Pierwszy punkt na wyjeździe JP, 2011-10-01, 17:54

Zagłębie przerwało serię pięciu wyjazdowych porażek i zremisowało dziś w Żaganiu z Czarnymi 1:1. Prowadzenie dał nam już w 2. minucie Patryk Stefański. Wyrównał 7 minut później Piotr Galuś.
Pierwszy punkt na wyjeździe

(Na zdjęciu: stoper Czarnych Piotr Galuś blokuje piłkę przed napastnikiem Zagłębia Rafałem Jankowskim i pozwala bramkarzowi Władysławowi Siaminowi na spokojną interwencję)

Czarni Żagań w dwóch poprzednich spotkaniach doznali dwóch porażek, dali sobie strzelić jedenaście bramek, a po ostatnim meczu zmienili trenera. Funkcję szkoleniowca żagańskiej drużyn objął znany także w Sosnowcu Romuald Szukiełowicz. Z kolei Zagłębie tydzień temu udowodniło, że w piłce niemożliwe nie istnieje i przegrało mecz, w którym po 27 minutach gry prowadziło 3:0. Dziś w Żaganiu spotkały się więc dwa zespoły, którym ostatnio zdecydowanie nie szło i miało to też odzwierciedlenie w tabeli - Czarni byli po 11 meczach na przedostatniej pozycji, a sosnowiczanie o jedno miejsce niżej.

Podobnie, jak tydzień temu w Chojnicach, także i dziś mecz nie mógł się dla nas lepiej rozpocząć. Już w 2. minucie sosnowiczanie wykorzystali nieporozumienie pomiędzy obrońcami i bramkarzem. Z lewej strony boiska piłkę w pole karne zagrał Adam Mójta, a Patryk Stefański pokonał Władysława Siamina i dał naszej drużynie prowadzenie. 4 minuty później mogło być jeszcze lepiej. Mateusz Sroka posłał bombę z ponad 35 metrów i futbolówka po odbiciu się od rąk żagańskiego golkipera wylądowała na poprzeczce.

Ta niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła na sosnowiczanach. W 9. minucie goście mieli rzut rożny, po którym na chwilę zamknęli Zagłębie na polu karnym. Po pierwszym dośrodkowaniu Radosława Flejterskiego piłka wyszła poza pole karne, Za chwilę Marcin Lachowski odbił piłkę głową po dośrodkowaniu. Potem strzał Radosława Flejterskiego zablokował Sławomir Jarczyk. Futbolówka jeszcze raz trafiła do Flejterskiego, który dośrodkował w pole karne, a Piotr Galuś strzałem głową z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania.

W 22. minucie Piotr Burski sfaulował Marcina Lachowskiego na tyle poważnie, że nasz kapitan wrócił na boisko tylko na chwilę, a w 28. minucie spotkania został zmieniony przez Piotra Zielińskiego. Ta nieoczekiwana zmiana na pewno pokrzyżowała szyki naszej ekipie. Pozbawione najlepszego zawodnika Zagłębie miało wyraźne problemy z konstruowaniem akcji i praktycznie nie zagroziło już bramce Władysława Siamina.

Po przerwie przewagę mieli gospodarze, ale na nasze szczęście sosnowiczanom udało się wyciągnąć wnioski ze spotkania w Chojnicach i tym razem wracają do domu z jednym punktem. Biorąc pod uwagę przebieg gry, taka zdobycz może satysfakcjonować, bo po przerwie Czarni mieli przewagę.

Większość strzałów z dystansu w wykonaniu gospodarzy była jednak niecelna. Swoich szans z dalszej odległości próbowali m.in. Fabian Pawela i Grzegorz Horubała. Ten drugi w 65. minucie meczu był najbliżej zdobycia bramki dającej gospodarzom prowadzenie. Po jego uderzenie Ołeksij Szlakotin zdołał jednak sparować piłkę nad poprzeczkę. Strzelec jedynego gola dla Czarnych Piotr Galuś także mógł dać swojej drużynie zwycięstwo, ale po dośrodkowaniu Radosława Flejterskiego nie potrafił strzelić z najbliższej odległości.

Sosnowiczanie po raz pierwszy w tym sezonie nie przegrali na wyjeździe, ale seria meczów bez zwycięstwa wynosi już dziesięć spotkań. To musi bardzo smucić, zwłaszcza, że w trzech ostatnich meczach nasz zespół obejmował prowadzenie już na początku gry, ale potem nie potrafił kontrolować gry i dowieźć korzystnego rezultatu do końcowego gwizdka.

Czarni Żagań - Zagłębie Sosnowiec Czarni Żagań - Zagłębie Sosnowiec Czarni Żagań - Zagłębie Sosnowiec