Powtórka scenariusza z Gdyni JP, 2011-10-15, 16:55

Podobnie jak w środowym meczu z Bałtykiem Gdynia, Zagłębie najpierw przegrywało, potem objęło prowadzenie, by stracić bramkę i ostatecznie zremisować z MKS-em Kluczbork 2:2.
Powtórka scenariusza z Gdyni

(Na zdjęciu: Dawid Ryndak strzela obok Mateusza Abramowicza i zdobywa drugą bramkę dla Zagłębia)

To był trzeci w ciągu ośmiu dni mecz Zagłębia pod wodzą nowego trenera Jerzego Wyrobka i trzeci zakończony bez porażki. Z jednej strony można mieć niedosyt, że sosnowiczanom nie udało się odnieść trzeciej wygranej w tym sezonie, ale z drugiej strony remis w meczu ze spadkowiczem z I ligi wydaje się sprawiedliwym rozstrzygnięciem, biorąc pod uwagę przebieg meczu.

Pierwsza połowa toczyła się przy porywistym wietrze i padającym deszczu i przez większość czasu gry nie zachwycała. W 3. minucie po strzale Arkadiusz Mroza piłka odbiła się rykoszetem od Michała Glanowskiego i trafiła w poprzeczkę. 16 minut później po świetnym zagraniu Rafała Jankowskiego Patryk Stefański wpadł z piłką w pole karne, przymierzył w długi róg, ale Mateusz Abramowicz zdołał sparować piłkę  na rzut rożny.

Na bramkę musieliśmy czekać aż do 39. minuty. Niestety, był to gol dla drużyny z Kluczborka. Sosnowiczanei stracili piłkę w środku boiska. Gości ruszyli z akcją. Futbolówka trafiła na prawą stronę do włączającego się do akcji ofensywnej obrońcy Adama Orłowicza, który dośrodkował w pole karne, a Krzysztof Ulatowski strzałem głową z kilku metrów pokonał Ołeksija Szlakotina.

Riposta Zagłębia była prawie natychmiastowa. 4 minuty później arbiter podyktował rzut wolny za faul na Dawidzie Ryndak z prawej strony boiska. Z rzutu wolnego dośrodkował lewą nogą Adam Mójta, a Rafał Jankowski uderzył z bliska głową i doprowadził do wyrównania. Był to dziewiąty gol "Jankesa" w tym sezonie, a zarazem trzecia asysta Mójty.

W drugiej połowie poprawiła się pogoda, a także poziom spotkania. Już niespełna minutę po wznowieniu gry piłkarze z Kluczborka bliscy byli ponownego wyjścia na prowadzenia, gdy po prostopadłym podaniu Krzysztofa Kaczmarka strzelał Paschal Ekwueme, a Ołeksij Szlakotin sparował piłkę na rzut rożny.

Pięć minut później na prowadzenie wyszli za to sosnowiczanie. Arkadiusz Mróz zagrał prostopadłą piłkę w kierunku wbiegającego w pole karne Dawida Ryndaka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości, przymierzył w długi róg i nie dał szans Mateuszowi Abramowiczowi. W dwóch poprzednich spotkanaich "Denver" popisywał się asystami, a dzisiaj w końcu zdobył bramkę. Z kolei dla Arkadiusza Mroza było to drugie kolejne spotkanie z asystą.

W 62. minucie mogło być już 3:1. Patryk Stefański po rajdzie prawą stroną boiska zagrał w pole karne do Rafała Jankowskiego, który trafił w słupek. Szkoleniowiec gości, widząc nieporadność swojego zespołu dokonał w 65. minucie dwóch zmian i wprowadzeni przez niego gracze odmienili oblicze zespołu.

Już 6 minut po wejściu na plac gry Adam Deja strzelił w słupek, a próbującego dobijać Piotra Stawowego powstrzymał Mateusz Sroka. W 75. minucie padł jednak gol wyrównujący, który był dziełem dwóch innych rezerwowych. Z lewej strony boiska piłkę w pole karne zagrał Leszek Nowosielski, a akcję celnym strzałem sfinalizował Arkadiusz Półchłopek.

W ostatnim kwadransie inicjatywa należała do gości, ale na szczęście nie udało się drużynie z Kluczborka doprowadzić do zwycięstwa. Najbliżej tego byli w 87. minucie, gdy po błędzie Adriana Marka z piłką w polu karnym znalazł się Krzysztof Ulatowski, ale w porę interweniował Wojciech Białek.

Remis z drużyną z Kluczborka i równoczesna porażka Energetyka ROW-u Rybnik w Bytowie sprawiły, że Zagłębie ponownie opuściło ostatnią pozycję w tabeli. Oby już na zawsze i oby już wkrótce sosnowiczanie w tabeli awansowali jeszcze wyżej - na miejsce dające utrzymanie. Póki co, strata do takiego miejsca wynosi 4 punkty.

Zagłębie Sosnowiec - MKS Kluczbork Zagłębie Sosnowiec - MKS Kluczbork Zagłębie Sosnowiec - MKS Kluczbork