ale brakowało mu dokładności w dośrodkowaniach.

Paweł Domański mógł skończyć mecz z asystą (co prawda trochę szczęśliwą, bo po drodze piłka odbiła się jeszcze od rywala), gdyby nie nieskuteczność Rafała Jankowskiego. W 52. minucie "Jankes" w stuprocentowej sytuacji posłał piłkę obok słupka. To powinien być trzeci gol naszego zawodnika w tym sezonie.

Dwa razy strzałami z dystansu czujność Patryka Sochackiego sprawdzał Tomasz Szatan. W 73. minucie przymierzył z 20 metrów i śliska piłka sprawiła kłopoty młodemu golkiperowi Ruchu. Niestety dla nas, skończyło się tylko rogiem. W doliczonym czasie spotkania Tomek Szatan strzelił zza narożnika pola karnego i zmierzającą pod poprzeczkę piłkę wybił na róg bramkarz gospodarzy.

Rozgrywający drugie spotkanie w barwach Zagłębia Mateusz Struski uratował nasz zespół od straty gola w 61. minucie, gdy wyszedł do Dawida Hanzela i zablokował jego strzał z prawej strony pola karnego po podaniu od Mateusza Bukowca.

Trzej byli piłkarze Zagłębia reprezentujący dzisiaj barwy Ruchu, pojawili się na boisku dopiero w końcówce spotkania i po ich zespołowej akcji mogła paść bramka w 89. minucie. Marcin Lachowski wypuścił Adriana Pajączkowskiego, który dośrodkował do Macieja Rozmusa, a ten zamiast główkować w stronę bramki, trafił w Marcina Sierczyńskiego.

Zagłębie po raz czwarty w historii grało w Zdzieszowicach i po raz czwarty wyjeżdża z Opolszczyznym z "zerem z tyłu". Niestety, "z przodu" także było zero i to już musi bardzo martwić. Po końcowym gwizdku piłkarze spędzili chwilę pod sektorem gości (wcześniej fanom Zagłębia podziękowali także Marcin Lachowski i Adrian Pajączkowski). Na odchodne piłkarze usłyszeli "Czy wygrywasz, czy nie..."